JONINĖS ŠVENTOJOJE: KUR ŠIEMET PRAŽYS PAPARČIO ŽIEDAS?

Palangos tiltas, 2024-06-17
Peržiūrėta
582
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

JONINĖS ŠVENTOJOJE: KUR ŠIEMET PRAŽYS PAPARČIO ŽIEDAS?

Trumpiausią metų naktį pasitinkant, Šventoji pakvies į smagią, stebuklingą ir kupiną aktyvių pramogų Joninių šventę. Birželio 21-24 dienomis čia šurmuliuos Joninių mugė, kurioje daugiau nei 130 tautodailės, paveldo ir išskirtinių produktų kūrėjai kvies susipažinti su savo gaminiais.

Aktyvios pramogos mažiems ir dideliems

Ilgąjį šventinį savaitgalį rytus sutiksime prie jūros, kur Šventosios gyventojų ir svečių lauks aktyvios pramogos, mankštos ir grupinės maudynės jūroje. Šeštadienį Palangos sporto centras Šventosios pagrindinės mokyklos stadione kviečia į krepšinio 2x2 varžybas. Sekmadienį paplūdimyje prie „Žvejo dukrų“ kartu su „Kopa Gym“ treneriais darysime rytinę mankštą, po kurios visi išsimaudysime Baltijos jūroje. Galbūt kažkam tai bus pirmos maudynės šiais metais, tad palaikymo netrūks. O pirmadienį į paplūdimio aktyviąją zoną pakviesime šeimas su vaikais, kurie rungtyniaus įvairiose varžybose, estafetėse ir išmoks pamilti sportą. Vyresnius vaikus ir jų tėvelius treneris Andrius Šlušnys supažindins su tinklinio subtilybėmis.

Šeštadienio ir sekmadienio vidurdienius taip pat praleisime prie jūros. Šeštadienį Baltijos jūrų skautai išmokys kaip atskirti įvairiausių gyvūnų pėdsakus, medžių rūšis, kruopštieji galės nusipinti originalią apyrankę. Sekmadienį „Dino parkas“ iš Radailių į Šventąją atveš smagių „dinozauriškų“ pramogų mažiesiems: statysime dinozaurų šalį, kursime dinozauro akies maketą ir tyrinėsime dinozaurų fosilijas. Šeštadienio linksmybes užbaigsime kartu su charizmatiškuoju DJ Vladas. Šventosios pėsčiųjų aikštėje skambės 70-90-ųjų hitai. Abi dienas „Shark slide“ terasa kvies pasinerti į Jonines su didžiuliu triukšmu. Paplūdimio dūzgių atmosferą kurs DV Jovani, DJ Tommie ir DJ Flaxen beats. Jūsų lauks animatoriai, putų šou ir didžiausia vandens čiuožykla Europoje.

Saulės palyda su Argentinos lietuviais

Šiemet Joninės Šventojoje sulaukia ypatingų svečių. Į šimtmečio dainų šventę suvažiuoja lietuviai iš viso pasaulio. Argentinos lietuviai neatsispyrė pagundai užsukti ir į Jonines prie jūros. Birželio 23 d., sekmadienį, nuo 15 val. Argentinos lietuvių kolektyvas „Nemunas“ kartu su Palangos kultūros centro kolektyvais „Mėguva“, „Guboja“, „Bočiais“ ir „Banguoliu“ pins tradicinius Joninių vainikus iš šalimais surinktų pievų gėlių. Kolektyvai apdainuos ir apšoks vainikus, papasakos pasirinktų gėlių reikšmes ir pasidalins Joninių burtais. Savų žolelių atsiveš „Babilono sodai“. Meditacinės muzikos fone degustuosime arbatą ir susipažinsime su arbatos ritualais. Vakare šventės dalyviai patrauks prie Šventosios upės žiočių. Čia, prie senojo molo, kartu su Argentinos lietuviais ir Palangos kolektyvais palydėsime saulę. Jai paskendus vandeny, užsižiebs Joninių ugnis. Prieš vidurnaktį patrauksime į paslapčių taką, ieškoti paparčio žiedo.

Linksmybės radusiems paparčio žiedą

Pirmadienį Šventoji atsibus pasikeitusi. Gal paparčio žiedo paieškos viską pakeitė? Šią dieną dėmesį skirsime Jonams ir Janinoms. Vidurdienį juos kviesime registruotis, o vakare, pėsčiųjų aikštėje ant scenos, oficialiai priimti tradicinį Joninių ąžuolo vainiką. Argentinos lietuvių draugija „Nemunas“ dovanos išskirtinį lietuviškų šokių, Argentinos folkloro šokių ir tango šokių pasirodymą. O Jonines Šventojoje 2024 uždarys linksmos šėlionės kartu su „Hiperband“ grupe. Koncertas skirtas legendinių ir į Lietuvos istoriją įrašytų dainų gerbėjams. Kartu su grupe galėsite dainuoti „Aš dar dainuosiu”, „Pamiršk mane”, „Laužai“ ir kitas gerai žinomas ir pamėgtas dainas.

 

PROGRAMA

Birželio 21 - 24 d.
Tautodailininkų ir amatininkų JOMARKAS (Jūros g.)

Birželio 22 d. (šeštadienis)
11 val. Palangos sporto centro 2x2 krepšinio lygos II etapas. Registracija www.sportpalanga.lt arba +370 687 44 046 (Palangos Šventosios pagrindinės mokyklos stadionas)
13–16 val. Šeimų zona prie jūros (paplūdimyje prie skulptūros „Žvejo dukros“)
20–22 val. 70‘s-90‘s hitai su DJ Vladas (Šventosios pėsčiųjų aikštė, Topolių g. 4)

Birželio 23 d. (sekmadienis)
9 val. Ilgiausios metuose dienos pasitikimo mankšta (paplūdimyje prie skulptūros „Žvejo dukros“)
13–16 val. Šeimų zona prie jūros (paplūdimyje prie skulptūros „Žvejo dukros“)
15 val. Pynimai iš pievų (Jūros g. 1)
15–19 val. Babilono sodo arbatos ritualai (Jūros g. 11)
22 val. Misterija „Saulės palyda“ kartu su Argentinos lietuviais (Šventosios upės žiotys, prie senojo molo)
23 val. Ieškok paparčio žiedo (Prieplaukos g. 18)

Birželio 24 d. (pirmadienis)
10–12 val. Aktyvios pramogos (paplūdimyje prie skulptūros „Žvejo dukros“)
12 val. Jonų registracija (Jūros g. 1)
18.30 val. Argentinos lietuvių draugijos „Nemunas“ pasirodymas (Šventosios pėsčiųjų aikštė, Topolių g. 4)
19 val. Jonų sveikinimai (Šventosios pėsčiųjų aikštė, Topolių g. 4)
20 val. Šėlionės su muzikos grupe „Hiperband“ (Šventosios pėsčiųjų aikštė, Topolių g. 4)

PAPLŪDIMIO DŪZGĖS
Birželio 22 d. 12.30 val. „Joninių beach party“ (Shark slide terasa. Jūros 28a)
Dalyvauja: DJ Jovani ir DJ Tommie
Birželio 23 d. 13 val. Joninės su „Flaxen beats“ (Shark slide terasa. Jūros 28a)

 

ESANT BLOGOMS ORO SĄLYGOMS PROGRAMA GALI KISTI. INFORMACIJĄ SEKITE WWW.FACEBOOK.COM/PALANGOSKC

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gruodžio 9 d., šeštadienį, Šventojoje įžiebta jūriškai šventiška eglė.


Rugpjūčio 17–20 dienomis Šventojoje vyks VIII-asis tarptautinis, didžiausias Baltijos šalyse baikerių paplūdimio ir muzikos festivalis „Beach Bike Fest 2023“. Šiemet renginys vyks Šventosios jūrų uoste.


Sekmadienį su gausia bendruomene Šventojoje triukšmingai šventėme žiemos palydėtuves. 


Antrąją Kalėdų dieną Šventojoje degė medinis poilsio namelis.


Kitą savaitgalį, rugpjūčio 5-7 dienomis, Šventojoje šurmuliuos Jūros ir žvejų šventė. 


Palangoje ir Šventojoje įrengtos daugiafunkcinės, saulės baterija įkraunamos viešųjų erdvių paslaugų stotelės SUNECO. Šis įrenginys puošia viešąsias erdves bei technologiškai praturtina įvairiais, kasdieninį žmonių poreikį aprūpinančiais sprendimais. Palangoje stotelė įrengta greta Turizmo informacijos centro, Šventojoje - centrinėje aikštėje.


Šventojoje įsikūrusiame Socialinių paslaugų centro filiale jau teikiamos ir dienos socialinės paslaugos. Norintieji jas gauti kviečiami kreiptis į Socialinių paslaugų centro padalinį Šventojoje (Žuvėdrų g. 4-2) ar paskambinti centro socialinei darbuotojai Ritai Žukauskaitei tel. 8 612 46733.


Šiemet Joninės Palangoje ir Šventojoje bus visiškai kitokios

"Palangos tilto" redakcija, 2020 06 15 | Rubrika: Miestas

Dėl koronaviruso pandemijos šiemet Joninių šventė Palangoje ir Šventoji bus kitokia. Kaip praneša Palangos kultūros ir jaunimo centras (PKJC), Joninių vartai Šventojoje, kur tradiciškai vyksta pagrindinis Joninių minėjimas, stovės nuo birželio 17 d. iki birželio 25 d., Jūros gatvėje.


Šventojoje pamestas auksinis vestuvinis žiedas. ATSILYGINSIME!

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 13 | Rubrika: Miestas

Vestuvinis žiedas, pagamintas iš 750 baltojo aukso, maudantis 2019 07 28 Šventojoje, pasimetė. Padėtis apytiksliai pamatyti žemėlapyje, apytiksliai 10–15m nuo paplūdimio vandenyje. Žiedas turi daug nusidėvėjimo ženklų. Žiedo (naujo) nuotrauką žiūrėkite žemiau. Viduje yra graviūra „Inna & Jörg 2010 8 7“. Jis man turi didelę emocinę prasmę. Todėl siūlau...


Praėjusią savaitę Šventojoje siautė būrys jaunuolių, atvykusių iš įvairių Lietuvos miestų. Nusiteikę šėlioti ir daug sužinoti, jie aktyviai dalyvavo jau penktąjį kartą rengtoje Žemaitijos akademijoje, įgavusioje optimistišką pavadinimą „Kartu mes galime daug“. Šiemet renginyje, vykusiame būtent Šventojoje, dalyvavo 334 dalyviai, panorę praleisti tris dienas itin naudingai ir be abejo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius