Arūnas Giedraitis: „Kviečiu atvykti į Palangos baseino sporto klubą ir pamilti sportą, net jei esate jame pirmokas“

Palangos tiltas, 2023-05-04
Peržiūrėta
8747
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nuotrauka iš Arūno Giedraičio Facebook
Nuotrauka iš Arūno Giedraičio Facebook

Linas JEGELEVIČIUS

Palangos baseino sporto klubas turi naują trenerį – besišypsantį, geranorišką, randantį kelią į kiekvieno širdį ir sugebantį padėti užsiauginti raumenukų, sutvirtėti ar tiesiog jaustis gerai. Susipažinkite su Arūnu Giedraičiu, kurį šnekino „Palangos tiltas.“

– Ar jūs – palangiškis?

–  Nesu palangiškis. Atvykau į Palangą iš Kauno. Darbavausi Kaune 10 metų, treniravau įvairius žmones – nuo moksleivių iki senjorų. Įdomiausias darbas – su specialių poreikių turinčiais žmonėmis, kuriems reikia pritaikyti specifinio pobūdžio pratimus. Tai skatina mane kaip trenerį tobulėti ir ieškoti tinkamų pratimų parinkimo. 

Vedinas naujų iššūkių palikau savo mylimą miestą, Kauną, ir išvykau į Tailandą trims mėnesiams. Norėjosi susidėlioti savo mintis, nuraminti sielą ir skirti laiko sau. Ten būdamas supratau, kad man be galo reikia gamtos. Grįžau į Lietuvą ir, net neturėdamas darbo pasiūlymo, nusprendžiau keliauti į Palangą. Atvykau čia, apsigyvenau ir esu laimingas – čia nuostabi gamta, ir labai gražus miestelis. Tai – mano geriausias sprendimas gyvenime. 

Kadangi Palangos baseino sporto klubas yra šalia namų, pradėjau jame sportuoti. Jame sutikau dirbančius savo grupiokus ir palangiškius, kurie pasirodė man labai šilti žmones. Dabar labai džiaugiuosi kad prisijungiau prie jų komandos, būsiu jos dalimi. Sportu aktyviai domiuosi nuo vaikystės, todėl jis užima svarbią vietą mano gyvenime. Visada buvau aktyvus sporto renginių dalyvis ir prizininkas skirtingose sporto rungtyse: krepšiny, tinkliny, tenise. 2005 metais nusprendžiau rimčiau užsiimti kultūrizmu ir kūno rengyba, šioje srityje esu jau 18 metų. 

–Ką manote apie Palangos baseino sporto klubą?

Esu matęs daug sporto klubų, tad meluočiau sakydamas, jog šis – pats geriausias ir kažkuo išskirtinis inventoriaus prasme ar interjero detalėm. Mane labiau sužavėjo jame dirbantys treneriai, jų žingeidumas tobulėti ir noras plėsti savo žinias. Kompetentingi ir išsilavinę treneriai, kuriais klientai drąsiai gali pasitikėti, yra raktas į teisingą sportą ir sąmoningą gyvenimo būdą. O administracijos darbuotojoms – 10 balų už jų šypsenas kiekvieną dieną.

–Koks jūsų tikslas Palangos baseino sporto klube?

– Mano tikslas – suteikti  naudingų žinių apie jums tinkamą ir sveiką gyvenimo būdą; išmokyti jus saugiai, sveikai sportuoti; padėti jums atsikratyti nereikalingo svorio ar priaugti liesos raumeninės masės, reabilitacija po traumų; sudaryti individualią treniruočių programą; sudaryti individualios mitybos rekomendacijos planą; įvertinti jūsų fizinę būklę; mano vedama asmeninė treniruot, užtikrina ne tik puikią nuotaiką, bet ir gerą savijautą bei rezultatus. Žinoma, jeigu jūs jų taipogi sieksite. Kviečiu atvykti į Palangos baseino sporto klubą ir pamilti sportą, net jei jūs esate dar pirmokas (šypsosi).

– Kokias klaidas dažniausiai stebite sporto klubuose?

– Dažniausios klaidos, kurias matau, tai, visų pirma, netinkamas pratimų pasirinkimas. Kiekvienas žmogus yra individualus – kas tinka Tomui, nebūtinai tiks Mantui. Pažengusių ar profesionalių sportininkų pratimai tikrai netiks pradedančiam sportuoti vaikinui ar merginai. Kaip ir pirmoje klasėje, turėtumėte pradėti nuo paprastų užduočių įveikimo, o kai tai gebėsite atlikti teisingai, tuomet pereisite į aukštesnę klasę. 

–Ką kiekvienam dar patartumėte?

– Nebijokite pasitarti su treneriu ar sportininku, kuris supranta treniravimo principus. Ir aš, ir mano kolegos, esu įsitikinęs, visada padės jums tobulėti. Kadangi jau turiu nemažą trenerio patirtį, išmokau kaip išreikšti savo mintis ir taip patarti naujam sporto klubo nariui ar narei, kad jų savo patarimais neįžeisčiau. Net matant, kad žmogus neteisingai atlieka pratimą ir rizikuoja patirti traumą, nereikia pulti prie jo: „Ei, blogai ar neteisingai darote.“ Tiesiog derėtų pasiūlyti pabandyti atlikti pratimą kitaip. Leisti žmogui pačiam nuspręsti, kuris variantas jam labiau priimtinesnis. Ir kai žmogus pajaučia ir iš trenerio išgirsta kompetentingą paaiškinimą, pasitiki juo ir dėkoja. Tuomet širdis džiaugiasi ir man. Tai – toks malonumas, kurio už pinigus nenupirksi. 

O kur mokėtės? Kokius diplomus turite?

– Lietuvos sporto universitete baigiau treniravimo sistemų programą. Specializacija – kūno rengyba ir sunkioji atletika, esu jos bakalauras. Lietuvos sporto universitetas  taip pat įsigijau ir sporto ir pedagogikos bakalaurą. LSU Karjeros ir kompetencijų plėtros centre baigiau kūno kultūros mokymo programą ir įgijau trenerio licenciją. Dalyvavau LSU kvalifikacijos tobulinimo programoje fizinio aktyvumo srityje dirbantiems specialistams. Nuolatos dalyvauju rengiamuose kursuose/seminaruose, kurie padeda gilinti turimas žinias.

– Ar dalyvavote varžybose?

– Atvirame Lietuvos- Latvijos kultūrizmo ir fitneso čempionate, vyrų pirmo starto absoliučioje kategorijoje tapau laimėtoju 2013 metais. Taip pat 2013 metais „AMIX“ Kauno kultūrizmo ir fitneso pirmenybių naujokų kategorijoje buvau trečias.

– O kaip derėtų maitinis?

– Mityba – labai individualu. Mokslininkai iki šios dienos neturi vienos tiesos. Dieta pradžioje gali būti sunki, bet vėliau tampa jūsų rutina. Nelinkėčiau laikytis dietų, kurios jus vargina. Mityba turėtų tapti jūsų gyvenimo būdu, taip kaip sportas. Atraskite visame procese malonumą ir mėgaukitės visu procesu, kad tai jums nebūtų kančia. Treneris nėra profesionalus treneris, jei jis rašo savo paskyroje Facebook, kad  sudaro mitybos planus. Treneris gali tik rekomenduoti. Mitybos planus gali sudaryti tik dietologas.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


Palangos baseino sporto klubo trenerė Vaida Rodzienė parsivežė sidabro medalį iš Vengrijoje vykusių IFBB Pro League fitneso varžybų. Sveikiname šaunią trenerę!


Palangos baseino sporto klubas turi naują trenerį – besišypsantį, geranorišką, randantį kelią į kiekvieno širdį ir sugebantį padėti užsiauginti raumenukų, sutvirtėti ar tiesiog jaustis gerai. Susipažinkite su Arūnu Giedraičiu, kurį šnekino „Palangos tiltas.“
Sportas vienija žmones. Nors savo kasdieniame gyvenime ir esame skirtingi, tačiau, kai žiūrime sportą, vadovaujamės tomis pačiomis nuostatomis ir turime tuos pačius tikslus. Visgi sportas retai kada siejamas su menu ir kultūra, tai – savotiška ir unikali sritis. Visgi, jeigu randame tinkamą istoriją ir tinkamą požiūrį, galima šias sritis sugretinti ir gauti neblogą rezultatą. Šį kartą...


Klaipėdietis ir jo sporto klubas atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės dėl vengimo mokėti mokesčius – asmuo pripažino kaltę ir atlygino valstybei padarytą žalą – beveik 13 tūkst. eurų.


Palangoje į naktinį klubą girtas vaikinas keliavo apsirūpinęs narkotikais. Sekmadienį, liepos 4 d., vos po vidurnakčio, apie 00.58 val. gautas pranešimas, kad Basanavičiaus g., Palangoje, apsaugos darbuotojas sulaikė asmenį, kuris į naktinį klubą bandė įsinešti plastikinį maišelį su žalsvos spalvos, augalinės kilmės, galimai narkotine medžiaga.


Palanga grįžta į normalų gyvenimą, o koks jis – be veikiančių sporto klubų? Palangos baseine veikiantis sporto klubas vėl visus kviečia nuo antradienio, birželio 1 dienos. Baseino foje duris atveria ir jauki kavinukė, o netrukus veiks ir kavinė terasoje. Abejų operatorius yra Palangos baseino sporto klubas.


Gegužės 17 dieną į Palangos lopšelį-darželį „Žilvinas“ rinkosi patys šauniausi miesto ikimokyklinių ugdymo įstaigų „Gintarėlis“, „Pasaka“, „Nykštukas“ ir „Sigutė“ priešmokyklinukai, kurie dalyvavo konkurse „Aš – šauniausias būsimas pirmokas“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius