„Kino klubas „8 ½“

Palangos tiltas, 2015-02-23
Peržiūrėta
274
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Kino klubas „8 ½“

Daugelis dar gerai prisimename laikus, kai kinas Klaipėdoje pritraukdavo pilnas žiūrovų sales. Ir tik komerciniams Holivudo ir kitų šalių filmams užpildžius ekranus, nebeliko erdvės mieste tikriems kino meno gerbėjams. Siekdami pakeisti tokią padėtį Klaipėdos miesto akademinis jaunimas kuria kino meno mėgėjų susivienijimą – kino klubą „8 ½“. Pavadinimą klubas pasirinko pagal to paties kino klasiko Federiko Felinio filmo pavadinimą. Klubo organizatoriai, įvairių uostamiesčio aukštųjų mokyklų studentai, suburti Klaipėdos universiteto dėstytojo Kęstučio Meškio, bandys sukurti savotišką alternatyvą komerciniam pop corno kinui Klaipėdoje, kurios universitetinis miestas iki šiol neturėjo.
Įsikūręs naujoje „Kultūros fabriko“ erdvėje ir modernioje kino salėje, klubas kartą per savaitę kvies į Europos, Lietuvos ir kitų šalių iškiliausių kino meno kūrinių peržiūras, premjeras, festivalius. Veržli ir jaunatviška klubo komanda neformalioje aplinkoje ne tik organizuos susitikimus su kino kūrėjais, aktoriais, režisieriais, bet ir kvies į įvairius edukacinius renginius. Taip pat kartu su aukštųjų mokyklų akademine bendruomene, iškiliais visuomenės atstovais ves diskusijas, kuriose laukiami visi neabejingi ir kinui, ir aktualioms dabarties problemoms.
Klubo atidarymas vyks vasario 28 d. 20 val. “Kultūros fabriko” kino salėje (Bangų g. 5A, Klaipėda).
Apie norą tapti kino klubo nariu galima informuoti tel.: +370 629 10592 arba el. paštu: [email protected]
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Prieš daugiau nei 60 metų pastatytas ir iš esmės neremontuotas Palangos kino teatras „Naglis“ iki 2024-ųjų turėtų gerokai praplėsti savo funkcijas bei tapti Vakarų Lietuvos regiono kino centru.


Šių metų spalio 7 – 8 dienomis Palangos senojoje gimnazijoje vyko III-asis kino edukacijos projektas gimnazistams ,,KINO BUSO” kino dirbtuvės.


Rugpjūčio 13 d. 21 val. Palangoje, Oldman parke (Jūratės g. 2A) vyks JAV kino diplomatijos programos „American Film Showcase“ seansas, kurio metu svečiai išvys amerikiečių režisieriaus Hugo Berkeley dokumentinę juostą „Džiazo ambasadoriai“.


Palangoje esančio kino teatro „Naglis“ renovacija gali kainuoti apie 2,5 mln. eurų, sako likviduojamos bendrovės „Lietuvos kinas“ vadovas Arūnas Stoškus.


Palangoje neilgai trukus atgims legendinis kino teatras „Naglis“. Planuojama, kad jau po kelerių metų jis taps regionine filmoteka. Bendrovei „Lietuvos kinas“ priklausantis „Naglis“ yra seniausias išlikęs valstybinis kino teatras.   


Atidarytas Prancūzų vasaros kino festivalis

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 06 29 | Rubrika: Kultūra

Penktadienį Palangos kurorto muziejuje atidarytas Prancūzų vasaros kino festivalis 2018 „Palanga – mano meilė“. Renginio metu taip pat pristatyta ir garsaus prancūzų fotografo AndréPerlstein fotografijų paroda „8-asis dešimtmetis kino ekrane“.


Kiek daugiau nei prieš metus valstybės valdomos bendrovės „Lietuvos kinas“ vadovai pranešė, jog jau šiemet kurorto gyventojai ir svečiai galės lankytis gerokai pasikeitusiame vieninteliame kurorto kino teatre „Naglis“, tačiau, kaip paaiškėjo, atnaujinto kino teatro reiks dar palaukti iki 2018-ųjų vasaros. Beje, atnaujinimo planus koreguoja ne...


Daugelis dar gerai prisimename laikus, kai kinas Klaipėdoje pritraukdavo pilnas žiūrovų sales. Ir tik komerciniams Holivudo ir kitų šalių filmams užpildžius ekranus, nebeliko erdvės mieste tikriems kino meno gerbėjams. Siekdami pakeisti tokią padėtį Klaipėdos miesto akademinis jaunimas kuria kino meno mėgėjų susivienijimą – kino klubą „8 ½“. Pavadinimą klubas...


Savaitgalį Lietuvoje viešėjo garsi kino filmų legenda Jean Claude Van Damme. Garsusis aktorius skyrė dėmesį ne tik verslo reikalams, bet ir jauniesiems karatistams, su kuriais dalijosi savo karatė įgūdžiais bei žiniomis.


Fotografija Palangoje turi gilias tradicijas, kuriai pamatus klojo ir buvusios I-osios vidurinės – dabartinės Senosios gimnazijos – foto-kino būrelis. Daug metų jam vadovavęs mokytojas Algimantas Želvys gimnazijos 90 metų jubiliejaus metu sakė, jog visi metai, kai jis vadovavo būreliui ir mokė fotografijos paslapčių jaunuosius fotografus, buvę puikūs. „Palangos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius