Ieškote darbo? Padės partija…

Alvydas ZALECKAS, 2009-11-01
Peržiūrėta
82
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ar žinote, kas niekada neieškos kelio į naujai pastatytą Palangos darbo biržos pastatą, kad čia galėtų užpildyti dokumentus, oficialiai tapti bedarbiu ir bent kurį laiką gauti pašalpą? Tokios klajonės ir išgyvenimai tikrai negresia partijai nuolankiems žmonėms. O jei dar priklausai partijai, kuri valdo miestą, geras postas ir šilta kėdė su kišenę draskančiu atlyginimu – garantuota.

 

Darbas, kuris paprastiems mirtingiems gali būti tik siekiamybė, palangiškių išrinktiesiems Tarybos nariams ar jų „prieteliams“ ir giminaičiams yra ranka pasiekiamas. Ir dar pasiūloma rinktis iš kelių kėdžių, nes galbūt kuri nors bus nepatogi.

Nuo 2005 metų pabaigos Palangą valdantys liberalcentristai savo partijos žmones ir jų gimines bei artimuosius jau aprūpino dešimtimis postų. Ir tai – ne pabaiga, nes Liberalų ir centro sąjunga Palangą valdys dar mažiausiai pusantrų metų – iki 2011-aisiais vyksiančių naujų savivaldos rinkimų.

Atspėkite, kokiai partijai priklauso praėjusią savaitę konkursą užimti savivaldybės Komunalinio ūkio skyriaus vedėjo pareigas laimėjęs Kostas Jakubauskas. Teisingai – jis yra liberalcentristas. Nenuostabu, kad gyvenimo ritmą mieste diktuojanti partija šiame skyriuje pasistatė savo žmogų. Šis skyrius atsakingas už gatvių remontą, kitus mieste atliekamus techninius darbus, kuriems iš biudžeto atitenka riebus kąsnis.

Savivaldybės administracijoje yra įsitvirtinę ir daugiau liberalcentristų. Bokso treneriu Palangos sporto mokykloje dirbęs Saulius Simė yra Liberalų ir centro sąjungos Palangos skyriaus pirmininkas ir dirba savivaldybės Kultūros skyriaus atsakinguoju sekretoriumi. Bet kas gali paneigti, kad sportininkas negali rūpintis kultūriniu Palangos gyvenimu.

Miestą valdanti partija pasirūpina ir savo narių giminaičiais. Kam atiduoti Švietimo skyriaus vedėjo vietą kokiam prašalaičiui, jei šią kėdę gali užimti vieno iš miesto Taryboje esančių liberalcentristų sesuo? Ilgametį Švietimo skyriaus vedėją Leoną Šidlauską, beje, prijautusį konservatoriams, pakeitusi Laima Valužienė tikrai dėkinga ir savo broliui, miesto Tarybos nariui Eugenijui Simučiui, ir jo partijai. 

Pats E.Simutis taip pat neliko pamirštas. Gali būti, kad jis tapo neseniai įkurto Rinkliavų centro, kuris rūpinasi, kaip iš miesto išvaryti ratuotus poilsiautojus, direktoriaus pavaduotoju, nes ankstesnis jo darbas nebebuvo suderinamas su Tarybos nario portretu. Nors senoliai sakydavo, kad kiekvienas darbas yra garbingas, matyt, E.Simutis ir partija nusprendė, kad pardavinėti alų barams (vyras buvo „Kalnapilio-Tauro grupės“ vadybininkas) yra ne lygis.

Ar E.Simutis neturėjo ambicijų būti Rinkliavų centro direktoriumi? Turėjo, bet norint būti direktoriumi, reikia atsisakyti Tarybos nario mandato bei turėti atitinkamą išsilavinimą ir laimėti konkursą, o pavaduotojui tokių vargų netenka patirti. Be to, kokia bėda – direktoriumi konkurse tapo geras E.Simučio draugas Gintaras Žukevičius, todėl per jį galima vadovauti visam centrui, daryti tai, ką partija liepia. 

Beskime pirštu į Palangos turgų. Jį valdančiai savivaldybės įmonei ne per seniausiai pradėjo vadovauti Eimutis Židanavičius. Ir koks sutapimas – jis taip pat yra liberalių pažiūrų! Tiesa, naujasis turgaus direktorius nepriklauso jokiai partijai, bet teko girdėti, kad jau varsto Liberalų sąjūdžio partijos duris. Nes ši partija priklauso liberalcentristų miesto Taryboje suformuotai valdančiajai daugumai, galima ir užsimerkti į E.Židanavičiaus praeitį. Palangiškiai ne puse, o plačiai pravertomis lūpomis kalba, kad turgaus reikalais nuo šiol besirūpinsiantis vyras yra turėjęs reikalų su teisėsauga.

Dar viena gūžta, kur nutūpė ne vienas liberalcentristas, - Palangos ligoninė (oficiliai – Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos sveikatos priežiūros centras). Čia vieną iš vadovaujamų postų užima Remigijus Alvydas Kirstukas, darbo gavo ir į liberalcentristų gretas įsiliejęs Romualdas Valantinas. Kaip jiems pavyko įsidarbinti? Ligoninei vadovauja Laimutė Ežerinskienė, kuri yra Liberalų ir centro sąjungos narė.

Suteikti saviems žmonėms gerą darbą ir dar geresnį uždarbį didelės išminties nereikia. Užtenka visiems paskelbti, kad partietį įdarbini tik todėl, kad juo pasitiki, ir visi kritikai turėtų užsičiaupti. Ir visai nesvarbu, kad galbūt tokiam darbuotojui stinga išsilavinimo, trūksta kompetencijos. Svarbiausia – pasitikėjimas.

Kur kas daugiau išradingumo reikia, jei savą žmogų norisi įkišti į valstybės tarnybą, pavyzdžiui, įtaisyti kurio nors skyriaus vedėju ar savivaldybės įmonės direktoriumi. Oficialiai reikalingas konkursas. Žinoma, jis ir skelbiamas, priimamos visų darbuotis norinčių žmonių paraiškos.

Bet… Vargintis reikia tik todėl, kad būtų išlaikytos procedūros, nors nugalėtojas žinomas iš anksto. Išlaviruoti taip, kad pageidaujamas žmogus laimėtų vietą valstybės tarnyboje, nesudėtinga.

Konkursas į valstybės tarnybą vyksta dviem etapais. Konkursantui reikia išspręsti testą, kuriame pateikiami klausimai iš įvairių teisės aktų. Konkursą organizuojanti institucija kiekvienam jame dalyvauti paraišką pateikusiam piliečiui turi duoti sąrašą teisės aktų, iš kurių ir bus egzaminuojama. Tačiau juk galima tiesiog pamiršti tokią „papkę“ įduoti ir taip nesuteikti progos pasiruošti konkursui. 

Kita egzamino dalis – žodžiu. Iš konkursantų dažniausiai pageidaujama, kad jie išdėstytų savo viziją, kaip įsivaizduoja darbą naujose pareigose, ką tobulintų savo veiklos srityje ir t.t. Ir kas gali paneigti, kad komisijai patiks tik vieno žmogaus, kuris jau iš anksto paskelbtas laimėtoju, išdėstyta vizija?

Įstatymai nepažeisti, konkursas įvyko ir laimėjo tas žmogus, kuriam buvo numatyta laimėti. Puiku.

Kartą teko kalbėtis su viena Palangos mokytoja, kuri priklausė tuomet labai populiariai, bet dabar visiškai nebegirdimai partijai. Pasiteiravus, kodėl pedagogė sukasi ir partiniuose verpetuose, atsakymas buvo paprastas – mokytojai nedaug uždirba, todėl norėjosi geresnio darbo, kurį tik partija gali išrūpinti.

Palangą valdantys liberalcentristai per ketverius metus jau įrodė, kad puikiai moka pasirūpinti savais partiniais žmonėmis.

Ar žinote, kodėl jau ne vienerius metus yra tuščia viena svarbiausių savivaldybėje – vyriausiojo architekto – kėdė? Jūs teisūs – tarp liberalcentristų ir jų giminių vis dar neatsirado žmogaus, kurį būtų galima į ją pasodinti.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Spalį vyksiančiuose Seimo rinkimuose dalyvaus palangiškis, Eksemigrantų asociacijos prezidentas Dovydas Petrošius. Kandidatą Mėguvos vienmandatėje apygardoje kels Lietuvos žaliųjų partija, kurios skyriui Palangoje vadovauja D. Petrošius.


Šią vasarą Palangos oro uosto prieigose įrengiama vaizdo stebėjimo sistema pradės fiksuoti automobilių eismą. Tikimasi, kad nauja priemonė padės spręsti įsisenėjusią problemą, kai vairuotojai automobilius stato draudžiamoje vietoje, ant Liepojos plento, taip rizikuodami savo ir kitų keliautojų saugumu.


Klaipėdos teritorinė darbo birža įgyvendina ESF projektą „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“, skirtą padėti 55 metų ir vyresniems darbo ieškantiems asmenims kelti kvalifikaciją, įgyti naujų profesinių gebėjimų ar patobulinti jau turimus.


Iš įvairių Lietuvos kampelių į Palangą suplūdusiems jaunuoliams, trokštantiems šiek tiek užsidirbti laikinoje šalies vasaros sostinėje, stovėjimas už prekystalio ar pedalų mynimas ne vienam tapo rimtu išbandymu. Sezoninis darbas nepatyrusius darbuotojus vargino ne tik fiziškai – teko išklausyti ir nepatenkintų Palangos svečių bambėjimus...


Gegužės 24 d. nuo 10 iki 13 val. Palangoje, Vytauto g. esančioje miesto aikštėje, ties pastatu Nr. 98 (prekybos centras), policijos pareigūnai kviečia miesto gyventojus pažymėti dviračius. Tradicinė akcija šiemet išsiskirs tuo, kad vietos pareigūnams žymėti dviračius padės Lietuvos policijoje stažuotę atliekantys Berlyno policijos pareigūnai, kurie siekia įgyti profesinės...


Nuo 2014 metų sausio 2 dienos Lietuvos darbo biržos įgyvendinamame ESF projekte „Išlik darbo rinkoje“ dalyvavo 118 asmenų, registruotų Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje.


Praėjusį ketvirtadienį, Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje buvo atidarytas papildomas Jaunimo darbo centras (JDC), kurį atidarant dalyvavo Palangos miesto vadovams bei administracijos darbuotojams, būsimųjų darbdavių atstovams, kurorto Darbo biržos kolektyvui bei kolegoms iš Klaipėdos,  taip pat ir tiems, kam skirtas naujasis centras – jaunimas.


Vakar popietę Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje buvo atidarytas papildomas Jaunimo darbo centras (JDC), aptarnausiantis darbo ieškančius ir profesinę karjerą planuojančius jaunus asmenis iki 29 metų amžiaus bei darbdavius, siekiančius įdarbinti jaunimą. Į naujomis spalvomis suspindusią Palangos darbo biržos pirmojo aukšto erdvę, kur įsikūrė JDC...


Ar naujas politinis darinys, kuris susidarys po Viktoro Uspaskicho vadovaujamos Darbo partijos ir Rolando Pakso partijos Tvarka ir teisingumas jungtuvių, radikaliai perbraižys Lietuvos politinį žemėlapį? Ir kam bus naudinga ši nauja politinė jėga? „Nauja partija bus rimtas konkurentas Socialdemokratų partijai. Naujoji sąjunga jau išnykusi, todėl iki šiol...


Ieškote darbo? Padės partija…

Alvydas ZALECKAS, 2009 11 01 | Rubrika: Miestas

Ar žinote, kas niekada neieškos kelio į naujai pastatytą Palangos darbo biržos pastatą, kad čia galėtų užpildyti dokumentus, oficialiai tapti bedarbiu ir bent kurį laiką gauti pašalpą? Tokios klajonės ir išgyvenimai tikrai negresia partijai nuolankiems žmonėms. O jei dar priklausai partijai, kuri valdo miestą, geras postas ir šilta kėdė su kišenę draskančiu atlyginimu – garantuota.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas