Palangos moksleiviai mokosi savivaldos

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-01-20
Palangos moksleiviai mokosi savivaldos

 Turbūt ne tik moksleiviams, bet ir suaugusiems kyla klausimas: kas yra toji moksleivių savivalda? Ir ar Palangos moksleiviai joje dalyvauja? Į šiuos klausimus labai gražiai atsako Giedrė Urnikytė straipsnyje „Palangos moksleiviai – lyderiaujantys bei motyvuoti“, publikuotame laikraščio „Aš esu kultūra“ antrajame numeryje, kurio ištraukas ir pateikiame mūsų skaitytojų dėmesiui.

„Mokinių savivalda – tai organizacija, vienijanti mokinius, tvarkanti mokyklos reikalus, padedanti ne vieniems, o visiems bendromis jėgomis spręsti problemas ir organizuoti renginius mokykloje“, – rašo G. Urnikytė.

Jaunoji žurnalistė pakalbino Palangos miesto mokyklų savivaldų pirmininkus ir pasidomėjo, kokias veiklas jie vykdo mokinių savivaldoje ir kaip jiems sekasi.

Palangos senosios gimnazijos parlamento prezidentė Brigita Miseliūnaitė teigia, jog naujovės sudomino mokinius.

„Kai 2012 metų pavasarį, gegužės 30 dieną tapau gimnazijos parlamento prezidentė, su pagalbininkais atgaivinome visą mokyklos parlamentą, – sakė B. Miseliūnaitė. – Kas mėnesį pradėjome organizuoti seniūnų susirinkimus. Gimnazijoje suorganizavome daug renginių: kalėdinį karnavalą, „Pižamdienį“, Teatro dieną, Valentino dieną, filmų vakarus, „Protmūšį“ ir kitus. Taip pat praėjusiais metais dalyvavome projekte „Kuriame Respubliką“, kur pristatėme naują mokyklos savivaldos modelį. Būtent tokį, koks veikia mūsų gimnazijoje. Ir tapome projekto laureatais – visoje Lietuvos Respublikoje! Dabar mūsų savivaldos modelis bus siūlomas įgyvendinti visos Lietuvos mastu, kaip pavyzdinis. Tad gera žinoti, kad mūsų parlamentas yra vienas iš stipriausių visoje Lietuvoje”.

O štai kaip patys projekto „Kuriame Respubliką” organizatoriai atsiliepia apie palangiškius: „Palangos moksleiviai pasirodė labai lyderiaujantys bei motyvuoti. Jų nuomone, veiksmingo mokyklos savivaldos valdymo modelio sėkmėje svarbiausia motyvuoti bei gerai apmokyti klasių seniūnus”.

Priešingai nei Brigita, buvusi Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos parlamento pirmininkė Ona Labžentytė stengėsi tęsti senas tradicijas, atkurti anksčiau pradėtą veiklą. „Atgaivinau keletą senų renginių, tokių kaip „Mokyklos talentai”, kurie jau buvo pamiršti, atkūriau penkerius metus pamirštus „Metų apdovanojimus”. Pradėjau mokykloje vykdyti seniūnų tarybos susitikimus, ko iki tol nebuvo. Išrinkta buvau 2011 metais, tada buvau vos septintokė ir štai būdama dešimtoke aš perdaviau valdžią naujai pirmininkei – Donatai Šiaudvytytei”, – pasakojo O. Labžentytė.

Palangos V. Jurgučio pagrindinės mokyklos mokinių tarybos pirmininkei Donatai Šiaudvytytei atrodo, jog savivaldoje svarbiausia yra stipri komanda. „Kadangi labai norėjau tapti pirmininke, tai visa atkeliaujanti atsakomybė ir darbai man nekelia baimės – man tai malonumas. Aš jau planuoju į priekį: artėja vienas renginys,tada dirbsiu prie jo, o po atostogų vesiu tarybai mokymus, nes noriu padaryti iš jų stiprią komandą, o tai ir yra svarbiausia”, – įsitikinusi D. Šiaudvytytė.

Buvusi Palangos „Baltijos” pagrindinės mokyklos mokinių tarybos pirmininkė Jonė Dobrovolskytė sako, jog jai nereikėjo daug vadovauti.

„Mano pirmininkavimas nebuvo sudėtingas, mes daug dirbom komandoje. Aš, kaip pirmininkė, mažai vadovavau, kadangi buvo nemažai tikrai imlių, supratingų ir šaunių jaunesnių klasių mokinių bei dešimtokų, viską sprendėme kartu. Pagrindiniai mūsų darbai buvo mokyklos renginiai: kalėdinis karnavalas, kūrybos dienos, mokytojų diena, įvairios akcijos, atrakcijos, žymių datų paminėjimai ir panašiai. Be jokios abejonės, stengėmės išspręsti mokykloje kilusias problemas, padėdavome mokiniams“, – sakė J. Dobrovolskytė.

Dabartinė šios mokyklos tarybos pirmininkė mano, jog pirmininkaujant svarbiausia yra stengtis gerai atstovauti mokinių interesams ir dirbti kaip komandai. Pirmininkei dabar labai svarbūs artėjantys renginiai. Ji nori, kad viskas pavyktų ir kad mokiniams nebūtų liūdna.

„Gruodžio 20 d. bus karnavalas, kurį organizuoja „Baltijos“ pagrindinės mokyklos mokinių taryba. Jo tema: televizijos laidos. Po karnavalo bus nakvynė mokykloje, kurioje galės miegoti mokiniai, turintys tėvų leidimus. Nakvynės metu bus žiūrimi filmai, sporto salėje žaidžiamas tinklinis, stalo tenisas, vedami žaidimai ir karaoke vakaras. Po svarbesnių renginių tarybos mokiniai sprendžia mokinių problemas ir stengiasi jiems pagerinti gyvenimą mokykloje. Planuojame įrengti mokinių kambarį, kuriame visi mokiniai galėtų pailsėti, tyliai pasėdėti per pertraukas”, – vardijo pirmininkė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gerbiami Palangos miesto savivaldybės darbuotojai, tarybos nariai, seniūne, seniūnaičiai, visuomeninių organizacijų lyderiai ir visi miesto gyventojai, nuoširdžiai sveikinu Jus su Vietos savivaldos diena. Tai svarbi bendruomenės šventė, kadangi tik nuo mūsų visų priklauso, kokią savivaldą sukursime ir koks bus mūsų kurortas ateityje. Visiems linkiu daug naujų...


Palangos baseine jau mokosi plaukti vaikai

"Palangos tilto" informacija, 2019 04 12 | Rubrika: Jūros vaikai

Vienas iš pagrindinių ilgai laukto Palangos baseino tikslų visuomet buvo galimybė kurorto vaikams mokytis plaukti. Praėjusią savaitę pradėta siekti šio tikslo – vaikai buvo supažindinami su taisyklėmis, papasakota, ką reiks atsinešti į pamoką, vyksiančią kartą per savaitę baseine, o šią savaitę mokiniai jau išbandė baseiną ir plaukdami ar bent jau...


Iki kitų savivaldos ir merų rinkimų beliko vos geras pusmetis, o viešojoje erdvėje – visiškas štilis. Nei kandidatai į merus reiškiasi, nei politinės partijos miesto gyvenimo klausimais pasisako, nei visuomeniniai rinkimų komitetai buriasi.


Paskutiniais metais vėl pastebimas vis didesnis domėjimasis sveika gyvensena, žmonės tampa sąmoningesni, ieško informacijos, mokosi, šviečiasi, imasi sveikatingumo praktikų. Galima sakyti, sveika gyvensena dalyje visuomenės tampa gera mada. Nevyriausybinių organizacijų iniciatyva Seimas 2013 metus buvo paskelbęs Sveikatingumo metais. Nevyriausybiniame sektoriuje kilusi nauja...


Švenčiant Lietuvos vietos savivaldos dieną, praėjusį penktadienį įvertintos ir apdovanotos didžiausią pažangą atskirose srityse padariusios savivaldybės bei apdovanoti žmonės, prisidėję, kad vietos savivalda taptų stipresnė, efektyvesnė ir artimesnė kiekvienam gyventojui. Pernai laimėjusi „Auksinę krivūlę“ švietimo srityje, šiemet Palanga liko be...


Praėjusį trečiadienį Jaunimo darbo centre į Palangos mokinių savivaldų forumą susirinkusios kelios dešimtys aktyvių kurorto moksleivių visą popietę aktyviai dirbo įvairiose grupėse, išklausė Palangos mokinių savivaldų informavimo centro (MSIC) laikinojo pirmininko Žygimanto Mitkaus pristatytą Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos skyriaus metinę ataskaitą bei išsirinko...


Palangos moksleiviai mokosi savivaldos

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 01 20 | Rubrika: O man ne dzin

Turbūt ne tik moksleiviams, bet ir suaugusiems kyla klausimas: kas yra toji moksleivių savivalda? Ir ar Palangos moksleiviai joje dalyvauja? Į šiuos klausimus labai gražiai atsako Giedrė Urnikytė straipsnyje „Palangos moksleiviai – lyderiaujantys bei motyvuoti“, publikuotame laikraščio „Aš esu kultūra“ antrajame numeryje, kurio...


Penktadienį neįprastai atgijusiame Darbo biržos pastate į Palangos mokinių savivaldų forumą susirinkę per 70 aktyvių kurorto moksleivių visą popietę aktyviai dirbo įvairiose grupėse, išklausė Palangos mokinių savivaldų informavimo centro (MSIC) laikinojo pirmininko Žygimanto Mitkaus pristatytą Lietuvos moksleivių sąjungos Palangos skyriaus metinės ataskaitą bei išsirinko naują...


Parkūro propaguotojai mokosi valdyti kūną ir nugalėti baimę

Ernesta Butkutė, Palangos Senoji gimnazija, 2010 12 01 | Rubrika: Miestas

Dar neteko susidurti su žodžiu „parkūras“? O jei ir pasitaikė, ko gero, ne kiekvienas žino, kas tai yra. Ši sąvoka kilusi iš prancūzų kalbos – parcour – distancija, kliūčių ruožas – ir apibūdinama kaip sportinė veikla – daugybės fizinių sugebėjimų mišinys, mokėjimas puikiai valdyti savo kūną. Parkūras – savo kūno judesių kontroliavimas ir jų pritaikymas įvairiose savo gyvenimo situacijose....


Gimnazijos moksleiviai užbaigė ilgalaikį projektą

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 06 | Rubrika: Miestas

Šventiniu laikotarpiu, visiems dar gyvenant Kalėdų laukimo nuotaikomis, Senosios gimnazijos moksleiviai užbaigė nuo rudens vykdomą pilietinio tautinio ugdymo projektą „Žiūrėjimas į Lietuvą“, skirtą paminėti Lietuvos tūkstantmetį. Šia proga Aktų salėje jie skaitė ir atskleidė savo aktorinius gabumus, paliesdami opią šių laikų problemą – emigraciją, bei pristatė savo kurtą karpinių parodą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas