Iškilus grėsmei, kad Palanga liks be krepšinio klubo, padėtį puolė gelbėti Renaldas Seibutis

Linas JEGELEVIČIUS, 2024-04-23
Peržiūrėta
926
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Iškilus grėsmei, kad Palanga liks be krepšinio klubo, padėtį puolė gelbėti Renaldas Seibutis

Ar Palanga neliks be jokio aukšto meistriškumo krepšinio klubo? 

Palangos „Olimpui“, šį sezoną žaidusiam Nacionalinėje krepšinio lygoje („7bet”-NKL), likus prie suskilusios geldos – komanda pusfinaly pralaimėjo Jurbarko klubui „Jurbarkas-Karys“, nors kurorto komandos savininkas Jonas Vainauskas neslėpė ambicijų laimėti NKL ir kelialapį į LKL, prestižinę šalies krepšinio lygą, – tokia niūri perspektyva atrodė neišvengiama.

„Kas nutiko su Palangos „Olimpu“, vertinu labai blogai. Kai ateina žmonės, vedini tik pinigų, išskaičiavimų, ne aistros savo veiklai, nutinka tokie dalykai kaip „Olimpui“, - Ramutis Šeštokas, žinomas Palangos krepšinio aistruolis, sakė „Palangos tiltui.“

Anot jo, NKL sezono gale nuo „Olimpo“ ne tik nusisuko sėkmė, bet ir pritrūko žaidėjų, galinčių lemtingais momentais pakeisti pagrindinius komandos žaidėjus, ypač įžaidėją.

Kas buvo nuspręsta užkulisiuose?

Tačiau, regis, kurortas išsaugos komandą – ne be aukščiausios Palangos valdžios įsikišimo, antradienį (balandžio 23 d.), „Olimpas“ išplatino pranešimą spaudai, kuriame teigiama, kad antradienį įvyko Palangos „Olimpo" klubo vadovo J. Vainausko ir pirminio klubo įkūrėjo Renaldo Seibučio susitikimas, kurio metu R. Seibutis išreiškė norą klubą susigrąžinti.

Susitikimo metu aptarti formalumai bei sutarta, jog bus dedamos maksimalios pastangos, kad klubas išliktų Palangoje, jo steigėjo Renaldo Seibučio rankose.

„Pats geriausias sprendimas, kad komanda ir liktų tiems, kas nuo pradžių ją kūrė ir geriausiai supranta Palangos krepšinio poreikius bei lūkesčius", – sakė „Olimpo" prezidentas Jonas Vainauskas.

Pasiūlymai Palangos miesto ir Klaipėdos rajono savivaldybėms įsigyti klubo dalis yra atšaukti, rašoma pranešime.

Sumanė parduoti Klaipėdos rajonui

NKL praėjusią savaitę paskelbė, kad J. Vainauskas, vienintelis „Olimpo“ komandos dalininkas, pateikė oficialų pasiūlymą Klaipėdos rajono savivaldybei įsigyti 100 proc. klubo akcijų už 70 tūkst. eurų ir kartu perimti Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) licenciją.

Skelbiama, kad Klaipėdos rajono savivaldybės taryba jau šią savaitę oficialiai turėtų priimti vienintelio komandos dalininko pasiūlymą ir klubas nuo kito sezono NKL startuotų Gargžduose.

Pagal pirminę komandos perėmimo projekciją, naujai kuriamo Gargždų krepšinio klubo akcijas išsidalintų Klaipėdos rajono savivaldybė ir keli verslininkai, rašo BasketNews.lt

Pabrėžiama, jog parduodamas VšĮ „Palangos krepšinis“ neturi skolų ir įsipareigojimų 2024-2025 m. sezonui.

Jonas Vainauskas pernai vasarą oficialiai perpirko Palangos komandos 100 proc. dalių iš šią ekipą vysčiusio buvusio krepšininko Renaldo Seibučio. Lietuvos legenda po pardavimo prisijungė prie klubą treniruoti ėmusio Sandžio Buškevico asistentų štabo.

Palangos „Kuršiai“ buvo pervadinti į Palangos „Olimpą“, kuriam šį sezoną buvo keliamas konkretus tikslas – laimėti NKL čempionatą ir patekti į Lietuvos krepšinio lygą (LKL). Komandos apie 350 tūkst. eurų biudžetas buvo didžiausias NKL pirmenybėse, rašo BasketNews.lt

Visgi Buškevico treniruojama pusfinalyje 2-3 krito prieš Jurbarko „Jurbarką-Karį“ ir šiuo metu serijoje iki trijų pergalių su Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ pralaimi bronzinėje serijoje.

Gargždų miestas be krepšinio liko sausio pabaigoje, kada skolų prispaustas klubas įpusėjus sezonui pasitraukė iš LKL pirmenybių. „Gargždų“ savininkas Ovidijus Jakubaitis keliskart tikslino finansinius įsipareigojimus, o jų galutinė suma pasiekė apie 260 tūkst. eurų, rašo BasketNews.lt

Jakubaitis siūlė klubą perimti Klaipėdos rajono savivaldybei, bet taryba nepritarė tam ir buvo inicijuotos bankroto procedūros.

Neįtikėtinas Kretingos „Kretinga“ skrydis

„Palangos tiltas“ primena, kad dėl pirmosios vietos šių metų NKL čempionate ir dėl kelialapio į LKL kaunasi Kretingos „Kretinga“, kuri reguliariajame NKL sezone, buvo tik dešimta, ir „Jurbarkas-Karys.“

Visiems „7bet-NKL“ pusfinalio dalyviams Lietuvos krepšinio lyga išsiuntė laišką, kuriame prašoma iki balandžio 30 d. informuoti dėl klubo kandidatūros rungtyniauti 2024-2025 m. LKL sezone. Tačiau didžiajame finale, prireikus penkerių serijos rungtynių, paskutinės iš jų numatytos būtent balandžio 30 d.

Šį laišką iš LKL gavęs Mikaločius, „Kretinga“ treneris, kalbėdamas apie šansus kitą sezoną žaisti aukščiausioje šalies lygoje, teigė, kad viskas remtųsi į turimus klubo finansus, rašo BasketNews.lt 

„Taip pat gavome šį laišką, mintys dabar visiškai kitur, bet matome, kad jau reikia pradėti galvoti. Pirmas dalykas yra biudžetas, mūsų arena tikrai atitiktų standartus, kalbėjome su valdžia, jog pastatytume kelias papildomas tribūnas ir viskas būtų tvarkoje. Tačiau svarbiausia yra biudžetas, manau, dabar reikia pradėti kalbėti rimtai, kadangi penktosios finalo serijos rungtynės gali pasibaigti tą pačią dieną iki prašymo pateikimo. 

Jei žinotume atsakymą dėl ateities planų, tai būtų lengviau planuotis. Eisiu rimtai kalbėtis su valdžia, be juokų, jei anksčiau prašiau dar truputį palaukti, bet dabar jau ko laukti nėra,“ – sakė jis.

Jūsų komentaras:

Žinantis 2024-04-23 20:59 (IP: 172.69.52.133)
Ne vien Seibutis ir meras Vaitkus.

nier 2024-04-23 19:12 (IP: 172.69.52.140)
uzimti vietu pardavimu

Palangiskis 2024-04-23 16:12 (IP: 162.158.222.87)
Reikėtų daud rimčiau savivaldybei pažiūrėti į vienintelę dar kažkiek likusią profesionalią komanda... Juk visiems norisi LKL... Dabar tik Seibutis gelbėja, o kur Palangos savivaldybė?

Taip pat skaitykite

Ar Palanga neliks be jokio aukšto meistriškumo krepšinio klubo? 


Tokio Palangos aukščiausio meistriškumo krepšinio klubo starto, kokiu 7Bet-NKL lygoje, antroje pagal stiprumą šalies krepšinio lygoje, didžiuojasi Palangos „Olimpas“, Palangoje dar niekas nematė. Kai kalbėjomės su Jonu Vainausku, klubo naujuoju savininku, lapkričio 15 dieną, komanda turėjo 11 pergalių ir tik vienintelį pralaimėjimą! O Karaliaus Mindaugo turnyre komanda iki tol buvo jau...


Klaipėdos apygardos teismas kaip pirmoji instancija baigė nagrinėti buvusio VšĮ „Neptūno“ krepšinio klubo vadovo O. K. ir jo bendrininkų M. I. ir A. K. baudžiamąją bylą dėl labai didelės vertės turto iššvaistymo, apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, aiškiai neteisingų duomenų apie krepšinio klubo turtą įrašymo į deklaracijas ir jų pateikimo valstybės įgaliotoms institucijoms, netikrų...


Ketvirtadienio vidurdienį Palangos gelbėtojai pristatė savo šiųmetę naujovę – droną, padedantį gelbėti skęstančiuosius.


Kilus karo grėsmei Ukrainoje, Lietuvos valdžia taip pat susigriebė, ko imtųsi neramumams kilus pas mus bei atnaujino mobilizacijos planus. Paaiškėjo, kad beveik pusei šalies gyventojų būtų kur laikinai slėptis – daugiausia mokyklose, o kiti turėtų saugotis kaip išmano. Visgi dauguma ministerijų, nors ir turėjo įsirengti slėptuves, jų neturi. Savivaldybės taip pat jų neįsirengė.


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Naudingiausiu Nacionalinės krepšinio lygos savaitės krepšininku jau ketvirtą kartą šį sezoną tapo „Palangos Kuršių“ gynėjas Jalenas Riley. 25-erių metų 182 cm ūgio atakuojantis gynėjas praėjusią savaitę užfiksavo NKL istorinį rekordą – pelnė 50 taškų.


Sezono uždarymo renginyje praėjusį antradienį klubo vadovai padėkojo ir įteikė atminimo prizus žaidėjams bei klubo rėmėjams.


Olandų atrakcionų parko karuselėje užstrigusi mergaitė dar ir šiandien sapnuoja košmarus, atsikelia verkdama bei maldaudama ją gelbėti. Trylikametei kaišiadoriškei bus reikalinga ir psichologo konsultacija. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius