Savaitgalio planas Palangoje: apie kai kurias pramogas net nepagalvojote

Pagal Delfi, lrytas.lt, 2019-09-06
Peržiūrėta
69
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga jau seniai nebėra įprastas vasaros kurortas, ji daugiau ar mažiau šurmuliuoja visus metus. O ypač, kai vasaros pabaiga ir rudens pradžia žada malonius orus! Žinoma, rudeniop Basanavičiaus gatvės šurmulys aprimsta, tačiau tai tampa puikia romantiška oaze jaukiems vakarams ir malonioms popietėms. Tad ką rudenėjant nuveikti Palangoje? Lrytas.lt paruošė savaitgalio planą važiuojantiems pajūrin. Penktadienio poilsiui Palangos turizmo informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė patarė, kadangi kelionė į Palangą neretai užtrunka, penktadienio vakarą galima skirti ramesniam poilsiui ar pasivaikščiojimui po ilgo sėdėjimo automobilyje, jei, pavyzdžiui, atvykstate iš kito Lietuvos krašto. „Po ilgos kelionės galima pasivaikščioti Meilės alėja. Palei Jūros upės kairįjį krantą beveik kilometrą vingiuoja platus pasivaikščiojimų takas – Meilės alėja. Pirmą kartą jis buvo įrengtas 1934–1936 metais, tuomet takui ir buvo suteiktas toks romantiškas pavadinimas“, – priminė ji.
Pasak direktorės, Pasakų parke bus smagu šeimoms. „Nuo 2016 m. rugpjūčio mėnesio Palangoje veikia lietuviškų pasakų parkas, lankytojus viliojantis ne tik itin jaukia aplinka, žaismingomis skulptūromis, bet ir netradiciniais sprendimais – pasakas čia galima ne tik „pačiupinėti“, bet ir išgirsti. Parke pristatomos menininkų Andriaus Petkaus pasaka „Lapė ir ąsotis“, Algio Kasparavičiaus „Seku seku pasaką“, Gedimino Mažinto „Pupa“ bei Rolando Šmito „Saulė ir Mėnulis“ skulptūros, sukurtos lietuviškų pasakų motyvais. Ties kiekviena skulptūra įrengta informacinė lentelė, kur galima ne tik perskaityti pasaką, bet ir, paspaudus specialų mygtuką, išgirsti ją sekamą Ingos Valinskienės balsu“, – pasakojo ji. R.Kmitienė rekomendavo užsukti ir į skulptūrų parką arba apsilankyti renginiams skirtose viešosiose erdvėse.
„Siūlau apsilankyti tokiose viešosiose erdvėse kaip „I Love Palanga“ arba „Kablys: Jūra“. Alternatyvi kultūrinė-socialinė erdvė „I Love Palanga“ įkurta 2012 m., kaip siekis paneigti Palangą apraizgiusius stereotipus ir nuomonę, esą kurorte nepakanka kritinės masės, kuri leistų formuotis ir gyvuoti alternatyvioms kultūrinio veiksmo zonoms. „I Love Palanga“ siūlo kultūrinę erdvę, kuri dėl kasdienių meninių, kūrybinių, kultūrinių, edukacinių užsiėmimų ir renginių ėmė skatinti Palangos įvaizdžio pasikeitimus socialinėje ir asmeninėje sąmonėje, bei burti aplink save kūrybišką publiką. Čia vyksta įdomūs koncertai ir susibūrimai. Palangos parodų paviljone „Kupeta“ ne vienerius metus veikia vilniečių pamėgtas kultūros baras „Kablys: Jūra. Kultūra“, taip pat siūlantis įvairią meninę programą“, – patarė R.Kmitienė.
Šeštadienio įdomybės Šeštadienio rytą galima pradėti apsilankant Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios varpinės bokšte ir apžiūrint Palangą iš viršaus. Pačiame miesto centre, prie J.Basanavičiaus gatvės, stūksanti bažnyčia yra aukščiausias pastatas Palangoje. 59,85 metro aukščio bažnyčios bokštas per metus buvo iš vidaus renovuotas ir pritaikytas lankytojams.
Užėję pro mažas dureles greta vargonų lankytojai gali apžiūrėti senovinį bažnyčios laikrodžio mechanizmą ir originalią jo priežiūros instrukciją. Palypėjus iki pat viršaus galima pasisukinėti tarp bažnyčios varpų ir pasidairyti į Palangą. Lankytojams skirti ir du nemokami monokliai. Švč.Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios bokštas lankytojams atviras 12-15 val. darbo dienomis ir 13-18 val. savaitgaliais, bet šis laikas gali keistis priklausomai nuo vykstančių mišių bei vestuvių.
„Papietauti galima ir prabangiuose restoranuose, kur patiekiami gurmaniški žuvies ir kiti patiekalai ar pasimėgauti lietuviškos virtuvės šedevrais. Vakarop galima planuotis pasivaikščiojimą po Birutės parką, palydėti saulę ant Birutės kalno ar ant tilto. Birutės parkas yra puiki vieta ramiam ir jaukiam šeimų poilsiui, todėl čia laisvalaikį mielai leidžia tėvai su mažyliais, jaunimas ir vyresni palangiškiai bei svečiai. Jei Palangos svečiai pageidauja – yra galimybė net užsisakyti vakarienę kopose arba pikniką susiorganizuoti patiems. Žinoma, jis turi būti saugus ir tvarkingas“, – siūlo R.Kmitienė.
Šeštadieniui puikiausiai tiks pasiplanuoti ir kelionę dviračiais. „Palanga pelnytai gali vadintis dviratininkų rojumi – per kurortą, pajūriu nusidriekusios kelios dviratininkams pritaikytos trasos, kurių bendrasis ilgis siekia keliasdešimt kilometrų. Iš Palangos patogiai galima pasiekti ir kaimyninės Latvijos Respublikos valstybinę sieną. Nuo Palangos pasukęs į pietus dviračiu atsiduri greta esančiame uostamiestyje – Klaipėdoje. Dviračių takas nutiestas į Vydmantų gyvenvietę, kurioje galima nusipirkti šviežiai rūkytos žuvies, ir į vietos gyventojų bei svečių itin pamėgtą už keleto kilometrų esantį pramogų kompleksą. Per trumpą laiką galima apvažiuoti gražiausius, įdomiausius objektus ir pasimėgauti nedrumsčiama Baltijos jūros, šviesių pušynų ir jaukių pajūrio kaimelių ramybe. Minant dviračio pedalus Palangoje galima pasigrožėti vietos įžymybėmis – vienu gražiausių Rytų Europoje Birutės parku, Gintaro muziejumi, pramogautojų itin pamėgta romantiškąja Meilės alėja. Už nugaros palikus kurortą ir artėjant uostamiesčio link galima aplankyti senąsias Karklės kapinaites, gintaro gaudymo vietas, pasigrožėti aukščiausiu Lietuvos pajūrio skardžiu – Olando kepure“, – pataria Palangos TIC specialistai.
Jei nenorite važinėtis dviračiais, šeštadienio dieną galite skirti Palangos vilų lankymui. Maršrutas „Atrask senąsias Palangos vilas“ nukels Jus į kelionę daugiau nei prieš 100 metų. Tai maršrutas, apjungiantis 27 istorines XIX amžiaus pabaigos – XX amžiaus pirmosios pusės kurorto vilas ir kitus reikšmingus kurortinės architektūros objektus. Palangos miesto gatvėse aptiksite unikalių medinių, mūrinių pastatų, kurie sudaro vertingą Palangos architektūrinį ir kultūrinį paveldą. Istorinė architektūra praturtina ir tuo pačiu reprezentuoja Palangos kraštovaizdį, o jos išsaugojimas leidžia išvysti kurorto raidą nuo XIX amžiaus pabaigos iki šių dienų. „Keliauti šiuo maršrutu patogu bet kokiu oru ir bet kuriuo paros laiku“, – sako R.Kmitienė.
Sekmadienio rytą išsimiegojus R.Kmitienė siūlo pasimėgauti SPA procedūromis. „Galima pasinaudoti Palangos baseino ar viešbučiuose esančių baseinų paslaugomis“, – patarė ji. Palangos baseinas – tai 3500 kv.m. daugiafunkcinė miesto erdvė su baseinu, sveikatingumo centru ir viešąja pirtimi. Kokybiškas lankytojų aptarnavimas užtikrinamas patyrusiu personalu ir įdiegtais pažangiais sprendimais. Baseinų ir SPA zonose vienu metu galės lankytis 250 žmonių. Palangos baseino su sveikatingumo centru energinė klasė – A, jame įrengtos saulės baterijos, numatyta galimybė pastatą eksploatuoti atskiromis zonomis, talpi automobilių stovėjimo aikštelė ir viena elektromobilių įkrovimo vieta. Papietavus pasivaikščioti sekmadienio popietę galima ne tik pajūriu ar Basanavičiaus gatve. Gatvelę palei Rąžės upelį, pasak R.Kmitienės, labai pamėgo šeimos ir jaunos mamos. Jei dar nuspręstumėte praleisti laiko paplūdimyje, portalas lrytas.lt primena, kad 300 metrų paplūdimio zona nustatyta Nemirsetoje, apie 8 km nuo Palangos centro, yra skirta ir poilsiaujantiems su augintiniais.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Į Palangą buvau nuvykusi dirbti. Mane su kitomis merginomis pakvietė į reklamos akciją. Kitu atveju vargu ar būčiau vykusi į Lietuvos pajūrį, kur viskas matyta ir brangoka“, – sakė M.Šalčiūtė.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palanga jau seniai nebėra įprastas vasaros kurortas, ji daugiau ar mažiau šurmuliuoja visus metus. O ypač, kai vasaros pabaiga ir rudens pradžia žada malonius orus! Žinoma, rudeniop Basanavičiaus gatvės šurmulys aprimsta, tačiau tai tampa puikia romantiška oaze jaukiems vakarams ir malonioms popietėms. Tad ką rudenėjant nuveikti Palangoje? Penktadienio poilsiui Palangos...


Vyresni žmonės turėtų dar gerai prisiminti sovietmečiu Lietuvos miestuose, kaip ir visoje Sovietų sąjungoje, veikusias taip vadinamas liaudies draugoves, kurias sudarydavo gamyklų ir įmonių darbo kolektyvų deleguoti atstovai.


Palanga vietos gyventojus ir svečius kviečia aktyviai leisti laisvalaikį – visą vasarą viešosiose kurorto erdvėse organizuojami nemokami sporto užsiėmimai. Norintieji gali ne tik pasimankštinti, bet ir smagiai praleisti laiką bendraminčių draugijoje. „Nemokamų sporto užsiėmimų tikslas – motyvuoti žmones, paskatinti juos aktyviai leisti laisvalaikį“...


Penkiametis leukemija sergantis Julius Krylovas, kai jį Vilniaus universiteto vaikų ligoninės Onkohematologijos  skyriuje  bado skaudžiomis adatomis, kartais šaukia, kad geriau norėtų numirti. Jau pusantrų metų su kraujo vėžiu besigrumiančio berniuko istorijos sujaudintos Palangos moterų klubo LIONS moterys surengė kalėdinę gerumo akciją, kuriai skelbiant, kad surinkti pinigai...


Vienas svarbiausių kurorto planavimo dokumentų – paminklosauginis planas – dešimtmetį tąsomas po teismus. Dėl šio dokumento teisėtumo ne viename teisme buvo ginčijamasi. Šią savaitę Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, išnagrinėjęs faktines šio dokumento rengimo, tvirtinimo aplinkybes, paskelbė verdiktą, kad prieš dešimtmetį parengtas M.Ptašek planas yra rekomendacinio pobūdžio...


Vienas svarbiausių kurorto planavimo dokumentų – paminklosauginis planas – jau ne vienerius metus tąsomas teismuose. Šįsyk Klaipėdos apygardos administracinis teismas nagrinėjo UAB „Pinus proprius“ prašymą ištirti, ar paminklosauginis planas teisėtas. Teismo nustatyta, kad prieš dešimtmetį priimtas miesto Tarybos sprendimas, kuriuo buvo patvirtintas minėtas planavimo dokumentas, negali...


Palangos šilumos ūkio planas – rėmai vartotojams

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 28 | Rubrika: Miestas

Kurorto savivaldybėje pradėtas svarstyti bendrovės „Cowi Baltic“ parengtas specialusis šilumos ūkio planas. Kaip nurodoma aiškinamojoje dalyje, pagrindinis jo tikslas yra tenkinti vartotojų šilumos poreikius mažiausiomis sąnaudomis bei atkreiptas didžiulis dėmesys į poveikį aplinkai.


Metų pabaigoje patvirtintas Bendrasis miesto planas, pasak laikinai einančio Savivaldybės architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo pareigas Svajūno Bradūno, tai dokumentas, numatantis kurorto vystymosi kryptį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas