Išvykęs atostogų į Tunisą Saulius kraupsta nuo kainų Lietuvos pajūryje: „Aš tiek neuždirbu"

Palangos tiltas, 2023-07-19
Peržiūrėta
1032
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Išvykęs atostogų į Tunisą Saulius kraupsta nuo kainų Lietuvos pajūryje: „Aš tiek neuždirbu"

„Aš tiek neuždirbu, kad važiuočiau į Palangą. Aš geriau dviem savaitėms į Tunisą“, – taip apie atostogas atsiliepia lietuvis Saulius. Šiais laikais planuotis atostogas Tunise ar kitur gali būti kur kas pigiau nei Lietuvos pajūryje. Naujienų portalui tv3.lt tai patvirtino iš atostogų Tunise grįžę lietuviai. Atostogauti užsienyje su visu pilnu paketu – viešbutis, maistas, kelionės, – yra tikrai pigiau, aiškina jie.

Įpusėjus vasaros atostogų sezonui, daugelis grįžta iš atostogų arba dar tik pradeda jas planuoti. Vos trys su puse valandos skrydžio lėktuvu iš Lietuvos ir jūs atsidursite kontrastų kupinoje Šiaurės Afrikos šalyje – Tunise, kur saulė šviečia beveik ištisus metus.

Šiuo metu Tunise poilsiaujanti Dalia (tikrasis vardas ir pavardė red. žinoma) naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kad atostogauti Lietuvoje brangu, aptarnavimas Lietuvoje taip pat skiriasi nuo užsienio šalių.

„Mes dabar esam su šeima Tunise, tai tikrai geriau rinkčiausi Tunisą negu Lietuvos kurortus. Kainos šalyje daug mažesnes, aptarnaujantis personalas mandagesnis ir daug draugiškesnis. Patys šalies gyventojai labiau pozityvūs, su jais bendraujant nėra jausmo, kad tu jiems trukdai, o Lietuvoje būna, kad paklausi kažko, o tau atsako su nemalonia veido išraiška. Giminaičiams sakom, kad Lietuvoje mums per brangu ilsėtis“, – dalinosi patirtimi moteris. 

Naujienų portalui tv3.lt  keliautoja Diana Svetikaitė-Bilienė taip pat sutiko papasakoti apie savo įspūdžius Tunise, kuriame moteris buvo birželio mėnesį.  

„Mano kelionė, kurią pirkau ne iš anksto, o čia ir dabar, kainavo nei daug, nei mažai – 455 eurus, su sveikatos draudimu, su dviem skrydžiais, su 3 maitinimais, su erdviu, jaukiu kambariu, su nuvežimu iš oro uosto į viešbutį, gidui lydint. Kas yra svarbiausia, jūra čia pat, visai šalia“, – sako moteris.

Kaip atrodo atostogos Tunise? 

Pasak D. Svetikaitės-Bilienės, atostogauti Tunise yra puikus sprendimas, mat jūra netoli, malonus smėlis, o svarbiausiai – nėra itin karšta. Moteris priduria, kad viešbučio teritorija nepaprastai tvarkinga ir išpuoselėta, didelis ir įdomus užimtumas vaikams, sukurtos įvairios poilsio zonos.  

„Atostogauti Tunise tikrai verta. Pirmiausia, man patiko klimatas, nėra nepakeliamai karšta, prie jūros nuolatos pučia šiltas, gaivus vėjelis. Pajūrio smėlis baltas ir labai švelnus. Viduržiemio jūra primena mūsų Baltiją. Vanduo vėsus, bangos saikingai didelės. Maistas čia labai įvairus ir tikrai skanus, įvairių patiekalų gausa. Pats viešbutis ir jo teritorija be galo didelė, išpuošta gėlynais, žydinčiais krūmokšniais, tvarkinga, kaip koks mažas miestelis. 

Pirmą dieną buvom pasiklydę, paskui viskas tapo aiškiau ir lengviau, o navigacijos taip ir neprireikė. Viešbutyje, kuriame apsistojome, daugiausia šeimos su vaikais arba be. Viešbutyje daugybė skirtingų erdvių, baseinų, poilsio, netgi „tylos“ zona. Kiekvieną vakarą vyksta animacijos pirmiausia vaikams, o po to visiems. Internetas čia yra visur, netgi prie jūros. Tiesioginio skrydžio iš Vilniaus į Enfhidą trukmė – 3 val. ir 10 min.“, – vardija ji.  

Tuniso kasdienybė: „Žmonės čia gyvena paprastai ir kukliai“ 

D. Svetikaitė-Bilienė sutiko atskleisti ir kitą Tuniso pusę. Kasdieniškas Tunisas, anot moters, nėra toks, kokį įsivaizduojame. Valstybėje silpna ekonomika, gatvėse matosi didelis kuklumas arba skurdas.   

„Žmonės čia gyvena paprastai ir kukliai. Ekonomika silpna, pati šalis skurdoka, jokių socialinių garantijų. Niekas čia neapmoka sergant nedarbingumo biuletenio, niekas neapmoka tavo atostogų. Vidutinis tunisietis per dieną uždirba apie 7 eurus. Šalies įstaigų darbuotojų atlyginimai iki 500 denarų, t. y. apie 200 eurų per mėnesį. Pensijinis amžius – visų vienodas. Pensijos dydis – apie 50 eurų.  

Miestų gatvės Tunise yra skurdžios, nešvarios, visur pilna šiukšlių, vandens iš krano gerti negalima, nes daug chloro. Valstybinė kalba arabų, bet kai kurie kalba prancūziškai, silpnai rusiškai, geriau angliškai. Šalyje priimtas įstatymas, leidžiantis moterims vairuoti ir nedėvėti hidžabos. Pareiga merginoms tekėti – jau nebe nuo 16 metų, o nuo 18, čia taip pat nėra daugpatystės, kaip kitose arabų šalyse, įstatymas tai net draudžia“, – vardija keliautoja.

Tuniso prekeiviai: seka iš paskos ir siūlo pirkti už dar mažiau 

Anot D. Svetikaitės-Bilienės, viešbutyje yra ramybė, tačiau išėjus į miestą įsigyti lauktuvių ar kažko sau, gali tapti tikra kančia, mat prekybininkai tikrai įkyrūs. Moteris sako, kad prekeiviai daiktus pardavinėja už milžiniškas kainas, tačiau pasakius, kad brangu arba, kad nenorite daugiau pirkti, jie gali imtis drastiškų priemonių norėdami įbrukti prekę.  

„Prekyba šalyje visur, kur tik pažvelgsi, turgaviečių prekeiviai itin įkyrūs, jeigu tu prieini apžiūrėti norimą daiktą ir paklausi, kokia kaina, jie pasako kuo didesnę, o jeigu parodai, kad nepirksi ir nueini į šalį, tada ir prasideda tikra arabiška prekybinė kultūra – nuo 100 denarų kaina staigiu greičiu krenta iki 10 denarų. 

Tačiau tuo viskas dar nesibaigia, jie pradeda sekti tave įkandin ir siūlyti pirkti už dar mažiau. Jeigu ir tai neveikia, tada kai kurie prekeiviai įjungia psichologinį triuką – bando tyliai šnabždėti tau į ausį, kad atiduos visai pigiai, bando „draugiškai“ dėti tau ant peties savo nelabai švarią ranką ir toliau kaip nors įtikinti pirkti. Tačiau jeigu ir tai nepadeda, tuomet, tau nueinant, dar ilgai ir garsiai veda pirkimo-pardavimo debatus, dėl to jautiesi, lyg būtum „apsivogęs“.  

Pirkau tikrai stilingus akinius nuo saulės už 30 dinarų, o tai yra 13 eurų. Nebrangu. Lietuvoje už tokius akinius būčiau mokėjusi 30 eurų. Turkijoje taip pat. 

Tačiau pačiame viešbutyje aptarnaujantis personalas saikingai malonus, paslaugus ir neįkyrus poilsiautojams atvykusiems iš daugelio Europos šalių ir ne tik“, – dalinasi patirtimi moteris.  

Kaip teigia didžiausio Baltijos šalyse kelionių organizatoriaus „Novaturo“ produkto vystymo vadybininkės Jūratė Požarickienė, turizmo tradicijos Tunise yra labai gilios. Nuo pat kolonijinių laikų Tunisas buvo europiečių pamėgta kryptis, kurioje klimatas yra ypač palankus.

Tai sudarė sąlygas vystytis visai turizmo infrastruktūrai ir tuo pačiu vietinei kultūrai, kuriai įtaką padarė prancūzų tradicijos. 

„Tunisas garsėja ne tik plačiais paplūdimiais, saulėtu klimatu, neįtikėtinai žydra jūra, bet ir sveikatinimo centrais. Čia gausu viešbučių, turinčių įspūdingus talasoterapijos centrus. Talasoterapija yra hidroterapijos forma –  tai jūros vandens naudojimas kartu su jūros dumblu ar purvu gydomaisiais tikslais. 

Masažo, talasoterapijos bei hidroterapijos procedūros padės nuimti stresą, o po hamamo procedūros jausitės gerokai palengvėję. Pagal talasoterapijos centrų skaičių Tunisas užima antrą vietą po Prancūzijos, o aukščiausios kokybės procedūros siūlomos visoje šalyje, todėl SPA teikiamus malonumus galėsite derinti su aktyvesnėmis atostogomis, susipažįstant su šia nuostabia šalimi“, – sako J. Požarickienė.

Šaltinis: tv3.lt / aut. Austėja Eglynaitė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Aš tiek neuždirbu, kad važiuočiau į Palangą. Aš geriau dviem savaitėms į Tunisą“, – taip apie atostogas atsiliepia lietuvis Saulius. 


Rezervacijos vasarai apgyvendinimo vietose tiek pajūryje, tiek sodybose visoje Lietuvoje pildosi.


Šalies pajūrio kurortai vasaros sezoną pasitinka naujais įkainiais. Palangoje išaugo rinkliavos už automobilių stovėjimą, o Neringoje ekologinį mokestį teks mokėti 20 dienų anksčiau nei pernai. Kalbama, kad lietuviams atostogauti Latvijoje jau yra pigiau nei Lietuvoje, tačiau „Žinių radijuje“ kalbėję kurortinių miestų merai tokiam teiginiui prieštaravo. Anot...


Prasiplėtusiam „Gradiali“ pernai prireikė per 10 tūkst. kubų vandens daugiau ir per 2019 metus sunaudojęs apie 24,7 tūkst. kubų šis sveikatos centras tapo vandens pirkimo lyderis, kuris gerokai atitrūko 21 tūkst. kubų vandens ribos nepasiekusios "Palangos gintaro" sanatorijos bei "Palangos" viešbučių komplekso.


Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė tikina, kad dar per anksti įvertinti, ar lietuviai vis tik nuspręs sutikti šventes pajūryje.


Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


Pirmadienį, balandžio 20-ąją, posėdžiavusi Savivaldybės darbo grupė Pasiūlymams dėl priemonių, susijusių su COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo sukeltų ekonominių pasekmių mažinimu, rengti, numatė priemones, kurios padės kurorte sušvelninti karantino sukeltas neigiamas pasekmes Palangos gyventojams ir verslui. Darbo grupės siūlymus svarstys ir galutinius sprendimus kitą...


Po straipsnio pajūriui skirtame žurnale "Lietuvos pajūris" apie palangiškį Adrijų Beniušį - vaikinui dėl agresyvios vėžio formos buvo amputuota koja - Palangos moterų LIONS klubas vaikinui turi gerą žinią - skirs neatlygintiną piniginę paramą vaikino svajonėms įgyvendinti.


Palangiškių sąskaitos už šildymą šią žiemą, jau rašėme, yra penktadaliu mažesnės negu atitinkamu metu pernai. Pavyzdžiui, Druskininkų g. 20 name prieš metus kvadratiniam metrui šildyti suvartota 19,2 kilovatvalandės šilumos energijos, o šį gruodį – 15,4, Druskininkų g. 14 name 2014 metais suvartota 18,7 kilovatvalandės...


Be maisto žmogus išgyventų savaites, be vandens – keletą dienų, tačiau be oro galėtume išbūti tik keletą minučių. Kvėpavimo sutrikimai, kamuojantys tiek vaikus, tiek suaugusius, turi įtakos tiek fizinei, tiek psichinei savijautai. Ir jeigu vaikai dažniausiai kenčia dėl padidėjusių adenoidų, kuriuos galima nesunkiai pašalinti, suaugusiesiems yra sunkiau. Kvėpavimo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius