Sumaišę sportą su politika: tarp rinkimų nugalėtojų – krepšininkai, treneriai, olimpiečiai

Palangos tiltas, 2023-03-07
Peržiūrėta
1277
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Delfi.lt nuotr.
Delfi.lt nuotr.

Vietoje krepšinio arenos, futbolo stadiono, dviračių treko, karatė tatamio ar ledo aikštės – posėdžių salė. Sekmadienio rinkimai pusėje šalies savivaldybių sportą priartino prie politikos tiesiogine to žodžio prasme. Delfi apžvelgė, kaip grumtis dėl balsų sekėsi daugiau nei pusšimčiui sportininkų, trenerių ar sporto vadybininkų, dalyvavusių tiek tarybų, tiek merų rinkimuose. O sekėsi skirtingai.

Akmenė

Aukščiausio Lietuvoje šešto dano kiokušin karatė meistras Vladimiras Silvaško pademonstravo vieną įspūdingiausių šuolių tarp savivaldos rinkimuose dalyvavusių šalies sporto atstovų.

Socialdemokratų sąraše 50-u numeriu įrašytą 57-erių „Energijos“ klubo vadovą rinkėjai iškėlė į septintą vietą, garantavusią tarybos nario mandatą.

Pasaulio ir Europos čempionatuose prizines vietas raškančių Luko Kubiliaus, Evento Gužausko, Pauliaus Žimanto treneris prieš tai jau dirbo Akmenės seniūnu.

Alytus

Garsiausias (ir aktyviausias) sportininkas Dzūkijos sostinės politikos vandenyse Tomas Pačėsas prarado tarybos nario kėdę.

Visuomeninio rinkimų komiteto „Už Alytų“ sąraše 51-erių buvęs krepšininkas ir treneris buvo įrašytas antruoju, bet smuktelėjo į trečią poziciją. Kadangi balsų pakako tik vienam mandatui, 1996 metų Atlantos olimpinių žaidynių bronziniam prizininkui dar vienos kadencijos rinkėjai nesuteikė.

Taryboje nebebus ir Regionų partijos kandidato Gedimino Daukšio – buvusio Lietuvos futbolo federacijos (LFF) viceprezidento.

Už borto taip pat liko su konservatoriais į rinkimus ėjęs buvęs vienas Alytaus „Dzūkijos“ krepšinio klubo vadovų, dabar Alytaus krepšinio akademijos direktoriumi dirbantis Povilas Tamulynas.

Birštonas

Praeityje ir lėktuvą, ir šilumvežį tampęs Vidas Blekaitis iki Nemuno juosiamo kurorto tarybos nepritempė.

50-metis buvęs prestižinių galiūnų varžybų dalyvis savo populiarumą tikrino socialdemokratų sąraše – nors pastarieji tradiciškai laimėjo rinkimus Birštone, asmeniškai V. Blekaičiui balsų kiek pritrūko.

Biržai

Sauliaus Skvernelio vadovaujamos Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ sąrašą Biržuose į priekį turėjo vesti buvęs Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) generalinis direktorius Ritas Vaiginas.

Vis dėlto rinkimai jaunystėje futbolą žaidusiam 63-ejų sporto funkcionieriui nebuvo sėkmingi: R. Vaiginas nusileido iš pirmos į penktą vietą bei į tarybą neprasimušė.

Druskininkai

Dar vienas S. Skvernelio politinis bendražygis Česlovas Jezerskas, kalbant bokso terminais, pabuvo kriauše nepakeičiamai Druskininkų „galvai“ Ričardui Malinauskui mero rinkimuose.

1975 metais populiariausiu Lietuvos sportininku išrinktas 73-ejų buvęs imtynininkas ir kariškis tesurinko 3 proc. balsų. Vis dėlto geriau sekėsi tarybos narių rinkimuose, kuriuose sąrašo lyderiu buvusiam Č. Jezerskui mandatą pelnyti pavyko.

Elektrėnai

Savoje žemėje pranašu nebūsi – šalies ledo ritulio sostinė ilgamečiam Lietuvos rinktinės gynėjui ir kapitonui Artūrui Katuliui durų į politiką neatvėrė.

41-erių elektrėniškis Laisvės partijos sąraše iš startinės 10 pozicijos nusileido laipteliu žemyn, o į tarybą išrinkti buvo keturi šios politinės jėgos atstovai.

Ignalina

Mandato negavo ir „valstiečių“ gretose rinkimuose dalyvavęs praeityje daugkartinis šalies slidinėjimo čempionas Bronislavas Cicėnas.

70-metis ignalinietis po nepriklausomybės atkūrimo labiausiai garsėjo dėl Lietuvos žiemos sporto centro, kuriam vadovavo tris dešimtmečius.

Jonava

Socialdemokratų pasisekimas Jonavoje kelią į valdžią atvėrė reprezentacinį miesto futbolo klubą iš pastaraisiais metais lydėjusių skandalų mėginsiančiam vaduoti Eisvinui Utyrai.

Praėjusių metų pabaigoje „Jonavos“ direktoriumi tapęs 32-ejų buvęs futbolininkas ir treneris partijos kandidatų sąraše nuo 21-os pakopos palypėjo ant 11-os.

Tuo metu karjerą salės futbole tebetęsiantis ir Lietuvos rinktinės sudėtyje su Baltarusija praėjusią savaitę dukart žaidęs Benas Spietinis judėjo priešinga trajektorija. 27-erių buvęs „Jonavos“ gynėjas smuko žemyn rinkimų komiteto „Mūsų Jonava“ sąraše ir mandato nesugriebė.

Kaunas

Neblėstantis Visvaldo Matijošaičio įkurto „Vieningo Kauno“ populiarumas leido išlaikyti kėdes laikinosios sostinės taryboje tiek 87-erių ilgametei šokių klubo „Sūkurys“ vadovei Jūratei Norvaišienei, tiek 51-erių buvusiai maratonininkei Ingai Juodeškienei.

Tuo metu buvusiam ilgamečiam Kauno „Žalgirio“ krepšininkui Gediminui Budnikui grįžti į rūmus Laisvės alėjoje nepavyko – 79-erių konservatorius liko per tris vietas „už brūkšnio“.

Toks pat likimas ištiko buvusį merą Rimantą Mikaitį. 63-ejų buvusį orientacininką, dirbusį ir Lietuvos lengvosios atletikos federacijoje, palaidojo Liberalų sąjūdžio fiasko Kaune.

Į tarybą nepateko ir Laisvės partijos iškeltas kandidatas Edgaras Riabko – tituluotas vandens formulių F2 lenktynininkas bei varžybų organizatorius.

Kauno rajonas

Lietuvos kurčiųjų sporto komitetui vadovaujančiam Edvinui Kriūnui tapti tarybos nariu nepadėjo nė įtikinanti socialdemokratų pergalė Kauno rajone: sąraše jis nukrito iš 29-os į 42-ą vietą.

Atidėti viltis bent iki 2027-ųjų teko ir „valstiečių“ gretose mėginusiam buvusiam karatė kovotojui bei mišrių kovos menų turnyrų organizatoriui Jordanui Poškaičiui.

Klaipėda

Vienas legendinio šokių ansamblio „Žuvėdra“ vadovų Romaldas Idzelevičius sėdi ant žarijų. 76-erių įžymus šokių treneris rinkimų komiteto „Ištikimi Klaipėdai“ sąraše smuktelėjo į devintą vietą ir dabar yra pirmas „už brūkšnio“.

Bet išsaugoti kėdę taryboje jam dar gali padėti sąrašo lyderis Arvydas Vaitkus, jei po dviejų savaičių laimėtų antrą mero rinkimų turą. Mat pagal naują Vietos savivaldos įstatymą, meras nebėra tarybos narys.

Kiti uostamiestyje kandidatavę sporto atstovai realių vilčių jau nebeturi.

Su konservatoriais rinkimuose dalyvavo 2015-ųjų pasaulio čempionato bronzinis prizininkas Ramūnas Navardauskas, per karjerą laimėjęs po du prestižinių daugiadienių dviratininkų lenktynių „Tour de France“ ir „Giro d‘Italia“ etapus.

Liberalų sąjūdžiui atstovavo buvęs Lietuvos futbolo rinktinės puolėjas Rimantas Žvingilas ir Klaipėdos „Neptūno“ garbę praeityje gynęs krepšininkas Mindaugas Mockus.

Kupiškis

Dar vienas buvęs KKSD generalinis direktorius, socialdemokratas Algirdas Raslanas finišavo trečias mero rinkimuose, pelnęs 22 proc. balsų.

Paguodos prizu 66-erių buvusiam irkluotojui ir dabartiniam Pasaulinės irklavimo federacijos („World Rowing“) jaunimo irklavimo komisijos vadovui tapo vieta Kupiškio rajono taryboje.

Marijampolė

Mandatą dar vienai kadencijai išlaikė kitas socialdemokratas Alvydas Kirkliauskas.

68-erių buvęs galiūnas, vėliau tapęs treneriu, sąraše iš dešimtos vietos rinkėjų buvo iškeltas į šeštą.

Molėtai

Kitas galiūnų sporto atstovas Žydrūnas Savickas galės užimti vienintelę Regionų partijos užsitarnautą kėdę ežerų krašto rajono taryboje.

Ilgus metus stipriausiu planetos žmogumi tituluotas 47-erių daugkartinis pasaulio čempionas ir „Arnold Strongman Classic“ varžybų nugalėtojas pastaruoju metu labiau garsėjo dėl savo kontroversiškų pasisakymų COVID-19 pandemijos tema ir „sistemos kritika“.

Tuo metu buvęs krepšinio treneris bei dabartinis Molėtų kūno kultūros ir sporto centro direktorius Mindaugas Kildišius buvo išrinktas per „Molėtai kartu“ sąrašą.

Jis dalyvavo ir mero rinkimuose, kuriuose surinko 12 proc. balsų ir užėmė antrą vietą. Vis dėlto antro turo Molėtuose nebus, nes jau pirmajame daugiau nei pusę balsų susiglemžė dabartinis meras Saulius Jauneika.

Neringa

Bene gražiausiame Lietuvos kampelyje kandidatavo legendinio krepšinio trenerio Vlado Garasto anūkas identišku vardu ir pavarde.

Vis dėlto 38-erių V. Garastui jaunesniajam, praeityje ėjusiam Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos generalinio sekretoriaus pareigas, nepavyko pakilti Liberalų sąjūdžio sąraše.

Palanga

Buvęs ilgametis Lietuvos krepšinio rinktinės gynėjas Renaldas Seibutis politiko karjerą pradės greta savo gimtosios Šventosios.

37-erių dukart Europos vicečempionas, 2010-ųjų pasaulio pirmenybių bronzinis prizininkas, 2005-ųjų pasaulio jaunimo čempionas konservatorių sąraše iš trečios pozicijos šoktelėjo per vieną laiptelį aukštyn.

Šiuo metu R. Seibutis yra savo pačios įkurtos Palangos „Kuršių“ ekipos, rungtyniaujančios antroje pagal pajėgumą Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL), direktorius.

Panevėžys

Kita tituluota Lietuvos sportininkė pravers Aukštaitijos sostinės savivaldybės duris.

Tik prieš pusantrų metų karjerą baigusi treko dviratininkė Simona Krupeckaitė tarp socialdemokratų iškilo į antrą vietą iš penktos. Šios partijos atstovams Panevėžyje būtent ir atiteko du mandatai.

40-metė buvusi daugkartinė pasaulio ir Europos čempionė, planetos rekordininkė per karjerą net penkis kartus dalyvavo olimpinėse žaidynėse, o pastaruoju metu dirba Lietuvos dviračių sporto federacijos sporto direktore.

Apie dviračius ji galės pasikalbėti su kita naujosios tarybos nare Alina Ranceva – 2019-aisiais pasaulio čempione tapusi, bet dėl teigiamo dopingo testo titulą vėliau praradusi ultratriatlonininkė į politiką žengia mero regalijas išsaugojusio Ryčio Mykolo Račkausko komandos gretose.

Plungė

Žemaitijos krepšinio patriarchu neretai tituluojamas ilgametis vaikų treneris Genadijus Glikmanas bandė savo jėgas ir mero, ir tarybos rinkimuose, kuriuose vedė Žaliųjų partijos sąrašą.

Bet 67-erių krepšinio specialistas sukrapštė vos 1,6 proc. balsų ir tarp pretendentų į mero postą liko paskutinis, o taryboje jo partija taip pat neturės nė vieno atstovo.

Skuodas

Su „valstiečiais“ kandidatavusi lengvaatletė Zinaida Sendriūtė dirbs gimtojo rajono taryboje antrą kadenciją iš eilės.

38-erių buvusi disko metikė kelis kartus yra dalyvavusi olimpinių žaidynių ir Europos pirmenybių finaluose, bet priartėti prie prizinių vietų jai nepavykdavo.

Šakiai

Mandatas netapo dovana 30-o gimtadienio proga sekmadienį jubiliejų minėjusiam krepšininkui Marijui Užupiui.

„Valstiečių“ kandidatas liko sąrašo gelmėse, bet dėl to veikiausiai neliūdi Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ klubo gerbėjai, kadangi M. Užupis tebėra vienas pagrindinių NKL lyderių žaidėjų.

Puolėjas taip pat atstovauja Lietuvos 3x3 krepšinio rinktinei.

Šiauliai

2016 metų Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse bronzą nuskynęs baidarininkų Aurimo Lanko ir Edvino Ramanausko duetas nepadėjo Laisvės partijai peržengti minimalios kartelės Saulės mieste. Nors abu atletai prieš rinkimus buvo įrašyti sąrašo viršuje.

37-erių A. Lankas, kuris yra partijos Šiaulių skyriaus pirmininkas, dalyvavo ir mero rinkimuose, bet tenkinosi 1,75 proc. balsų.

Užtat „Šiaulių“ krepšinio klubo strategą Antaną Sireiką rinkėjai išstūmė į patį ryškia persvara laimėjusio „Dirbame miestui“ sąrašo priekį. 2003-iųjų Europos čempionas pelnė antrą kadenciją Šiaulių taryboje.

Perrinktas buvo ir jo politinis bendražygis, Lietuvos regbio federacijos prezidentas Irmantas Kukulskis.

Šilalė

Kaip ir R. Navardauskui Klaipėdoje, taip ir jo pirmajam treneriui Kęstučiui Česaičiui Šilalėje rinkimai nebuvo vaisingi.

Šilalės centristų gretose kandidatavęs 60-metis dviračių sporto specialistas liko toli nuo tikslo.

Šilutė

Dvejonės dėl to, kam priklauso Krymas, brangiai kainavo ilgus metus Rusijoje dirbusiam krepšinio treneriui Robertui Kuncaičiui.

Debatuose prieš rinkimus į šį klausimą negalėjęs atsakyti 59-erių šilutiškis mero rinkimuose karštiečių palaikymo nesulaukė bei užėmė priešpaskutinę vietą (2,8 proc. balsų).

Nors Valstiečių ir žaliųjų sąjunga po skandalo pašalino R. Kuncaitį iš savo narių, jis išliko sąrašo lyderiu Šilutėje. Rezultatas – rajono taryboje nebus nė vieno „valstiečio“.

Trakai

Dar vienas 2016-ųjų Rio de Žaneiro olimpinis prizininkas liko nieko nepešęs pagrindiniame šalies irklavimo centre – Trakuose.

Liberalų sąjūdžio gretose olimpinis vicečempionas Saulius Ritteris iš 11-os startinės pozicijos po reitingavimo smigo į 17-ą.

34-erių irkluotojas karjerą baigė 2021-aisiais ir šiuo metu eina Lietuvos irklavimo federacijos generalinio sekretoriaus pareigas.

Nepavyko ir kitam Liberalų sąjūdžio kandidatui – buvusiam Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkui Igoriui Steško.

Tuo metu garsus baidarių irklavimo specialistas, praeityje daugkartinis pasaulio čempionas Artūras Vieta liko už borto socialdemokratų įguloje.

Ukmergė

Su socialdemokratais rinkėjų širdžių nepavyko užkariauti ir mišrių kovos menų atstovui Teodorui Aukštuoliui. 31-erių kovotojas po reitingavimo atsidūrė per keturias pozicijas „už brūkšnio“.

Utena

Utenos „Juventus“ krepšinio klubo vadovai nusprendė nekrauti visų kiaušinių į vieną pintinę ir vietų rajono taryboje siekė su skirtingomis politinėmis jėgomis.

Planas pasiteisino. Klubo prezidentas, socialdemokratas Žydrūnas Urbonas išsaugojo mandatą dar vienai kadencijai, o direktorius Eimantas Skersis prisijungs prie kolegos kaip rinkimų komiteto „Kartu už Utenos kraštą“ atstovas.

Kitas socialdemokratų kandidatas, „Utenio“ futbolo klubo direktorius Artūras Gimžauskas į tarybą nepateko.

Vilnius

Sostinės tarybai ateinančią kadenciją priklausys vienas garsiausių Lietuvos krepšinio specialistų Jonas Kazlauskas.

Nors visus 68-erių buvusio stipriausių šalies klubų ir rinktinės stratego titulus sunku sutalpinti į vieną pastraipą, konservatorių sąraše jis po reitingavimo čiuožtelėjo žemyn: iš antros į trečią vietą.

Savo kėdę taryboje išlaikys ir buvęs krepšininkas bei vicemeras Linas Kvedaravičius, Laisvės partijos sąraše užėmęs paskutinį mandatą garantuojančią devintą poziciją.

Tuo metu kitam tos pačios partijos kandidatui, praeityje Dakaro ralyje kelis kartus dalyvavusiam motociklininkui Baliui Bardauskui su savivaldybe teks atsisveikinti.

Į tarybą taip pat nepateko buvęs futbolo teisėjas Paulius Malžinskas (Liberalų sąjūdis) ir buvęs Lietuvos moterų krepšinio rinktinės vairininkas Algirdas Paulauskas (Žaliųjų partija).

Visaginas

„Atominiame“ mieste tarybos nariu išlieka buvęs kanojininkas Jevgenijus Šuklinas.

37-erių daugkartinis Europos čempionas, iš kurio po retrospektyvinio dopingo mėginio tyrimo buvo atimtas 2012-ųjų Londono žaidynių olimpinis sidabras, dalyvavo ir mero rinkimuose.

Pastaruosiuose Liberalų sąjūdžio atstovas užėmė trečią vietą (22 proc. balsų).

Tame pačiame sąraše figūravusiam kitam kanojininkui Vadimui Korobovui rinkėjų palaikymo nepakako, kaip ir Regionų partijos deleguotiems slidinėjimo treneriams Igoriui bei Nataljai Terentjevams.

DELFI

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šių metų LNK „Lietuvos balsas. Kartos“ nugalėtojų komandos, vaikinų grupės T3, mokytoja, operos žvaigždė Nomeda Kazlaus – Palangoje, Kurhauze. Šiandien jame vyks jos pirmasis koncertas, jo pradžia – 20 val. Nomeda mielai atsakė į „Palangos tiltas“ klausimus.


Prieš kitąmet vyksiančius Seimo rinkimus, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) siūlo naikinti šiaurės rytų Lietuvoje esančią Molėtų-Širvintų apygarda.


Birželio 1 d. vyko projekto „Žalgiris – Tavo mokykloje!”, kuriame energingai dalyvavo ir Šventosios pagrindinė mokykla, baigiamasis renginys.


Vietoje krepšinio arenos, futbolo stadiono, dviračių treko, karatė tatamio ar ledo aikštės – posėdžių salė. Sekmadienio rinkimai pusėje šalies savivaldybių sportą priartino prie politikos tiesiogine to žodžio prasme. 


Sportas vienija žmones. Nors savo kasdieniame gyvenime ir esame skirtingi, tačiau, kai žiūrime sportą, vadovaujamės tomis pačiomis nuostatomis ir turime tuos pačius tikslus. Visgi sportas retai kada siejamas su menu ir kultūra, tai – savotiška ir unikali sritis. Visgi, jeigu randame tinkamą istoriją ir tinkamą požiūrį, galima šias sritis sugretinti ir gauti neblogą rezultatą. Šį kartą...


Baigėsi rinkimų į 2020-2024 Seimą balsavimas jo pirmajame ture. Po rezultatų iš Mėguvos rinkimų apygardos Saulės rinkimų apylinkės Palangoje (jie paaiškėjo 23 val. 15 min.)  kurorto konservatorių pirmininkas ir miesto meras Š. Vaitkus sveikindamas apglėbė M. Skritulską: "Mes laimėjome. Mes - antrajame rinkimų ture." Paryčiais suskaičiavus balsavimo...


Prieš Seimo rinkimus 2020-aisiais vėl perbraižomas rinkimų apygardų žemėlapis. Pagal naująjį projektą, bus suformuota nauja rinkimų apygarda, kuris vadinsis Mėguvos. Mėguvos rinkimų apygardą turėtų sudaryti minėtos Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijai priklausančios apylinkės su 11,9 tūkst. rinkėjų, visas Palangos miestas (14,6 tūkst. rinkėjų) ir dalis Kretingos rajono apylinkių...


Lopšelis-darželis „Gintarėlis“ praėjusį penktadienį Palangos sporto centre organizavo respublikines ikimokyklinio ugdymo įstaigų projekto „Mažųjų olimpiada" II-etapo varžybas. Varžybose dalyvavo 9 ikimokyklinio ugdymo įstaigų komandos iš Klaipėdos, Telšių, Plungės ir Palangos miestų. Išrinktos 3 komandos-nugalėtojos: Palangos lopšelis...


Palangos sporto centro jaunių komandos (treneris Regimantas Juška) sėkmingai rungtyniauja Lietuvos moksleivių krepšinio lygos čempionatuose. 1995 metais gimusių vaikinų čempionate mūsų miesto komanda kovodama III divizione, pirmajame etape, keturiolikoje rungtynių iškovojo dvylika pergalių ir tarp aštuonių Žemaitijos komandų užėmė antrą vietą. Antrajame čempionato...


Praėjusį penktadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino Seimo rinkimų rezultatus. Palangiškiams labiausiai rūpėjo komisijos sprendimas dėl Pajūrio rinkimų apygardos, kurioje konservatoriaus Prano Žeimio pergalę vos 39 balsais „darbietė“ Genoveita Krasauskienė užginčijo, reikalaudama panaikinti rinkimų rezultatus ir skelbti naujus rinkimus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius