Iš pajūrio jaunimo lūpų – Lietuvos rekordo vertos idėjos valstybės šimtmečiui

Palangos tiltas, 2017-10-10
Peržiūrėta
109
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Iš pajūrio jaunimo lūpų – Lietuvos rekordo vertos idėjos valstybės šimtmečiui

Ligita SINUŠIENĖ

„Kad niekas nebenorėtų išvažiuoti iš Lietuvos“, – taip pajūrio moksleiviai apibendrino savo idėjų, skirtų Lietuvos šimtmečiui paminėti, pristatymą prieš savaitę kurorto viešbutyje „Prie parko“ įvykusiame Jaunimo sąskrydyje.

Susirinko trys dešimtys
Į pirmą kartą suorganizuotą jaunų žmonių susitikimą susirinko beveik 30 jaunuolių nuo 13 iki 16 m. iš Palangos, Šventosios ir Darbėnų.
Jaunuoliai dalijosi savo mintimis apie tai, kas gero vyksta jų gyvenime, kaip jiems sekasi siekti savo tikslų ir ko reikia jiems pasiekti. Susiskirstę į tris komandas – „Geltona“, „Žalia“, „Raudona“, dalyvavo interaktyviose orientacinėse varžybose su iššūkio elementais, ieškodami trylikos įdomesnių kurorto objektų, iš pabirų raidžių dėliojo Lietuvai skirtas frazes, rašė padėkos atvirukus žmonėms, jų nuomone, labiausiai prisidėjusiems prie mūsų valstybės kūrimo.

Pasiūlė renginių ciklą
Renginio kulminacija tapo „namų darbų“ pristatymas – geriausios idėjos Lietuvos šimtmečiui rinkimas. Visi jaunuolių išsakyti pasiūlymai buvo tokie puikūs, kad vieningai nuspręsta kitąmet, mūsų valstybei minint gražų jubiliejų, įgyvendinti visas moksleivių pasiūlytas idėjas, sujungiant jas į bendrą Lietuvos šventei skirtą renginių ciklą: iš Kretingos pėsčiomis atžygiuoti į Palangą, pajūryje ant smėlio išrašyti linkėjimus Lietuvai – tokio dydžio, kad tekstas būtų įskaitomas, filmuojant iš oro. Sąskrydžio dalyviai tikisi, kad ši idėja galinti patekti ir į Lietuvos rekordų knygą, kaip didžiausiu šriftu išrašytas tekstas mūsų šalyje.
Jaunuoliai pasiūlė ne tik vienkartinių renginių, bet ir didesnių projektų: susipažinti su Lietuvos istorija kultūrinėje erdvėje „I love Palanga“ lietuviškų filmų festivalyje, įsiamžinti kiekvienam savo delno pėdsaką paliekant ant specialios atminties sienos, nuotraukomis prie šios sienos dalijantis visuose socialiniuose tinkluose“, – skambėjo entuziastingos moksleivių mintys.

Šimtmečio diskoteka pajūryje
Na, ir kaipgi be linksmybių, švenčiant gimtinės tokią gražią sukaktį su dviem nuliukais? Šalies jaunimui ketinama pasiūlyti smagiai pašėlti pajūryje sumanytoje surengti šimtmečio diskotekoje, kurioje skambėtų labai daug geros lietuviškos ir Lietuvai draugiškai šalių muzikos.

Sieks tradicijos
Baigiantis sąskrydžiui jo dalyviai nusprendė, kad toks jaunuolių susitikimas galįs tapti tradiciniu. „Tuo labiau, kad tokio amžiaus moksleiviams labai trūksta veiklos, – kalbėjo į renginį paauglius atlydėjusios mokytojos. – Vieniems renginiams šie vaikai jau per dideli, kitiems – dar per maži. Tad labai gerai, kad buvo orientuotasi į 13-15-os metų mokinius“.
Kiekvienam sąskrydžio dalyviui įteiktas diplomas.

Jaunimui draugiškas miestas
Jaunimo iniciatyvų skatinimo projektą finansavo Palangos miesto savivaldybė, projektą įgyvendino Verslo ir lyderystės akademija „In corpore”, siekdama paskatinti skirtingų miestų partnerystę per aktyvaus jaunimo bendradarbiavimą, pristatant Palangą kaip draugišką jaunimui miestą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos savivaldybė išrinko diplomatui Jamesui Youngui Simpsonui skirtos skulptūros-meninio akcento idėjos konkurso nugalėtojus. Jais tapo architektas Saulius Druskis ir skulptorius Sergejus Plotnikovas.


Rugsėjo 24 d., antradienį, Palangai įteiktas Lietuvos rekordo diplomas, oficialiai patvirtinantis, kad kurorto koncertų salės fasadą puošiantis dainininko Stasio Povilaičio autografas yra didžiausias parašas šalyje. Šį Lietuvos rekordą įregistravo agentūra „Factum“ prie Lietuvos kultūros fondo.    


Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius primena miesto gyventojams vieno svarbiausių kiekvienos suverenios valstybės atributų – valstybės vėliavos – iškėlimo tvarką. Valstybės vėliava – oficialus Lietuvos valstybės simbolis. Valstybinės vėliavos naudojimą reglamentuoja įstatymas.


Baigėsi Palangos senojoje gimnazijoje vykęs tarpklasinis krepšinio turnyras, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Idėja tradicinį krepšinio turnyrą skirti šiai šventei kilo gimnazistams Egidijui Berčiui (IIIB), Arnui Žvirgždžiui (IIIB) ir Povilui Labženčiui (IIID).


„Kad niekas nebenorėtų išvažiuoti iš Lietuvos“, – taip pajūrio moksleiviai apibendrino savo idėjų, skirtų Lietuvos šimtmečiui paminėti, pristatymą prieš savaitę kurorto viešbutyje „Prie parko“ įvykusiame Jaunimo sąskrydyje.  


Praėjo jau beveik metai, kai Anapilin iškeliavo populiarus estrados dainininkas Stasys Povilaitis. Per visą šį laikotarpį būta daug įvairių diskusijų, kaip įamžinti taip Palangą mylėjusio ir šioje žemėje amžinybei atgulusio dainininko atminimą. Palangos miesto savivaldybės administracija prieš keletą savaičių paskelbė dainininko atminimo įamžinimo Palangoje idėjos...


Daugiau kaip 12 tūkstančių aktyvių dalyvių įsiliejimas į daugiau kaip 60 sporto šakų ir renginių festivalio „Sportas visiems“ metu organizatorius įkvėpė kitais metais Palangoje siekti pasaulio rekordo. „Šį pavasarį, įgyvendindami socialinę iniciatyvą Judėkim.lt, į mokyklas sugrąžinome šokinėjimo gumas. Į mūsų kvietimą atsiliepė daugiau nei 150...


Pati vertingiausia, įsimintiniausia ir galinti Palangą išskirti iš kitų Lietuvos vietovių dovana būtų XIV–XV amžių didžiausios Europoje valstybės – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės vadovo Vytauto Didžiojo tėvams, kunigaikščiui Kęstučiui ir Birutei skulptūrinio paminklo sukūrimas ir to kūrinio pastatymas. Praeityje, nuo 1931 metų iki 2006 metų...


Jeigu Holivudas kada nors sumanytų Palangoje „susukti“ filmą apie šaunias, seseriškas ir sunkiai kitur tokias aptinkamas padavėjas, būtinai pasiūlyčiau viešbutį-kavinę „Liukrena“ (Vytauto g. 93). Jeigu į ją dažniau užsukate suvalgyti dienos pietų ar išgerti tikrai skanios kavos, neabejoju, kad pamilote jos keturias padavėjas – Viliją...


Praėjusį antradienį, rugpjūčio 12-ąją, pasaulis minėjo Tarptautinę jaunimo dieną. Renginių, skirtų jaunimui, netrūko ir Palangoje. Gražiai ir turiningai į šiuos renginius įsiliejo pernai Palangoje Darbo biržos patalpose duris atvėręs Jaunimo darbo centras, pakvietęs jaunuosius palangiškius į kompleksinį seminarą „Internetinis verslas – teorija ir praktika“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius