Įstatymai R.A.Kirstukui nerūpi

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-10-24
Peržiūrėta
55
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas liberalcentristas Remigijus Alvydas Kirstukas, nepaisydamas Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos draudimo dalyvauti bet kokiuose svarstymuose, susijusiuose su Pirminės asmens sveikatos priežiūros centru ar privačia taip pat Tarybos narės Sondros Kulikauskienės įmone „Bendrosios praktikos gydytojo centras“, inicijavo finansinio poliklinikos audito išvadų svarstymą komiteto posėdyje.

 

Dviejų centrų nereikia?

Dar vasarį Palangos miesto savivaldybės tarybos Turizmo, sveikatos ir socialinės apsaugos komitete svarstytas klausimas dėl šio komiteto narės S.Kulikauskienės prašymo neatlygintinai perduoti jos individualiai įmonei „Bendrosios praktikos gydytojo centras“ patalpas. Tada konstatuota, jog dviejų pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių įstaigų Palangoje nereikia.

 

Supainiojo interesus

Sužinojusi apie valdančiosios daugumos užmačias ne tik išversti iš poliklinikos vadovo kėdės Egidijų Rimkų, bet ir panaikinti polikliniką bei joje įkurdinti miesto politikės S.Kulikauskienės  „Bendrosios praktikos gydytojo centrą“, Tarybos opozicija įtarė, jog R.A.Kirstukas ir S.Kulikauskienė sąmoningai siekia patenkinti ne viešuosius, bet privačius interesus. Kreiptasi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją. Pastarosios sprendimas buvo griežtas – tiek buvęs meras R.A. Kirstukas, tiek miesto Tarybos narė S.Kulikauskienė nusižengė įstatymui ir nebegali aktyviai dalyvauti ne tik Tarybos posėdžiuose, bet ir apskritai jokiuose oficialiuose pasitarimuose ar susirinkimuose, kuriuose bus svarstomi bei priimami kokie nors sprendimai, susiję su Pirminės asmens sveikatos priežiūros centru.

 

Supažindino su išvadomis

Situacija vėl kartojasi. Kaip „Palangos tiltui“ sakė Ekonomikos ir finansų komiteto narys Mindaugas Skritulskas, baigiantis posėdžiui komitetui vadovaujantis R.A.Kirstukas pakvietė už durų lūkuriavusią Savivaldybės gydytoją Liną Riaubaitę, kuri supažindino su poliklinikoje atlikto audito išvadomis. Pristatant auditorių išsakytą nuomonę dėl poliklinikos finansinės veiklos, komiteto pirmininkas aktyviai ją komentavo komentavo bei akivaizdžiai jai pritarė. 

 

Neturi teisės

„Aš R.A.Kirstukui priminiau, kad nederėtų jam gilintis ir rodyti iniciatyvą, nes centro auditas,  mokesčių mokėtojams kainavęs daugiau nei trisdešimt tūkstančių litų, užsakytas valdančiųjų. Be to, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pripažino, kad jis yra nusižengęs įstatymui, ir svarstyti klausimus, susijusius su VšĮ Pirminės asmens sveikatos priežiūros centru, neturi teisės. Po šios pastabos komiteto pirmininkas nutraukė diskusijas“, - apie posėdžio eigą pasakojo miesto Tarybos narys M.Skritulskas.

 

Nenustatė švaistymo faktų

Tarybos nario Šarūno Vaitkaus teigimu, kiek jam žinoma, iš esmės auditorius nenustatė, kad būtų iššvaistytos biudžeto lėšos. Anot politiko, nustatyti kai kurie nedideli trūkumai ir buhalteriniai pažeidimai, kokių galima surasti kiekvienos įmonės buhalterijoje. Tačiau tai, kad išmetama trisdešimt tūkstančių litų tik tam, kad sužinoti auditorių nuomonę, galima pavadinti pinigų švaistymu. Pasak Š.Vaitkaus, bet kokia kaina valdantiesiems stengiantis išrūpinti neatlygintinai patalpas bendrapartietei S.Kulikauskienei, nepakanka savivaldybės kontrolierių audito. „Vadinasi, kai norima perimti miesto turtą, puolama įrodyti, esą poliklinikos vadovas E.Rimkus nesugeba tvarkytis. Tai jau kvepia politiniu susidorojimu“, - savo nuomonę išsakė Š.Vaitkus.


              

Politiko rūpestis - poliklinika.     Miesto Tarybos narė S.Kulikauskienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Tomas Julius Žulkus – Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys, Statybos ir miesto ūkio komiteto pirmininkas bei Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Palangos skyriaus narys įsitikinęs, jog šie metai bus labai darbingi. „Šiuos metus drąsiai galima vadinti iššūkių Palangai metais – pradėta įgyvendinti daug ambicingų projektų...


Kad Tarybos narys ir Kontrolės komiteto pirmininkas D. Paluckas pats jau trečius metus iš eilės grubiai pažeidžia Savivaldos įstatymą, kuris numato, kad Kontrolės komiteto pirmininkas kiekvienų metų pabaigoje už savo veiklą atsiskaito savivaldybės Tarybai, neliko nepastebėta ir vakar įvykusiame savivaldybės Kontrolės komiteto posėdyje. Komiteto narys Tomas Julius Žulkus , pastebėjęs...


Tarybos narys Danas Paluckas, kuris yra ir Kontrolės komiteto pirmininkas, mėgsta viešai paverkšlenti, kad valdžia ignoruoja komitetą ir jo veiklą, bet, pasirodo, D. Paluckas pats jau trečius metus iš eilės grubiai pažeidžia Savivaldos įstatymą, kuris numato, kad Kontrolės komiteto pirmininkas kiekvienų metų pabaigoje už savo veiklą atsiskaito savivaldybės Tarybai.


Paskutiniąją lapkričio dieną vykęs Palangos miesto savivaldybės tarybos 36-asis posėdis, kurio darbotvarkėje buvo 27 klausimai, ko gero, būtų pasibaigęs dar iki pirmosios kavos pertraukėlės ryte, jei ne arši diskusija, įsiplieskusi svarstant dešimtąjį  klausimą – dėl Palangos miesto savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos sudėties. Diskutuota aistringai, bet...


Aš, Danas Paluckas, Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys, noriu visuomenei pateikti glaustą savo darbo Taryboje ir jos Kontrolės komitete ataskaitą ir atkreipti dėmesį į pagrindinius mano, kaip Tarybos Kontrolės komiteto pirmininko, veiklos momentus.


Nors Palangoje radiatoriai visur jau šyla, tačiau Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centro patalpose šiluma nesijaučia. Darbuotojai dirba ne itin tinkamomis sąlygomis, o ir atėjusieji pacientai nejaučia jokio malonumo nešildomose patalpose, juk tarp besilankančiųjų yra ir mažų vaikų.


Įstatymai R.A.Kirstukui nerūpi

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 10 24 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas liberalcentristas Remigijus Alvydas Kirstukas, nepaisydamas Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos draudimo dalyvauti bet kokiuose svarstymuose, susijusiuose su Pirminės asmens sveikatos priežiūros centru ar privačia taip pat Tarybos narės Sondros Kulikauskienės įmone „Bendrosios praktikos gydytojo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas