Kviečia pasigrožėti skiautinių paroda „Nauja – pamiršta sena"

Palangos tiltas, 2022-01-07
Peržiūrėta
5873
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Amatų puoselėtoja Irena Gačionienė pristato savo parodą.
Amatų puoselėtoja Irena Gačionienė pristato savo parodą.

,,...kai pirmąkart pamačiau skiautinį, jis mane tiesiog užbūrė. Ir nors nesu nei profesionali siuvėja, nei mokiausi dailės dalykų, pradėjau dėlioti skiauteles, jas karpyti, siūti. Ir taip jau daugiau nei dvidešimt metų...“, – sako sertifikuotų tautinio paveldo produktų tradicinė amatininkė, senųjų mezgimo ir siuvimo amatų puoselėtoja Irena Gačionienė.

Tautinio paveldo produkto sertifikatas I. Gačionienės riešinėms, skiautinių kilimėliams, užklotams suteiktas 2011 metais. Skiautiniai Lietuvoje ilgai nebuvo laikomi menu, juolab tautiniu paveldu. Anksčiau juos siuvo iš neturto: neišmesdavo nė vieno sveiko audinio lopelio, kartais pavykdavo iš jų kažką gražaus sukurti, bet dažniausiai daug meninės fantazijos neįdėdavo.

„Mano skiautiniuose beveik nėra audinio, specialiai pirkto iš rietimo. Naudoju tik atraižas, nebenešiojamų drabužių medžiagas. Taip iš seno gimsta nauja. Šiais greitosios mados ir besaikio vartojimo laikais skiautinių menas moko gyventi tvariai. Seniau moterys neišmesdavo nei mažiausios medžiagos skiautelės. Nunešiotą rūbą persiūdavo vaikams, paskui iš likučių ausdavo, siūdavo buičiai reikalingus daiktus. Siūdama naudoju ir naująsias technologijas, bet mano visi skiautiniai dygsniuoti rankomis, taip kaip darė mūsų močiutės prieš daugelį metų“, – pasakoja palangiškė.

Šis kūrybos procesas teikia džiaugsmo, bet reikalauja kantrybės ir kruopštumo. Paieškoti įkvėpimo ir apžiūrėti autorės skiautinių parodą ,,Nauja – pamiršta sena“ kviečiame sausio mėnesį apsilankyti Palangos viešosios bibliotekos interneto skaitykloje.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Balandžio 3 d., pirmadienį, 15 val. ant jūros tilto atidaroma Palangos gintaro muziejus  parengta stendinė paroda.


Nuo 2022 m. birželio 7 d. Antano Mončio namų-muziejaus prieigose veikia lauko paroda "Lenkija ir Lietuva - kartu vardan laisvės". Paroda  veiks iki liepos 18 d.,,...kai pirmąkart pamačiau skiautinį, jis mane tiesiog užbūrė. Ir nors nesu nei profesionali siuvėja, nei mokiausi dailės dalykų, pradėjau dėlioti skiauteles, jas karpyti, siūti. Ir taip jau daugiau nei dvidešimt metų...“, – sako sertifikuotų tautinio paveldo produktų tradicinė amatininkė, senųjų mezgimo ir siuvimo amatų puoselėtoja Irena Gačionienė.


Prasiplėtusiam „Gradiali“ pernai prireikė per 10 tūkst. kubų vandens daugiau ir per 2019 metus sunaudojęs apie 24,7 tūkst. kubų šis sveikatos centras tapo vandens pirkimo lyderis, kuris gerokai atitrūko 21 tūkst. kubų vandens ribos nepasiekusios "Palangos gintaro" sanatorijos bei "Palangos" viešbučių komplekso.


Nuo rugpjūčio 6 d., ketvirtadienio, A. Mončio muziejuje (S. Daukanto g. 16, Palanga) veiks vizualaus meno kūrėjo, Nacionalinės premijos laureato Kęstučio Grigaliūno kūrybos paroda „Iškabink akį tam, kas atsimena praeitį... ir abi akis tam, kuris ją pamiršta“.


Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


Nuo 2020 m. birželio 3 d. Palangos kurorto muziejuje pradedama eksponuoti grafikės, kūrybinės grupės "Mostas" narės, Palangos miesto Garbės pilietės Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės paroda "Kalbuosi su žeme".


Laiškanešiai karantino metu turi labiau suktis: siuntų padaugėjo, be to, laiškanešiai į namus atneša ne tik mėgstamą leidinį, tačiau ir socialines išmokas, kai kam - ir pensijas. "Palangos tiltas" kalbėjosi su "Lietuvos pašto" Palangos skyriaus vadove Modesta Mėliūniene.


Žygimantas Šeštokas, "Palangos kuršiai" direktorius: "Komanda pradeda NKL sezoną gerai nusiteikusi" (visą interviu skaitykite laikraštyje "Palangos tiltas" kitą penktadienį).


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius