Į šimtuosius savo gyvavimo metus Palangos senoji gimnazija įžengė su įspūdinga statistika

"Palangos tilto" informacija, 2022-09-21
Peržiūrėta
1631
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Į šimtuosius savo gyvavimo metus Palangos senoji gimnazija įžengė su įspūdinga  statistika

563 – tiek gimnazistų šių metų rugsėjo 1-ąją pravėrė šimtametės Palangos senosios gimnazijos duris. 

26,5 – tiek procentų Palangos senosios gimnazijos 2022-ų mokslo metų Valstybinių brandos egzaminų (VBE) informacinių technologijų VBE vidurkis aukštesnis už bendrą Lietuvos.

12,2 – tiek procentų Palangos senosios gimnazijos 2022-ų m. m. geografijos VBE vidurkis aukštesnis už bendrą Lietuvos.

8,7 – tiek procentų Palangos senosios gimnazijos 2022-ų m. m. fizikos VBE vidurkis aukštesnis už bendrą Lietuvos.

8 – tiek šimtukų įvertinti Palangos senosios gimnazijos abiturientų 2022-ų metų VBE: 5 – anglų kalbos, 2 – lietuvių kalbos, 1 – fizikos.

7 – tiek procentų Palangos senosios gimnazijos anglų kalbos VBE vidurkis aukštesnis už bendrą Lietuvos.

6 – po tiek prizinių vietų įvairiuose 2022-ų mokslo metų šalies lituanistų organizuojamuose konkursuose bei Lietuvos, tarptautinių ir pasaulinės geografijos, geopolitinių mokslų olimpiadose iškovojo Palangos senosios gimnazijos mokiniai: keturias II-ąsias vietas ir vieną III – Jaunųjų filologų konkurse bei I vietą Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje; po vieną I, II ir III vietą iškovojo Lietuvos mokinių geografijos olimpiadoje, III vietą – Lietuvos geomokslų olimpiadoje, taip pat III vietą – Baltijos šalių geografijos olimpiadose ir II vietą – Pasaulinėje geografijos olimpiadoje.

5,6 – tiek procentų Palangos senosios gimnazijos 2022-ų m. m. biologijos VBE vidurkis aukštesnis už bendrą Lietuvos.

5,3 – tiek procentų Palangos senosios gimnazijos 2022-ų m. m. chemijos VBE vidurkis aukštesnis už bendrą Lietuvos.

4,6 – tiek procentų Palangos senosios gimnazijos 2022-ų m. m. lietuvių kalbos ir literatūros VBE vidurkis aukštesnis už bendrą Lietuvos.

4,3 – tiek procentų Palangos senosios gimnazijos 2022-ų m. m. matematikos VBE  vidurkis aukštesnis už bendrą Lietuvos.

3,8 – tiek procentų Palangos senosios gimnazijos 2022-ų m. m. istorijos VBE vidurkis aukštesnis už bendrą Lietuvos.

2 – tokią vietą Lietuvos astronomijos olimpiadoje 2022-aisiais mokslo metais pelnė Palangos gimnazijos moksleivė. 

1 – šią vietą Lietuvos mokinių istorijos olimpiadoje pelnė Palangos gimnazijos moksleivė.

AR ŽINAI, KAD 

Ar žinai, kad... Palangos gimnazija savo šimtmetį skaičiuoja nuo antrojo savo gimimo? 1886 m. Palangoje įkurta Palangos progimnazija, kuriai beveik po trijų dešimtmečių, 1913-aisiais, suteiktas gimnazijos statusas. Netrukus, vos po poros metų, artinantis Pirmojo pasaulinio karo frontui, gimnazija perkelta į užsienį – Estiją, o netrukus ir į Kaukazą. Ir tik po karo, Lietuvai atgavus Palangą ir Šventąją, 1922-aisiais, susirūpinta šios įstaigos atkūrimu susigrąžintame kurortiniame miestelyje. Vietos inteligentija tuojau pat subūrė tam skirtą komisiją, kuriai vadovavo Stasė Vaineikienė. 1922 m. rugsėjo 15 d. gautas švietimo ministro leidimas steigti Palangoje gimnaziją. Tad būtent nuo šios datos ir skaičiuojame 100-ąjį Palangos senosios gimnazijos jubiliejų. 

 Palangos senosios gimnazijos info

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šimto metų jubiliejų švenčianti Palangos senoji gimnazija gruodžio mėnesį žurnale „Reitingai“ minima itin aukštose pozicijose.


Palangiški, šeštadienio vakarą gurkštelk jūros kartu su istorinę sukaktį – 100-o metų jubiliejų – švenčiančia Palangos senąja gimnazija.


Palangos senoji gimnazija, mininti ypatingą jubiliejų – šimtmetį – visus palangiškius ir kurorto svečius lapkričio 26 d., šeštadienį, 18 val. kviečia į Koncertų salėje vyksiantį nemokamą įspūdingą šventinį renginį.


Į šimtuosius savo gyvavimo metus Palangos senoji gimnazija įžengė su įspūdinga  statistika. Ar žinai kad?..


Šiais metais Palangos senoji gimnazija minės solidžią ir prasmingą šventę. Gimnazijai - 100 metų. 


Palangos senoji gimnazija priims į darbą fizinio ugdymo mokytoją ir bibliotekos vedėją.


Žurnalas „Reitingai“ paskelbė Lietuvos mokyklų 2020-ųjų metų reitingą. Šiemet „Reitingai“ vertinime gimnazijos buvo išskirtos į dvi grupes: organizuojančias mokinių atrankas ir neorganizuojančias. Pastarųjų grupėje Palangos senoji gimnazija užėmė 44 vietą iš 356 vertintų gimnazijų. Senoji gimnazija pakilo 8 opozicijomis palyginus su 2019 metais.


Palangos senoji gimnazija bendradarbiaus su Klaipėdos universitetu

"Palangos tilto" informacija, 2020 01 27 | Rubrika: Miestas

Palangos senoji gimnazija bendradarbiaus su Klaipėdos universitetu, organizuos bei įgyvendins bendrus tiriamuosius darbus, projektus ir edukacines veiklas.


Palangos senoji gimnazija garsėja ne tik aukštais, dažnai nenusileidžiančiais ir geriausių šalies mokyklų mokinių pasiekimais ir mokinius ruošiančiais kvalifikuotais mokytojais. Gimnaziją baigė garsūs ne tik mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje žmonės. Tai, kad mokykla suteikia visas sąlygas mokiniams visapusiškai kaupti savo žinių bagažus, galima suprasti...


Balandį Palangos senoji gimnazija sužinojo turinti stiprius tinklininkus – Lietuvos mokyklų tarpzoninėse varžybose mūsų vaikinai, tik pritrūkę patirties, labai permainingose kovose pralaimėję Kauno ir Šiaulių vaikinams 2-3, 2-3, užėmė garbingą III vietą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius