Į kaimyninį artimiausią miestą palangiškiams nuvykti tapo kebliau

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-05-22
Peržiūrėta
1481
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

UAB „Vlasava“ vadovas Saulius Čepkauskas.
UAB „Vlasava“ vadovas Saulius Čepkauskas.

„Seniai bebuvau važiavusi į Kretingą, bet po patirtos kelionės nelabai ir benorėsiu greit vėl važiuoti“, – nuogąstavo į redakciją užsukusi palangiškė. Moteris papasakojo, jog buvo nustebusi, kaip sumažėjo maršrutų skaičius, tiek važiuojant iš Palangos į Kretingą, tiek priešinga kryptimi. O grįžtant autobusas buvo toks pilnas, jog ir kvėpuoti buvę sunkoka. Paaiškėjo, jog privatūs vežėjai keleivių nebevežinėja, veiklos atsisakė dėl keleivių stokos. Iki šiol palangiškiai buvo įpratę kaip ir neplanuoti kelionės iki Kretingos, autobusai važiuodavo gana dažnai, tad jo sulaukdavo bet kuriuo metu.

Dar mažins?
UAB „Kretingos autobusų parkas“ direktorius Ramūnas Vilčinskas suabejojo, jog autobusas galėjo būti sausakimšas, nes pastaruoju metu, anot jo, vis keleivių mažėja.
„Mikroautobusai vis dar važinėja, tik jų mažiau, dabar veiklą vykdo tik „Kretingos autobusų parkas“, privatūs vežėjai atsisakė veiklos. Jie savo sprendimą grindė tuo, jog nebėra keleivių, nebeverta ir vežioti. Keleivių gal ir padaugėjo, bet ne tiek, kad būtų sausakimša, tiek niekada keleivių nebūna“, – sakė R. Vilčinskas.
Palangiškė iš Kretingos vyko į namus šeštadienį po turgaus. Tikėtina, jog tokiomis dienomis galbūt ir daugiau važiuoja autobusu žmonių. Keleivių srautai, kaip įprasta, nebūna nuspėjami.
„Negana to, kad iš Palangos atėjusi nesulaukiau numatyto autobusiuko, tai dar grįžtant reikėjo šiek tiek pasiblaškyti. Nuėjusi prie įprastos autobusų stotelės, kurioje ir atvykdavo autobusiukai, išgirdau vieno kretingiškio patarimą, jog čia laukti neverta, geriau eiti iškart prie kitos stotelės, esančios kitoje gatvės pusėje. Pastebėjau, jog užrašytų laikų, kuomet autobusiukas turėtų pajudėti, buvo vos keletas. O kitoje pusėje išties atvyko autobusas, bet vėliau, įprastai grįždavau visada anksčiau. Ir tąkart į tą autobusą prilipo tiek daug žmonių, jog ir kvėpuoti nebuvo kuo. Autobusiukais važiuoti man visada patikdavo labiau. Jis niekur nedaro lankstų, važiuoja tiesiai, o su didesniu autobusu reikėjo važiuoti gerokai ilgiau, mat jis apsuka ratą ir grįžta į autobusų stotį ir tik tuomet patraukia į Palangos pusę“, – savo kelionės įspūdžiais dalijosi moteris.
UAB „Kretingos autobusų parkas“ vadovas atskleidė, jog kadangi nepakankamai susirenka keleivių, tikėtina, jog ateityje autobusų maršrutų skaičius į Palangą dar mažės, o taip pat gali būti, jog brangs ir autobusų bilietėlis. Iki šiol kelionės autobusu nuo Palangos iki Kretingos kainuodavo beveik eurą.

Per lengvai pasidavė
Palangiškės vežėjos – UAB „Vlasava“ – vadovas Saulius Čepkauskas papasakojo, jog ir jie kažkuomet turėjo reisą iš Palangos į Kretingą ir priešinga puse. „Bet tai buvo seniai, gal 2005 metais. Dar tuomet trūko patirties, nesugebėjau apginti šio maršruto ir jo netekome, pasitraukėme, užleidome kelią kitiems vežėjams. O šis maršrutas išties buvo labai geras, pelningas, važiuodavo daug keleivių, jų buvo užtektinai ir uždirbti buvo galima“, – prisiminė pašnekovas.
Patyręs vežėjas pasvarstė, jog taip lengvai atsisakyti šio maršruto nišą atradusiems vežėjams nederėjo, reikėjo tiesiog tinkamai susireguliuoti tvarkaraščius. „Viskas turėtų būti tvarkoje, jeigu susitvarkoma logistinėje srityje. Aišku, jeigu važiuoja vienas paskui kitą autobusai, tuomet keleivių srautas gali netenkinti, o dar jeigu netinkamu laiku jie važiuoja, tuomet, kai poreikis važinėti nėra didelis, aiškus bus ir rezultatas. Būtina susikoncentruoti į keleivių srautus. Ryte ir vakare, kuomet daugiau žmonių važinėja, gali važiuoti ir daugiau autobusėlių, o dieną – mažiau. Atkreipti dėmesį, kuomet žmonėms reikalingas transportas. O jis reikalingas daugiausiai dirbantiems“, – svarstė S. Čepkauskas.
UAB „Vlasava“ vadovas neabejojo, jog vežėjai per greit pasidavė, reikėjo paieškoti išeičių. Besinaudojančių viešuoju transportu žmonių yra pakankamai, kad būtų galima susireguliuoti maršrutus. Tiesa, pašnekovas patikino, jog išties dabartiniai žmonės – labiau skubantys, tad daugiau ir nuosavais automobiliais važinėja.
Palangiškės vežėjos vadovas papasakojo, jog norint teikti vežimo paslaugas, būtinas savivaldybės sprendimas.

Jūsų komentaras:

ktetingiskis 2017-05-26 09:46 ([email protected] / IP: 88.119.39.72)
Labai daug zmoniu autobuse ir nesutvarkytas tvarkarastis.

Andrius 2017-05-23 09:07 ([email protected] / IP: 78.61.13.104)
Aišku,kad sausakimšas.Galėčiau net maršrutus išvardint.Buna net autobusas vienas važinėja,tai varžtas krenta ar panašiai,kaip tech apžiūrą dar praeina.

Taip pat skaitykite

59 proc. apklausoje dalyvavusių NT brokerių mano, kad per artimiausią pusmetį būsto kainos Lietuvoje sumažės iki 10 proc., o manančių, kad kainos kils, nebuvo nei vieno. 


Palangos Pasakų parkas tapo šviesesnis – miestą prižiūrintys komunalininkai parke sumontavo papildomų apšvietimo žibintų. 


Palangos miestą (balandžio 19-25 d. savaitę pasiekė 666 vakcinos nuo COVID-19 ligos: 366 – Pfizer, 100 – Moderna, 200 – Vaxzevria (AstraZeneca). Anot Palangos mero Šarūno Vaitkaus, iki penktadienio (balandžio 23 d.) buvo panaudotos visos turėtos Pfizer vakcinos.


Saulėtomis dienomis birželį pasidžiaugę Palangos verslininkai lietingą liepą neteko ūpo ir miestą vėl praminė savaitgaliniu kurortu. Mat svečiai visą mėnesį čia lankėsi tik savaitgaliais.


Nuo šiol nemokama asmeninio asistento paslauga didesnę ar mažesnę negalią turintiems palangiškiams tampa gerokai prieinamesnė – ja galės pasinaudoti kiekvienas negalią turintis žmogus.


Meras Šarūnas Vaitkus penktadienį savo paskyroje Facebook paliko įrašą: "Manau, kad šiandieninis sprendimas pasiteisino miestą uždaryti 14.00 val."


„Seniai bebuvau važiavusi į Kretingą, bet po patirtos kelionės nelabai ir benorėsiu greit vėl važiuoti“, – nuogąstavo į redakciją užsukusi palangiškė. Moteris papasakojo, jog buvo nustebusi, kaip sumažėjo maršrutų skaičius, tiek važiuojant iš Palangos į Kretingą, tiek priešinga kryptimi. O grįžtant autobusas buvo toks pilnas, jog ir kvėpuoti buvę...


Penktadienį, vasario 17 d., Palangos gintaro muziejuje pasirašyta dviejų kurortų draugystės ir bendradarbiavimo sutartis – miestais-partneriais oficialiai tapo didžiausias Lietuvos kurortas Palanga bei Izraelio pajūrio kurortas Elatas. Miestų bendradarbiavimo sutartį pasirašė Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir Elato meras Meir Itzhak Halevi.


Trečiadienio vakarą S. Vainiūno meno mokyklos salėn susirinkusiems Palangos bendruomenės nariams miesto meras Šarūnas Vaitkus pristatė praėjusio pusmečio veiklos ataskaitą. Porą valandų trukusiame susitikime su gyventojais meras ne tik vardijo savo ir visos komandos – Tarybos ir Savivaldybės administracijos darbuotojų – atliktus darbus bei artimiausiu metu numatomus pradėti...


Ne aš vienas neabejoju, kad kultūrinio paveldo objektų „Palangos sąvadas“, kuriame šiuo metu jau yra įrašyta „apskritą šimtinę“ perkopusių vertybių „rožančius“, artimiausią dešimtmetį gali dar pailgėti. Tegalim atsidusti: „Ta hidra, piranija urbanistika!“


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius