Griauna mitus apie auksinius blynus ir neįkandamas pramogas Palangoje: šeimos diena pajūryje, neviršijant 100 eurų ribos

Palangos tiltas, 2022-08-22
Peržiūrėta
1359
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Delfi.lt nuotr.
Delfi.lt nuotr.

Palangoje vasaros atostogų karštinė nesibaigia – paskutinės vasaros dienos žada būti ne mažiau populiarios nei vasaros vidury. Dar nespėjusiems paatostogauti ar jau suplanavusiems savo poilsį Palangoje šiuo metu išties pasisekė: „Gismeteo“ iki pat rugpjūčio 31 dienos rodo čia puikų orą. Jeigu kiek ir palis, tai nuotaikos poilsiautojams neturėtų sugadinti. Jei laikas paplūdimyje – tik viena iš atostogų veiklų ir ieškote daugiau pramogų, jų čia apstu. Į Palangą atvykusiems su vaikais – pramogų dar daugiau, nemažai jų nemokamų ar kainuojančių vos po kelis eurus, tad tik spėkite visur nueiti. Kavinėse, jeigu geriau paieškosite, taip pat galite pavalgyti gerokai pigiau nei galvojate, o ir apsimoka žinoti, kur eina vietiniai. Ar gali šeima su vaikais turiningai praleisti laiką, neišleidusi per dieną 100 eurų? Atsakymas yra – štai, ką dar galėsite nuveikti atvykę ir kiek jums tai kainuos.

Nuveskite vaikus į vasaros skaityklą

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykla, įsikūrusi Vytauto gatvėje, jau beveik šešiasdešimt vasarų pasitinka visus, kurie savo poilsio neįsivaizduoja be knygos, žurnalo ar laikraščio, ypač jei juos galima atsipalaidavus vartyti, patogiai įsitaisius vaizdingoje aplinkoje, ąžuolo paunksmėje.

Vasaros skaitykloje veiklos neapsiriboja tik skaitymu – čia taip pat vyksta parodos, kuriose galima susipažinti su įvairių menininkų darbais, kūrybinės dirbtuvės – vaikai gali pasimokyti tapyti ant jūros akmenėlių, gaminti knygeles, pieštukines, lėktuvėlius ir kitus smagius dalykus, o suaugę – tapybos ir kūrybinio rašymo.

Palangos vasaros skaitykloje taip pat organizuojamos stalo žaidimų popietės, protmūšiai, orientaciniai žaidimai po Palangą, eilėraščių skaitymai, knygų pristatymai ir susitikimai su autoriais! Skaityklos darbo laikas: antradieniais–šeštadieniais – 9–21 val., sekmadieniais – 10–20 val.

Nueikite į kiną po atviru dangumi

Penktą vasarą iš eilės nemokamus kino seansus Palangoje rengiantis „Oldman parkas“ (Jūratės g. 2A) palangiškiams bei miesto svečiams siūlo įspūdingą kino programą bene arčiausiai jūros įsikūrusiame vasaros kino teatre po atviru dangumi.

Kino projektas „Pasaulio kinas parke“ dar nuo birželio pradžios iki rugsėjo 4 d. kino gerbėjams siūlo mėgautis 23 kruopščiai atrinktomis kino juostomis iš viso pasaulio: įdomiausiais pastarųjų metų nekomercinio autorinio kino kūriniais, pripažintų užsienio režisierių darbais, lietuviškais filmais, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose įvertintu bei Lietuvos kino festivaliuose sužibėjusiu kinu.

Paklausykite pučiamųjų orkestro koncerto

Birutės parko rotondoje kiekvieną vasaros ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį vakarais vyksta nemokami pučiamųjų orkestro koncertai. Pasimėgaukite nuostabioje aplinkoje keliasdešimt minučių trunkančiais orkestro atliekamais populiariais muzikiniais kūriniais.

Pasimėgaukite kultūriniais reginiais

„I love Palanga“ – menininkų ir kultūros mėgėjų vieta Jūratės gatvėje. Atvykusiems su šeima verta užeiti į šį parką ir pasiklausyti gyvos muzikos, prisidėti prie meninių projektų kūrimo, dalyvauti socialiniame ar kultūriniame renginyje. Čia vyksta įvairių žaidimų, edukacinių programų, dirbtuvių, kūrybinių užsiėmimų.

Važinėkitės dviračiais

Palanga puikiai pritaikyta kelionėms dviračiais, velomobiliais ar elektromobiliais. Puikiais takais galite pasiekti Klaipėdą, Karklę, Šventąją, Olando kepurę, Latviją. Norintys gali dalyvauti dviračių orientacinėse varžybose.

Jeigu nepasiėmėte savo dviračių – ne bėda. Dviračio nuomos kaina 1 val. – nuo 3 eurų, para – nuo 15 eurų. Velomobilio 1 val. – nuo 3 Eur, para – nuo 20 eurų. Maršrutas po Palangą elektromobiliu kainuoja 3 eurus.

Pasidomėkite Palangos istorija: ji turi daug paslapčių

Palangos turizmo centras organizuoja begalę įdomių ekskursijų: kiekvieną mėnesio pirmadienį vyksta ekskursija „Žydų pėdsakais“, kas antrą mėnesio penktadienį – ekskursija „Žvaigždžių lietus: garsenybių pėdomis“. Kiekvieną mėnesio šeštadienį Jūsų laukia ekskursija „Palangos vilos: paslaptys, legendos ir likimai“.

Dar daugiau ekskursijų rasite Palangos turizmo informacijos centre. Kainos vaikams – 7 eurai, suaugusiems – 8 eurai. Ekskursijos prasideda 17.30 val. Būtina registracija iš anksto.

Nemokama ekskursija „Parko pasakaitės“ pritaikyta vaikams, bet tinka ir suaugusiems. Keliaudami po parką, išgirsite naujų ir prisiminsite senas pasakas: ką pasakoja skulptūra „Eglė žalčių karalienė“, ką apkabinti nori laiminantis Kristus, ką kreksi antys ir kokias paslaptis slepia Birutės kalnas.

Užsisakykite mėgstamą dainą

Jūratės ir Vytauto gatvių sankryžoje esantis Palangos muzikinis fontanas atėjusius džiugina vandens šokiais, šviesomis ir muzika. Fontane įmontuoti 48 šviestuvai ir net 260 vandens purkštukų, per kuriuos į orą paleidžiama 4,3 tonos vandens. Kartą per dieną galite mėgautis valandos pasirodymu nemokamai, o kitu metu kiekvienas norintis turi galimybę užsisakyti mėgstamą dainą ir pamatyti šviesų bei vandens šou. 1 dainos kaina – 3 eurai.

Pamirškite nuobodžius muziejus

Jeigu galvojate, kad muziejai – nuobodu, meskite šią mintį iš galvos: apsilankykite ir įsitikinkite patys pasikeitusiu jų įvaizdžiu. Šiandien muziejai ne tik sugalvoja įdomių programų, bet ir konkuruoja tarpusavyje, o tai reiškia, kad labiausiai laimi jų lankytojai. Šiandieninės edukacinės, interaktyvios programos sudomins visus atėjusius.

Grafo Felikso Tiškevičiaus dvare Lietuvos dailės muziejui priklausantis Gintaro muziejus pačiame Birutės parko centre esančiuose didinguose rūmuose – vienas lankomiausių šalyje. Vieną gausiausių pasaulyje gintaro inkliuzų ir unikumų kolekciją turinčiame muziejuje iš viso yra virš 30 tūkst. eksponatų. Cokoliniame aukšte įkurta erdvė mažiesiems – susibūrę po Gintaro medžiu, jie galės spalvinti specialiai sukurtą knygelę apie gintarą, pažaisti žaidimą „Gintaro kelias“. Pirmame rūmų aukšte kelios salės skirtos rezidencijos kūrėjams grafams Tiškevičiams – apžvelgiama jų išskirtinė kultūrinė, meninė ir socialinė veikla. Bilietų kainos iki rugsėjo 15 dienos suaugusiems – 8 eurai, kaina su nuolaida – 4 eurai, gido paslaugos – 25 eurai. Ekspozicijos, parodos pirmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis neveikia.

Nueikite į šunų muziejų ir pamatykite privačią Vidos ir Vytauto Kusų suvenyrinių šunų kolekciją, kurioje – virš 6000 eksponatų iš 40 pasaulio šalių, visi jie – iš 27 skirtingų medžiagų. Užsukę aplankyti Šunų muziejaus, turėsite galimybę pamatyti ir dailininko, poeto Vytauto Kuso meno galeriją, kurioje gausu originalių tapybos darbų, unikalių meno kūrinių iš įvairių paukščių kiaušinių ir miniatiūrinių darbų, užregistruotų agentūros „Factum“ (fiksuojančios Lietuvos rekordus). Apsilankymas vaikams kainuoja vos 1 eurą, suaugusiems – 2 eurus.

Istorijos ir kultūros mėgėjus neabejotinai sudomins Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus, Palangos kurorto muziejus. Apsilankymas Antano Mončio namuose-muziejuje įspūdį paliks ne tik meno mėgėjams, bet ir vaikams. Kodėl? Mat vykdant menininko valią, čia lankytojai skulptūras gali liesti rankomis!

Užsukite į vaikams skirtus parkus

Nueikite į Palangos vasaros parką, esantį Basanavičiaus gatvėje, kuriame yra didžiausias batutų parkas Lietuvoje. Ant čia esančio olimpinio batuto galima pašokti net iki 6 metrų. Čia rasite ir karuselių, lynų trasą medžiuose, elektroninių kartingų, labirintų parką, mini golfą, kliūčių ruožą „Ninja Warrior“. Pramogų kainos prasideda nuo 3 eurų, visos dienos bilietas kainuoja 25 eurus.

Dar viena vieta Basanavičiaus gatvėje, kurioje gerąja šio žodžio prasme prapuola vaikai ir jų tėvai, tai yra virtuali erdvė „360 Virtual Reality“. Visiškai kitą pasaulį galima pamatyti ir pajausti visu savo kūnu, kaina – 10 eurų (15 min.), 15 eurų (30 min.). Pramogos veikia iki 23 val.

Visiškai nemokamai vaikai gali žaisti spalvotame, įvairaus amžiaus vaikams skirtame žaidimų parke Šermukšnių gatvėje. Pasidomėkite, ar nevyksta kokių nors renginių vaikams, jų čia tikrai būna dažnai. Norintys pasistiprinti ar atsigaivinti visada laukiami šalia esančioje kavinukėje.

Paieškokite žvėrelių, plaukiokite laivu, jodinėkite

„Zigmo žirgyno“ teikiamos paslaugos – vienos populiaresnių pajūryje. Patiks ne tik mylintiems žirgus, bet ir romantikos mėgėjams. Jodinėti galima Birutės parke ar pajūryje. Nedrįstantys joti gali pasivažinėti karieta ar įsiamžinti fotosesijoje su sportiškais žirgais. Jodinėjimas žirgu arba poniu 1 val. – 30 eurų, 30 min. – 20 eurų. Individualios jojimo treniruotės kaina prasideda nuo 40 Eur. Fotosesija kainuoja 50 eurų. Važiavimas karieta 1 val. – 100 eurų.

Dar viena pramoga – jėgos aitvarai. Palangoje galima rasti ne vieną kaituoti mokančią komandą. Viena jų – kaitavimas.lt, ji pasiruošusi apmokyti kiekvieną, norintį čiuožti bangomis bei išmokti jėgos aitvarų sporto. Nors tai – ekstremalaus sporto šaka, ji puikiai tinka ir vaikams: norintys suprasti ir įvaldyti šią sporto šaką gali išklausyti nuo vienos valandos iki 3 dienų trunkantį savarankiško kaituotojo kursą. Kursų kainos prasideda nuo 50 eurų.

Jei drauge su vaikais norite paieškoti nuotykių gamtoje, galite leistis į kelionę su vietiniu eiguliu ([email protected]) ieškoti žvėrelių ir jų pėdsakų, susipažinti su miškininko darbu. Į žygius galima leistis tiek ryte, tiek dieną, tiek vakare. Grupei iki 5 žmonių tokia kelionė kainuos 9 Eur, nuo 6 žmonių ir daugiau – 15 eurų.

Tėvams, o ir jų vaikams puikiai tiks ir kitokie išbandymai, tik jau pajūryje. Tai pasiplaukiojimai vandens motociklu, slidėmis, tempiamu dideliu „bananu“, vandenlente. Tokių pramogų kainos prasideda nuo 29 eurų, o ieškoti reiktų prie gelbėjimo bokštelio.

Dar viena pramoga, puikiai tiksianti šeimai, yra 30 minučių pasiplaukiojimas laivu Baltijos jūra, apie 4–5 km nuo kranto. Laivas keleivius paima nuo Palangos tilto kas pusvalandį (pradeda veikti 10 val. ryto). Suaugusiam tai kainuoja 6 eurus, vaikams iki 5 metų – nemokamai.

Pakeliaukite aplink Palangą – nustebsite, kiek daug pramogų čia yra

Viena iš įdomiausių vaikams pramogų šalia esančioje Šventojoje yra Beždžionių tiltas. Čia taip pat galima pasiplaukioti Šventosios upe vandens dviračiais.

Apsilankykite dinozaurų parke „Dino“, kur pasitiks 52 riaumojantys ir judantys dinozaurai, aktyvios pramogos, 5D kinas, batutai, elektromobiliai, veidrodčių labirintas, suvenyrų parduotuvė. Vaikams iki 2 metų įėjimas nemokamas, vyresniems vaikams – 16 eurų, suaugusiems – 19 eurų.

Šeimos laukiamos pirmajame miniatiūrų parke Lietuvoje „Babilono sodai“. Parkas įsikūręs kelyje Klaipėda–Palanga, Lietūkų gyvenvietėje. Išpuoselėtame 4 hektarų plote įkurdinta net 21 žymių architektūros statinių miniatiūra, o prie kiekvienos iš jų nurodyta, kurioje šalyje pastatytas originalas ir kuo jis ypatingas. Čia rasite kultūrinių objektų iš keturių pasaulio žemynų: Afrikos, Azijos, Europos ir Australijos. Vaikai galės šėlti erdvioje vaikų žaidimų aikštelėje, šokinėti ant batutų ir mėgautis ledais, kol tėvai vaikščios parku ar fotografuosis prie miniatiūrų bei grožėsis žydinčia augmenija. Sode pasodinta virš 40 tūkstančių vienmečių augalų, tai didžiausias gėlių parkas Lietuvoje. Bilietų kainos: vaikams iki 5 metų – nemokamai, 5–12 metų – 10 eurų, nuo 12 metų – 15 eurų.

„313 Cable Park“ yra moderniausias ir naujausias vandenlenčių parkas Europoje. Jis įsikūręs šalia HBH ir „Atostogų parko“, tad rasite pramogų visai šeimai. Parke įmontuota besisukanti ratu sistema ir paruošta 12 įvairaus sudėtingumo figūrų. Plaukioti ir šėlti galės ir pažengusieji, ir pradedantieji. Čia pat veikia „Briusly“ baras. Ramesnio poilsio mėgėjams šalia yra deginimosi zona, vaikams – žaidimų aikštelių su batutais, taip pat – badmintono, teniso ir tinklinio aikštelių. Mėgstantiems ekstremalų sportą „313 Cable Park“ siūlo riedlenčių rampų. Bilietų kainos prasideda nuo 15 eurų.

Netoli esančioje Karklėje įrengtas safaris-elnynas. Čia – unikali paukščių kolekcija, vaikšto vilkai, meškutė Laima, stumbrai, stručiai, šernai. Atvykę lankytojai gali pamaitinti raguotuosius danielius, elnius, briedę Meilę. Norintys supažindinti vaikus su egzotiniais gyvūnais gali užsukti į iškamšų muziejų, kuriame pamatys žirafą, dramblį, raganosį, krokodilą, paukščių ir kitų, tik dokumentikoje matytų, gyvūnų.

Paieškokite dienos pietų

Visada pigiau gamintis namuose, bet jei norisi valgyti kavinėse, tai neišlaidaujančiai šeimai su vaikais pietūs Palangoje kainuoja apie 30 eurų su gėrimais. Pietūs vienam žmogui gali atsieiti apie 6–7 eurus, į juos įeina dienos sriuba ir antras karštasis patiekalas, jį galima pasirinkti.

Pamėgtose Basanavičiaus gatvėje įsikūrusiosiose „Cepeliniškėse“ pietūs kainuoja 6 eurus, balandėliai – 5,50 Eur, vienas cepelinas – 3,50 Eur. Jei norėsite gruziniško šašlyko, „Gruzinų namuose“ sumokėsite apie 12 eurų .

Jeigu siekiate pataupyti, neišlaidaukite desertams ar ledams, nes jie kainuoja apie pusę visų pietų sumos. Desertų galima nusipirkti parduotuvėje ar kioskeliuose. Kaušelis ledų kainuoja 1,50–2 eurus, cukraus vata – 3 eurus, didesnė porcija ledų iš aparato – apie 4 eurus.

Dešrainis ar kebabas Palangos centre esančiuose kioskeliuose kainuoja apie 6–8 eurus. Mėgstantiems rūkytas žuvis – vidutinio dydžio rūkytas karšis kainuoja apie 5–6 eurus.

Jeigu valgysite ne dienos pietus, patiekalas kainuos 12–15 eurų, kokteilis 10–13 eurų.

Užsukite į šeimoms skirtas kavines, kuriose lankosi vietiniai

Mėgstantys rytą pradėti nuo šviežios bandelės, geros kavos ar tikros neapolietiškos picos, nepasigailės užsukę į šeimos valdomas kavines „Cafe bandukė“, įsikūrusias Basanavičiaus ir Vytauto gatvėse.

Dievinantiems košes, „Vila Komoda“ siūlo brandintos avižinės košės su medumi. Sakoma, kad tai skaniausia avižinė košė Palangoje, o gal ir visoje Lietuvoje.

Viena iš slaptų palangiškių pietavimo vietų yra Vytauto gatvėje įsikūręs „Šilelis“. Jame nėra įspūdingo interjero, nors pilna įvairiausių rakandų, kurie būtų įdomūs vaikams, čia svarbiausias – maistas, o jo palaukti tikrai verta.

Dar viena šeimų vieta yra „Van Wurst“ kavinė, įsikūrusi šalia Palangos vasaros parko, Basanavičiaus gatvėje. Joje sujungta vokiška ir belgiška virtuvė, siūloma greitų ir vaikams patinkančių patiekalų.

Vietiniams patinka ir valgykla „Pas Vaclovą“ Austėjos gatvėje, ji dirba iki pietų ar pavakarių. Čia nėra vaikų žaidimų aikštelių, tačiau visada bus labai nebrangaus ir skanaus paties Vaclovo gaminto naminio maisto.

Dar vieną vietą puikiai žino šeimos su vaikais, tai – „Vienkiemis“, įsikūręs Padvarių kaime, šalia Palangos. Jo teritorijoje yra lauko žaidimų aikštelė. Kiekvieną sekmadienį, nuo 15.30 val. ateina klounas ir linksmina mažuosius lankytojus. Virtuvėje vyrauja žemaitiški valgiai, o porcijų dydis gali maloniai nustebinti.

DELFI

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Teisės vairuoti įgijimas yra labai svarbus įvykis žmogaus gyvenime, kuris neretai būna apipintas įvairiomis istorijomis ir mitais. Tačiau pats žodis mitas jau savaime reiškia, kad tai yra netiesa ir neatitinka realybės.


Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų Uosto ir priekrantės gynybos tarnyba informuoja apie vykstančias pratybas pajūryje.


Apie naujos kartos ryšį 5G sklando pačių įvairiausių mitų. Tačiau VILNIUS TECH profesorius ir Inovatyvios medicinos centro vyriausiasis mokslo darbuotojas Vitalij Novickij tvirtina, kad šis ryšys yra ne tik saugus, bet ir turi daugybę privalumų.


Palangoje vasaros atostogų karštinė nesibaigia – paskutinės vasaros dienos žada būti ne mažiau populiarios nei vasaros vidury. 


Tikiuosi, nesupyks Marijonas, jei esant šiai subtiliai progai truputį perfrazuosiu jo žodžius. Tad aš tikrai myliu Lietuvą, aš tikrai myliu Palangą, ar mylit ją jūs? Tikriausiai esate girdėję apie Eliziejaus laukus Prancūzijos sostinėje Paryžiuje?


Į „Palangos tilą“ paskambinusi senjorė palangiškė pasiskundė, kad Sondros Kulikauskienės šeimos centre už pažymos iš e-sveikatos atspausdinimą imami du eurai. „Kažkokia nesąmonė,“ – piktinosi palangiškė. S. Kulikauskienė sakė „Palangos tiltui“, kad iš privalomo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų yra apmokamos paslaugos, kurios yra įrašytos į šeimos gydytojo medicinos normą.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras 200 metų jubiliejų švęs su Jacques‘o Offenbacho operete „Orfėjas pragare“, kurios premjerą Žvejų rūmuose žiūrovai išvys balandžio 17 ir 18 dienomis.


Palanga jau seniai nebėra įprastas vasaros kurortas, ji daugiau ar mažiau šurmuliuoja visus metus. O ypač, kai vasaros pabaiga ir rudens pradžia žada malonius orus! Žinoma, rudeniop Basanavičiaus gatvės šurmulys aprimsta, tačiau tai tampa puikia romantiška oaze jaukiems vakarams ir malonioms popietėms. Tad ką rudenėjant nuveikti Palangoje? Penktadienio poilsiui Palangos...


Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras vasario 4 dieną paminėjo Pasaulinę vėžio dieną. Šių metų dėmesys buvo skirtas temai „Paneikime mitus apie vėžį“. Atsižvelgiant į pernai vykusią sėkmingą vėžio prevencijos kampaniją, šiemet dėmesys bus sutelktas ypač į vieną tikslą – mažinti atskirtį ir išsklaidyti mitus apie vėžį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius