Prancūzų neįgaliųjų kelionę apkartino Šventosios „Energetikas“

Palangos tiltas, 2012-07-02
Peržiūrėta
358
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Prancūzų neįgaliųjų kelionę apkartino Šventosios „Energetikas“

Prancūzų neįgaliųjų kelionės po Lietuvą idėja gimė prieš porą metų, kai Klaipėdos krašto socialinio tinklo darbuotojai lankėsi Dordonėje. Lietuvių viešnagės metu vienas iš susitikimų vyko Prancūzijos paralyžiaus asociacijos būstinėje. Sutikti asociacijos nariai prancūzai labai susidomėjo Lietuva ir joje veikiančiomis neįgaliųjų įstaigomis bei draugijomis. Tuo metu ir gimė idėja patiems nuvykti į naujų draugų gimtinę ir geriau pažinti šį tolimą kraštą.

Kelionė lėktuvu iki Lietuvos reikalavo specialaus aviakompanijų pasiruošimo, nes 16 žmonių grupėje buvo 9 neįgalieji, iš kurių 4 – visiškai nevaikštantys. Kai kurie žmonės keliavo su savo invalido vežimėliais. Ruošdami savo maršrutą jie turėjo atkreipti dėmesį, kad apgyvendinimo struktūros ir lankomos vietos būtų nors dalinai pritaikytos žmonėms su fizine negalia. Daug triūso ir darbo šiame pasiruošime įdėjo profesionali kelionių agentūra „Taiga Euro Baltika“.

Gaila, bet pirmasis Lietuvoje grupę apgyvendinęs viešbutis „Energetikas“ Šventojoje buvo nepasiruošęs tokios grupės priėmimui. Pavargusiems po kelionės žmonėms teko net tris valandas (nuo 21 val. iki vidurnakčio) laukti koridoriuje, nes registratūra neberado mums užsakytų kambarių, kurie buvo dėl neaiškių priežasčių paskirti kitiems viešbučio klientams. Vietoj užsakytų ir apmokėtų iš anksto 14 viešbučio kambarių po ilgų ieškojimų buvo surasti tik 10. Vienas grupės neįgalusis ir jį lydėjęs žmogus pirmą naktį buvo apgyvendintas įstaigos ligoninėje... Bet šie nemalonūs nesklandumai nepakenkė grupės entuziazmui ir gerai nuotaikai. Keliauninkai keliavo po Lietuvą nuo birželio 11 iki 18d.

Grupė Palangoje ne tik grožėjosi vietos gamtos ir architektūros paminklais, bet buvo sutikti Palangos vicemero Sauliaus Simės.

Palangiškis dailininkas Vytautas Kusas taip pat paruošė daug įdomių siurprizų jo įkurto unikalaus Šunų muziejaus lankytojams. Pasivaikščiojimą ant Palangos tilto lydėjo draugiška diskusija prancūzų kalba su Palangos ir Kretingos frankofonų asociacijų nariais.

 

Grupę lydėjusi Aida K.

Jūsų komentaras:

Jonas 2012-07-03 17:19 ([email protected] / IP: 78.61.110.69)
Šiaip Palanga nepritaikyta neįgaliujų (turintiems judėjimo negalią)poreikiams: pradedant Merija ir baigiant stomatologijos kabinetais, nekalbant apie muziejus ar parodas. Palanga net neturi turistinio maršruto, kuri neįgalieji dalėtų nesunkiai įveikti.

Taip pat skaitykite

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė tikina, kad dar per anksti įvertinti, ar lietuviai vis tik nuspręs sutikti šventes pajūryje.


Vasario 27 d. įvyko Lietuvos neįgaliųjų draugijos Palangos skyriaus atsakaitinis susirinkimas.


Penktadienį, rugsėjo 6 d., Palangoje susirinko šalies miestus tvarkančių įmonių atstovai – kurorte vyko Lietuvos savivaldybių komunalinių įmonių asociacijos (SKIA) tarybos posėdis, kurio metu buvo aptariami šalies komunalininkams aktualiausi klausimai. „Palangos komunalinis ūkis“ šios asociacijos veikloje dalyvauja dar tik pirmus metus, tad ir SKIA...


Gerbiami, Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos nariai, Informuojame Jus, kad šaukiamas visuotinis Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (buveinės adresas J.Basanavičiaus g.12, Palanga, įm.kodas: 152661146) narių susirinkimas. Susirinkimas įvyks: 2019 m. balandžio mėn.4 d. (ketvirtadienis), 14.00 val., Birutės al. 26, Palanga (Grand Baltic Dunes...


Trečiadienį Palangos miesto viešojoje bibliotekoje diskutuota neįgaliesiems aktualiais klausimais – Dienos centrą lankančio jaunimo iniciatyva surengtas susitikimas su Palangos miesto vadovais, organizacijomis bei gyventojais. Šiame susitikime dalyvavo tiek iniciatyvus Dienos centro jaunimas bei jų tėvai, tiek ir neįgaliuosius vienijančių organizacijų nariai.


Lepos 17 dieną Palangos m. neįgaliųjų draugijos   nariai išvyko į Respublikinę neįgaliųjų asociacijų šventę   Pasvalio rajone, Talačkonyse.


Rugsėjo 20 d., penktadienį, 19 val., „Ramybės“ kultūros centre Palangoje įvyks lietuvių ir prancūzų aktorių bendro spektaklio pagal Antono P. Čechovo pjesę „Ivanovas“ premjera. Spektaklyje vaidins šeši CREARC Grenoblio Mažojo teatro aktoriai ir septyni Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) II vaidybos magistrantų kurso studentai. Spektaklį...


Prancūzų neįgaliųjų kelionės po Lietuvą idėja gimė prieš porą metų, kai Klaipėdos krašto socialinio tinklo darbuotojai lankėsi Dordonėje. Lietuvių viešnagės metu vienas iš susitikimų vyko Prancūzijos paralyžiaus asociacijos būstinėje. Sutikti asociacijos nariai prancūzai labai susidomėjo Lietuva ir joje veikiančiomis neįgaliųjų įstaigomis bei draugijomis....


Palangiškių suburta iniciatyvinė grupė inicijavo gyventojų apklausą dėl sutarties  su UAB „Litesko“nutraukimo.


„Karramba“: impulsyvi idėja,virtusi tradicija

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 05 23 | Rubrika: Miestas

Šiandien jau trečią kartą Palangoje šurmuliuos gausybė jaunų žmonių, „ginkluotų“ BMX dviračiais, riedlentėmis ir riedučiais. Alternatyvių sporto šakų čempionato idėja, virtusi tradicija, gimė jaunų palangiškių galvose ir tapo ryškiomis raidėmis įrašyta švente jaunimui iš visos Lietuvos bei kaimyninių šalių.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius