Jau dabar veržte veržiasi prie jūros – policijos užkardos neatbaidė

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2021-04-02
Peržiūrėta
2725
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Laimono Tamošiūno nuotr.
Laimono Tamošiūno nuotr.

Didžiąją savaitę jūros išsiilgę poilsiautojai į „uždarytą“ Palangą galėjo įvažiuoti beveik netrukdomai, tačiau neveikiančių viešbučių tai neguodė – neprognozuojamų Vyriausybės sprendimų jau pamokyti verslininkai dar nežinom ar galės atsidaryti ir po švenčių, rašo lrytas.lt

 Nors svetur gyvenantiems šiuo metu į Palangą patekti ir yra uždrausta, ketvirtadienį popietę kurorto gatvės neatrodė visiškai ištuštėjusios: nenutrūkstamai zujo automobiliai, porelėmis žmonės vaikštinėjo J.Basanavičiaus gatve, pro debesis išlindusios saulės spindulius gaudė prie jūros.

„Atvykus į Palangą nereikia rodytis policijai ir važinėtis mašina. Pastatei ją ir vaikštinėk sau ramiai kur nori“, – atviravo prie jūros sutiktas vilnietis Zigmas.

Prieš kelias dienas apsigyvenęs pas nuomos paslaugas teikiančius palangiškius, jis kurorte dirba nuotoliniu būdu ir prie jūros žada praleisti visas Velykas. Policija patruliuoja gatvėse Iš tiesų, darbo dienomis įvažiuoti į Palangą jokių sunkumų nėra.

Prie įvažiavimo į miestą užtikti policijos postą buvo net gana sudėtinga. Palangos policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas teigė, kad priešvelykinę savaitę pareigūnai prie įvažiavimų budėjo po 4 valandas per parą. Šventinėmis dienomis postai veiks po 10 valandų.

„Tačiau tai nereiškia, kad įvažiavę į miestą karantino pažeidėjai gali būti ramūs. Mes nuolat patruliuojame gatvėse, miestas stebimas vaizdo kameromis, pateisinamą atvykimą patvirtinančių dokumentų pareigūnai gali paprašyti ir vaikštinėjančių pajūryje“, – teigė kurorto policijos viršininkas.

 Nuo praėjusio šeštadienio uždraudus judėjimą tarp šalies savivaldybių, už karantino taisyklių pažeidimą Palangoje jau nubausta apie 10 asmenų. Didžiausią dėmesį skiriant į Palangą atvykstantiems svečiams, policijos komisariato vadovas apsidžiaugė, kad šiuo metu pareigūnams sumažėjo įprasto darbo.

„Mums karantinas galėtų tęstis kad ir iki metų pabaigos, nes jo metu nusikalstamumas mieste sumažėjo perpus“, – šypsosi A.Budginas. 

Tačiau Palangos viešbučių vadovams karantinas jau tapo prakeiksmu. Ketinę pradėti dirbti jau prieš Velykas, paskutinį kovo penktadienį viešbučiai sulaukė netikėtos žinios, kad nuo kitos dienos kitų miestų gyventojams uždraudžiama įvažiuoti į Palangą.

„Negi to negalėjo pranešti trečiadienį? Ar kas iki penktadienio pasikeitė? Išvakarėse apie draudimus sužinoję mūsų svečiai jau buvo susiplanavę savaitgalį pajūryje. Daugumai jų teko atšaukti rezervacijas, kiti viską pametę skubėjo atvažiuoti jau penktadienį“, – pasakojo Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Ingrida Valaitienė.

 Anot I.Valaitienės, pradėjusių veikti viešbučių užimtumas praėjusį savaitgalį siekė vos trečdalį. Laidos stop kadras. Išvakarėse apie draudimus sužinoję mūsų svečiai jau buvo susiplanavę savaitgalį pajūryje. Daugumai jų teko atšaukti rezervacijas, kiti viską pametę skubėjo atvažiuoti jau penktadienį“, – pasakojo Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Ingrida Valaitienė.

Jos teigimu, pradėjusių veikti viešbučių užimtumas praėjusį savaitgalį siekė vos trečdalį, nors prieš tai pradėjusiose veikti apgyvendinimo įstaigose buvo rezervuoti beveik visi kambariai. Nėra tikri dėl ateities Iš 27 asociacijai priklausančių apgyvendinimo įstaigų nuo kovo vidurio ir pabaigos Palangoje yra atsidarę vos 10 viešbučių. Tačiau šiuo metu ir dar neveikiantys viešbučiai nežino kaip elgtis po švenčių.

„Mes iš anksto prognozavome, kad per Velykų šventes Palanga bus uždaryta, todėl iki tol net nebandėme veikti. Dabar paskelbta, kad judėjimas tarp savivaldybių bus panaikintas po Velykų. Tačiau jei nuo kito antradienio jau galėsime dirbti, kaip darbuotojams per šventes reikės pasidaryti privalomus testus? Kita vertus, dabar nesame tikri, ar paskutinę dieną staiga neišgirsime, kad miestų uždarymas dar pratęsiamas ir po Velykų?“, – nerimavo „Palangos vėtros“ viešbučio direktorė Audra Vainoraitė. 

Tokios situacijos baiminasi ir po švenčių atsidaryti žadančio „Palangos žuvėdros“ viešbučio vadovas Kristupas Šliogeris, kuris nežino, ką tuomet reikėtų sakyti ateinančiai savaitei aktyviai kambarius rezervuojantiems svečiams. 

Palangoje jau veikiančių viešbučių vadovai neslėpė, kad nuo karantino pavargę ir aplinką pakeisti tenorintys žmonės šiuo metu visais būdais bando prasmukti į pajūrį. „Mums nieko daugiau nereikia, tik nakvynės viešbutyje ir informacijos, kur parduodamas maistas išsinešimui. O jei dar kur teikiamos sveikatinimo paslaugos, atliekami masažai – svečiai pasijaučia lyg devintam danguj“, – apie tokius viešbučių kambarių besiteiraujančių žmonių poreikius pasakojo I.Valaitienė. 

„Amberton Green Palanga“ viešbučio direktorius Tomas Vanagas pasakojo, kad iš 58 svečiams paruoštų kambarių prieš Velykas buvo užimta tik penktadalis. Daugiausiai tai – į darbo komandruotes atvykę įvairių įmonių atstovai. „Tačiau jei per Velykas sulauksime jūros išsiilgusių poilsiautojų – tik džiaugsimės“, – neslėpė T.Vanagas. ˙

lrytas.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje atostogautojų neužimtų ir nerezervuotų kambarių vasaros sezonui dar yra labai daug, sako Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė. Vis tik, jei šį savaitgalį nusprendėte praleisti prie jūros, reiktų suskubti.


Menininkų Vytauto Karčiausko ir Eugenijos Karčiauskienės kūrinys – skulptūra „Rytas prie jūros“ – perduota Palangos miesto savivaldybei – penktadienį pasirašyta šios skulptūros dovanojimo sutartis. Ją parašais patvirtino skulptūros autoriai ir Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.


Per policijos reidą Palangoje įkliuvęs vienas Žemaitijos gyventojas, kuriam pareigūnai nustatė lengvą girtumo laipsnį, liko nenubaustas, nes policijos tyrėjai nesugebėjo įrodyti jo kaltės.


Miegoti traukinyje ir nubusti prie pat jūros? Laisvai. O ir atsieis vos keliolika eurų.


Palanga – miestas prie jūros, turintis ypatingą aurą. Prancūzų rašytojas Alber'as Camus yra pastebėjęs, kad „kai kurios išskirtinės vietovės, pavyzdžiui, pajūrio miestai, atsiveria dangui“.


Lapkričio 5 d. 15.00 val. Palangos kurhauzo teatro salėje vyks knygos pristatymas, o nuo 16.00 val. Vytauto V. Landsbergio filmo „Senis prie jūros" pristatymas.


Neįgaliesiems privažiuoti prie jūros Palangoje tapo patogiau – paplūdimyje ties neįgaliesiems draugišku Lino taku įrengtas iki pat vandens vedantis plastiko takas su nuolydžiu į jūrą.


Pačiame Palangos centre, po kavinės „Fotokava“ stalais, dar nesugrėbti pernykščiai medžių lapai, nenuravėtos piktžolės veržiasi pro šaligatvio plyteles.


Jau dabar veržte veržiasi prie jūros – policijos užkardos neatbaidė

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2021 04 02 | Rubrika: Miestas

Didžiąją savaitę jūros išsiilgę poilsiautojai į „uždarytą“ Palangą galėjo įvažiuoti beveik netrukdomai, tačiau neveikiančių viešbučių tai neguodė – neprognozuojamų Vyriausybės sprendimų jau pamokyti verslininkai dar nežinom ar galės atsidaryti ir po švenčių, rašo lrytas.lt


Apartamentai prie jūros - nuo 30 Eur! Kambarių rezervacija: ▪️internetu – booking.apartamentaitenisas.lt ▪️el. paštu – [email protected] ▪️telefonu – (8 460) 58033


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius