Valdantiesiems nepatinka pirmininko kandidatūra

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-09-12
Peržiūrėta
1283
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ketvirtadienį posėdžiavusi miesto valdžia antrą kartą nepritarė siūlomai Etikos komisijos pirmininko kandidatūrai. Vadovaujantis Vietos savivaldos įstatymu ir patvirtintu Savivaldybės tarybos reglamentu, šis postas priklauso pasiskelbusiai Tarybos politinei mažumai. Pastaroji vėl siūlė komisijai vadovauti Tarybos narę Salomėją Slaboševičienę, kurios kandidatūra valdančiajai daugumai nepatinka.

 

Norėta motyvuoto atsakymo

Jau prieš pradedant svarstyti klausimą mažumos atstovai pareiškė, kad komitetai nepritarė siūlymui ir jiems žinoma, jog valdantieji nebalsuos už S.Slaboševičienę. Opozicijoje dirbantys politikai prašė išsakyti motyvus, kodėl valdantieji nusiteikę prieš bei klausė, ar politinė dauguma suinteresuota, kad komisija nedirbtų?

 

Kandidatūra nepriimtina

Meras Vytautas Stalmokas trumpai pakomentavo, esą Tarybos narė svarstyta toje pačioje Etikos komisijoje, todėl jos kandidatūra nepriimtina. Be to, yra prieštaraujantis ir Vidaus reikalų ministro įsakymas, kuriuo siūloma vadovautis patvirtintais pavyzdiniais nuostatais dėl kandidatūros teikimo procedūros. Kurorto vadovo teigimu, jei kandidatūra nepatvirtinama ir antrą kartą, tai Tarybos mažuma privalo teikti kitą kandidatą į šias pareigas.

Savo ruožtu meras paaiškino, kad negalįs pasakyti, kaip bus balsuojama, klausdamas, kodėl įkyriai peršama S.Slaboševičienė.

Mažumos atstovai, pasipiktinę tokiais atsakymais, kurorto vadovui priminė, kad privalu vadovautis Vietos savivaldos įstatymu bei patvirtintu Tarybos reglamentu, nes šie teisės aktai aukščiau ministro įsakymo.

 

Lygi tarp lygiųjų

Posėdyje pasisakiusi pati kandidatė Tarybos narė S.Slaboševičienė atkreipė dėmesį į, jos nuomone, tris svarbius dalykus. Pirmiausia ji norinti padėkoti valdančiajai daugumai už daromą nemokamą reklamą. Antra – džiaugiasi esanti taip vertinama, ir smagu būti lygiai tarp lygiųjų. Nors, pasak politikės, ji buvo svarstyta Etikos komisijoje, tačiau nepavyko pripažinti, kad ji nusižengė. Trečia, jos teigimu, galima ginčytis iki pažaliavimo – „mes siūlysim, o mes netvirtinsim“. „ Darytina išvada, kad Taryba ir politinė dauguma nesugeba suformuoti struktūros, o tokia padėtis apriboja Tarybos nario teises. Komisija neveiksni, nes beveik metus nepaskirtas pirmininkas ir nėra kur kreiptis, išskyrus Vyriausiąją tarnybinę etikos komisiją,“ – savo pasisakymą baigė politikė, pasiūliusi baigti žaidimus ir bent pradėti tartis.

 

Politiko neraštingumas

Socialdemokratams atstovaujantis Tarybos narys Viktoras Pivrikas pasiūlė į šį postą Giedrių Šatkauską. Opozicija netruko pasišaipyti iš šio siūlymo, įgeldama, kad V.Pivrikas parodo savo politinį neraštingumą ir kompetencijos stoką, nes siūlyti gali tik mažuma. Tarybos narys Šarūnas Vaitkus sakė supratęs, jog socialdemokratas V.Pivrikas yra iniciatyvos autorius, nes nenori, kad buvusi bendrapartietė užimtų šį postą, bei pasiūlė, kad politikas leistų merui balsuoti už S.Slaboševičienės kandidatūrą.

Pasibaigus diskusijoms daugumos balsų persvara S.Slaboševičienės kandidatūra į Etikos komisijos pirmininkės pareigas nepatvirtinta.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir...


Savivaldybė antradienį, spalio 26 d., pranešė, kad mirė buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Vincas Nesteckis. „Savivaldybė reiškia nuoširdžią užuojautą jo šeimai ir artimiesiems. Sunkią netekties valandą telydi jus paguoda ir dvasios stiprybė,"  sako Palangos miesto savivaldybė.


Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Klausimas dėl Tarybos Antikorupcijos komisijos pirmininko atidėtas

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 30 | Rubrika: Miestas

Miesto savivaldybės Taryba ketvirtadienį, rugpjūčio 29 d., nepaskyrė Tarybos Antikorupcinės komisijos pirmininko, nors mero Šarūno Vaitkaus teikimu, į pareigas buvo siūlomas socialdemokratdarbietis Domininkas Jurevičius.


Miestui pradėta kenkti stabdant tarybos darbą

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 03 20 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Ar palangiškių išrinkti politikai dar benori būti miesto tarybos nariais? Ar tarybos posėdžiai jiems nevirto nepakeliama našta? Tokie klausimai iškilo praėjusį ketvirtadienį, kai į iš anksto paskelbtą tarybos posėdį iš 21 tarybos nario tesusirinko vos 10 politikų.


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


Valdantiesiems nepatinka pirmininko kandidatūra

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 09 12 | Rubrika: Miestas

Ketvirtadienį posėdžiavusi miesto valdžia antrą kartą nepritarė siūlomai Etikos komisijos pirmininko kandidatūrai. Vadovaujantis Vietos savivaldos įstatymu ir patvirtintu Savivaldybės tarybos reglamentu, šis postas priklauso pasiskelbusiai Tarybos politinei mažumai. Pastaroji vėl siūlė komisijai vadovauti Tarybos narę Salomėją Slaboševičienę, kurios kandidatūra valdančiajai daugumai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius