Talentingiems vaikams – palangiškių parama

Rasa GEDVILAITĖ, 2009-12-21
Peržiūrėta
596
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ketvirtadienį muzikiniame klube „Vandenis“ rinkosi patys dosniausi Palangos žmonės, pasiruošę vardan talentingų vaikų „patuštinti“ savo pinigines. Surengto labdaros-aukciono vakaro metu parduoti visi meno kūriniai, kuriems kilnūs verslininkai negailėjo nei šimtų, nei tūkstančio litų. Iš viso surinkta 16 tūkst. 190 litų, kurie bus išdalinti ypatingu talentu pasižymintiems jauniesiems palangiškiams, suteikiant progą jiems toliau tobulėti ir siekti aukštumų.

 

Išpildė svajones

Antrus metus vykdomas projektas sulaukė ir šiais metais didžiulio pasisekimo. Susirinkęs didžiulis būrys visuomenės atstovų, verslininkų bei pačių menininkų, negailėjo nei pinigų, nei pagyrų labdaros-aukciono vakarui padovanotiems kūriniams. Šie uoliai buvo išdalinti atkakliausiems ir azartiškiausiems pirkėjams. Viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Gintaras Sičiūnas pabrėžė, kad šie surinkti pinigai moksleiviams – didžiulė paskata ir puikus pavyzdys, kad talento ir pastangų dėka viskas pasiekiama. Kultūros centro direktorius Nerijus Stasiulis, vedęs šį labdaringą vakarą, pabrėžė, kad šie vaikai garsina ne tik Palangą, bet ir visą Lietuvą.

Praėjusiais metais labdaros-aukciono vakaro metu buvo surinkta 23 tūkst. litų, kurie atiteko 14 moksleivių, pasiekusių puikių rezultatų mokslo, muzikos, meno bei sporto srityse ir vienai grupei iš Senosios gimnazijos, vykusiai į Švediją tęsiant sėkmingai vykdomą projektą „Skaityk lietuvių/švedų literatūrą“. Nelikę abejingi suteiktai pagalbai moksleiviai skubėjo išpildyti savo svajones ir parodyti, kad jais buvo pasitikėta neveltui – per praėjusius metus jie įgyvendino savo užsibrėžtus tikslus, o tai paskatino siekti dar didesnių laimėjimų.

 

Pasidalino savo talentu

Aukcionas prasidėjo sąskaitoje jau turint 6000 litų, netrukus prie jų buvo pridėta ir surinkta vakaro metu suma, pardavus pirmuosius S.Vainiūno muzikos mokyklos dailės skyriaus auklėtinių pateiktus darbus. Dosniai padovanoję savo kūrinius moksleiviai pagelbėjo papildę sąskaitą 2690 litų. Justas Vaičiūnas, kuris praėjusiais metais buvo gavęs stipendiją, bei Gundė Gliaubertaitė patys atvyko palydėti savo meno kūrinių į kitų savininkų rankas, paskatinę dar aktyviau derėtis dėl unikalių darbų kainų. Jaunosios menininkės Miglės Kareivaitės darbas „Bokštas“ pasižymėjo išradingumu, o neįgalaus berniuko Lauryno piešinys pavadinimu „Besišypsantis pasaulis“ suvirpino daugelio susirinkusiųjų širdis.

Praėjusiais metais gavęs stipendiją jaunasis akordeonistas Algirdas Benetis taip pat suteikė daug džiaugsmo klausytojų ausims bei sieloms, o Pauliaus Sangavičiaus treniruojami Pasaulio čempionato sportinių šokių prizininkai Goda Zajauskaitė ir Sergėjus Skripčenko sužavėjo savo profesionalumu. Gabūs vaikai nepaliauja stebinti ir teikti aplinkiniams didžiausią dovaną – savo talentą.

 

Paklausiausieji

Žymieji Palangos menininkai taip pat negailėjo šiam vakarui savo darbų. Juos pateikė fotomenininkas A.Sendrauskas, verslininkas K.Pakutinskas, dailininkai J.Griušys bei V.Kusas, taip pat aukcioną papuošė R.Jurgelio bei S.Gutausko paveikslai. Net ir kylant paveikslų kainoms, susirinkusiųjų entuziazmas derantis tik didėjo, tad paskutinį paveikslą pasiryžo nupirkti Evaldas Petrauskas, nepagailėjęs už S.Gutausko kūrinį „Žuvis“ sumokėti 1600 litų.

Žaliomis labdaros žvaigždutėmis pasidabinę žmonės skleidė geranoriškumo pojūtį, mat mokamos žvaigždutės buvo labai paklausios ir ant drabužių sugulė net po kelias. Sunumeruotos žvaigždutės lėmė sėkmę loterijos burtuose, kurio fondas buvo didesnis nei 2000 litų. Džiugiai pasitikę jiems skirtas dovanas, netrukus išsidalino įvairiausias knygas, tarp kurių buvo ir du leidiniai apie Palangą, keletą suvenyrų-aksesuarų, šilko skaras bei didžiulę dėžę pirotechnikos.

Pakilios nuotaikos sklidini dosniausieji liko patenkinti savo indėliu į jaunosios kartos ateitį ir išėjo atlikę puikų darbą, kurio svarba neišmatuojama.Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Penktadienį Šventosios seniūnijos vietos bendruomenės tarybos posėdyje paskirstytos Vietos bendruomenių savivaldos programai iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skiriamos lėšos. Į beveik 17 tūkst. litų pretendavo penkios programos, kurioms įgyvendinti prašyta per 24 tūkst. Lt. Posėdžio metu nuspręsta visiškai patenkinti trijų programų poreikius...


Pernai Palangos miesto savivaldybė pagaliau pardavė buvusį lopšelį-darželį „Saulutė“. Kaip rašoma Tarybos posėdyje patvirtintoje Savivaldybės turto privatizavimo komisijos 2013-ųjų metų veiklos ataskaitoje, už viešo aukciono būdu parduotą privatizuojamą objektą – pastatą su priklausiniais Gintaro g. 13 – gauta 1 mln. 296 tūkst. Lt, iš kurių už patį pastatą – 720 tūkst. Lt, o už objektui...


Už neteisėtą buvusio Valstybės tarnybos departamento (VTD) direktoriaus Osvaldo Šarmavičiaus atleidimą iš pareigų iš buvusio vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio siekiama valstybės naudai priteisti per 200 tūkst. litų.


Kurhauzo restauracijai – papildomi 500 tūkst. litų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 11 04 | Rubrika: Miestas

Palangos Kurhauzo restauracijos ir vidaus pritaikymo darbams Kultūros ministerija papildomai skyrė pusę milijono litų – tokią  žinią kultūros ministras Šarūnas Birutis telefonu pranešė Palangos merui Šarūnui Vaitkui. „Tai – puiki žinia Palangai ir palangiškiams“, – sakė kurorto vadovas.


Į mokyklėlę Palangoje besimokantys moksleiviai keliauja įvairiai: kas pėstute, kas dviračiais, o ką tėveliai iki durų automobiliu paveža. O štai 183 iš 1 tūkst. 823 kurorto bendrojo ugdymo įstaigų mokinių į pamokas atvažiuoja maršrutiniais autobusais arba pavėžėjami vadinamaisiais geltonaisiais autobusiukais.


Jeigu ketvirtadienį posėdžiausianti Palangos miesto taryba pritars teritorijos tarp Meilės ir Naglio alėjų bei Rąžės upelio detaliojo plano koncepcijai, bus žengtas rimtas žingsnis link svarbaus kurortui objekto – poilsinių su baseinu buvusio Jūratės baseino vietoje statybų atgaivinimo. Pritarimas koncepcijai taip pat būtų viena iš sudėtinių taikos sutarties, kuri būtų...


Praėjusį penktadienį į kavinę „Floros simfonija“ gausiai rinkosi jau ketvirtojo Palangos moterų klubo „Lions“ rengiamo labdaros vakaro „Sapnuok baltai“ svečiai, kurie šiais metais buvo itin dosnūs. „Lions“ remiamoms palangiškių šeimoms, auginančioms vaikus su negalia, vakaro metu suaukota per 10 tūkstančių litų –...


Po 280 tūkst. litų investicijų – patvinę sodai

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 12 08 | Rubrika: Miestas

Į „Palangos tiltą“ kreipęsis sodo bendrijos gyventojas Algimantas Bružas žurnalistui skundėsi, kad sodų bendrijos „Pavėsis“ centrinės gatvės vandens nuotekų griovys yra patvinęs ir vanduo apsėmęs kai kuriuos centrinės gatvės ir Diemedžio tako sklypus.


Šiemet Savivaldybės biudžete miestelėnų sveikatinimo programai finansuoti numatyta skirti 857,8 tūkst. litų. Svarstant biudžeto projektą, programą pristačiusi Savivaldybės gydytoja Lina Riaubaitė teigė, kad numatomi finansavimo šaltiniai bus Savivaldybės biudžeto lėšos – 258 tūkst. litų,  Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios lėšos – 69,9 tūkst. litų, Visuomenės sveikatos rėmimo...


Talentingiems vaikams – palangiškių parama

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 12 21 | Rubrika: Kultūra

Ketvirtadienį muzikiniame klube „Vandenis“ rinkosi patys dosniausi Palangos žmonės, pasiruošę vardan talentingų vaikų „patuštinti“ savo pinigines. Surengto labdaros-aukciono vakaro metu parduoti visi meno kūriniai, kuriems kilnūs verslininkai negailėjo nei šimtų, nei tūkstančio litų. Iš viso surinkta 16 tūkst. 190 litų, kurie bus išdalinti ypatingu talentu pasižymintiems jauniesiems...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius