STT: „Antikorupcijos komisijai turėtų vadovauti Tarybos opozicijos atstovas“
Šią savaitę STT apklausė Palangos vicemerą S. Simę, bet jis tai neigia

Linas JEGELEVIČIUS, 2013-02-14
Peržiūrėta
210
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

STT Klaipėdos valdybos viršininkas Arvydas Juršėnas.
STT Klaipėdos valdybos viršininkas Arvydas Juršėnas.

Jeigu Palangos savivaldybės Taryba išties siekia išrauti bet kokias korupcijos piktžoles Palangoje, Antikorupcijos komisijos pirmininku turėtų paskirti Tarybos opozicijos atstovą, įsitikinęs Arvydas Juršėnas, naujasis Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos viršininkas. Jis „Palangos tiltui“ teigė sieksiąs pasitelkti „platesnį informatorių ratą“ Palangoje. STT Klaipėdos valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio viršininkas Leonas Barišauskas Palangos savivaldybės Antikorupcijos korupcijos komisijos pirmininko, vicemero S. Simės pateiktą ataskaitą apie antikorupcinių priemonių įgyvendinimą savivaldybėje 2012-aisiais metais vadina „juokinga“.

Atsakomybė dėl S. Bradūno tenka ir administracijos vadovams
„Žinoma, atsakomybė dėl įtarimų korupcija architektui S. Bradūnui tenka ir savivaldybės administracijos vadovams, ir Antikorupcijos komisijai“, – įsitikinęs L. Barišauskas.
„Palanga, korupcijos požiūriu, yra išskirtinis ir specifiškas miestas. Be visai Lietuvai būdingų korupcijos pasireiškimo tendencijų, Palangai būdingi specifiniai reikalavimai statyboms, tebeegzistuojančios žemės grąžinimo problemos. Tai sudaro palankesnes sąlygas pasireikšti korupcinėms veikoms, palyginti su kitomis regiono savivaldybėmis. „Konkurenciją“ tuo požiūriu Palangai sudaryti galėtų nebent Neringa“, – A. Juršėnas.
Beje, vasario 18 dieną STT minės savo įsteigimo 16 metų sukaktį.
STT Klaipėdos valdybos aptarnaujama teritorija apima Klaipėdos ir Palangos miestus, Neringos, Rietavo ir Pagėgių savivaldybes, taip pat Klaipėdos, Plungės, Skuodo, Kretingos, Šilalės, Šilutės ir Tauragės rajonų savivaldybių teritorijas.
Veikla šiose savivaldybėse, anot A. Juršėno, vykdoma visomis trimis STT veiklos kryptimis: baudžiamojo persekiojimo, išaiškinant ir tiriant nusikalstamas korupcines veikas, atskleidžiant ir šalinant korupcijos atsiradimo priežastis bei vykdant edukacines antikorupcinio švietimo priemones.
„Bet kartais nori giliai atsidusti: atvažiuoja į jas vos ne visa savivaldybė. Neseniai buvo viename tokiame renginyje ir Palangos vyriausiasis architektas, pasėdėjo, pasižiūrėjo nuleidęs galvą, išvažiavo, o viską darė, įsitikinęs, ne taip, kaip įstatymas numato. Taip yra dėl to, kad valdžios interesai stipresni nei noras kovoti su korupcija“, – „Palangos tiltui“ sakė L. Barišauskas.

„Antikorupcijos komisijos ataskaita – „juokinga“
Abu pašnekovai įsitikinę, kad atsakomybė dėl galimų S. Bradūno teisės pažeidimų pirmiausia tenka Palangos miesto savivaldybės administracijos vadovams ir savivaldybės Antikorupcijos komisijai.
Jai Palangoje vadovauja vicemeras Saulius Simė.
„Kalbant apie architekto atvejį, akivaizdu, kad sąlygos korupcijai Palangos savivaldybėje buvo. Administracijos vadovai „nesužiūrėjo“, nesukontroliavo, kaip laikomasi nustatytos tvarkos. Komisija taip pat tai praleido pro akis. Negi nebuvo signalų?“ – retoriškai klausė L. Barišauskas.
„Tikrai nėra gerai, kad Antikorupcijos komisijai vadovauja valdančiosios koalicijai priklausančios partijos skyriaus pirmininkas ir kartu vicemeras (S. Simė, – aut.), – įsitikinęs naujasis STT Klaipėdos valdybos viršininkas A. Juršėnas. – Ten, kur tokiai komisijai vadovauja vietos Tarybos opozicijos atstovai, antikorupcinė veikla yra efektyvesnė. Antikorupcinių komisijų veikla įstatymais kol kas nėra reglamentuota, todėl tokios komisijos veikia pagal Savivaldybių tarybų patvirtintus nuostatus“.
L. Barišauskas S. Simės pateiktą savivaldybės antikorupcinių priemonių įgyvendinimo 2012-aisiais ataskaitą vadina „juokinga“.
„Nieko konkretaus, formaliai pasižiūrėta“, – sakė pašnekovas.
Antikorupcijos komisijos pirmininkas S. Simė nieku gyvu nesutinka su tokiu vertinimu: „Kas buvo numatyta priemonių plane, tas buvo įgyvendinta“.
Jis nesijaučia kaltas ir dėl S. Bradūno galimai nusikalstamos veikos.
„Nemanau, kad esu kuo nors čia kaltas“, – tvirtino S. Simė.
„Palangos tilto“ gautą informaciją, kad jis šią savaitę buvo iškviestas į STT Klaipėdos valdybą „pateikti paaiškinimų“, S. Simė paneigė: „Ne, tai netiesa“.
„Palangos tilto” šaltinis STT patvirtino, kad vicemeras šią savaitę buvo apklaustas STT Klaipėdos valdyboje. S. Simė meluoja? Kodėl S. Simė buvo iškviestas į STT, „Palangos tiltas” atskleis kitą savaitę.
S. Simė teigė, kad nėra STT pareigūnų apklaustas tiriant S. Bradūno bylą.
Anot S. Simės, praėjusiais metais komisija susilaukė keturių „signalų“ apie galimas korupcines veikas.
„Šiais metais – nė vieno. Tiesa, buvo keli anoniminiai signalai“, – sakė S. Simė.
„Korupcinėms veikoms yra būdingas latentiškumas (slaptumas). Labai mažai kreipimųsi į komisiją liudija nepakankamą Antikorupcinės komisijos veiklos viešinimą ar nepakankamą gyventojų pasitikėjimą komisijos galiomis“, – įsitikinęs A. Juršėnas.

Informaciją renka įvairiais būdais
Informaciją apie galimas korupcines veiklas Palangoje STT Klaipėdos valdyba, anot pašnekovų, renka „įvairiais būdais“.
„Žinoma, ir kalbantis su Tarybos opozicijos atstovais. Čia – vienas iš daugelio būdų. Bet apie tai geriau žino mūsų operatyvininkai, – pabrėžė L. Barišauskas. – Įvairioje aplinkoje esu bendravęs su keliais Palangos miesto savivaldybės Tarybos nariais. Atsimenu ir tokią gan piktai kalbėjusią moteriškę iš Tarybos per mūsų valdybos susitikimą su savivaldybės pareigūnais Palangoje“.
Anot L. Barišausko, Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos skyrius turi „vieną etatinę“ informatorę kurorte.
„Ji rašo, skambina ir net atvažiuoja pas mus. Vertiname kiekvieną informaciją, bet, regis, dažniausiai minėtos palangiškės informacija yra abejotina, nepasitvirtina. Bet mes išties skatiname visus – ir eilinius žmones, ir tarnautojus – teikti informaciją apie galimą korupciją. Tai – viena iš sėkmingos korupcijos prevencijos sąlygų“, – sakė L. Barišauskas.
Į klausimą, kokia Palangos miesto savivaldybės veikla, vykdomi projektai STT kelia abejonių, A. Juršėnas sakė, kad dar „nėra spėjęs su ja visa susipažinti“.
„Be to, STT veiklos specifika yra tokia, kad dalis jos veiklos yra neviešo pobūdžio, ypač jeigu kalbama apie kriminalinę žvalgybą. Taip pat yra neskelbtini ikiteisminio tyrimo duomenys, kurie iki bylos nagrinėjimo teisme gali būti paskelbti tik prokuroro leidimu. Ikiteisminiai tyrimai pradedami STT nustačius nusikalstamos veikos požymius“, – sakė STT Klaipėdos valdybos pirmininkas.

STT patarimai Palangos savivaldybei
Pašnekovams šypseną kelia kai kurių žmonių įsitikinimas, kad Specialiųjų tyrimų tarnyba „seka“ vos ne kiekvieną valdininką ar verslininką.
„Kriminalinės žvalgybos būdų ir priemonių taikymo tvarką, bei kitų procesinės prievartos taikymo tvarką reglamentuoja įstatymai. Mums labai gaila, kad vyrauja nuomonė, kad STT ar kitos institucijos gali „klausytis“ ką nori ir kada nori. Iš tikro šios priemonės taikomos, kai yra informacijos apie rengiamus, daromus ar padarytus labai sunkius, sunkius ir kai kuriuos apysunkius nusikaltimus“, – sakė A. Juršėnas.
Jis sako, kad su Palangos miesto savivaldybės vadovais tikisi konstruktyvaus bendradarbiavimo, mažinant korupcijos apraiškas bei įgyvendinant atsakingumo savivaldybės bendruomenei, veiklos skaidrumo, viešumo ir reagavimo į savivaldybės gyventojų nuomonę, savivaldybės gyventojų dalyvavimo tvarkant viešuosius savivaldybės reikalus bei kitus vietos savivaldos principus.
„Siekiant kryptingai formuoti visuomenės požiūrį į korupcijos reiškinį bei vykdyti aiškią bei visiems prieinamą korupcijos prevencijos politiką Savivaldybėje, rekomenduotume informuoti visuomenę apie Savivaldybės įgyvendinamas korupcijos prevencijos priemones, skatinti ir sudaryti sąlygas į antikorupcinę veiklą aktyviau įsitraukti gyventojų bendruomenę, moksleivius ir kitus“, – sakė A. Juršėnas.

Jūsų komentaras:

Zuikio ausys kyšo.. 2013-02-21 13:23 (IP: 86.100.60.112)
-Kažin ką kasdien veikia Br.Martinkus Architektūros sk.(Gintaro 33)?Iki pietų ten ie ten , o po piet- beveik neišlenda iš ten? -Ar jis kitų pareigų neturi, ar kaip visada nieko padoraus neatlieka? Tai už ką jam mokamas atlyginimas iš mūsų visų ?

to Konservams NE 2013-02-18 18:38 (IP: 78.61.175.229)
Svarbu, kad Palangiškiai tik Jums atleistų.

Senolis 2013-02-18 17:12 (IP: 78.61.214.75)
Biudzetininke ir Konservams ne tas pats IP. Neužsiažaiskite su komentarais politikai. Ir nesprokit iš pavydo, kad pagaliau miestas turi šeimininką ir nuoširdžiai dirbantį žmogų.

Konservams NE 2013-02-18 16:41 (IP: 194.176.60.225)
Skaitydamas komentarus matau, kad yra žmonių suvokiančių, kas realiai darosi Palangoje ir visu 100 proc. palaikau „biudžetininkę“. Aš tikiu, kad ne tik biudžetininkai, bet ir apgauti Palangos rinkėjai gerai pagalvos, prieš rinkdami naujus tarybos narius. Gal labiau kreips dėmesį ne į gražbylystes, ne į asfaltuotas gatves, ne į autobuso stotį, nes šios aferos poilsiautojų ir turistų srauto nepadidins. O balsuos už jaunus, atsakingus ir energingus, kurie turi idėjų kaip paversti Palangą pirmajaunčią iš visų Lietuvos kurortų, kurie žino, kad galima poilsiautojų srautus turėti ne tik per vasarą ir tai tik kai saulė šviečia. Primenu metuose turime net 365 dienas, tad kodėl mes palangiškiai negalime visų jų išnaudoti? Nereiktų per vasarą arti Tarp komentarų galima pastebėti, kad gerb. redaktorius veltui laiko negaišta, aukštindamas ŠV //Kas pasikeitė nuo 2010 metų?//(nebent komentaras pateis ŠV) Gerb. Linai išsilaisvinkite iš politinės priespaudos ir Palangiškiai Jums atleis:)

Biudžetininkė 2013-02-17 19:20 (IP: 78.61.158.101)
Dėl pensininkų nežinau, bet biudžetininkams, dirbantiems Palangoje, šlykštu nuo tų gražbylysčių ir neišlendančių iš Palangos laikraštukų "fizionomijų". Nėra tokie kvaili mūsų Palangos biudžetininkai, kad nesuvoktų apie visą "falšą", teikiamą vos ne eilėmis apie didvyrius minint mūsų savivaldybės darbuotojus. Svarbu, kad į šiuos savivaldybės artėjančius rinkimus kandidatuotų jauni, ryžtingi ir atsakingi žmonės. O, mes juos palaikytume ir juos rinktume.

na ka 2013-02-17 18:35 (ka ka / IP: 79.132.174.107)
didziausia blogybe, kad is palangos isvaziuoja jauni verzlus, nesugede zmones. Dabartiniai simes, vaitkai, martinkai, zelviai ir panasus gali ipusti roziniu ideju palangos pensisninkams bei baimes biudzetiniams darbuotojams, kurie atrodytu, kad soka pagal ju "stebuklingas birbynes"... Esant palangoje- viskas alsuoja tam tikru mentalu, kuri as pavadinciau- siauru interesu, provincialiu mentalitetu. Ir tiems veikejams nusisvilpti, jie pajuto, kad "pigiais" triukais (gelytems, svelniais zodeliais, uzkalbejimais, uzburimais bei siek tiek gatviu paremontavimu ir pan. mazareiksmiais darbais) gali manipuliuoti rinkeju valia.

ratas 2013-02-16 19:03 (IP: 78.61.158.101)
Manau, atsakingiau rinksime (bent jau aš), nes galų gale šį užburtą ratą, kuris vis sukasi jau 20 metų reikia sustabdyti. Aš tikrai nemanau, kad Palangoje nėra žmonių vertų Tarybos nario vardo, kuriems svarbūs palangiškiai ir, kurie nenutolę nuo žmonių. Tikrai yra...

Vietinis 2013-02-16 12:10 (IP: 86.100.102.231)
Ką išrinkome tą ir turime. Pamastykite kas toks yra simė ? Palangiškiai žino simės ryšius veiklas paplūdimiuose ir t.t. Ir kaip kažkas komentaruose rašė apsaugokit mus nuo tokių kaip simė, paluckas, bronius. m. ir dar minimum pusė Palangos tarybos ir savivaldybės klerkų kurių kompetencija 0

hmmmmm 2013-02-15 22:19 (IP: 78.61.104.50)
savivaldybes antikorupcijos komisijos pajegumu abejojame , nezinau kokia jega gali pajudinti tas tvirtas saknis Globoje ir zemetvarkoje ... Visur savi

2013-02-15 21:40 (IP: 188.69.226.220)
Švansas teisus :)

Švansas 2013-02-15 20:10 (IP: 78.61.112.111)
Na ką norit, tą sakykit, bet Sime čia visai "ni pa delu". Net iš nuotraukos matosi, kad jis nieko net čia nesupranta.

Savivaldybės užuovėjoje... 2013-02-15 19:45 (IP: 86.100.60.112)
Globoj ir rūpyboj- tai baisiausiai galingiausia REZIDENCIJA -Savivaldybėje !..Ten tarsi Dievo kėdėje -sėdi nupezusi net "priklausomybę" turinti- priglobstį rado..jei iš vienur išmeta- tai ten priima-SVARBU, kad kretingiškė...,vyr.specialistės pareigos suteikiamos, ir tada, su tokiu moraliniu veidu" -gali žmones, jų namus tikrinti,ir "nuspręsti": duosim ar neduosim ką... -Kada pagaliau ten apsilankys Savivaldybės Antikorupcijos atstovai ir išbarškins jų šiltas kėdes?

na 2013-02-15 18:32 (IP: 78.61.104.50)
kaip nedaejo paciam Bradunui , kad jam ne pakeliui su siais valdanciaisiais. Nesusiprato pats iseiti , tai buvo negraziai isvestas ... Kodel bujoja zemetvarka , globos ... skyrius ???... Jie , matomai , visi ziuri viena kryptimi ...Bjaurus dalykas ta politika - vieni sventieji , kiti tik spalvotieji

Pirmam komentatoriui 2013-02-15 15:20 (IP: 82.135.197.57)
Nuo kada simė - opozicijos atstovas valdančiojoje daugumoje???

to Pagaliau, 2013-02-15 14:53 (IP: 78.61.175.229)
matote Broniui M. sunku "įkirsti", nes jis už nieką savivalgybėje nėra atsakingas. Jam labai patogu "žarstyti ugnį" svetimomis rankomis.

jo... 2013-02-15 14:50 (IP: 86.100.60.112)
Pasvajoti gali,... bet sėdėti Mero kėdėje tokiems paluckui,simei ir dar keliems- per silpnos blauzdikės...vis pro šalį pataiko.... Bet svajoti neuždrausta...

Lna 2013-02-15 14:48 (IP: 78.61.175.229)
Dalis kaltės dėl susidariusios situacijos tenka ir rinkėjams, kurie renka į Tarybą panašius kaip Simė. Juk plika akimi matosi, kad jis "protu neblizga".

Pagaliau, 2013-02-15 14:44 (IP: 86.100.60.112)
Kada STT pabaigs - pradės? kirsti giliai įsišaknyjusias šaknis bujojančiai piktžolei Broniui M

Jonas 2013-02-15 14:39 (IP: 78.61.83.134)
D.Palucką patį reikėtų apklausti STT dėl veiklos papludimyje.

2013-02-15 12:07 (IP: 194.176.60.225)
Palaikau Algio nuomonę

Algis 2013-02-15 11:13 (IP: 78.61.51.119)
Danas Paluckas tinkamiausia kandidatūra būtų

2013-02-15 08:51 (IP: 194.176.60.225)
"Žinoma, atsakomybė dėl įtarimų korupcija architektui S. Bradūnui tenka ir savivaldybės administracijos vadovams, ir Antikorupcijos komisijai“, – įsitikinęs L. Barišauskas" > Tai ką Š.V., A.K. S.S atėjo ir jūsų laikas kai turėsite atsakyti į nepatogius STT klausymus:)

2013-02-15 07:40 (IP: 86.100.46.182)
Simė yra opozicijos atstovas valdančioje daugumoje., ar STT netinka? :)

Taip pat skaitykite

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Klausimas dėl Tarybos Antikorupcijos komisijos pirmininko atidėtas

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 30 | Rubrika: Miestas

Miesto savivaldybės Taryba ketvirtadienį, rugpjūčio 29 d., nepaskyrė Tarybos Antikorupcinės komisijos pirmininko, nors mero Šarūno Vaitkaus teikimu, į pareigas buvo siūlomas socialdemokratdarbietis Domininkas Jurevičius.


Jeigu Palangos savivaldybės Taryba išties siekia išrauti bet kokias korupcijos piktžoles kurorte, Antikorupcijos komisijos pirmininku turėtų paskirti Tarybos opozicijos atstovą, įsitikinęs Arvydas Juršėnas, naujasis Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos viršininkas. Jis „Palangos tiltui“ teigė, kad sieksiąs pasitelkti...


J au antrus metus Palanga vilioja ir nemokamu internetu viešose miesto erdvėse – Palangos centrinėje aikštėje, skvere prie paminklo generolui Jonui Žemaičiui, Jūratės ir Kastyčio skvere, S.Dariaus ir S.Girėno gatvėje ties parodų paviljonu „Kupeta“.  „Palangos tilto“ žurnalistė atliko žurnalistinį tyrimą: nešina kompiuteriu, pasileido...


Palangos ugniagesiams vadovaus naujas viršininkas

Rasa GEDVILAITĖ, 2011 03 02 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę Palangos ugniagesiams buvo pristatytas naujasis tarnybos vadovas. „Grįžau namo“, - entuziastingai pripažino naujasis Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Vidmantas Jarulis, būtent pajūryje ilgą laiką gyvenęs. Vidaus tarnybos pulkininkas leitenantas V.Jarulis pripažino, jog naujoje vietoje dar teks „apšilti kojas“, o tuomet jau bus galima imtis ir...


Palangoje korupcijos nebuvo ir nėra?

Ugnė RAUDYTĖ, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Lietuvai kylant korupcijos laiptais į viršų, Palanga – skaidrumo sostinė? Praėjusį ketvirtadienį buvo minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Nors visoje Lietuvoje, specialiųjų tyrimų duomenimis, korupcija plinta, o Lietuva laikoma viena labiausiai korumpuotų Europos šalių, tačiau Palangoje per pastaruosius du metus nėra nustatyto nei vieno korupcijos atvejo. Ar dėl to kaltas gyventojų...


Ketvirtadienį  į Vilnių Viešųjų pirkimų tarnybą (VPT) vykusi visa Palangos savivaldybės Viešųjų pirkimų komisija su pirmininku Broniumi Martinkumi priešakyje namo grįžo niūrūs – 5 iš 7 komisijos nariai buvo nubausti baudomis po 800 litų.


Taryboje pasklido korupcijos tvaikas

Šarūnas VAITKUS, Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, 2010 03 27 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje valdančioji dauguma balsavo už korupcijos tvaiką skleidžiantį Tarybos sprendimą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius