Iš paramos gimusios dovanos

Rasa GEDVILAITĖ, 2009-12-13

Praėjusiais metais, gruodžio mėnesį, už pasiekimus moksle, mene, muzikoje, sporte keturiolikai kurorto mokinių buvo įteikta piniginė parama, kurią įsteigė Palangos viešbučių ir restoranų asociacija. Tąkart surengtame labdaros vakare surinkta daugiau nei 19 tūkst. litų, kuriais paremti kurortą garsinantys bei gabiausi mokiniai. Ši išdalyta skatinanti parama suteikė galimybę vaikams išpildyti savas svajones, įgyvendinti tai, ko troško jų mažos širdelės. Keletas mokinių net nesvarstydami padovanojo sau gražiausią dovaną – tolesnį savo talento puoselėjimą ir nuolatinį tobulėjimą. Gruodžio 17 dieną vėl visus gabiuosius pakvies labdaros vakaro rengėjai.

 

Palangos Senojoje gimnazijoje 2007-2008 m. imtas vykdyti tarptautinis projektas „Skaityk lietuvių/švedų literatūrą“ kartu su Solvesborgo gimnazija Švedijoje. Šiame projekte dalyvavo gausus būrys moksleivių, net 55 iš abiejų gimnazijų bei jų mokytojai. Palangoje apsilankę gimnazistai iš Solvesborgo grįžo kupini naujų įspūdžių ir netrukus jų stendus papuošė lietuviškų atributų gausa. Taip pagerbti jaunieji palangiškiai troško savo pažintį pratęsti ir dar nepažintoje Švedijoje. Skirti paramą šiai grupelei inicijavo Viešbučių ir restoranų asociacija, tam, kad vaikai praplėstų akiratį. Aplankę vieni kitus jie pažino ir abiejų tautų kultūrinius skirtumus, švenčių tradicijas, užmezgė nuoširdžią draugystę, kurią abiejų šalių gimnazistai siekia išsaugoti ir puoselėti.

Ši graži draugystė išrutuliojo gerumo pliūpsnį, inicijuotą kelių Švedijos gimnazistų, kurie pasidomėję, kaip gyvena vaikai globos namuose, nusprendė suteikti paramą. Ši parama atvyko į pajūrį... didžiuliu sunkvežimiu. Keturi aktyvūs, geraširdžiai gimnazistai visus metus vykdė projektą ir rinko labdarą. Labdaros gausa nustebinę jaunuoliai Senosios gimnazijos mokytojai Nijolei Šakinienei pasakojo, kad sunkiausias uždavinys buvo ne surinkti, o viską supakuoti ir atgabenti. Klaipėdos vaikų globos namus pasiekė vertinga labdara, o ją išsidalinus dar liko ir Kretingos socialinių paslaugų centrui. Šį centrą pasiekė kelios dešimtys dėžių su drabužiais, įvairiomis reikmėmis. Jaunieji švedai neketina atsisakyti ir ateityje šios gražios paramos idėjos.

„Tai toks puikus pavyzdys visiems, kad net sunku apsakyti, kokie jausmai sukilo, pamačius tokį gerumo proveržį“, - pasakojo mokytoja N.Šakinienė.

Palangos miesto savivaldybės ir Viešbučių ir restoranų asociacijos dėka gimė ši genialaus gerumo akcija, kurios gal ir nebūtų buvę, jei nesuteikta paskatinimo parama. Norisi matyti žingeidų, noriai bendradarbiaujantį, o svarbiausia, realizuojantį savo gerus norus jaunimą, tad bet kokia paskata suteikia nemenką postūmį link to.Praėjusiais metais buvo pagerbtas dešimtmetis, šiuo metu jau metais vyresnis, akordeonistas, Palangos S.Vainiūno muzikos mokyklos mokinys Algirdas Benetis. Šis aktyvus vaikas būdamas vos šešerių metų ėmė lankyti muzikos mokyklą, o kitais metais įstojo į Nijolės Daukšienės akordeono klasę. Savoje stichijoje atsidūręs berniukas uoliai mokėsi ir netrukus suteikė džiaugsmo visiems jo besiklausantiems žmonėms.

Visus A.Benečio pasiekimus vertinusi komisija atsižvelgė ir į gabaus berniuko trykštantį entuziazmą, didžiulį norą skleisti savo talentą, džiuginti ne tik aplinkinius, bet ir savyje penėti meniškąją sielos pusę. Ne tik muzikuodamas, bet ir piešdamas, vaidindamas, dalyvaudamas skaitovų konkursuose, berniukas visiškai išreiškia save, nesibaimindamas pristigti gero ūpo. Mokytojos N.Daukšienės mokomas berniukas noriai koncertuoja, džiaugiasi savo veikla ir nenustoja svajoti. Didžiausia A.Benečio svajonė buvo įsigyti kokybišką instrumentą ir toliau koncertuoti bei dalyvauti įvairiuose renginiuose. Suteikta parama pagelbėjo ir išsvajotas instrumentas atsidūrė talentingojo vaiko rankose. Tėvų pagalbos ir paramos dėka Algirdo muzikos garsai tapo dar nuostabesni, dar stipriau glostantys visų širdis.

Kaip teigė Algirdo mama Laimutė, toks dėmesys suteikia didžiulį stimulą vaikams. „Viešas pripažinimas suteikia tokį pakylėjimą, kad tai atperka visus materialus dalykus“, - teigė mama Laimutė. Paskatinimo sulaukęs ir jo dėka įsigijęs jam brangų daiktą, Algirdas tiesia kelią link šviesios ateities.Palangos sporto mokyklos deleguota penkiolikmetė Eglė Želnytė, trenerės Daivos Mažionienės išugdyta gabi krepšininkė visuomet žavėjo savo puikiu pasirodymu žaidimo aikštelėje, tad nieko nenustebino perspektyviai sportininkei skirta parama. Nuolat tituluojama kaip geriausia žaidėja, Eglė nesiliauja ir toliau džiuginti savo gerbėjų. 2008 metais MKL vaikų mergaičių „Karūna“ „C“ čempionato naudingiausia ir rezultatyviausia žaidėja įvardinta mergina „neužmigo ant laurų“ ir toliau gerino savo rezultatus. E.Želnytė tapusi 2007/2008 metų MKL vaikų mergaičių „Karūna“ „C“ čempionato VI vietos laimėtoja, jaunoji krepšininkė ėmė kurti jos galimybes atitinkančias svajones. „Svarbiausias mano siekis buvo patekti į Lietuvos jaunučių rinktinę“, - apie savo išsakytas praėjusių metų svajones šypsodamasi pasakojo E.Želnytė. Savo siekius įgyvendinusi moksleivė nepaliauja ir toliau siekti aukštumų. Tapusi šios rinktinės nare, apie save pranešė ir Europai. Nors Eglė vieneriais metais jaunesnė, ji atskleidė savo talentą ir netgi pranoko daugelio lūkesčius. Europos čempionate merginos iškovojo XII vietą.

„Ši suteikta parama buvo stimulas Eglei tobulėti“, - pasakojo jaunosios krepšininkės mama Ingrida. Puikiai besimokinanti mergina spėja pasiekti tobulų rezultatų visose srityse. Visur spėjanti, daug keliaujanti krepšininkė visuomet pasitiki savimi ir savo žiniomis. „Vasarą gal tik penkias dienas buvau namie“, - prisiminė stovyklų padarinius E.Želnytė. Energinga mergina neketina nustumti į šoną pamiltos sporto šakos. Pasak jos, viską lemia sveikata, patirtos traumos. „Parama labai pravertė stiprinant Eglutės sveikatą“, - teigė mama.

Nuo mažens krepšinio aikštelėje savo vaikystę leidusi krepšininkė sparčiai žengia link savo ir Palangos vardo garsinimo. Įvertinimas tik suteikia dar didesnį postūmį, nulemiantį puikiausius rezultatus.Užsibrėžti ir užrašyti tikslai kaskart daro postūmį žvelgti šia linkme. Tokie norai buvo pateikti ir boksininko Alekso Barono perspektyviniame trijų metų plane. Šiais metais jis ketino tapti jaunučių čempionato čempionu, jaunučių žaidynių nugalėtoju, kandidatu į Europos jaunučių čempionatą ir jam pavyko. Aleksas iš Europos jaunučių moksleivių čempionato grįžo tituluotas bronzos medaliu, o Lietuvos jaunučių čempionate laimėjo II vietą. Savo neeilinius gabumus jis atskleidė tapęs Lietuvos rajonų jaunučių čempionu.

Trenerių Sauliaus Simės ir Manto Tarvydo treniruojamas vaikinas ruošiasi dar nustebinti ne tik palangiškius, bet ir visą pasaulį. Penkerius metus bokso ringe praleidęs Aleksas Baronas, neketina mesti šios veiklos, jo tikslas – kopti aukštyn, link pergalių. Pasak S.Simės, jaunasis boksininkas perspektyvus, degantis noru ir į jį dedama daug vilčių. „Jam jau įaugę į kraują, nemanau, kad sugebėtų be šito gyventi“, - teigė treneris.

Nors sąmoningai visuomet vaikinas siekia tik pergalės, tačiau praėjusiais metais suteikta parama padėjo, pasak S.Simės, visi pinigėliai buvo panaudoti sportinio proceso gerinimui. Daug jėgų reikalaujanti sudėtinga sporto šaka sekina, tačiau patirti laimėjimai suteikia „naują kvėpavimą“, tad kovingumu trykštantis vaikinas drąsiai žengia į ringą ir pasitinka visus jo laukiančius varžovus.

Ateities planai vėl kuriami ir juose šįkart siekis laimėti Lietuvos čempionatą. Noras siekti iškeltų uždavinių įgyvendinimo, tobulėti kiekvieną akimirką, įkvepia visus gerbėjus ir norinčius suteikti paramą, kad tik klestėtų ir garsintų mūsų miestą, tad dosniai teikiama parama tokiems perspektyviems sportininkams, nelinkusiems išsigąsti ar nebaigti pradėtų darbų. 


Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Į duris pasibeldęs rugsėjis atnešė ne tik šventę – Mokslo ir žinių dieną, bet ir naujus iššūkius, rūpesčius bei lūkesčius. Kai kuriems iš jūsų šis rugsėjis padovanos ir naują pradžią, pirmuosius žingsnius mokslo bei pažinimo link. Gerbiami Mokytojai, dovanokite savo jauniesiems auklėtiniams ne tik naujas žinias bei įgūdžius, bet ir...


Prieš didžiąsias metų šventes Palangos senojoje gimnazijoje šurmuliavo tradicinė kalėdinė labdaros mugė „Ištiesk gerumo ranką“, kurios metu gimnazijos bendruomenės – mokinių, tėvų ir mokytojų – surinktos lėšos bus skiriamos kilniam tikslui.


Palangos viešbučių ir restoranų asociacija (PVRA) kartu su miesto savivaldybės Vaikų teisių apsaugos skyriaus specialistėmis gruodžio 22-ąją kavinėje-boulingePub „Riviera“ surengė labdaros vakarą mažas pajamas gaunančių Palangos šeimų vaikams. Kaip papasakojo PVRA prezidentas Darius Miklovas, vakare dalyvavo daugiau kaip 50 vaikučių iš 30 šeimų.


Ar paramos ir labdaros Palangoje nėra kam... padalinti?

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2015 12 03 | Rubrika: Miestas

Artėjant didžiausioms metų šventėms vis dažniau – ir, ko gero, įkyriau – esame kviečiami ir raginami aukoti įvairių labdaros ir gerumo akcijų metu, tuomet renkamos lėšos vaikams, sunkiai besiverčiančioms šeimoms, onkologiniams ligoniams ir visiems, kuriems reikia vienokios ar kitokios pagalbos. Palangiškiai noriai aukoja, bet, pasirodo, kad surinktos...


Praėjusį penktadienį į kavinę „Floros simfonija“ gausiai rinkosi jau ketvirtojo Palangos moterų klubo „Lions“ rengiamo labdaros vakaro „Sapnuok baltai“ svečiai, kurie šiais metais buvo itin dosnūs. „Lions“ remiamoms palangiškių šeimoms, auginančioms vaikus su negalia, vakaro metu suaukota per 10 tūkstančių litų –...


„Coca-Colos“ labdaros karavanas apsilankė ir Palangoje

Palangos kultūros centro direktorius Nerijus Stasiulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Gruodžio 15 dieną Palangos Baltijos jūros šalių Kalėdų alėjoje svečiavosi A. Adamkienės labdaros fondo ir kompanijos „Coca – Cola“ jau vienuoliktą kartą organizuojamas Kalėdų karavanas. Šiais metais labdaros karavanas važiuodamas per Lietuvą rinko aukojamą sportinį inventorių, kurį vėliau padovanos 14 kaimo mokyklų. Džiugu, kad Kalėdų Senelį, atvykusį su vienu iš šviesos instaliacijomis...


Talentingiems vaikams – palangiškių parama

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 12 21 | Rubrika: Kultūra

Ketvirtadienį muzikiniame klube „Vandenis“ rinkosi patys dosniausi Palangos žmonės, pasiruošę vardan talentingų vaikų „patuštinti“ savo pinigines. Surengto labdaros-aukciono vakaro metu parduoti visi meno kūriniai, kuriems kilnūs verslininkai negailėjo nei šimtų, nei tūkstančio litų. Iš viso surinkta 16 tūkst. 190 litų, kurie bus išdalinti ypatingu talentu pasižymintiems jauniesiems...


Iš paramos gimusios dovanos

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 12 13 | Rubrika: Kultūra

Praėjusiais metais, gruodžio mėnesį, už pasiekimus moksle, mene, muzikoje, sporte keturiolikai kurorto mokinių buvo įteikta piniginė parama, kurią įsteigė Palangos viešbučių ir restoranų asociacija. Tąkart surengtame labdaros vakare surinkta daugiau nei 19 tūkst. litų, kuriais paremti kurortą garsinantys bei gabiausi mokiniai. Ši išdalyta skatinanti parama suteikė galimybę vaikams...


Šiais mokslo metais mokinių mažiau

„Palangos tilto“ informacija, 2009 09 02 | Rubrika: Miestas

Prasidėjus mokslo metams ir nuvilnijus per miestą Rugsėjo 1-osios šventės akordams, tenka mokiniams krautis kuprines ir užsirašyti pamokų tvarkaraščius. Vasara užleidusi rudeniui vietą, atnešė kartu ir naujų darbų sąrašą, vienas iš jų ir pats svarbiausias mokiniams – kasryt keltis ir lėkti į mokyklas. Šviečiantys mokytojų veidai laukia sugrįžtančių ar naujai atėjusių mažųjų ir be abejo...


Trečiadienį S.Vainiūno muzikos mokykloje už pasiekimus moksle, mene, muzikoje, sporte keturiolikai kurorto mokinių įteiktos nominacijos, kurias įsteigė Palangos viešbučių ir restoranų asociacija.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas