Jaunimo atostogos. Kokios jos?

Palangos tiltas, 2012-06-25
Peržiūrėta
675
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jaunimo atostogos. Kokios jos?

Jūratė RIEPŠAITĖ

 

 

Atostogos –  turbūt daugeliui iš mūsų tai pats geriausias metas pailsėti ar nuveikti tai, ką norime. Pasibaigus mokslo metams, ne vienam jaunuoliui teko rimtai apmąstyti, ką jis norėtų atlikti per šias vasaros atostogas. Tad ką renkasi Palangos miesto jaunimas: poilsį, sunkų darbą ar „trynimąsi“ gatvėmis?

 

Darbas, savanorystė ir kelionės

Moksleivė Justina Macijauskaitė paklausta, ką žada nuveikti per šias vasaros atostogas, atsakė, jog tikriausiai dirbs, savanoriaus ir šiek tiek pakeliaus. „Patekau į tarptautinį projektą – jaunimo mainus, tad skrisiu į Turkiją. Vėliau žadu savanoriauti. Tačiau visa kitą likusį laiką praleisiu dirbdama Palangos „Fotocentre“. Ten spausdinsiu nuotraukas, bendrausiu su klientais ir priiminėsiu užsakymus. Nes noriu turėti ir savų pinigėlių”, – kalbėjo pašnekovė. 

Ar J. Macijauskaitei bus sunku beveik visą savo vasarą „atiduoti“ kitiems? Mergina pasakojo, jog tikrai ne. „Juk keliaudama, dirbdama ir savanoriaudama padedu ne tik kitiems. Manau, didžiausią naudą gaunu aš pati – taip investuoju į save. Aišku, tikriausiai vasaros gale, pasiliksiu keletą savaičių visiškam savo poilsiui. Šias dienas stengsiuosi praleisti spontaniškai, taip kaip norėsiu tą akimirką. Galbūt jų metu su draugais būsime kartu prie jūros ar ežero“, – paaiškino mergina.

Moksleivė, paklausta ar ji mano, kad jaunimui užtenka veiklos Palangoje vasaros metu, sakė: „Viskas priklauso nuo paties žmogaus. Kai nori – randi, ką veikti. Tiesiog reikia nemiegoti visais metų laikais, ir pasiūlymų bus daugiau negu norisi”.

 

Įdomios, kupinos pažinčių

Šiais metais baigusi Palangos senąją gimnaziją Lina Vonsavičiūtė apie šias vasaros atostogas pasakojo: „Per šias atostogas planuoju bandyti užsidirbti iš įvairių video projektų, pati juos organizuoti, ieškoti naudingų kontaktų ir tuo pačiu padėti savo filmavimo paslaugomis. Aš mėgstu susipažinti su naujais žmonėmis ir kartu su jais sukurti kažką gražaus, naujo. Be to, keletas žmonių jau buvo pasiūlę vykdyti projektus kartu. Manau, taip dirbant atsiranda nauda abiems pusėms – man praktika, o kitiems žmonėms – reklama”.

L. Vonsavičiūtė yra pasiruošusi gana nemažai nuveikti. Ar tai reiškia kad dar neprasidėjus atostogoms mergina jas jau planavo?

„Per mokslo metus galėjau vykdyti daug veiklos, įgyvendinti daugiau projektų, vis dėlto ruošiantis egzaminams tam nebuvo laiko, nors ir visur norėjau suspėti, deja, ir jėgų, ir laiko neužteko. Taigi, nusprendžiau pasilikti kai kurias idėjas būsimiems projektams mintyse ir įgyvendinti juos vasarą”, – apie atostogų  planus kalbėjo mergina.

„Didelis šių atostogų įvykis – kelionė į Taliną, draugo organizuojamą džiazo festivalį, taip pat laikysiu stojamuosius egzaminus Talino universitete – tikiuosi pavyks”, – kalbėjo  L. Vonsavičiūtė.

Anot merginos, ji savąsias atostogas planuoja pasidaryti įdomias, kupinas pažinčių, įvykių ir naudingų projektų. „Didžiają atostogų laiko dalį turėčiau praleisti besideginant pliaže arba pardavinėjant visas dienas ledus, kaip neretam Palangos miesto jaunuoliui”, – sakė pašnekovė.

Ar mergina turi kokių nors „tradicijų“, t.y. kokios nors veiklos, kurią ji būtinai turi nuveikti per kiekvienas vasaros atostogas? „Žinoma. Per atostogas važiuoju aplankyti močiutę, padėti jai nurinkti sodo derlių. Taip pat neužmirštu kitų vasarotojui būtinų atlikti darbų: nors kartą išsikepti šašlykų vakare, nors kartą pasideginti pajūryje ištisą dieną niekuo nesirūpinant ir, žinoma, pasimėgauti braškių sezonu, neužmirštant gražių Palangos saulėlydžių”, – šypsodamasi pasakojo L. Vonsavičiūtė.

 

Didžiausia pramoga – aktyvus poilsis

Kaip  atostogų dienas žada praleisti į gimtąjį savo miestą – Palangą – sugrįžusi studentė  Radvilė Valužytė? „Nors į Palangą grįžau dar neseniai, tačiau jau kitą savaitę žadu važiuoti pas savo draugus į kitus tris miestus, – sakė mergina. – Kadangi buvau išvykusi iš Lietuvos, jau spėjau pasiilgti Vilniaus, kuriame mokausi. Tad aplankysiu gražiausias jo vietas, pasivaikščiosiu”.

„Man didžiausia pramoga yra aktyvus poilsis. Mėgstu ypač ilgai važinėtis dviračiu, jo pagalba įveikti ilgus atstumus, visai nebijodama vėliau užplūstančio geliančio kojų skausmo. Juk tokiu būdu aš ugdau savo ištvermę”, – šypsojosi R. Valužytė.

„Maudymasis Baltijos jūroje, važiavimas su dviračiu, pabėgiojimas rytais, pagalba tėvams sode – tai veikla, kurią turiu įvykdyti kiekvieną vasarą”, – kalbėjo studentė.

Mergina taip pat pridūrė, jog atostogų metu ji yra linkusi pamiegoti gerokai ilgiau negu įprastai. „Kadangi per mokslo metus gana dažnai tenka išgyventi bemiegių naktų, besiruošiant įvairiems atsiskaitymas ir besimokant – tad dabar, per atostogas, miegu tikrai ilgai, kartais net iki pietų. Manau, atostogos – tai laikas, kai galima miegoti kiek nori, nors kartais tėvai dėl to ir pyksta”, – su šypsena kalbėjo pašnekovė.

Ar pašnekovė pateisina jaunus žmones, kurie vasaros atostogų metu „stumdo“ laiką įvairiuose baruose ar kavinėse? „Pateisinu. Nes juk atostogų metu žmogus turi daryti tai, ką nori. Tai tik jo pasirinkimas”, – sakė mergina.

 

Veiklos nemažai

R. Valužytė pastebėjo, jog jaunimas vasarą Palangoje tikrai turėtų rasti norimą atostogų praleidimo būdą. „Veiklos, ypač vasarą, yra tikrai nemažai. Tik gaila, jog dauguma pramogų yra mokomos. Žinoma, jaunas žmogus gali nueiti į nemokamą galeriją ar biblioteką ir joje paskaityti knygų, nemokamų žurnalų. Tik klausimas: ar ilgai laiko norėsis tai daryti?” – pasakojo mergina. Studentė siūlo nenusiminti, o ieškoti naujos ir įdomios veiklos. Pasak R. Valužytės, taip pat puikus poilsis yra susitikimai su draugais, važinėjimasis dviračiu, nuėjimas prie jūros pasideginti, pasimaudyti ar net ieškojimas naujų pažinčių internete.

 

Nuotraukoje: Moksleivė Justina Macijauskaitė, per šias vasaros atostogas, ketina dirbti, savanoriauti ir šiek tiek pakeliauti

 

  Straipsnis skelbiamas „Palangos tiltui" vykdant Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo (SRTRF) projektą „Mes-juros vaikai".

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vasarą visi tik ir laukia, kada saulutė daugiau palepins. Juk taip norisi išlėkti prie vandens telkinių. Atostogos be tokių pramogų retam kuriam įsivaizduojamos. Planuojant atostogas ne vienas žvilgteli į orų prognozes, kurios įprastai pasufleruoja, kokia veikla bus galima daugiausiai užsiimti – atvirame lauke ar uždaroje patalpoje. Apie tai, kokie orai nusimato liepą...


Nors jėgų dar tiek, kad, regis, gali kalnus versti, žinomi Palangos įmonių vadovai vienas po kito pareiškė besirenką poilsį. „Žinote, viskas sparčiai keičiasi: visuomenė, šeima, metodikos – nenorėjau būti „amžina“ direktore. Veiklos turiu labai daug, tačiau negaliu sakyti, kad palikusi mėgstamą darbą, esu euforijoje“, – „Palangos...


Palanga – tai kurortas, kurį vasarą aplanko dešimtis kartų daugiau žmonių nei gyvena pačiame mieste. Bet šis miestas nėra tik laikinoji vasaros sostinė – jame gyvena daugiau nei 15 tūkstančių žmonių. Nemaža dalis jų yra augantis bei veiklus jaunimas. Dauguma jų jau paaugliai, todėl suprantama – vasarą, kai miestą apspinta tokia minia vasaroti mėgstančių žmonių...


Miesto ugdymo įstaigos naujiesiems mokslo metams pasirengusios

Palangos m. savivaldybės informacija, 2016 08 25 | Rubrika: Miestas

Naujieji mokslo metai – jau visai čia pat. Jiems rengiasi ne tik mokiniai, žengsiantys naujų išbandymų keliu, bet ir mokyklų administracija. Kasmet siekiama kiek įmanoma atnaujinti ugdymo įstaigų patalpas, pabaigti pradėtus darbus ir sutikti mokinius gražioje bei jaukioje mokykloje. Tad ką pavyko nuveikti besirengiant netrukus prasidėsiantiems naujiesiems mokslo metams? O darbų...


Vasarą Palangoje poilsiauja didžioji dalies šalies gyventojų, o kurorto verslininkai ir įvairių įstaigų darbuotojai pluša visu pajėgumu, kad atvykusiųjų poilsis būtų kuo kokybiškesnis. Ar lieka laiko atostogoms tiems, kurie rūpinasi, kad aplinkiniai būtų viskuo patenkinti? Atostogos savame pajūryje Tarybos narys Vaidotas Bacevičius pasakojo, kad atostogauti...


Vasarą J. Basanavičiaus gatvė Palangoje yra įvairių pasiūlymų, pramogų, atrakcijų turgus. Joje poilsiautojų pagundos tyko kas žingsnį. Ar įsigyti savo portretą, ar pasidaryti laikiną tatuiruotę, ar skaniai pavalgyti, ar nueiti į linksmus atrakcionus? O galbūt išbandyti viską? O ką atostogautojų marga minia ir pati promenada reiškia tiems, kurie lieja čia prakaitą ir vilioja...


Jūratė RIEPŠAITĖ Atostogos –  turbūt daugeliui iš mūsų tai pats geriausias metas pailsėti ar nuveikti tai, ką norime. Pasibaigus mokslo metams, ne vienam jaunuoliui teko rimtai apmąstyti, ką jis norėtų atlikti per šias vasaros atostogas. Tad ką renkasi Palangos miesto jaunimas: poilsį, sunkų darbą ar „trynimąsi“ gatvėmis?  ...


Ekonominio nuosmukio metu vis labiau ryškėja liūdnos tendencijos. Įmonės, siekdamos išsilaikyti, kaip vieną iš  taupymo būdų renkasi darbuotojų nemokamas atostogas. Tokį sprendimą priėmė ir kurorto bendrovė „Palangos vandenys“. Nors įstatymas darbdaviams kai kuriais atvejais suteikia tokią galimybę, tačiau tuo pačiu draudžia iš darbuotojo reikalauti imti nemokamų atostogų.


Palangos jaunimas pramogoms renkasi rudenį

Gražina RIMKUTĖ, 2009 09 27 | Rubrika: Miestas

Palangos jaunoji karta imasi savo veiklos ir pasistengia pranešti apie savo organizuotumą ir aktyvumą visam miestui. Pasak jaunimo reikalų koordinatoriaus Sauliaus Simės, Palangos jaunimas skiriasi nuo kitų jaunuolių, nes jie nelinkę organizuotis vasarą. Palankiausias metas susiburti yra gegužės mėnuo ir rudens metas. Tačiau mieste veikia keletas jaunimo organizacijų, aktyviai...


Bonifacijaus atostogos

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 03 17 | Rubrika: Miestas

Kol saulė nelepina spindulių saujom, tol tenka tik pasvajoti apie žemiškus ir nežemiškus malonumus... Masažai, saulės bučiniai, vandens purslai... Matyt, mane veikia „holivudinė vaizduotė“ ir mano akys, pavergtos nudailintų filmų scenų iš saulėto rojaus, verčia svajoti apie atostogas kažkur beveik dievo ausyje.  


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius