Išklausytos palangiškių bėdos

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-04-04
Peržiūrėta
457
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pastarosiomis dienomis parlamentaras, buvęs kurorto vadovas Pranas Žeimys lankėsi miesto įmonėse ir organizacijose. Susitikimų  su dirbančiaisiais metu seimūnas domėjosi darbuotojų nuotaikomis bei kalbėjo apie sunkmečiu iškilusias problemas. Parlamentarą domino švietimo sistemoje vykstančios permainos, lankytasi bei bendrauta su viešosios tvarkos sergėtojais, prokuratūros atstovais, išklausyti  Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos kolektyvo nuogąstavimai dėl algų mažinimo ir statutinių pareigūnų pensijų.

 

Parodė naują  techniką

Susitikime, vykusiame Palangos priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje,  dalyvavo ir Tėvynės sąjungos miesto Taryboje nariai Dainius Želvys bei Šarūnas Vaitkus. Seimo nariui ir vietos politikams kurorto ugniagesių viršininkas Edmundas Stalmokas parodė neseniai įsigytus modernius  prancūzų koncerno„Renault“ bei vokiečių firmos „Iveco“ automobilius, kainuojančius per 800 tūkst. Litų, taip pat kitą turimą gelbėjimo įrangą. Kaip juokavo E.Stalmokas, krizė jų tarnybai kai kada būna naudinga. Būtingės terminalas, anot ugniagesių vadovo, su kuriuo pasirašyta sutartis dėl gelbėjimo darbų, nupirko šią modernią techniką.  

 

Sunkus ir pavojingas darbas

E.Stalmokas trumpai papasakojo apie šioje tarnyboje ne vienerius metus triūsiančiųjų darbo krūvį, apie darbus, kurių anksčiau nereikėjo dirbti. „Mums tenka ne  tik gesinti gaisrus, gelbėti žmones, pakliuvusius į ekstremalias situacijas, bet ir padėti gyvūnams, ypač katinams, patekusiems į keblią padėtį, tarkime, įsitrigusiems medyje“, - apie gelbėtojų darbą pasakojo tarnybos viršininkas.

Susitikime akcentuotas atlyginimų bei pensijų klausimas. Pasak viršininko, šiuo metu Palangos priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje dirba 48 žmonės, o vienoje pamainoje 10. „Kai buvo galimybė priimti daugiau darbuotojų, daugelis nenorėjo dirbti už 800 litų algą, o dabar, sunkmečiu, dėl lėšų stygiaus mes jau nebegalime priimti. Mūsų atlyginimai, kurių dydis siekia nuo minimumo iki 1 tūkst. 400 litų, vieni iš mažiausių, o dar kalbos, kad bus „karpomi“, varo į neviltį ir žlugdo morališkai.“, - dirbančiųjų vardu kalbėjo E.Stalmokas.

 

Problema - pensijos

V.Stalmoko teigimu, ne gelbėjimo tarnybos ar policininkai sukėlė krizę. Ugniagesių darbas ne tik sudėtingas, bet ir pavogingas, reikalaujantis tiek  gero fizinio, tiek psichologinio pasirengimo. Tačiau valdžios ketinimas išeinantiems į pensiją nustatyti paskutiniųjų penkerių metų laikotarpį, pagal kurį bus skaičiuojamas pensijos dydis, kelia ne ką mažesnį rūpestį. Žinia, kad pensijos bus mažos, neguodžia. E.Stalmoko teigimu, tai itin opi problema. Būtini valdžios sprendimai, kad profesionalūs pareigūnai, ištarnavę 20 metų, neišsilakstytų, o jiems būtų suteiktos sąlygos dirbti, mokant tokį atlygį, kuris nežemintų žmogaus bei užtikrintų orią senatvę. „Parengti profesionalą gaisrininką reikia nemažai ne tik lėšų, bet ir laiko. Dauguma jau išdirbusių nustatytą laikotarpį, bet dar turinčių pakankamai energijos, gaisrininkų ketina palikti tarnybą, nes vėliau, sumažinus algas, sumažėtų ir jų pensijos. Vietoj vyresniųjų priimti nepatyrusius ir juo dar mokyti – išties tikras pinigų švaistymas“, - sakė viršininkas.     Algos nebus „karpomos“

Seimo narys P.Žeimys tikino susirinkusiuosius, kad šiuo sunkiu laikmečiu jie ne vieni. Parlamentaro teigimu, Tėvynės sąjungos frakcija Seime nepritarė sprendimui apkarpyti algas policijos bei gelbėjimo tarnybų pareigūnams. „Sutarta, kad algos nebus mažinamos nei pedagogams, nei sveikatos sistemos dirbančiųjų, nei policijos, nei gelbėjimo tarnybų pareigūnų, nes šalies gyventojai turi būti išmokyti, sveiki ir saugūs. Norint papildyti  biužetą, reikia kalbėti apie turto mokestį. Šiuo klausimu nesutariama jau nuo 2007 metų, tačiau tikimasi, kad rudenį įstatymas išvys dienos šviesą. Taip pat bus persvarstomi įstatymai ir dėl akcizų bei siekiama panaikinti sandorį dėl „Leo LT“, – susirinkusiuosius informavo apie numatomus pasikeitimus P.Žeimys.

 

Palankūs sprendimai

Kalbėdamas apie pareigūnų pensijas parlamentaras patikino, kad pasiūlymai keisti priimtas įstatymų nuostatas jau įregistruoti, tad problemos sprendimas turėtų būti palankus statutiniams pareigūnams.

Pasibaigus susitikimui,  P.Žeimys kurorto ugniagesius dar kartą patikino, kad jų išsakyta nuomonė bei pasiūlymai bus išgirsti ir bet kuriuo atveju bus svarstomi Seimo komitetuose.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos policija informuoja, kad Kovo 19–21 dienomis Palangoje bus vykdomos prevencinės priemonės ir padidintas policijos pareigūnų dėmesys vairuotojų blaivumui.


Romualdas Rima, buvęs palangiškis, buvęs radijo stoties savininkas bei redaktoriaus pavaduotojas trumpai gyvavusiame kurorto laikraštyje „Mūsų Palanga“, taip pat dirbęs direktoriaus pavaduotoju Palangos Moksleivių klube, šiandien gali lengviau atsikvėpti: „„Brexit-as“ niekaip nepakeitė jo gyvenimo.“ „Laiku susitvarkiau reikalingus...


Palanga – ne tik turistų ir saule vasarą besidžiaugiančių miestelėnų rojus. Miestelyje yra apie 40 asmenų, kuriems yra paskirta viešųjų darbų ir laisvės apribojimo bausmės, baudžiamojo poveikio (išskyrus turto konfiskavimą, išplėstinį turto konfiskavimą ir įmokas į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimo asmenų fondą) ir auklėjamojo poveikio priemonės. Apie tai...


Palangos miesto savivaldybė kartu su Klaipėdos apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu, Liepojos miesto policija bei Latvijos Respublikos vidaus reikalų ministerijos valstybine policija 2020 m. birželio 1 d. – 2022 m. gegužės 31 d. vykdo 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos finansuojamą projektą „Modernių viešųjų...


Velykų žinia - aiški: likite namuose, tik taip greičiau įveiksime koronaviruso pandemiją. Pasak Palangos policijos komisariato vadovo Algirdo Budgino, kurorto pareigūnai yra pasirengę užtikrinti šio sprendimo vykdymą. Esant poreikiui, pagalbą suteiks ir pasieniečiai, Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, policijos rėmėjai, Karo policija.


Palangos oro uoste pristatytas naujas priešgaisrinės tarnybos automobilis: analogišką techniką naudoja didieji pasaulio oro vartai.


„Šito Palangos Kurhauzo atstatymo etapo pabaigtuvių laukia rimtos bėdos,“ – sakė žinomas kurorto architektas Edmundas Benetis, užėjęs į „Palangos tiltą“ pasidalinti savo nuogąstavimais. 


Palangoje penktadienį, rugpjūčio 23 d., lankėsi miesto-partnerio iš Latvijos ¬– Jūrmalos – kultūros įstaigų darbuotojų delegacija. Susitikimo su kolegomis palangiškiais metu dalintasi patirtimi, aptarti aktualūs klausimai, bendradarbiavimo galimybės.


Gruodžio 2 dieną gautas pranešimas iš BPC, kad Ganyklų g. ties 57 numeriu pažymėtu namu nulūžęs medis, atsirėmęs į gatvės apšvietimo stulpą ir į kitą medį, kelia pavojų praeiviams. Atvykusios pajėgos nustatė, kad nulūžusio medžio, atsirėmusio į gatvės apšvietimo stulpą, šakos remiasi į elektros laidus, reikalingi LESTO darbuotojai, kad atjungtų įtampą...


Išklausytos palangiškių bėdos

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 04 04 | Rubrika: Miestas

Pastarosiomis dienomis parlamentaras, buvęs kurorto vadovas Pranas Žeimys lankėsi miesto įmonėse ir organizacijose. Susitikimų  su dirbančiaisiais metu seimūnas domėjosi darbuotojų nuotaikomis bei kalbėjo apie sunkmečiu iškilusias problemas. Parlamentarą domino švietimo sistemoje vykstančios permainos, lankytasi bei bendrauta su viešosios tvarkos sergėtojais, prokuratūros atstovais...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius