Gintaro edukacijoje – kelionė į priešistorę ir sąsajos su Egiptu

Palangos tiltas, 2022-08-30
Peržiūrėta
632
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gintaro edukacijoje – kelionė į priešistorę ir sąsajos su Egiptu

Rugsėjo 9 d., penktadienį, 17 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į edukacinį renginį, skirtą šiuo metu čia veikiančiai parodai ,,Laikmečių pokalbis”, kurioje greta akmens amžiaus žmogaus gintaro dirbinių – šių dienų menininkės Eglės Čėjauskaitės-Gintalės juvelyrika. Tarsi pratęsiant parodos idėją, susitikime, pavadintame ,,Gintaro magija: nuo žaliavos iki amuleto”, kartu su kuršių genties rekonstruktoriumi, kraštotyrininku, žurnalistu Denisu Nikitenka lankytojai bus kviečiami atrasti mistinę ir ritualinę gintaro vertę.

“Gintaro pasaulis toks platus, gilus ir mįslingas, kad visada į jį galima pažvelgti kitaip. Sužinoti tai, kas virpina širdį, audrina protą, sukelia šypseną ar nuostabą, pagarbą bei tą magišką susižavėjimą Lietuvą garsinančiu vienu iš ryškiausių jos simbolių. Atvėrus senų kaip pasaulis legendų, baltiškosios mitologijos skrynią gintaras nušvinta dar neregėtomis spalvomis. Turbūt nė viena tauta neturi tiek daug raktų nuo gintaro paslapčių, kaip lietuviai. Jų protėviai prieš tūkstančius metų pirmieji pasaulyje išmoko žvelgti į gintarą kaip į dievišką dovaną iš neramios Baltijos jūros dugno. Dabar gintaras labiau atlieka estetinę funkciją, o senovėje jis buvo magiška ar net ritualinė vertybė. Iš jo pagaminti amuletai saugojo, gynė, nešė sėkmę, buvo aukojami dievams ir protėvių atminimui”, – mintimis dalinosi jau dešimtmetį gintaro paslaptis narpliojantis D. Nikitenka.

1,5 val. trukmės edukacinio renginio metu Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje jo dalyviai bus kviečiami susipažinti su visomis, net pačiomis rečiausiomis Lietuvos aptinkamomis gintaro atmainomis (nuo raudonojo iki melsvojo, nuo pagaunamo jūros bangose iki randamo Lūksto ežero pakrantėje). Kartu su kraštotyrininku ir rekonstruktoriumi atsigręšime į priešistorės laikus bei susipažinsime (ir išmėginsime gyvai) su archajiškais gintaro apdirbimo įrankiais, gan neįprastais metodais, technologijomis. Bus demonstruojamos pajūrio kapinynuose (vakarų baltų ir kuršių) rastų įkapių kopijos, dirbiniai, pagaminti pagal vadinamojo Juodkrantės lobio pavyzdžius. Ypač daug dėmesio skirsime labai mįslingam, tačiau nepaprastai įdomiam baltiškų gintaro amuletų bei simbolinių, ypatingą reikšmę turėjusių įkapių aptarimui. Sužinosite, kodėl išskirtinai kuršių kariai buvo laidojami su… gintaro šukutėmis bei ką jos reiškia. Arba kokios galimos prieš 2,5 tūkst. mirusio berniuko vabaliukų formos gintaro kabučių sąsajos su pasaulinio garso Egipto mitologija.

Žadėdami atskleisti ir daugiau paslapčių, renginio organizatoriai ketinantiems dalyvauti turi ir kiek neįprastą prašymą – atvykstant atsinešti gerai išdžiovintos plekšnės odos. Edukacinis renginys vyks Jono Šliūpo muziejuje, Vytauto g. 23A, Palanga. Vietų skaičius ribotas, todėl kviečiame registruotis tel. 8 (460) 54559 arba el. paštu [email protected] Renginio kaina – lankytojo bilietas – 2 Eur.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rugsėjo 9 d., penktadienį, 17 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į edukacinį renginį, skirtą šiuo metu čia veikiančiai parodai ,,Laikmečių pokalbis”.


Bet kuris karas yra baisus. Bet vienoks įspūdis, kai vos už tūkstančio kilometrų sugriautą ar karo žaizdas pradėjusią laižytis šalį matai per televizijos ekraną ir visai kitoks, kai tai regi savo akimis. „Man kelionė į Ukrainą birželio pradžioje ilgai įsimins. Ne tik dėl to, kad ten, ypač Kijeve ar jo priemiesčiuose, pavyzdžiui, Bučoje, kuri yra Palangos miestas partneris, ypatingai suvoki...


Po audrų pajūrio gyventojai skuba ieškoti gintaro, tačiau aplinkosaugininkai ragina būti budriems – vietoje gintaro galite rasti baltojo fosforo gabalėlių.


Spalio 4 dieną 5A, 5B ir 5C klasių mokiniai dalyvavo edukacijoje „Miško brolių takais“. Susitikimo metu mokiniams buvo pasakojama apie laisvės kovų atminimo svarbą, laisvės kovotojų herojiškumo apraiškas, laisvės ir demokratijos siekį.


„Psyche ir gamta“ – tai tarsi paroda-kelionė. Fizinė, mentalinė ir dvasinė viename. Tai paroda apie gamtą ir joje vaikščiojantį nerimą, apie klaidžiojančią „psyche“, kuri stebi, analizuoja, nori suprasti“, – taip savo tapybos parodą, nuo liepos 29-osios eksponuojamą „Ramybės“ galerijoje, pristatė jaunosios kartos tapytoja Goda Lukaitė.


Aštuntą dešimtmetį bebaigiąs Prancūzijoje visą savo gyvenimą gyvenantis lietuvis Perkūnas Liutkus Lietuvoje apsilanko ne taip ir dažnai, bet kai čia būna, nepamiršta aplankyti bičiulių ir Palangoje. Šįkart jis atvežė dovanų Antano Mončio namų-muziejaus vadovei Loretai Turauskaitei, o taip pat sutiko pasidalinti savo atsiminimais ir netikėtomis sąsajomis su...


Lapkričio 5 dienos rytą Palangos senosios gimnazijos III-IV klasių mokiniams prasidėjo kiek neįprasta kelionė literatūros takais. Nuvykę į Kauną, pirmiausia aplankėme Maironio lietuvių literatūros muziejų. Apžvelgti svarbiausius Jono Mačiulio gyvenimo įvykius mums padėjo išlikusios autentiškos Maironio nuotraukos, jo rašytų kūrinių rankraščiai bei gidė, kuri su...


Artėjantį savaitgalį Palanga kviečia praleisti nekasdieniškai – atvykusieji į didžiausią šalies kurortą, šeštadienį, gegužės 14 d., paklius į tikrą gintaro lietų, o aktyviausieji netgi galės susirungti jau ketvirtajame Lietuvos gintaro rinkimo čempionate.


Rytoj, šeštadienį, Palangos J. Basanavičiaus gatvėje bei paplūdimyje prie jūros tilto, prapliups gintaro lietus – didžiausias šalies kurortas jau septintą kartą kviečia į Gintarinio savaitgalio šventę bei 3-ąjį Lietuvos gintaro rinkimo čempionatą. Kaip ir kasmet, gintaro lietumi pramogautojus džiugins jūrų dievas Bangpatys, kuris vidurdienį savo kelionę...


Mano kelionė iš Anglijos, Bristolio, į Lietuvą, o man ir į Palangą, buvo įdomi ir stebint, ir pašnekinant bendrakeleivius, kurie Anglijoje tikisi geresnio gyvenimo.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius