Į pajūrį negausiai traukiantys lietuviai turi žinutę: jei nepatinka Palanga – esate išlepę

"Palangos tilto" redakcija, 2020-06-16
Peržiūrėta
1505
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pasaulį sukausčiusi koronaviruso pandemija pakeitė daugelio atostogų planus. Dabar lietuviai turi mažą pasirinkimą – keliauti po Lietuvą arba bandyti laimę užsienyje. Į Palangą kol kas kukliais skaičiais atvykstantys lietuviai nusiteikę puikiai praleisti laiką ir tikina: kam nepatinka Palanga, tie – išlepę, rašo Vytautė Merkytė, "Delfi" žurnalistė.

Pirmadienio vakarą Palanga negalėjo pasigirti dideliais skaičiais turistų: nors oras pastarosiomis dienomis buvo itin geras, prekeiviai gūžčioja pečiais ir svarsto – gal žmonės dar bijo viruso, o daugiau žmonių atvyksta tik savaitgaliais. Darbo dienomis Palangoje nėra gausu turistų. Kol kas Palangoje daugiausiai galima išvysti šeimų su mažais vaikais. Tačiau kai kurie turistai neslepia – Palanga nebuvo jų nei antras, nei trečias pasirinkimas.

„Paskutinį kartą Palangoje buvau prieš gal 10 metų. Iš manęs paplūdimyje tada pavogė rankinuką ir aš vyrui pasakiau – niekada daugiau į lietuvišką pajūrį nevažiuosime“, – Delfi pasakojo iš Radviliškio pirmadienį į Palangą atvykusi Margarita.  Moteris juokiasi, kad savo pažadą tesėjo, o dabar dėl pandemijos jį teko sulaužyti. „Pasikeitė Palanga per tą laiką. Atsinaujino. Gal čia ir viskas gerai mums būtų, bet oras Lietuvoje visada baisus. Tai nėra Palanga bloga, blogi lietuviški orai“, – pasiteiravus apie tai, kaip per 10 metų Margaritai pasikeitė Palanga, atsako moteris. Radviliškietė neslepia, kad bent kol kas planuoja šią vasarą į Palangą dar kartą sugrįžti ir juokiasi, jog veltui kurorto tiek laiko vengė. Nemėgstantys Palangos – išlepę Dar viena pakalbinta kaunietė taip pat atvyko į Palangą su šeima. Anot jos, tai šeimos tradicija – prieš Jonines apsilankyti dar ramioje Palangoje. „Man išvis nesijaučia to viruso“, – pasiteiravus, ar buvo sujaukti šeimos atostogų planai, atsakė moteris.

„Planuojame atostogauti Lietuvoje prie ežerų, po to vėl važiuoti į prie jūros. Turėjau jau bilietus į Barceloną. Pavyko susigrąžinti dalį bilietų“, – sako pašnekovė. Palangoje, pasakoja kaunietė, jai patinka ramybė, mat prieš Jonines kurorte mažai žmonių.

„Man Lietuvos paplūdimys yra kažkoks stebuklas. Gražus smėlis. Paplūdimys nėra toks paliestas civilizacijos. Man labai patinka. Nežinau, ką pasakyti žmonėms, kurie bamba dėl Palangos. Tokie žmonės, kurie bamba, tai gal dėl visko bamba ir yra labai išlepę ir nemoka džiaugtis tuo, ką turime, Tėvyne, natūralia gamta“, – sakė moteris. Ji tikina, kad atostogos Lietuvoje nekelia jokio liūdesio – dar spės pakeliauti.Pasiteiravus apie Palangos kainas, moteris nusijuokia, kad „brangu kaip visad“.

J. Basanavičiaus gatvėje užkalbintas dar vienas kaunietis atviravo, kad dėl pandemijos „nuplaukė“ jo svajonių kelionė į Balį. „Apie metus taupėme, nusipirkome bilietus ir turėjome išvykti balandžio viduryje. Vaikai gal savaitę verkė, bet dabar jau patenkinti, kad kažkur išvažiavome. Va, cepeliną apsikabinę. Balis bus Palangoje“, – juokiasi vyras, rodydamas į prie vieno restorano stovintį ir kalbantį cepeliną. Jis susilaukia itin daug vaikų dėmesio. 

J. Basanavičiaus gatvėje buvo galima išgirsti ir kalbančių angliškai. Pakalbinta grupelė jaunuolių prisistatė kaip „Erasmus“ mainų programos studentai iš Italijos, Ispanijos ir Nyderlandų. Studentai pasakoja, kad jau metus studijuoja Vilniaus universitete, o Lietuva – jiems labai patinka. „Atvykome šiandien autobusu iš Vilniaus“, – pasakojo jaunuoliai. „Išlaikėme visus egzaminus ir nusprendėme atvykti į pajūrį. Atostogų kelionė. Mes ką tik atvykome į Palangą. Romantiška vieta. O Lietuva – labai graži šalis“, – sakė ispanė. „Palanga yra kaip antrasis Lietuvos vaikas. Nes antras vaikas visada yra šiltesnis nei pirmasis. Pirmasis vaikas yra Vilnius, tai labai šaltas miestas, šalti žmonės. O Palangoje visi labai šilti“, – savo įspūdžiais dalinosi studentas iš Italijos. Pasiteiravus, kodėl studentai nevyko namo, jie atsako, kad kai jau norėjo vykti namo, nebuvo jokių skrydžių. „Labai jaudinausi dėl savo šeimos, nenorėjau jų užkrėsti. Per daug man jie rūpi, kad aš grįžčiau į Italiją ir jiems parvežčiau virusą“, – kalbėjo italas.

Sužinoję, kad paplūdimyje niekur negalės nusipirkti alkoholio, studentai nusijuokia ir atsako, kad prieš nueidami į paplūdimį sustos parduotuvėje. „Planuojame vykti į Nidą. Nuoširdžiai pasakius – pasiilgau paplūdimio, saulės. Paplūdimys kitoks nei Ispanijoje“, – sakė studentė iš Ispanijos. Vaikinas iš Nyderlandų ypač gyrė lietuviškų paplūdimių smėlį: gražus, baltas, o svarbiausia – jokių akmenų. Pasiteiravus, kaip jie vertina Palangoje vyraujančias kainas, studentai nusijuokia, kad blogiau už Vilniaus senamiestį nebus. Turi patarimą Iš Panevėžio atvykusi vyresnio amžiaus pora pasakojo, kad į Palangą atvyko savaitei. Poros vizitas į Palangą buvo planuotas. „Dabar nedidelis pasirinkimas, kur vykti. Tik Lietuvoje, į užsienį nesinori. Pora neslepia, kad šią vasarą planavo vykti arba į Italiją, Ispaniją, arba Turkiją. „Bet kur, kur šilta“, – juokiasi moteris. Pora neslepia, kad lietuviško pajūrio neišsižada ir į Palangą vyksta kasmet. Būtent Palangoje jie jaučia, kad tikrai atostogauja. Šįkart jie už naktį Palangoje moka 35 eurus.

i Pasiteiravus, ar pora nebijo viruso, vyras nusijuokia ir atsako, kad bijo. „Kišenėje turime kaukes“, – nusijuokia ir moteris. Tiems, kurie mėgsta kritikuoti Palangą, pora turi patarimų. „Galima ir patiems rasti ką veikti. Mes atvažiuojame su dviračiais. Jei darai kiekvienais metais viską taip pat, tai tikrai atsibos. Bet jei randi ką nors naujo, tai neatsibosta“, – sako vyras.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/vasara/naujienos/i-pajuri-negausiai-traukiantys-lietuviai-turi-zinute-jei-nepatinka-palanga-esate-islepe.d?id=84541837

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Panašu, kad Šv. Velykos bei moksleivių atostogos į pajūrį sutrauks minias žmonių. 


Gavusi melagingą žinutę iš banko ir pateikusi duomenis, moteris neteko 2500 eurų, praneša Klaipėdos Vyriausiasis policijos komisariatas.


Beveik tris dešimtis metų Kalniškiuose Kretingos rajone plėtojamas kalakutų ūkis gerą vardą per tą laiką tarp kalakutienos vartotojų pelnė dėl kelių priežasčių.


Dėl pandemijos Lietuvoje tris mėnesius trukęs karantinas atnešė krūvą rūpesčių šalies verslininkams, kurie neslepia – ši vasara bus kitokia. Ir nors jau birželį lietuviai kaip niekada aktyviai traukia į šalies pajūrį, Palangos verslininkai džiūgauti neskuba ir sielojasi dėl koronaviruso grėsmės apriboto užsienio piliečių judėjimo.


Pasaulį sukausčiusi koronaviruso pandemija pakeitė daugelio atostogų planus. Dabar lietuviai turi mažą pasirinkimą – keliauti po Lietuvą arba bandyti laimę užsienyje. Į Palangą kol kas kukliais skaičiais atvykstantys lietuviai nusiteikę puikiai praleisti laiką ir tikina: kam nepatinka Palanga, tie – išlepę, rašo Vytautė Merkytė, "Delfi" žurnalistė.


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


"Palangos tilto" žinutė apie iš gyvenimo pasitraukusį restorano "Barbarosa" šefą Mykolą socialiniame tinkle Facebook susilaukė dar neregėto susidomėjimo - net 19 237 žmonės perskaitė žinutę. Ji buvo pasidalinta 22 kartus, sulaukė 27 komentarų, daugiausiai užuojautų.


Paraplegikams atidarytas patogus takas į pajūrį

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 09 | Rubrika: Sveikata

Kai šią savaitę daugelis mūsų stebėjosi, kodėl lietuviai turi mažai empatijos, gailesčio – Biržų ir Žiežmarių gyventojai nenori matyti socialinės paskirties objektų savo kaimynystėje, Palanga visiems šalies paraplegikams (žmonėms su mobilumo problemomis dėl nefunkcionalių kojų – aut.) padarė gražią dovaną – antradienį Monciškėse, kur tradiciškai...


Valdantiesiems nepatinka pirmininko kandidatūra

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 09 12 | Rubrika: Miestas

Ketvirtadienį posėdžiavusi miesto valdžia antrą kartą nepritarė siūlomai Etikos komisijos pirmininko kandidatūrai. Vadovaujantis Vietos savivaldos įstatymu ir patvirtintu Savivaldybės tarybos reglamentu, šis postas priklauso pasiskelbusiai Tarybos politinei mažumai. Pastaroji vėl siūlė komisijai vadovauti Tarybos narę Salomėją Slaboševičienę, kurios kandidatūra valdančiajai daugumai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius