Į reabilitacijos centrą „Palangos linas“ sveikatos pastiprinti atvykusių neįgaliųjų likimas – skirtingas- vienas mirė baisia mirtimi, o kitas stojo prieš teismą

"Palangos tilto" informacija, 2019-11-18
Peržiūrėta
59
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Į reabilitacijos centrą „Palangos linas“ sveikatos pastiprinti atvykusių neįgaliųjų likimas – skirtingas. Vienas mirė baisia mirtimi, o kitas stojo prieš teismą. Žmogžudyste kaltinamas 28 metų telšiškis Vilius Monstavičius kaltės nepripažįsta: „Pats nežinau, kas įvyko.“

Tragedija Palangoje nutiko pernai rugsėjį. Ką tik į „Palangos liną“ atvykęs telšiškis susipažino su čia jau kone tris savaites gyvenusiu 42-ejų klaipėdiškiu, turinčiu judėjimo negalią. Šis po poros dienų jau turėjo vykti namo. Aptiko 69 smūgių pėdsakus Vyrai nusipirko porą butelių brendžio ir nutarė vakare pasilinksminti telšiškio kambaryje. Dar paskambino porai tame pat viešbutyje gyvenusių moterų, bet jos prie kompanijos neprisidėjo. Kitą rytą telšiškis nusileido į pirmąjį aukštą ir pasakė registratūros darbuotojoms, kad jo kambaryje esančiam vyrui negerai. Medicinos darbuotojos nulėkė į kambarį ir išvydo siaubingą vaizdą – iškritęs iš neįgaliojo vežimėlio ant grindų kniūbsčias gulėjo klaipėdiškis be gyvybės ženklų. Vėliau ekspertai ant jo kūno suskaičiavo ne mažiau kaip 69 smūgius kumščiais ir kojomis.

V.Monstavičius purtėsi kaltės dėl žmogžudystės sanatorijoje. Išvados buvo skirtingos Tačiau teismo ekspertų išvados dėl mirties priežasties išsiskyrė: vienas teigė, kad žmogus buvo uždusintas, kitas mano, kad jis galėjo mirti patyręs epilepsijos priepuolį ar dėl pragaištingo alkoholio ir psichotropinių vaistų derinio. Kaltinamojo gynėjas prašė paskirti komisinę teismo medicinos ekspertizę ir tiksliai išsiaiškinti mirties priežastį, tačiau kol kas nutarta kitame posėdyje apklausti abu ekspertus.

Po dviejų galvos operacijų sunkiai kalbantis V.Monstavičius pasakojo, kad su klaipėdiečiu nesipyko, tą vakarą kaip su broliu gurkšnojo brendį ir kalbėjosi. Apsvaigęs svečias iškrito iš vežimėlio, naujasis bičiulis siūlėsi jį pakelti, bet šis nepanoręs. Kambario šeimininkas užmigo, o kai rytą prabudo, klaipėdietis tebegulėjo ant grindų. Dar paragino jį keltis, bet šis nesijudino. Klaipėdos apygardos teisme kaltinamasis tikino nemušęs ir nespardęs naujojo bičiulio, tačiau negalėjo paaiškinti, kaip ant mirusiojo marškinėlių atsirado jo bato pėdsakas. Po operacijų jis sunkiai valdo dešinę ranką, tad esą nieko negalėtų nuskriausti.

Tačiau V.Monstavičiaus motina pripažino, kad išgėręs jos sūnus anksčiau kartais tapdavo agresyvus, net yra tekę jį surišti, bet po paskutinės operacijos nurimęs. Mirusiojo sesuo pasakojo, kad sveikas ir tvirtas buvęs jos brolis prieš 7 metus nukrito nuo namo stogo – jam keliose vietose lūžo stuburas. Tada jam teko sėsti į neįgaliojo vežimėlį. Vyrą paliko žmona, jis puolė į depresiją. Dviejų seserų padedamas jis pastaruoju metu atgavo gyvenimo džiaugsmą – užsiiminėjo drožyba iš medžio, planavo vykti su savo dirbiniais į kalėdinę mugę. „Jis gyveno tėvų sodyboje, mes su seserimi jį prižiūrėjome. Brolio jau nebekamavo depresija, būdavo gerai nusiteikęs, mėgo bendrauti. Neseniai gavo vairuotojo pažymėjimą neįgaliesiems, džiaugėsi, kad galės daugiau judėti, aplankyti artimuosius. Kelias dienas per savaitę brolis praleisdavo neįgaliųjų dienos centre. Čia jam labai patiko, net pats ruošėsi įgyti socialinio darbuotojo specialybę ir dirbti panašiame centre, savo pavyzdžiu įrodyti, kad galima prasmingai gyventi ir turint negalią“, – pasakojo mirusiojo sesuo.

Ji neneigė, kad anksčiau brolis mėgdavo išgerti, bet pastaruoju metu šios ydos atsikratė, o pusmetį iki kelionės į Palangą visiškai nevartojo alkoholinių gėrimų. Nuolat brolį lankiusios seserys teigė, kad jokių psichotropinanių vaistų jis negėrė, jei prireikdavo, pakakdavo homeopatinių. Nukentėjusiosios teismui pateikė neturtinės žalos ieškinius – po 10 tūkst. eurų kiekvienai.

www.lrytas.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Balandžio 1-ąją Nacionalinio visuomenės sveikatos centro(NVSC) Palangos skyriuje gauti 2 pranešimai apie nustatytus susirgimus koronaviruso infekcija. Abu asmenys - Palangos gyventojai.


Vasario 27 d. įvyko Lietuvos neįgaliųjų draugijos Palangos skyriaus atsakaitinis susirinkimas.


Vargu ar kokios nors knygos pristatymas Klaipėdoje yra sulaukęs tokių aistrų, kokias sukėlė Vytautas Čepas, kalbėdamas apie savo ką tik pasirodžiusį dokumentinį romaną "Siena". Vienas šios knygos herojų verslininkas Gediminas Jacka baksnojo į raudonai pabrauktas frazes ir neslėpė – kreipsis į teismą, rašo dienraštis "Klaipėda".


J. Piktuižio gatvės ir šaligatvių remontas, kurio tiek čia gyvenantys palangiškiai, tiek gatve važiuojantys ar praeinantys žmonės tikrai seniai laukė, sukėlė prieštaringų vertinimų. Vieni gyventojai prašė išsaugoti kiek įmanoma daugiau čia augusių senų medžių, kiti gi rūstauja, kad vidury šaligatvio paliktų „senolių“ neįmanoma apeiti ir...


Lepos 17 dieną Palangos m. neįgaliųjų draugijos   nariai išvyko į Respublikinę neįgaliųjų asociacijų šventę   Pasvalio rajone, Talačkonyse.


Savivaldybė laimėjo dar vieną teismą prieš UAB „Palangos butų ūkis“ dėl šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojų pasirinkimo. „Palangos butų ūkis“ kreipėsi į teismą, ginčydamas Savivaldybės administracijos sprendimą, kad ji gali organizuoti gyventojų susirinkimus dėl šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojų. Butų ūkis...


Palangos mašinvagių gauja stos prieš teismą  1

Klaipėdos apygardos prokuratūros, „Palangos tilto“ inf. , 2013 12 09 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Autotransporto priemonių grobimų tyrimo skyriaus pareigūnai nustatė įtariamuosius, kurie birželį Palangoje pasikėsino pagrobti didelės vertės svetimą turtą.


Prancūzų neįgaliųjų kelionės po Lietuvą idėja gimė prieš porą metų, kai Klaipėdos krašto socialinio tinklo darbuotojai lankėsi Dordonėje. Lietuvių viešnagės metu vienas iš susitikimų vyko Prancūzijos paralyžiaus asociacijos būstinėje. Sutikti asociacijos nariai prancūzai labai susidomėjo Lietuva ir joje veikiančiomis neįgaliųjų įstaigomis bei draugijomis....


Penktadienio popietę miesto meras Šarūnas Vaitkus oficialiai atidarė miesto reabilitacijos ligoninės kiemelyje įrengtą aktyvios reabilitacijos centro rekreacijos salą. Atidarymo šventėje taip pat dalyvavo ir sveikinimo kalbas sakė Lietuvos generalinis konsulas Kaliningrade Vaclovas Stankevičius, Rusijos Federacijos generalinis konsulas Klaipėdoje Anatolij Krotkov bei Palangos...


Pagal Europos Sąjungos (ES) Sanglaudos veiksmų programą Palangoje yra įgyvendintas projektas „Neįgaliųjų profesinės reabilitacijos infrastruktūros plėtra Palangos reabilitacijos ligoninėje“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas