Didžiausias iš Ukrainos atvykusių vaikų skaičius registruotas Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Druskininkų ir Palangos ugdymo įstaigose

Palangos tiltas, 2022-04-13
Peržiūrėta
1795
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jurgita Šiugždinienė. Delfi.lt nuotr.
Jurgita Šiugždinienė. Delfi.lt nuotr.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė teigia, kad į Lietuvą iš Ukrainos atvyko 1280 pedagogų ir 18230 vaikų, iš kurių 8591 jau registravosi ugdymo įstaigose. Ministrės teigimu, tarp atvykstančių pedagogų didžioji dalis yra anglų kalbos bei pradinių klasių mokytojų.

„Šiuo metu yra registruota apie 43770 ukrainiečių, iš jų yra 18230 vaikų iki 18 metų. Mokyklose ir darželiuose yra registruoti 8591 vaikas ir 1280 pedagogų“ , – Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdyje teigė J. Šiugždinienė. 

Ministrė atkreipia dėmesį, kad daugiausiai iš Ukrainos yra atvykusių anglų kalbos ir pradinių klasių mokytojų. Ji atkreipia dėmesį, kad iš Ukrainos atvykusiems vaikams yra sudarytos galimybės mokytis ukrainiečių kalbos, tačiau, pasak ministrės, problema yra ta, kad šios srities pedagogų į Lietuvą kol kas atvyko tik 60.

„Tai mums kelia šiokį tokį nerimą, nes jeigu mums reikės daugiau ukrainiečių kalbos ir literatūros mokytojų, jų yra nedaug, tai čia gali pasijausti ir trūkumas“, – pažymėjo ji. J. 

Šiugždinienė taip pat akcentuoja, kad didžiausias iš Ukrainos atvykusių vaikų skaičius registruotas Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Druskininkų ir Palangos ugdymo įstaigose.

„Tai jau Palangoje, Druskininkuose ir Kaune mes planuojame, nenoriu sakyti, kad užverti priėmimą į ugdymo įstaigas, bet tikrai su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija imtis papildomų veiksmų, kreipti šeimas į kitus miestus, nes tikrai jau ypač darželių didelis trūkumas jaučiamas“, – sakė J. Šiugždinienė.

„Todėl mums tikrai reikia aktyviai nukreipti į kitus miestus, nes jeigu vaikai neturės kur lankyti darželių ar mokyklų, tai tikrai sudėtinga bus šeimoms gyventi“, – taip pat pažymėjo ji.

Ministrės teigimu, aukštojo mokslo institucijose taip pat jau yra registruota 120 ukrainiečių studentų.

„Aukštojo mokslo institucijose, jeigu pasižiūrėtume registruose, tai šiuo metu yra registruota 120 ukrainiečių studentų ir turime informaciją, kad yra eilėje yra maždaug 250, su kuriais yra dirbama ir kurie bus greitu metu registruoti kaip dalinių arba pilnų studijų studentai“, – informavo ministrė. 

J. Šiugždinienė taip pat pažymi, kad šiuo metu atvykstančiųjų iš Ukrainos skaičiai yra stabilizavęsi.

ELTA

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gegužės 7 d. vyko Lietuvos anglų kalbos mokytojų asociacijos (LAKMA) asamblėja, kurioje patvirtintas 2024 m. veiklos planas, atnaujinti asociacijos įstatai, išrinkta valdyba bei prezidentas.


Karui Ukrainoje įžengus į trečius metus, karo pabėgėliai Palangoje džiaugiasi kurorto ramybe, čia atsivėrusiomis laikinomis naujomis galimybėmis, nors visų mintys – apie Tėvynę. 2022-ųjų pavasarį, kilus karui, į Palangą atvyko apie tūkstantį ukrainiečių, dabar jų čia yra registruota apie 970. Leonas Šidlauskas, Palangos senosios gimnazijos direktorius, sakė „Palangos tiltui“,  kad šiuo...


Palangos miesto savivaldybėje, trečiojo aukšto fojė, atidaryta asociacijos Klaipėdos ukrainiečių kultūros ir švietimo centras „Rodyna“ ir Palangos miesto ukrainiečių bendruomenės „Sodyba“ pristatoma ukrainiečių tautinių kostiumų paroda. 


Turbūt kaip daugelis mūsų, po 2022-ųjų vasario 24-osios, žymėjusios Rusijos karo prieš Ukrainą pradžią, palangiškė Ligita Sinušienė, lituanistė pagal išsilavinimą, prarado ramybę, nuolat sekė naujienas. 


Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė teigia, kad į Lietuvą iš Ukrainos atvyko 1280 pedagogų ir 18230 vaikų, iš kurių 8591 jau registravosi ugdymo įstaigose. Ministrės teigimu, tarp atvykstančių pedagogų didžioji dalis yra anglų kalbos bei pradinių klasių mokytojų. Didžiausias iš Ukrainos atvykusių vaikų skaičius registruotas Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Druskininkų ir...


Penktadienį, lapkričio 19 d., Palangoje lankėsi švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.  „Labai viltingai nuteikė apsilankymas Palangoje, kur švietimo reikalus aptarėme su savivaldybės meru Šarūnu Vaitkumi, kitais vadovais, mokyklų direktoriais bei mokytojais,“ – savo Facebook paskyroje po vizito parašė J. Šiugždinienė.


Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė penktadienį, lapkričio 19 d., lankysis Palangoje.


Minint Tarptautinę mokytojų dieną, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė ir švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė įteikė Metų mokytojų apdovanojimus aštuoniems Lietuvos mokytojams. Tarp jų palangiškių mokytojų nebuvo.


Nors moksleivių  beveik visoje šalyje mažėja, Palanga – maloni išimtis: miesto mokyklų duris rugsėjo 1-ąją pravers daugiau mokinių. 


Dar vienas žingsnis suvaldant koronaviruso pandemiją – pedagogų skiepijimas nuo koronaviruso. Nors Švietimo ir Mokslo ministerija paskelbė, kad jos duomenimis, iš maždaug 30.000 pedagogų ir mokymo įstaigų darbuotojų jau pasiskiepiję yra beveik 28.000, „Palangos tiltas“ abejoja tokia statistika –mūsų kurorte sutiko pasiskiepyti tik maždaug...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius