Jautri Antano Vinkaus kalba nesugraudino - LSDP taryba pašalino jį iš partijos

Linas JEGELEVIČIUS, 2017-10-16
Peržiūrėta
1382
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Antanas Vinkus
Antanas Vinkus

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) taryba šeštadienį, spalio 14 dieną, pašalino iš partijos parlamentarą Antaną Vinkų, į Seimą išrinktą Kretingos ir Palangos rinkimų apygardoje. Jis buvo tarp parlamentarų, nusprendusių priešgyniauti partijos vadovybės ir skyrių valiai – pasirašė už socialdemokratų ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijų koaliciją Seime.
Už A. Vinkaus pašalinimą balsavo 124 tarybos nariai, 38 buvo prieš ir 1 biuletenis rastas negaliojantis.
Partijos Etikos ir procedūrų komisija sprendimą sudaryti frakcijų koaliciją Seime yra pripažinusi statuto pažeidimu, nes LSDP taryba 2017 m. rugsėjo 23 d. posėdyje priėmė nutarimą nutraukti koaliciją su valstiečiais žaliaisiais.
Kiti 8 frakcijų koaliciją su LVŽS Seime parėmę socialdemokratai iš partijos pasitraukė savo noru: tokį pareiškimą paviešino Algirdas Butkevičius, Gediminas Kirkilas, Juozas Bernatonis, Andrius Palionis, Rimantė Šalaševičiūtė, Irena Šiaulienė, Artūras Skardžius ir Rimantas Sinkevičius.
LSDP taryba taip pat nusprendė nesvarstyti Etikos ir procedūrų komisijos pasiūlytos nuobaudos Mindaugui Basčiui, nes jis atšaukė paramą frakcijų koalicijai.
Prieš balsavimą į tribūną pasilypėjęs Antanas Vinkus prisiminė ne tik tragiškus įvykius, kuriuos turėjo išgyventi jo mama, kai ji laukėsi, bet ir pasakė, ką galvoja apie partijos lyderį Gintautą Palucką. Tačiau audringos kalbos nepakeitė daugumos nuomonės.
„Kai mano mama buvo nėščia ir laukėsi manęs, gestapas ją spardė ir niekino, ruošė sušaudymui, tarp vokiečių gestapininkų atsirado vienas žmogus, kuris sušuko „vaikas!“. Aš jau su mama turėjau būti kapuose“, – emocingai kalbėjo A. Vinkus ir pridūrė, kad G. Paluckas pasielgė teisingai, pradėdamas partijos posėdį holokausto aukų pagerbimu.
„Mama mane augino gailestingumo gaida. Galiu pasakyti – visą gyvenimą dirbau ir dirbsiu, net žmonai esu pasakęs, kad jei staiga krisčiau, tegul į karstą įdeda mobilų telefoną. Negalėčiau dirbti, jei nekoalicinėje Vyriausybėje sėdėčiau ant atsarginių suolelio. Man būtų labai sunku“, – kalbėjo A.Vinkus ir pridūrė, kad jis – tautos išrinktas kandidatas.
Jis kreipėsi į partijos lyderį G. Palucką: „Jūs man, kaip žmogus, patinkate, mūsų bendravimui neturės įtakos, kokį sprendimą jūs priimsite. Neprašau manęs glostyti, jūsų balsavimas – jūsų sąžinės reikalas, aš ir toliau dirbsiu žmonėms“.
Šiuos politiko žodžius lydėjo plojimai.
„Postai ir pareigos valstybėje labai reikalingi, bet labai laikini ir greitai praeina. Laimė, tai meilė šeimoj, aš keturiasdešimt šešerius metus myliu savo žmoną ir tai mano jėga“, – po balsavimo žiniasklaidai kalbėjo A. Vinkus ir pridūrė, kad šioje žemėje žmogus reikalingas tiek, kiek jis reikalingas kitiems, tad jis pasiruošęs bičiuliams visuomet padėti.
A.Vinkus linkėjo kolegoms kada nors ištaisyti savo klaidą, o baigęs kalbą išėjo iš salės.
Vakar į „Palangos tilto“ skambutį atsiliepęs A. Vinkus teisinosi negalįs ką nors daugiau pasakyti, ką pasakė šeštadienį per Tarybos posėdį.
„Širdyje aš visada buvau, lieku ir būsiu socialdemokratas“, – sakė jis.
Paklaustas, kodėl jis, kad išsaugotų narystę Socialdemokratų partijoje, neatšaukė kaip M. Bastys savo paramos socialdemokratų-„valstiečių“ ir „žaliųjų“ frakcijos koalicijai Seime, A. Vinkus priminė, kad liko su valdančiąja koalicija, nes tik būdamas joje, matąs save galintį padėti rinkėjams Kretingoje ir Palangoje.
„Kretingos ir Palangos rinkimų apygardoje žmonės – įvairių partijų – balsavo už mane kaip žmogų. Daugiamandačiame sąraše mane išreitingavo iš 61 į 23 vietą. Žmonės manimi pasitikėjo ir, drįstu pasakyti, pasitiki: maksimaliai jiems galiu tarnauti tik būdamas valdančiojoje koalicijoje. Būti ne koalicijoje, reiškia sėdėti ant antrojo ar net trečiojo atsarginių suolelio“, – sakė A. Vinkus.
Jis tvirtino, kad vykdė partijos Kretingos skyriaus sprendimą.
„Partijos Kretingos skyriaus Taryboje iš 40 su viršumi jos narių, 27 nariai balsavo, kad mes neišeitumėme iš valdančiosios koalicijos, 9 – kad ją paliktumėme ir du susilaikė. Po posėdžio partijos skyriaus Tarybos vadovybė įpareigojo mane laikytis tokio sprendimo“, – sakė A. Vinkus.
Jis prisiminė ir Anapilin iškeliavusį socialdemokratų partijos ilgametį pirmininką Algirdą Mykolą Brazauską.
„Likus bene pusei metų iki jo mirties, jis mane pakvietė atsisveikinti. Baigiantis mūsų pokalbiui, jis manęs paprašė vėl įstoti į partiją, kurią buvau palikęs prieš 20 metų. Aš jam tokią priesaiką daviau ir garbingai vykdžiau, ir toliau vykdysiu“, – sakė A. Vinkus.
Vakar „Palangos tiltui“, LSDP Tarybos narys ir partijos Palangos skyriaus pirmininkas Danas Paluckas sakė, kad su A. Vinkumi kalbėjosi ir prieš posėdį, ir po jo.
„Mūsų asmeniniai santykiai, patikėkite, yra puikūs, viskas tvarkoje. Mes vienas kitą palaikome, o partinis reikalas yra partinis – partijos statuto reikia laikytis visiems, – sakė D. Paluckas. – Tikiu, kad ir toliau jis Seime balsuos už socialdemokratinę poziciją“.
A.Vinkaus padėjėja Palangoje Elena Kuznecova vakar „Palangos tiltui“ sakė, kad ne A. Vinkus prarado Socialdemokratų partiją, o Socialdemokratų partija – A. Vinkų.
„Jaunimui, kuris ateina dirbti šiandien į Socialdemokratų partiją, palinkėčiau dirbti taip, kaip dirbo Vinkus per savo visą rinkiminę kampaniją ir visą gyvenimą“, – sakė E. Kuznecova.
Ji patvirtino, kad nuo rugsėjo 28 dienos yra sustabdžiusi narystę Socialdemokratų partijoje.
„Tai padariau dėl nepatenkinamos partijos skyriaus veikos ir procesų partijoje, – sakė ji. – Tikrai ne dėl to tai padariau, kas nutiko su gerbiamu Antanu Vinkumi. Aš poną Antaną palaikau šimtu procentų – jis yra labai vertinamas ir Seime“.
Anot pašnekovės, lemiamas veiksnys apsisprendžiant sustabdyti narystę partijoje buvo jos nepasitenkinimas, kaip dirba LSDP Palangos skyrius.
„Ne aš viena jame pasigedau socialdemokratinės pozicijos... Mes, kaip socialdemokratai, esame labai mažai matomi kurorto gyvenimo viešumoje. Tik Danas (Paluckas) retsykiais pasisakydavo, bet nuolatinio darbo su žmonėmis nebuvo“, – sakė E. Kuznecova.
Ji teigė, kad šių metų sausio 26 dieną partijos Palangos skyriaus Taryba yra priėmusi sprendimą dėl darbo miesto savivaldybės Tarybos opozicijoje.
„Tačiau iki šiol jis nėra įgyvendintas. Kas kitas, jei ne partijos skyriaus pirmininkas turėtų būti atsakingas už tai ir statuto laikymąsi? – retoriškai klausė E. Kuznecova. – Kuo šis veiksmas skiriasi nuo to, kuris vyko partijos viršūnėse?“
E. Kuznecova ir toliau dirbs Seimo nario A. Vinkaus padėjėja Palangoje.
D. Paluckas nebuvo linkęs plačiau komentuoti, anot jo, jau „ne partijos narės“ asmeninės nuomonės dėl partijos skyriaus darbo.
„Socialdemokratinę poziciją mes visada formavome ir formuosime – visais įmanomais lygiais“, – sakė jis.
Jis vis tik sutiko, kad dabar tai daryti savivaldybės Taryboje gali būti sunkiau.
„Juk likau vienas. O dėl darbo opozicijoje buvo įvairių kalbų. Dėl darbo opozicijoje skyriaus Tarybos sprendimo nebuvo – tik aptarimas toks vyko. Be to, kad galėtumėme registruoti opozicijoje dirbančią frakciją, reikia nors trijų žmonių, o mes tik dviese buvome... Susitarti tiesiog neišėjo, sakykime taip“, – sakė D. Paluckas.

Jūsų komentaras:

Donatas Zuolys 2017-10-22 17:19 ([email protected] / IP: 73.45.79.142)
Taip, as komunistas ir tuom didziuojuosi. Musu tarpe buvo, neslepsime, visokio plauko "partieciu" (kombinatoriu, "bilduku"' vagiliautoju, kysininku, tinginiu ir t.t.), todel tam tikra dalis labai skubiai isverte kailius, tapo krastutiniais desiniaisiais ir toliau sekmingai daro nauja karjera. Jeigu Jus toks garblingas zmogus - neslapukaukite su "Palangiskio" pravarde, neslepkite savo el. pasto, gal net savo fotografija imontuokite ir iseikime i atvira polemika. Manau, kad Jus turesite puikia proga vel pademonstruoti savo neissenkanti lojaluma desiniuju partiniams klanams, o man bus proga imtis naudos literaturines temos.

Palangiškis 2017-10-19 21:02 (pala / IP: 78.57.230.163)
Tokio veidmainio kaip šis buvęs komunistas nesu matęs, o liaupses matyt rašinėja kitas komunistas vardu Donatas Žuolys ? Ar kitas Donatas ?

Donatas 2017-10-18 01:50 ([email protected] / IP: 73.45.79.142)
Antanas Vinkus - tikras perlamentaras, kuris dirba ir neuzsiima pigiomis intrigomis. Visi privaletu pasimokyti kryptingo darbo organizavimo praktikos, nuoshirdzios diplomatisko bendravimo kulturos. Jis dirba su rinkejais ir tik rinkejams. Daugiau tokiu perlamentaru butu - netupciotumeme vietoje ir Lietuva butu tarp pirmaujanciu Europos saliu. su rinkejais, diplomatiskos bendravimo kulturos.

Sg 2017-10-16 19:26 ([email protected] / IP: 83.188.57.175)
Pagarba Antanui

Taip pat skaitykite

 Trečiadienį, gruodžio 15 d., TS-LKD partijos Palangos skyriaus taryba vienbalsiai pašalino Veroniką Skeberdytę iš TS-LKD. Skyriaus tarybos narys sakė „Palangos tiltui: „Nuo komentarų susilaikysiu, kadangi tai yra partijos vidaus klausimas. Tik galiu konstatuoti, kad tai nėra susiję vien tik su nevienareikšmiškai vertinama informacija apie Veroniką, kuri tapo žinoma net plačiai Lietuvos...


Palangos savivaldybės taryba posėdyje ketvirtadienį, balandžio 29 d. priėmė sprendimą, kuriuo apmokestino automobilių stovėjimą Nemirsetoje.


"Palangos tilto" straipsnis, kurį anonsavome ir Facebook/Palangostiltas, "Palangos naujakurys prieš Kalėdas nubėgs 100 kilometrų per visą Lietuvos pajūrio zoną kviesdamas prisidėti prie mažojo Jokūbo, gimusio su perpus trumpesne koja, be šlaunikaulio, operacijos" mušė lankumomo rekordus - straipsnio anonsą Facebook-e pamatė 25 754 žmonės. 311 paspaudė...


Palangos TS-LKD skyrius gegužės pabaigoje kreipimesi į partijos Prezidiumą primena, kad TS-LKD Palangos skyrius – vienas iš stipriausių skyrių Palangoje, o skyriaus pirmininkas ir miesto meras Šarūnas Vaitkus yra išrinktas meru trečiai kadencijai, o konservatoriai turi absoliučią daugumą miesto Taryboje.


Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės sprendimo perduoti baseino valdymą savivaldybės įmonei „Palangos investicijų valdymas“. Taryba nagrinės, ar savivaldybė galėjo privilegijuoti savo įmonę, diskriminuoti kitus rinkos žaidėjus ir taip sukurti skirtingas konkurencijos sąlygas, pranešė Konkurencijos taryba.


Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) taryba šeštadienį, spalio 14 dieną, pašalino iš partijos parlamentarą Antaną Vinkų, į Seimą išrinktą Kretingos ir Palangos rinkimų apygardoje. Jis buvo tarp parlamentarų, nusprendusių priešgyniauti partijos vadovybės ir skyrių valiai – pasirašė už socialdemokratų ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų...


To niekas ir sapnuoti negalėjo: Socialdemokratų partijos Palangos skyriaus pirmininkas Danas Paluckas šį šeštadienį įvyksiančiame partijos Tarybos (jai be jo priklauso ir palangiškis Aleksandras Jokūbauskas) posėdyje balsuos už dešimties partijos bičiulių – tarp jų ir Antano Vinkaus, Seimo nario Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje –...


Mokyklose karaliauja anglų ir rusų kalbos, taip į šešėlį nustumdamos vokiečių ir prancūzų. Bent jau taip galima pagalvoti, pažvelgus, jog mokiniai jau ilgą laiką nebesirenka mokytis šių kalbų kaip pirmųjų užsienio kalbų, o ir egzaminų nelaiko. Tuo tarpu anglų kalbos egzaminą norinčiųjų laikyti skaičius kasmet vis auga. Niekas neabejoja, jog anglų kalba yra tapusi...


Vokiečių kalba su šypsena  1

Edita PETRUŠONYTĖ V. Jurgučio pagrindinės mokyklos vokiečių kalbos mokytoja metodininkė, 2013 01 17 | Rubrika: Jūros vaikai

„Deutsch ist gut!“ („Vokiečių kalba yra šauni!“) – sušuko Palangos „Baltijos“ ir Vlado Jurgučio pagrindinių mokyklų šeštokai, trečiadienį, sausio 16 d., dalyvavę Palangos švietimo pagalbos tarnybos salėje vykusioje viktorinoje „Vokiečių kalba linksmai“.


Keturios partijos pasidalijo valdžią

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 03 06 | Rubrika: Miestas

Savivaldos tarybų rinkimuose Palangoje  daugiausia mandatų gavusios partijos, regis, nusprendė dirbti visai Palangai, o ne savo siauriems interesams – vakar savivaldybės Tarybos posėdžių salėje koalicinę sutartį dirbti kartu Palangos savivaldybės Taryboje pasirašė keturių partijų – Lietuvos Tėvynės-Sąjungos- Lietuvos Krikščionių demokratų partijos (TS-LKD), Lietuvos Liberalcentristų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius