Gimnazijoje moksleiviai skleidė „Sniego gniūžtės“ dvasią

Palangos tiltas, 2015-12-03
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Gimnazijoje moksleiviai skleidė „Sniego gniūžtės“ dvasią

Nors sniego seniai dar nepūpso po langais, o ir sniego kalnai nebaltuoja – Palanga surado „Sniego gniūžtei“ sulipdyti ! Ją lapkričio 13 dieną į Palangos senąją gimnaziją atrideno net apie 100 puikiai nusiteikusių dalyvių, tarp kurių ir stovyklos naujove tapusi studentų grupelė!
„Gniūžtietiška“ nuotaika užvirė vos pradėjus pirmųjų nedrąsių dalyvių registraciją: apsikabinimai, platėjo šypsenos ir skambėjo nedrąsiai niūniuojamos dainos. Susipažinti ir įsijausti į stovyklos, vykstančios tris dienas, ritmą padėjo pirmi bendri žaidimai, pravesti Palangos „Sniego gniūžtės“ skyriaus vadoviukų. Suskirstyti į grupeles dalyviai knietėjo nekantrumu „o kas gi laukia toliau“. Smalsumu tryško ir drąsiai savo mintis reiškė studentai, atrodo, išvaizda ir bendravimu neišsiskiriantys nuo kitų.
Visą vakarą prašokę ir pražaidę dalyviai, ryte sunkiai kėlėsi žadinami vadovų dainuojamų dainų. Diena prasidėjo judriai – mankšta, šokiai ir olimpiada, rimčiausia dalimi tapo prevencija. Sulaukėme ypatingų svečių – trijų atvirų, savo patirtimi besidalinančių lektorių iš Anoniminių narkomanų asociacijos. Tikrai ne vienas salėje klausęs jų skaudžios gyvenimo patirties, braukė ašarą, neįsivaizdavęs, jog filmo scenarijų gali išgyventi realūs asmenys. Ašaras bandėme slėpti ne tik mes, bet ir išvykti nenorėję lektoriai, pajutę artumą, jaukumą ir šilumą, sklidusią iš gniūžtiečių. Svečiai dar porą valandų negalėjo ištarti atsisveikinimo žodžio, buvo kartu, bendravo, netgi įsitraukė į diskusijas forumo teatro metu ir stebėjo prevencinius vadovų pasirodymus. Mergina, atvykusi pasakoti karčių savo gyvenimo realijų, sakė, jog jos gyvenimas buvo dar žiauresnis nei pasirodymuose suvaidinti gyvenimai, neatsiejami nuo priklausomybių psichotropinėms medžiagoms. Gyvai papasakotos istorijos talpiai išsidėliojo kiekvieno širdelėse, nepraskriejo lyg sausais knygos puslapiais.
Aptarti dienos olimpiadą, grupelės žaidimus nebebuvo taip aktualu, kaip kad noras išsakyti padėkas žmonėms, prisidėjusiems prie dar vienos, neužmirštamos gniūžtės atridenimo į pajūrį. Apsupti ramios muzikos garsų, galutinai paskleidėme „Sniego gniūžtės“ dvasią, mažos, šildančios žvakės pavidalu, keliavusios nuo rankos prie rankos, nuo minties prie minties.
Rytą pažadintų dalyvių nuotaikos neišsklaidė net žinia, kad viskas, kas turi pradžią, turi ir pabaigą – išaušo paskutinis stovyklos rytas. Nors nuovargis ir pusiau bemiegės naktys atsispindėjo veiduose, vadovų pastangos mankštoje ir tradiciškuose šokiuose praskaidrinti nuotaikas nepraėjo veltui. Energijos ir emocijų pilni dalyviai stovyklą išrideno susiradę bent po porą naujų draugų, kupini naujų idėjų ir įkvėpti savo gyvenimo negaišti nereikalingiems poreikiams, tokiems kaip alkoholis ar rūkymas. Džiugu, kad stovykla „Sniego gniūžtė“ tapo geriausia vieta ne tik išgirsti naudingos prevencinės informacijos ir pakeisti požiūrį, tačiau išsinešti delnuose netelpančios geros nuotaikos pliūpsnį, motyvacijos, susirasti bendraminčių ir linksmintis nenaudojant alkoholio!

Giedrė URNIKYTĖ
Palangos senoji gimnazija

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

"Sniego gniūžtės“ veikla Palangos senojoje gimnazijoje

"Palangos tilto" redakcija, 2020 02 14 | Rubrika: Jūros vaikai

Sausio 17-19 dienomis Palangos senojoje gimnazijoje vyko Lietuvos jaunimo sąjungos „Žingsnis“ organizuojama prevencinė programa „Sniego gniūžtė“ (SG).


Nors sniego seniai dar nepūpso po langais, o ir sniego kalnai nebaltuoja – Palanga surado „Sniego gniūžtei“ sulipdyti ! Ją lapkričio 13 dieną į Palangos senąją gimnaziją atrideno net apie 100 puikiai nusiteikusių dalyvių, tarp kurių ir stovyklos naujove tapusi studentų grupelė!  


Palangos moksleiviai mokosi savivaldos

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 01 20 | Rubrika: O man ne dzin

Turbūt ne tik moksleiviams, bet ir suaugusiems kyla klausimas: kas yra toji moksleivių savivalda? Ir ar Palangos moksleiviai joje dalyvauja? Į šiuos klausimus labai gražiai atsako Giedrė Urnikytė straipsnyje „Palangos moksleiviai – lyderiaujantys bei motyvuoti“, publikuotame laikraščio „Aš esu kultūra“ antrajame numeryje, kurio...


Minėdami sausio 13-ąją, mokinukai virto sniego angelais

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Dalia ŠIUPINIENĖ, 2013 01 14 | Rubrika: Miestas

Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos pradinukai sausio 11 d. ne tik dalyvavo akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“ 1991 m. sausio 13 d. įvykiams paminėti, bet ir kartu su savo mokytojomis kūrė sniego angelus.


Šių metų, vasario 25  dieną, Palangos senojoje gimnazijoje vyko stalo teniso turnyras mokyklos 90-mečiui paminėti. Varžybas organizavo šios mokyklos IIIb gimnazinės klasės moksleiviai T. Aleksandras ir M. Šimkus. Savo jėgas išbandyti ir linksmai praleisti laiką galėjo visi senosios gimnazijos moksleiviai. Žaidime dalyvavo net  14 komandų, kurių kiekvieną...


Palangoje sniego kasėjai nereikalingi

Ugnė RAUDYTĖ, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Tokios sniegingos žiemos kai kurie žmonės net nėra matę per visą savo gyvenimą. Sniegas vairuotojus priverčia keiksnoti kelius, įmonių darbuotojus - samdyti sniego kasėjus. Rankomis trina tik tie, kurie duonai užsidirba būtent iš sniego valymo darbų. Pasidomėjau, ar Palangos įmonės yra apsirūpinusios specialiais darbuotojais, kurie valo sniegą aplink pastatą ar nuo stogų daužo varveklius....


Komunalininkai tapo sniego ir miesto valdžios įkaitais

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Palanga paskendo sniege. Trečdaliu susiaurėjusios ir sniego apkasais įrėmintos kurorto gatvės tapo panašios į aukštais borteliais apjuostas bobslėjaus trasas.  Prie šaligatvių negalinčios privažiuoti mašinos šalikelėse stovi užėmusios beveik visą eismo juostą, o šalia jų prasilenkiantys du automobiliai gatvėje jau sunkiai beišsitenka.


Senojoje gimnazijoje vyravo olimpinė dvasia

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 04 24 | Rubrika: Miestas

Palangos senojoje gimnazijoje balandžio 22-23 dienomis buvo ypatingai juntama olimpinė dvasia – susirinko gausus būrys vykdomo projekto „Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas šalies mokyklose“ dalyvių, skaičiusių savo parengtus pranešimus, diskutavusių itin aktualiomis temomis ir drauge pasidalinusių savo sukaupta patirtimi. Nuo 2006 metų Senojoje gimnazijoje vykdomas projektas susilaukė...


Gimnazijos moksleiviai užbaigė ilgalaikį projektą

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 06 | Rubrika: Miestas

Šventiniu laikotarpiu, visiems dar gyvenant Kalėdų laukimo nuotaikomis, Senosios gimnazijos moksleiviai užbaigė nuo rudens vykdomą pilietinio tautinio ugdymo projektą „Žiūrėjimas į Lietuvą“, skirtą paminėti Lietuvos tūkstantmetį. Šia proga Aktų salėje jie skaitė ir atskleidė savo aktorinius gabumus, paliesdami opią šių laikų problemą – emigraciją, bei pristatė savo kurtą karpinių parodą.


„Sniego gniūžtės“ veikla brandina asmenybę

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 04 08 | Rubrika: Kultūra

Žiemišku pavadinimu „pasipuošęs“ moksleivių būrelis Vlado Jurgučio vidurinėje mokykloje nežada sustoti ir pavasariui įsibėgėjus. Vos telpantis nedideliame kambarėlyje jaunimas teigia, jog yra laimingas būdamas kartu ir padėdamas kitiems.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas