8 knygos apie sportą, kurias privalote perskaityti

Palangos tiltas, 2022-02-25
Peržiūrėta
1932
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

8 knygos apie sportą, kurias privalote perskaityti

Sportas vienija žmones. Nors savo kasdieniame gyvenime ir esame skirtingi, tačiau, kai žiūrime sportą, vadovaujamės tomis pačiomis nuostatomis ir turime tuos pačius tikslus. Visgi sportas retai kada siejamas su menu ir kultūra, tai – savotiška ir unikali sritis. Visgi, jeigu randame tinkamą istoriją ir tinkamą požiūrį, galima šias sritis sugretinti ir gauti neblogą rezultatą. Šį kartą tema ne tai, ką prognozuoja internetinis kazino ar sporto ekspertai. Šį kartą apie įdomiausias istorijas ir filosofijas sporto pasaulyje. Pristatome net 8 knygas, kurias privalėtumėte perskaityti, jeigu domitės sportu!

1. The Last Dance, Sam Smith

Jeigu domitės NBA, tai žinote, kad the Last Dance vadinamas paskutinis, 1997-1998 metų Chicago „Bulls“ čempioniškas žygis. Sporto žurnalistas Sam Smith šioje knygoje aprašo visą Čikagos komandos istoriją iš vidaus. Daugiausiai knyga kreipia dėmesį ne tik į krepšinio aikštelėje vykstančius dalykus, bet ir į bendravimo dinamikas tarp žaidėjų, trenerių ir visų žmonių Bulls organizacijoje ir, be abejonės, pačio MJ.

2. AŠ – STEBUKLAS, JŪS NEPASTEBĖJOTE?, Jonas Miklovas

Lietuviams ir, ypač „Žalgirio“ fanams ši knyga bus labai įdomi ir aktuali. Labai gerai žinomo krepšinio žurnalisto J.Miklovo literatūrinis kūrinys atkreipia dėmesį į tragedijos, komedijos ir net beveik visapusiško farso apsuptą skandalingo verslininko Vladimiro Romanovo etapą, kaip Kauno klubo savininko. Iki tol nepublikuotos istorijos ir faktai leis iš arčiau pamatyti chaotišką klubo virtuvę tuo metu.

3. Laimėti Neužtenka, Šarūnas Jasikevičius, Pietro Scibetta

Buvo laikas, kada Europos krepšinio padangėje jokio žaidėjo žvaigždė nešvietė ryškiau nei auksinio berniuko – Šaro, Šarūno Jasikevičiaus. Ši knyga stebi įžaidėjo karjerą ir kviečia prisiminti įsimintinus jo gyvenimo ir krepšininko karjeros epizodus. Besidomintiems jo biografija – skaityti verta.

4. Shoe Dog: A Memoir by the Creator of Nike, Phil Knight

Nike – be abejonės didžiausia ir sėkmingiausia sporto aprangos ir sportinių batelių kūrėja pasaulyje. Jeigu kada pagalvojote, kas įvyksta už kadro ir gamykloje, kad tie sportbačiai kainuoja 100+€, tuomet tikrai verta įsigyti šią knygą. Kaip atsirado ikoniškas jų šūkis Just Do It, ir kaip kompanija tapo tuo, kas yra dabar. Sporto ir verslo sėkmės derinys vienoje knygoje!

5. Wizenard Series, Kobe Bryant, Wesley King

Kobe Bryant‘as sukūrė idėją knygoms, kurios atlieptų jauniems sportininkams. Wizenard serijos literatūra kalba apie ypatingų gebėjimų vaikus ir kaip jie turi dirbti kartu, kaip sugyvena ir savo įgūdžius panaudoja bendrų tikslų siekimui. Knyga labai tiks vaikams ar paaugliams.

6. The Dynasty, Jeff Benedict

Jeff Benedict knyga kalba apie sėkmingiausią visų laikų amerikietiško futbolo dinastiją – New England Patriots komandą. Daugiau nei 200 interviu su sėkmingiausias sporto žmonėmis ir pačios įdomiausios istorijos iš triumfo ir nuopuolio momentų.

7. Bobby Fischer Teaches Chess, Bobby Fischer, Stuart Margulies,

Šachmatai yra tas žaidimas, kurio pagrindus naudinga žinoti kiekvienam(-ai). Nėra geresnės šachmatų knygos pradedančiajam už legendinio ir iki šiol neprilygstamo Bobby Fischerio knygą „Bobby Fischer Teaches Chess“. Joje šachmatų didmeistris apžvelgia žaidimo niuansus, ypatumus ir padeda kiekvienam skaitytojui išmokti kažko naujo.

8. Undisputed Truth, Plume

Nors knyga tikrai yra rašyta šešėlinio autoriaus, kuris neviešina savo pavardės, šie boksininko M.Tysono memuarai vis tiek labai verti jūsų laiko. Knyga vis tiek skaitosi, lyg ją būtų parašęs pats Geležinis Maikas, o aptariamos istorijos – komiškos, liūdnos ar kažkur per vidurį, bet visos jos – autentiškos. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vietoje krepšinio arenos, futbolo stadiono, dviračių treko, karatė tatamio ar ledo aikštės – posėdžių salė. Sekmadienio rinkimai pusėje šalies savivaldybių sportą priartino prie politikos tiesiogine to žodžio prasme. 


Šeštadienį, liepos 9 d., Palangoje, Antano Mončio namuose-muziejuje, įvyko šio žymaus menininko sūnaus Jean-Christophe Mončys knygos ,,Mano tėvas Antas. 100 prisiminimų apie Antaną Mončį” pristatymas. Sportas vienija žmones. Nors savo kasdieniame gyvenime ir esame skirtingi, tačiau, kai žiūrime sportą, vadovaujamės tomis pačiomis nuostatomis ir turime tuos pačius tikslus. Visgi sportas retai kada siejamas su menu ir kultūra, tai – savotiška ir unikali sritis. Visgi, jeigu randame tinkamą istoriją ir tinkamą požiūrį, galima šias sritis sugretinti ir gauti neblogą rezultatą. Šį kartą...


Tikriausiai esate pastebėję, kad apšvietimas namuose ženkliai pakoreguoja bendrą atmosferą ir gali suteikti daugiau jaukumo – tas pats pasakytina ir apie kiemą ar sodą. Jei dažnai vakarus leidžiate lauke ar tiesiog norite, kad grįžtant namo tamsoje Jus pasitiktų malonesnis vaizdas, pravartu pagalvoti apie kiemo apšvietimą. Siūlome susipažinti su dažniausiai šiai erdvei pasirenkamomis idėjomis.


Vargu ar kokios nors knygos pristatymas Klaipėdoje yra sulaukęs tokių aistrų, kokias sukėlė Vytautas Čepas, kalbėdamas apie savo ką tik pasirodžiusį dokumentinį romaną "Siena". Vienas šios knygos herojų verslininkas Gediminas Jacka baksnojo į raudonai pabrauktas frazes ir neslėpė – kreipsis į teismą, rašo dienraštis "Klaipėda".


Palanga jau seniai nebėra įprastas vasaros kurortas, ji daugiau ar mažiau šurmuliuoja visus metus. O ypač, kai vasaros pabaiga ir rudens pradžia žada malonius orus! Žinoma, rudeniop Basanavičiaus gatvės šurmulys aprimsta, tačiau tai tampa puikia romantiška oaze jaukiems vakarams ir malonioms popietėms. Tad ką rudenėjant nuveikti Palangoje? Penktadienio poilsiui Palangos...


Lino Kojalos knygos pristatymas


Prieš 4 metus puikius sportininkus – Edvardą Narbutą, Viktorą Gečą, Mindaugą Kesminą ir dar per 140 jaunuolių Palangos senojoje gimnazijoje matėme nedrąsiai pradedančius „gimnazisto karjerą“. O praėjusią savaitę Palangos senosios gimnazijos abiturientams – 2012 metų pirmokams – sportinės sirenos priminė, jog tuoj prasidės abitūros egzaminų tiesioji. Jau 24...


Penkiametis leukemija sergantis Julius Krylovas, kai jį Vilniaus universiteto vaikų ligoninės Onkohematologijos  skyriuje  bado skaudžiomis adatomis, kartais šaukia, kad geriau norėtų numirti. Jau pusantrų metų su kraujo vėžiu besigrumiančio berniuko istorijos sujaudintos Palangos moterų klubo LIONS moterys surengė kalėdinę gerumo akciją, kuriai skelbiant, kad surinkti pinigai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius