Į visus klausimus geriausiai atsakys Naujieji metai

Linas JEGELEVIČIUS, 2015-11-30
Peržiūrėta
567
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Į visus klausimus geriausiai atsakys Naujieji metai

Metų pabaiga – ant nosies, bet viešbučių direktoriai bėdoja, kad kambarių rezervacija – vangi, mat nėra rusų. Kai Druskininkai didžiuodamiesi skalambija, kad jiems pavyko rusus „pakeisti“ naujais turistų srautais iš Skandinavijos, Vakarų Europos ar net Izraelio, Palanga jau beveik dvejus metus nesugeba paskirti Turizmo informacijos centro direktoriaus.
Toks netikrumas anaiptol nemotyvuoja TIC darbuotojų, tarp kurių bent dvi puikiausiai tiktų vadovauti centrui, tačiau Savivaldybė su direktoriaus paskyrimu neskuba. Vietinių nenori, o „savų“ kitur neranda?
Iš TIC Savivaldybė norėtų itin daug – vasarą net apgyvendinimo paslaugas privačiame sektoriuje organizuoti ar, naujausias pavedimas, „Wizz Air“ katalogui pateikti Palangos pristatymą.
Pamėginkite apie Palangą taip nupasakoti 300 žodžių, kad anglai pultų krautis kelionmaišius į egzotiškai skambančią destinaciją – Palangą.
Ir ar ims jie plūsti į ją, jeigu „Wizz Air“ naujų metų kataloge Palanga bus pristatyta, kaip siekia Savivaldybė, „šeimų kurortu“, o ne kurortu visiems ir, žinoma, linksmybių ieškotojams?
Šiandien akivaizdu, kad, skirtingai nei Druskininkai, Palanga kol kas nerado kuo pakeisti rusų. O, tiesą sakant, ir nebuvo kam tuo užsiimti.
Dar nesulaukusi „Wizz Air“ keleivių, Palanga šlovės spinduliuose išsimaudys jau kitą savaitę – gruodžio 12 dieną įvyks Koncertų salės atidarymas.
Jau prieš mėnesį kai kurie eiliniai kurorto konservatoriai sulaukė skambučių – „ar norėtumėte apsilankyti Koncertų salės atidaryme?“, bet šį bei tą Palangai nuveikę palangiškiai iki šiandien nežino, bus pakviesti ar ne į šventę.
Skirstant išsvajotus 2100 pakvietimų į atidarymą, viešumo – nulis. Todėl nenuostabu, kad visa ceremonija apauga gandais ir gandeliais.
Kaip ir Koncertų salės koncesininko paieškos. Sąlygas jam iškėlė tokias, kad oho – mokėti kiekvieną mėnesį savivaldybės paskolos dalį, netoli 7000 eurų, ir įsipareigoti per metus (gūdų rudenį ir žiemą taip pat!) surengti 24 eilę kriterijų turinčius atitikti koncertus gali tik labai stiprus užsienio operatorius.
Nenuostabu, kad tokio neatsirado, o Tarybos paskubomis praėjusiame Tarybos posėdyje praėjusią savaitę patvirtinta UAB „Palangos renginiai“ kelia kur kas daugiau klausimų negu pateikia atsakymų: kam toks „uabas“ reikalingas, kai yra Kultūros centras?
Liežuviai plaka, kad jam bus pavesta rūpintis renginiais Koncertų salėje, bet kaip tuomet su Europos Sąjungos reikalavimu, kad panaudojus europinius pinigus salės statybai, septynerius metus ją turi valdyti koncesininkas, ne Savivaldybė?
Kaip ir reikėjo tikėtis, Palanga atidėjo įvažiavimo mokesčio įvedimą dviems metams. Kad miestas niekuo gyvu nespės jį įvesti jau nuo kitos vasaros, buvo, ko gero, jau seniai aišku.
Kalbantis su kai kuriais tokio mokesčio darbo grupės atstovais niekada manęs nepaliko mintis, kad jie patys apie jį turi daugiau klausimų negu atsakymų.
Atrodo, kad Savivaldybė atidėjo naują rinkliavą dviem metams tiesiog simboliškai – be kokių nors paskaičiavimų, kodėl vertėjo tai padaryti dviem, o ne, pavyzdžiui, metams ar trims.
Turint omeny, kad po dviejų metų bus 2017-ieji, visai arti savivaldos rinkimų, galėčiau lažintis, kad ir po dviejų metų įvažiavimo mokesčio įvedimo metas bus gan netinkamas.
Erzinti rinkėjus prieš rinkimus kažin ar kas nors rizikuos, net ir populiarus miesto meras.
Negalima atmesti, kad iki tol kitoms savivaldybėms skubant įvesti „savo“ įvažiavimo mokesčius, vienu ar kitu metu dėl vietinių rinkliavų žodį tars ir Seimas. Ims ir nepaliks savivaldai kai kurių vietinės rinkliavų teisių?
Baigiantis metams, sunku ginti į šoną mintis, kad klausimų, net dėl viešų dalykų, yra kur kas daugiau nei atsakymų.
Jeigu į juos neatsakys nueinantys metai, tai naujieji – 2016-ieji – tikrai turės atsakyti.

Jūsų komentaras:

Rokas 2016-01-13 20:16 (IP: 66.230.230.230)
Dalyvavau gėjų rinkimuose, bet negavau ne vieno balso. Nesuprantu, kodėl. Gal man kas koki kavalieriu Palangoje zino? Girtas ir durnas esu, nepykit, zmona neduoda ir nestovi. Dar ir uzbanins mane redaktorius

Redaktoriaus gerbejas Rokas 2016-01-10 13:21 (IP: 171.25.193.132)
Jeigu Jegelavicius dalyvautu tiesioginiuose mero rinkimuose, balsa mano gautu

Vaivorykstukas 2016-01-03 13:55 (IP: 185.65.135.227)
Butu normalus redaktorius, jei nebutu toks agresyvus su pinigais

Taip pat skaitykite

Tam, kad išliktume jaunatviški ir išvengtume daugybės nepageidaujamų pokyčių, mums reikalingos įvairios medžiagos, o viena iš jų – hialurono rūgštis. Tačiau, ar apie ją žinote iš tiesų viską, kas svarbu? Kviečiame sužinoti atsakymus į svarbiausius klausimus.


Praėję metai Palangoje pasižymėjo itin sparčiu gyvenamųjų namų rinkos augimu, o susumavus visus per metus parduotus namus paaiškėjo, kad buvo pasiektos istoriškai rekordinės aukštumos, pastebi NT sandorių rinkos duomenis apibendrinęs Registrų centras.


Su Naujaisiais metais, mieli „Palangos tilto“ skaitytojai ir visi palangiškiai! Nors pagal kinų kalendorių 2018-ieji – Šuns metai, man jie – naujovių metai.


Vasaros pradžioje žinia, kad Palangos miestas sėkmingai iš UAB „Litesko“ perėmė į savo rankas jai prieš 15 metų išnuomotą savo turtą – šilumos tinklus, liko vasaros nuotaikomis gyvenančių palangiškių mažai pastebėta, bet už šio virsmo – titaniškos miesto, savivaldybės įmonės „Palangos šilumos tinklai“...


Moksleivių klube vyko Palangos miesto pradinių (1-4) klasių mokinių konkursas „Šviesoforas“. Konkurse dalyvavo Palangos pradinės mokyklos, „Baltijos“ ir V. Jurgučio pagrindinės mokyklų komandos. II-ojo etapo pradinių (1-4) klasių „Šviesoforo“ konkurse dalyvavo 12 Palangos ugdymo įstaigų mokinių.


Metų pabaiga – ant nosies, bet viešbučių direktoriai bėdoja, kad kambarių rezervacija – vangi, mat nėra rusų. Kai Druskininkai didžiuodamiesi skalambija, kad jiems pavyko rusus „pakeisti“ naujais turistų srautais iš Skandinavijos, Vakarų Europos ar net Izraelio, Palanga jau beveik dvejus metus nesugeba paskirti Turizmo informacijos centro direktoriaus.


Vakar per pusantros valandos kurorto savivaldybės Tarybos politikai „sugliaudė“ visus 35 klausimus. Opozicija buvo pastebimai pritilusi, o be „žiežirbų“ vykstant posėdžiui, politikai – tiek iš valdančios daugumos, tiek opozicijos – varstė posėdžių salės duris.


Popiežius Benediktas XVI 2012 m. spalio 11 dieną visoje Bažnyčioje paskelbė Tikėjimo metus, kurie baigsis 2013 lapkričio 24 dieną. Popiežiaus paskelbtieji tikėjimo metai sutampa su dviem svarbiais įvykiais visai Bažnyčiai – 50-osiomis Vatikano II Susirinkimo pradžios ir 20-osios didžiojo Bažnyčios Katekizmo išleidimo metinėmis. Tai du svarbūs Bažnyčios dokumentai, kuriuose...


Visgi naujieji valgiaraščiai mokinių nežavi

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 10 27 | Rubrika: Miestas

Palangos švietimo skyriuje, dalyvaujant Klaipėdos visuomenės sveikatos centro ir Palangos miesto maisto ir veterinarijos specialistėms buvo aptarti mokinių maitinimo bendrojo lavinimo mokyklose organizavimo, valgiaraščių sudarymo, rekomenduojamų maisto produktų patvirtinimo klausimai. Diskutuota ir apie tai, jog daugumą siūlomų maisto produktų vaikai nemėgsta, tad visgi labiausiai...


Praėjusį ketvirtadienį  Palangos miesto savivaldybės tarybos komitetų nariai buvo supažindinti su UAB „Litesko“ per dešimtmetį esą padarytomis investicijomis į kurorto šilumos ūkį. Jas planuojama tvirtinti artimiausiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje. Kurorto politikai, išklausę informaciją apie daugiau nei 13 mln. litų vertės vadinamąsias investicijas, suabejojo dėl jų realių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius