Šiandien minima Tarptautinė antikorupcijos diena

Palangos tiltas, 2022-12-09
Peržiūrėta
1042
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gruodžio 9 dieną minima Tarptautinė antikorupcijos diena, skirta kovos su korupcija problemoms spręsti, atkreipti visuomenės dėmesį į plintančią korupciją ir paskatinti žmones užkirsti jai kelią.

Klaipėdos apskrities pareigūnai pastebi, kad situacija dėl piliečių bandymo papirkti pareigūnus, kasmet gerėja. Dėl kyšininkavimo (pagal LR BK 225 str.) per pastaruosius penkerius metus Klaipėdos apskrityje nepradėtas nė vienas ikiteisminis tyrimas. Dėl papirkimo (pagal LR BK 227 str.) 2020 m. ir 2021 m Klaipėdos apskrityje pradėta po 3 ikiteisminius tyrimus, 2019 m. – 6, o 2017 m. – net 23 ikiteisminiai tyrimai. Per vienuolika 2022 m. mėnesių pradėti keturi ikiteisminiai tyrimai, iš jų du dėl bandymo papirkti policijos pareigūnus.

2022-06-20 apie 05.00 val. Klaipėdoje, Kalnupės g., 1976 m. gimęs automobilio vairuotojas, kuriam nustatytas 0,61 prom. neblaivumas, siekdamas išvengti administracinės atsakomybės už šį pažeidimą, jį sustabdžiusiems pareigūnams pasiūlė 200 eurų kyšį. 2022-07-17 apie 22.30 val. Rietavo sav., kelyje Vilnius–Kaunas–Klaipėda, Antkopčio kaimo ribose, krovininio automobilio vairuotojui gimusiam 1986 m. buvo nustatytas 1,91 prom. neblaivumas. Vyras taip pat bandė „susitarti“ pareigūnui į ranką įsprausdamas 500 eurų kyšį.

Policijos pareigūnai ragina visų pirma nepažeidinėti įstatymuose numatytų reikalavimų ir taisyklių, o prasižengus – nebandyti išvengti atsakomybės. Už bandymą papirkti valstybės tarnautoją ar jam prilyginamą asmenį, pilietis gali būti baudžiamas bauda, laisvės apribojimu, areštu arba laisvės atėmimu nuo ketverių iki septynerių metų (pagal LR BK 227 str.).

Klaipėdos apskrities policijos pareigūnai žmonių nepakantumą korupcijai skatina nuolat – kartu su socialiniais partneriais rengia įvairias prevencines antikorupcines priemones, tokias kaip „Švarus vairuotojas“ ar „Kyšis išpurvina“. Daug dėmesio skiriama bendrauti su moksleiviais ir ugdyti jaunosios kartos nepakantumą korupcijai.

Šiandien imuniteto padalinio pareigūnai Klaipėdos apskrities VPK lankytojams, taip pat ir pareigūnams bei darbuotojams, dalijo skrajutes, kvapus automobiliams, kitos atributikos, primenančios apie korupcijos daromą žalą ir raginančios užkirsti jai kelią.  

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rugpjūčio 24 d. 11 val. Jūratės ir Kastyčio skvere bus minima Ukrainos Nepriklausomybės diena.


Balandžio 6-oji – Saugaus eismo diena Lietuvoje. Septynioliktus metus iš eilės minima Saugaus eismo diena siekiama dar kartą atkreipti visų eismo dalyvių dėmesį į saugų eismą kelyje bei priminti, kad Kelių eismo taisyklių turime laikytis kasdien. 


Ši diena skirta atkreipti tėvų ir gydytojų bendruomenės dėmesį į kūdikių galvytės deformacijas.


Gruodžio 9 dieną minima Tarptautinė antikorupcijos diena, skirta kovos su korupcija problemoms spręsti, atkreipti visuomenės dėmesį į plintančią korupciją ir paskatinti žmones užkirsti jai kelią.


Lietuvos automobilių kelių direkcijos iniciatyva trečiasis spalio ketvirtadienis yra paskelbtas Atšvaitų diena. 


Viename Europos namų ūkyje vidutiniškai yra 74 buitinės technikos ir elektronikos prietaisai, tačiau maždaug kas aštuntas iš jų – tiesiog nenaudojamas, dar nedidelė dalis jų – sugedę.


Europos diena– kasmet minima tarptautinė šventė, simbolizuojanti Europos taiką ir vienybę.


Šventojoje bus minima Jūros diena

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 11 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį, rugsėjo 14 d., linksmai nusiteikę į šventę pakvies šventojiškiai – miestelyje bus minima Jūros diena. Jos metu Jūros gatvės pėsčiųjų alėjoje šurmuliuos renginiai, skirti pirmosios Lietuvoje Jūros dienos paminėjimui. Pasak Palangos kultūros ir jaunimo centro kultūrinės veiklos vadybininkės Mantės Lukošienės, Jūros dienos...


Svarbiausi Baltų vienybės dienos minėjimo renginiai šiais metais vyks Palangoje – taip apsispręsta penktadienį Palangoje vykusiame susitikime, kuriame dalyvavo Lietuvos ir Latvijos diplomatai, politikai bei kultūros darbuotojai.


Šiandien – liūdna diena Palangoje  1

"Palangos tilto" redakcija, 2012 09 14 | Rubrika: Miestas

Ilgiau neiškentusi chaoso prokuratūroje Palangos apylinkės prokuratūros vyriausioji prokurorė Nijolė Požarskienė trenkė durimis, prokuratūros žaizdas atverdama savo atvirame laiške (jį „Palangos tiltas“ skelbia 2-3 psl.) generaliniam prokurorui.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius