Energingi kurorto darbo veteranai renkasi poilsį

Linas JEGELEVIČIUS, 2017-06-12
Peržiūrėta
1863
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Iš Palangos sporto centro išeinantis direktorius Romaldas Kazlauskas.
Iš Palangos sporto centro išeinantis direktorius Romaldas Kazlauskas.

Nors jėgų dar tiek, kad, regis, gali kalnus versti, žinomi Palangos įmonių vadovai vienas po kito pareiškė besirenką poilsį. „Žinote, viskas sparčiai keičiasi: visuomenė, šeima, metodikos – nenorėjau būti „amžina“ direktore. Veiklos turiu labai daug, tačiau negaliu sakyti, kad palikusi mėgstamą darbą, esu euforijoje“, – „Palangos tiltui“ sakė jau buvusi lopšelio-darželio „Nykštukas“ direktorė Biruta Mazrimienė. Įstaigoje vadovaujančias pareigas ji užėmė 33 metus. „Kartais jau nespėju vieno ar kito dalyko. Ne, jokio nurodymo, kaip sakote, „iš viršaus“ palikti direktoriaus pareigas nebuvo“, – šių eilučių autoriui sakė nuo birželio 29-osios iš Palangos sporto centro išeinantis direktorius Romaldas Kazlauskas.

Vis dar knieti pakalbinti mažą vaiką
„Žinote, aš aktyviai ruošiausi išeiti, – sako B. Mazrimienė, kuri prie „Nykštuko“ vairo stovėjo daugiau kaip tris dešimtmečius. – Patikėkite, labai svarbu pačiam žmogui suvokti, kad išėjimas – iš darbo ar kitur – yra labai natūralus dalykas. Dėl totai negali sukelti blogą nuotaiką ar, kaip sakote, depresiją“.
Anot jos, viskas dabartiniame pasaulyje labai sparčiai keičiasi.„Ir visuomenė, ir šeima, ir reikalavimai darželiams, jų vadovams taip pat. Įsitikinusi, kad švietimo įstaigoms turi vadovauti santykinai jauni žmonės, kad spėtų su laiku, su permainomis“, – sakė pašnekovė.
Išėjusi į užtarnautą poilsį, ji gali skirti gerokai daugiau laiko sau ir savo pomėgiams.„Įstojau į Palangos trečiojo amžiaus universitetą, lankau parodas, kadangi gyvenu nuosavame name, daugiau laiko skiriu savo gėlėms“, – sakė B. Mazrimienė.
Jos mobilusis telefonas iki šiol skamba: moteris niekada nesinaudojo tarnybiniu telefonu, tad dėl „Nykštuko“ reikalų vis dar daug kas tradiciškai skambina jai.
„Kadangi daug kas iš tėvelių žino, kur aš gyvenu, man labai malonu, kad, pamatę mane kieme, žmonės sustoja, sveikinasi, domisi, kaip gyvenu, – sakė B. Mazrimienė. – Ypač malonu, kai tokio dėmesio sulaukiu iš tėvelių – man su jais visada buvo labai lengva sutarti“.
Pravažiuodamas miesto meras taip pat linkteli žinomai kurorto mažųjų pedagogei.
„Kaip sakau, visa mūsų, gimusiųjų 1952 metais, karta beveik vienu metu paliko darbus. Tais metais yra gimusi ir Genoveita Krasauskienė, ir Romaldas Kazlauskas, ir aš, ir dar keli žinomesni kurorto žmonės“, – sakė B. Mazrimienė.
Ji artimiausiu metu ketina aplankyti Sporto centrą paliekantį R. Kazlauską.
„Vis tik sąžiningai pasakysiu: palikusi „Nykštuką“, kuriam atidaviau tiek daug jėgų, nesijaučiu euforijoje, bet ir toli gražu depresijos nejaučiu. Kai sutinku mažą vaiką, man dar sunku praeiti jo nepakalbinus“, – prisipažino buvusi „Nykštuko“ direktorė.

Svarbu, kad mieste nesumažėtų sporto renginių
„Esu pensininkas, man 60 su kažkiek...Pats kartais užmirštu, kiek man metų, taigi bus 66. Jeigu atvirai, noriu atitrūkti nuo darbo. Paskutiniu metu pakankamai sunku buvo – renginių tik daugėja, finansavimas nėra toks, kokio norėčiau“, – sakė Sporto centro direktoriusR. Kazlauskas.
Jis įteikė savivaldybei pareiškimą atleisti jį iš užimamų pareigų nuo birželio 29 dienos. Miesto savivaldybės taryba turi priimti sprendimą artimiausiame posėdyje jį atleisti iš direktoriaus pareigų.
„Nesakau, kad viską palieku – noriu nors pusmetį iki naujų metų pailsėti, nieko nedirbti, o paskui, jeigu galėsiu, norėčiau dar šiek tiek Sporto centre darbuotis, trenerio pareigose ar dar ką nors arenoje. Aišku, kad į vadovaujantį postą jau nepretenduočiau“, – „Palangos tiltui“ sakė R. Kazlauskas, Sporto centre išdirbęs 37 metus.
Jis kategoriškai neigė, kad sulaukęs „signalo“ iš savivaldybės, jog jam jau derėtų išeiti į užtarnautą poilsį.
„Pastebėjau, kad kai kurių darbų jau negaliu padaryti, ypač greitai, nors anksčiau juos darydavau lengvai ir be didesnių pastangų, – prisipažino R. Kazlauskas. – Man atrodo, jau atėjo laikas, kad vadovautų jaunesnis žmogus – veiklus, energingas, nebijantis keisti ir galintis „pastovėti“ už centrą“.
Jis teigė, kad tiesioginio spaudimo iš atskirų politikų nėra sulaukęs.
„Žinoma, dėmesio visi rodo, ir tai yra gerai, nes be kritikos sunku dirbti. Jeigu dirbi, klaidas darai. Tai – natūralu“, – sakė direktorius.
Į klausimą, ar matąs žmonių, kurie galėtų tinkamai vadovauti Sporto centrui, R. Kazlauskas atsakė: „Sunku pasakyti. Bet kuris žmogus gali dirbti, jeigu nori dirbti. Pirmiausia reikėtų pamatyti, kaip naujam žmogui seksis, kad būtų galima daryti išvadas“.
Jis norėtų, kad naujasis direktorius užtikrintų Sporto centro veiklos tęstinumą.„Man svarbu, kad nesumažėtų sporto renginių mieste, ypač masinių, – pabrėžė R. Kazlauskas. – Kad atneštų naują mąstymą, kad daugiau būtų renginių“.

„Auską“ paliko Elena Kuznecova
Neilgai naujoje darbovietėje, poilsio namuose „Auska“, direktore išdirbo ir Elena Kuznecova, kuri praėjusių metų pabaigoje paliko Valstybinės mokesčių inspekcijos Palangos skyriaus vedėjos darbą. VMI ji dirbo 9 metus. Praėjusią savaitę E. Kuznecova džiaugėsi sprendimu palikti „Auską“: „Labai gerai jaučiuosi tai padariusi. Esu labai laiminga, galėdama skirti gerokai daugiau laiko sau ir kitiems“. Vakar, ruošiant šį straipsnį, su E. Kuznecova susisiekti nepavyko.

Jūsų komentaras:

Tad va kaip 2017-06-13 10:18 ([email protected] / IP: 77.219.182.95)
Iseina zmones tie, kurie dirbo ir gali pasidziaugti nuveiktais darbais. Gi neveiklos simbolis Zeimys vel isitryne prie valdanciu ir toliau siurbs miesto pinigus nieko neveikdamas.

Taip pat skaitykite

Palanga dovanoja taikų poilsį savo miesto partnerio Bučos (Ukraina) vaikams, kurių šeimos nukentėjo nuo karo. Šeštadienį, liepos 1 d., į vasaros poilsio stovyklą didžiausiame Lietuvos kurorte atvyko pirmoji grupė. 


Šešiasdešimtmečiai šalies gyventojai patiria išbandymus darbo rinkoje dėl karjeros ir amžiaus cenzo.


Atostogos baigėsi. Pirmadienį ryškiausios Lietuvos krepšinio žvaigždės renkasi Palangoje. 


„Į Palangą buvau nuvykusi dirbti. Mane su kitomis merginomis pakvietė į reklamos akciją. Kitu atveju vargu ar būčiau vykusi į Lietuvos pajūrį, kur viskas matyta ir brangoka“, – sakė M.Šalčiūtė.


Atlikėja ir verslininkė Natalija Bunkė (36 m.) prieš kelis mėnesius įsigijo net 170 kvadratinių metrų nuosavą namą vos šimtą metrų už Vilniaus miesto, soduose, tačiau dabar jos žvilgsniai krypsta į Palangą - žinoma moteris norėtų čia įsigyti būstą, kad turėtų kur apsistoti po koncertų.



Nors jėgų dar tiek, kad, regis, gali kalnus versti, žinomi Palangos įmonių vadovai vienas po kito pareiškė besirenką poilsį. „Žinote, viskas sparčiai keičiasi: visuomenė, šeima, metodikos – nenorėjau būti „amžina“ direktore. Veiklos turiu labai daug, tačiau negaliu sakyti, kad palikusi mėgstamą darbą, esu euforijoje“, – „Palangos...


Palanga – tai kurortas, kurį vasarą aplanko dešimtis kartų daugiau žmonių nei gyvena pačiame mieste. Bet šis miestas nėra tik laikinoji vasaros sostinė – jame gyvena daugiau nei 15 tūkstančių žmonių. Nemaža dalis jų yra augantis bei veiklus jaunimas. Dauguma jų jau paaugliai, todėl suprantama – vasarą, kai miestą apspinta tokia minia vasaroti mėgstančių žmonių...


Vakar įvyko Palangos miesto Tarybos posėdis. Miesto politikai pirmiausia patvirtino kai kurių miesto įmonių veiklos ataskaitas už praėjusius metus.  


Pastaruoju metu kurorte vis aktyviau diskutuojama, kaip sukurti modernesnį kurortą ir jame geresnį gyvenimą žmonėms. Natūralu, jog metams bėgant ir situacijai menkai tesikeičiant žmonėms patikėti kažkuo geresniu pernelyg sunku. Apie dabartinę Palangą su „Palangos tiltu“ sutiko padiskutuoti Palangos miestą jau daugelį metų garsinantys, nepaisant jos klestėjimo ar nuosmukio, žymūs palangiškiai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius