Istoriniame Palangos „Anapilyje“ triūsia restauratoriai

Palangos tiltas, 2015-01-26
Peržiūrėta
267
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Istoriniame Palangos „Anapilyje“ triūsia restauratoriai

Palangoje naujam gyvenimui keliama istorinė kurorto vila – medinis „Anapilis“. Intensyviai dirbantys restauratoriai „Anapilį“ atnaujinti ir šiandieniniams poreikiams pritaikyti planuoja dar šiais metais.
Šiuo metu UAB „Pamario restauratoriai“ specialistai darbuojasi „Anapilio“ rūsyje. „Jau išardėme pertvaras ir sienas, kurios pagal projektą turi būti išardytos, dabar giliname rūsio patalpas, kad galėtume apšiltinti grindis. Reikia išbetonuoti dalį rūsio perdangos, grindis, lifto šachtą, padaryti dalį laiptų, vedančių į pirmąjį aukštą, taip pat – apšiltinti rūsio sienas. Paraleliai grindyse bus klojami kanalizacijos vamzdžiai, atliekami elektros darbai“, – rūsyje numatomus darbus vardijo „Anapilį“ restauruojančios bendrovės direktoriaus pavaduotojas Algimantas Zokaitis.
Įsibėgėjus pavasariui, balandžio pradžioje, planuojama imtis pastato fasado tvarkymo darbų. Tuomet bus ardomos bei, kur reikia, keičiamos stogo konstrukcijos, tvarkomas fasadas.
Restauracijos metu bus sutvarkyta ne tik „Anapilio“ išorė (pakeista stogo danga, atkurti balkonai, pagal poreikį pakeisti arba restauruoti vilos langai bei durys), bet ir atlikta vidaus apdaila, pastatas bus apšiltintas iš vidaus, iš medinės į gelžbetoninę bus pakeista ir rūsio perdanga.
Istorinė Palangos vila kartu bus pritaikyta ir šiandieniniams poreikiams, kad po restauracijos čia galėtų įsikurti Kurorto muziejus – pagal ikonografinę medžiagą bus atkurtos renginiams bei ekspozicijoms skirtos salės ir kitos erdvės, atnaujinti sanitariniai mazgai, neįgaliųjų patogumui įrengtas liftas iš rūsio į antrą aukštą, bus įrengta ir papildoma evakuacinė laiptinė – kad pastatas atitiktų priešgaisrinius reikalavimus. Taip pat restauratoriai įrengs naują laiptinę iš pastato antrojo aukšto į bokštelį.
Restauratoriai pripažįsta, jog istorinės medinės kurorto vilos atnaujinimas reikalauja ypatingo atidumo ir kruopštumo. Ne mažiau pastangų dar prieš restauraciją įdėjo specialistai, kuriems teko užduotis nustatyti, kurios „Anapilio“ interjero detalės yra autentiškos, koks buvo senasis pastato išplanavimas. Siekiant atsakyti į šiuos klausimus, prireikė išsamių specialistų tyrimų, nes grafų Tiškevičių laikus menanti medinė vila sovietmečiu buvo gerokai pakeista. Šiomis išvadomis remiasi „Anapilį“ atnaujinantys restauratoriai.
„Tokių medinių senosios architektūros pastatų Lietuvoje nėra daug, tad kiekvieno iš jų restauracija yra ir savotiška atgaiva sielai. O „Anapilio“ atnaujinimas man kaip palangiškiui yra itin svarbus darbas“, – pripažino A. Zokaitis.
Palangos meras Šarūnas Vaitkus pabrėžė, jog šios istorinės Palangos vilos restauracija yra labai svarbi ne tik kurorto gyventojams. „Vienas iš Palangos simbolių – medinė vila „Anapilis“ – yra žinomas daugeliui šalies gyventojų. Neretas su nostalgija tebeprisimena „Anapilyje“ vykusius jaukius muzikinius vakarus. Ne mažiau svarbu ir tai, kad, atnaujinus šį vieną iš gražiausių Palangos medinių pastatų, kuris yra kultūros paveldo objektas, pagaliau Palangoje turėsime erdvę Kurorto muziejui“, – kalbėjo Š. Vaitkus.
Vilos „Anapilis“ restauracijos projekto vertė – 2,7 mln. litų. Lėšos skiriamos iš Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų programų bei Palangos savivaldybės biudžeto. Istorinis „Anapilis“ bus atnaujintas iki 2015 m. pabaigos.

„Palangos tilto“, Palangos m.sav.inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lopšelyje-darželyje „Žilvinas“ triūsia statybininkai – čia vyksta pastato modernizavimo darbai.


Palangos kurhauzo salėje (Grafų Tiškevičių al. 1) vyko konferencija „Medinio kultūros paveldo išsaugojimas ir atgaivinimas“, kurioje dalyvavo kultūros paveldo objektų savininkai, restauratoriai, architektai, istorikai, paveldosaugininkai ir kt. Konferenciją vedė Palangos kurorto muziejaus direktorius Jūratis Viktoras Liachovičius.


Palangoje naujam gyvenimui keliama istorinė kurorto vila – medinis „Anapilis“. Intensyviai dirbantys restauratoriai „Anapilį“ atnaujinti ir šiandieniniams poreikiams pritaikyti planuoja dar šiais metais.


Sausio 11 dieną Prancūzijos sostinėje Paryžiuje vykusiame istoriniame žygyje, skirtame paminėti 17 teroro išpuolių aukų, didžioji dalis kurių buvo satyrinio savaitraščio „Charlie Hebdo“ žurnalistai, skambėjo ir palaikymo bei solidarumo žodžiai iš Palangos.Sausio 11 dieną Prancūzijos sostinėje Paryžiuje vykusiame istoriniame žygyje, skirtame paminėti 17...


Daugiabučių kiemuose – modernios vaikų žaidimo aikštelės  2

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 11 11 | Rubrika: Miestas

Palangos daugiabučių kiemuose intensyviai triūsia kurorto komunalininkai – rengiami pagrindai naujoms, modernioms vaikų žaidimo aikštelėms.


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Skundų dėžutė.


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Politikų, bendruomenės lyderių žodis.


Naujajame Palangos miesto savivaldybės administracijos pastate, dar prieš metus perimtame ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos, jau triūsia remontininkai.


Trečiadienį  kurhauzo restauraciją atliekančios UAB „Pamario restauratorius“ darbų vadovas iš kurorto mero Šarūno Vaitkaus rankų priėmė milžinišką arbūzą, o iš Kultūros centro direktoriaus Žilvino Kažio ir jo pavaduotojo Nerijaus Stasiulio – lininį maišelį su žemaitišku kaimišku sūriu ir šimtmetine. „Kad...


Naujasis laikmetis ir Palangos istoriniame metraštyje įrašė naujas, vietos bendruomenės gyvenimo pulsą įtakojančių asmenybių pavardes. Tarp jų yra ir pirmosios, 1990 metais palangiškių išrinktosios miesto tarybos narys, penkerius metus buvęs Lietuvos šaulių sąjungos Žemaitijos rinktinės Palangos kuopos vadas Algirdas Montvydas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius