Į Palangą atsikraustęs kino režisierius ieškos naujų talentų pajūryje

Palangos tiltas, 2022-04-12
Peržiūrėta
4740
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Į Palangą atsikraustęs kino režisierius ieškos naujų talentų pajūryje

Rudenį su šeima į Palangą gyventi atsikraustęs scenaristas- režisierius Ruslanas Abdulajevas buvo ypač šiltai susitiktas vietinių gyventojų.  Ilgai ieškojęs kūrybą skatinančios aplinkos, paliko šurmulingą gimtąjį Vilnių ir rado idealiai tam tinkančią vietą Šventojoje. Režisierius per keletą mėnesių spėjo įsitraukti į visuomeninę veiklą ir artimiau pažinti pajūrio gyventojus, kurie įkvėpė jį atrasti naujus talentus čia, savo naujam kuriamam ilgametražiam vaidybiniam filmui, kurį pristatys Lietuvos kino teatruose jau kitais metais.

Kol vyksta naujo filmui parengiamieji darbai, kartu su savo žmona prodiusere Egle Adomavičiūtė praėjusį šeštadienį, balandžio 9d., Grand Baltic Dunes viešbutyje Palangoje  surengė savo trumpametražio filmo „Kitoje pusėje“ privačią peržiūrą. 

„Nors filmas buvo nufilmuotas Vilniuje ir visi aktoriai, bei filmavimo komanda taip pat iš Vilniaus, gyvendami Palangoje pamatėme, kad čia žmonės vertina meną ir noriai dalyvauja su tuo susijusiuose renginiuose, todėl nusprendėme peržiūrą suorganizuoti būtent čia. Artimiau susipažinus su vietinės bendruomenės nariais, kultūros atstovais, pakvietėme juos pirmuosius pamatyti jautrų filmą, kuris analizuoja ypač svarbias temas. 

Labai džiaugiamės, kad viešbutis  Grand Baltic Dunes“ šiltai priėmė ir pakvietei peržiūrą surengti pas juos, taip tampant projekto partneriais. Už pagalbą organizuojant peržiūrą, esame dėkingi ir Palangos savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjui Robertui Trautmanui,“ – pasakojo prodiuserė.

 Renginys nebuvo viešas, kadangi filmas yra būsimas kino festivalių dalyvis, todėl kol kas negalima jo pristatyti visuomenei, tačiau po pasirodymų festivaliuose planuojama dalyvauti „Kultūros pasas“ projekte, kuomet filmą, kaip edukacinę priemonę, galės pamatyti Lietuvos mokyklų mokiniai bei analizuoti filme pateiktas svarbias mintis. 

„Tikimės, kad šis kūrinys galėtų didinti toleranciją, skatinti empatiją,“ – sako prodiuserė Eglė.

Režisierius Ruslanas Abdulajevas teigia, kad Lietuvos pajūris ne sezono metu jam dar nebuvo atrastas ir sako, kad čia puiki vieta kurti ir semtis idėjų būsimam filmui, parodyti jūros suformuotą kultūrą, kuri dar nebuvo parodyta komerciniame kine. 

„Nors labai vertinu meninius filmus, tačiau komercinių filmų žiūrimumas nepalyginamai didesnis, todėl mano idėja, kad kultūra ir menas užimtų svarbų vaidmenį kiekviename mano būsimame filme, taip paliekant pėdsaką žiūrovo atmintyje, kuris paprastai per daug nesidomi nei menu, nei kultūra.“

Prodiuserė Eglė  besišypsodama priduria: „Ruslanas mėgsta atrasti naujus talentus, ir tai gali nutikti netikėčiausiose vietose, kad ir smėlio dėžėje, kaip kad buvo su pagrindiniu trumpametražio filmo aktoriumi, septynmečiu berniuku. Todėl nenustebkite, jei vaikštinėdami Palangos ir Šventosios gatvėmis būsite pakviesti išbandyti save aktorių atrankoje.“ 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rudenį su šeima į Palangą gyventi atsikraustęs scenaristas- režisierius Ruslanas Abdulajevas buvo ypač šiltai susitiktas vietinių gyventojų.  Ilgai ieškojęs kūrybą skatinančios aplinkos, paliko šurmulingą gimtąjį Vilnių ir rado idealiai tam tinkančią vietą Šventojoje. Režisierius per keletą mėnesių spėjo įsitraukti į visuomeninę veiklą ir artimiau pažinti pajūrio gyventojus, kurie įkvėpė...


Po metų pertraukos prancūziško kino seansai vėl vyks LNDM Palangos gintaro muziejuje bei Palangos kurorto muziejuje sausio 28 d.– vasario 12 d. „Žiemos ekranai“ – tai nuo 2004 m. Prancūzų instituto Lietuvoje rengiamas festivalis, vykstantis keliolikoje Lietuvos miestų. Siekiama pristatyti naujausias autorinio prancūziško kino tendencijas ir supažindinti žiūrovus su kino istorijoje svarbiais...


„Po geležinės uždangos griūties Lietuva paveldėjo vieną tankiausių Europoje kino rodymo erdvių tinklą, kuris šiandien intensyviai nyksta“, – sako kino istorikė dr. Lina Kaminskaitė, kartu su kolegomis šiuo metu tyrinėjanti šalies regionų kino kultūrą. Pirmasis šio tyrimo etapas – instaliacija „Projektorinė. Kino teatras regione“...


Prieš daugiau nei 60 metų pastatytas ir iš esmės neremontuotas Palangos kino teatras „Naglis“ iki 2024-ųjų turėtų gerokai praplėsti savo funkcijas bei tapti Vakarų Lietuvos regiono kino centru.


Šių metų spalio 7 – 8 dienomis Palangos senojoje gimnazijoje vyko III-asis kino edukacijos projektas gimnazistams ,,KINO BUSO” kino dirbtuvės.


Palangoje neilgai trukus atgims legendinis kino teatras „Naglis“. Planuojama, kad jau po kelerių metų jis taps regionine filmoteka. Bendrovei „Lietuvos kinas“ priklausantis „Naglis“ yra seniausias išlikęs valstybinis kino teatras.   


Atidarytas Prancūzų vasaros kino festivalis

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 06 29 | Rubrika: Kultūra

Penktadienį Palangos kurorto muziejuje atidarytas Prancūzų vasaros kino festivalis 2018 „Palanga – mano meilė“. Renginio metu taip pat pristatyta ir garsaus prancūzų fotografo AndréPerlstein fotografijų paroda „8-asis dešimtmetis kino ekrane“.


Kiek daugiau nei prieš metus valstybės valdomos bendrovės „Lietuvos kinas“ vadovai pranešė, jog jau šiemet kurorto gyventojai ir svečiai galės lankytis gerokai pasikeitusiame vieninteliame kurorto kino teatre „Naglis“, tačiau, kaip paaiškėjo, atnaujinto kino teatro reiks dar palaukti iki 2018-ųjų vasaros. Beje, atnaujinimo planus koreguoja ne...


Palangos senosios gimnazijos abiturientė, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro įgyvendinamo projekto „Mokinių jaunųjų tyrėjų atskleidimo ir ugdymo sistemos sukūrimas – II etapas“ dalyvė, 2014 m. ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo laureatė Gabrielė Bumbulytė atstovaus Lietuvai ketvirtajame Šveicarijos talentų forume.


Antrus metus pajūrio gyventojai, o jei konkrečiau – tai Šventosios poilsiautojai, galėjo gėrėtis jaunųjų modeliukų ir talentų pasirodymais. Liepos 12-14 d. vyko tarptautinis konkursas „Top Amber Model – 2013”, kurį organizavo Lietuvos Santarvės fondo mados studija, Santarvės fondo jaunieji savanoriai ir jaunimo klubas „Santarvietis”. Šiais...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius