Joninių savaitgalį pajūryje laisvos vietos beveik iššluotos: kainos gali nustebinti

Palangos tiltas, 2023-06-23
Peržiūrėta
893
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga. M. Milinio nuotr.
Palanga. M. Milinio nuotr.

Artėjantis Joninių savaitgalis, nors šįkart ir nebus ilgesnis, lietuvaičius vilioja į pajūrį. Poilsiautojai iš įvairių Lietuvos kampelių ir emigrantai, atostogų grįžę iš užsienio šalių, aktyviai rezervuoja viešbučių numerius. Kai kurie už vieną nakvynę Palangos ar Nidos viešbutyje nepagaili ir maždaug pusės tūkstančio eurų. Viešbučių užimtumas daug kur jau perkopė net 95 procentų ribą, tad gali nutikti ir taip, kad paskutinę akimirką sumąstę Joninių savaitgalį sutikti pajūryje, tiesiog nerasite kur apsistoti.

Turizmo ir informacijos centro darbuotojai, viešbučių atstovai kasmet įspėja, kad atostogas planuotume iš anksto, bet didelis būrys lietuvaičių stebi orų prognozes ir neretai laukia paskutinės savaitės, o vėliau jau guodžiasi, kad kainos – milžiniškos arba kad tiesiog nebėra vietų. 

Tokios tendencijos matomos jau ne vienerius metus. 

„Vakarų ekspresas“ nusprendė pasigilinti, kokios šiųmetės Joninių šventės ir visos vasaros viešbučių užimtumo tendencijos tiek Palangos, tiek Neringos, tiek Klaipėdos viešbučiuose ir kaip kainos išauga didžiųjų švenčių metu. 

Palanga jaučia užsieniečių bumą 

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė teigė, kad šių metų Joninių savaitgaliui Palangoje viešbučių užimtumas yra aukštas – siekia 90-95 proc., o kai kur vietų jau nebėra. 

„Viešbučių užimtumas skirtinguose objektuose yra skirtingas (kambarių kiekis viešbučiuose svyruoja nuo 30 iki 160), tad bendras užimtumo rodiklis tik preliminarus“, – teigė I. Valaitienė. 

Pasiteiravus apie visos vasaros Palangos viešbučių rezervavimo tendencijas, pokalbininkė pateikė statistiką.

„Birželio mėnesio užimtumas siekia 70-80 procentų, liepos mėnesį kol kas matome apie 70 procentų, rugpjūčio – 50 procentų“, – sakė I. Valaitienė.

Pasiteiravus apie vidutinę paros Palangos viešbučių kainą Joninių savaitgalį, ji atsakė taip: „Vidutinės kainos nepasakysiu, galiu įvardyti tik nuo-iki: 120-140 Eur/para (3 žv.), 130-160 Eur/para (4 žv.), 5 žv. – dar brangiau, savaime suprantama.“ 

Pirmadienio vakarą peržvelgus vieną populiariausių tarp keliautojų booking.com programėlę, matyti, kad Joninių savaitgalį Palangoje už 2 naktų (iš penktadienio į šeštadienį ir iš šeštadienio į sekmadienį) poilsį viešbutyje galima rasti ir iki 100 eurų, bet yra ir tokių viešbučių, kur teks gerokai patuštinti piniginę – pakloti per pusę tūkstančio eurų. 

Palangoje teko rasti ir tokių viešbučių, kur, tarkime, vien už nakvynę iš šeštadienio į sekmadienį teks pakloti arti 500 eurų. 

Ji teigė, kad jau jaučiamas ir užsienio šalių poilsiautojų suaktyvėjimas. 

„Po truputį jaučiasi užsienio rinkų atsigavimas, nors daugiau apie tai galėsime pasakyti įvertinę statistinius duomenis po vasaros“, – sakė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė.

Nidoje – kainų svyravimai 

Pasak Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ turizmo vadybininkės Kristinos Vaičiūnės, jau praėjusią savaitę didžiosios dalies Neringos viešbučių Joninių savaitgalio užimtumas siekė 80 procentų. 

„Kai kurie viešbučiai jau nebeturi laisvų vietų, bet yra tokių, kurie dar turi pakankamai daug laisvų kambarių. Privačiame sektoriuje taip pat yra didelis Joninių savaitgalio užimtumas. Apskritai lietuviai mėgsta švęsti Jonines Neringoje ir jau skuba rezervuoti laisvas vietas“, – pabrėžė K. Vaičiūnė. 

Dar ji pridūrė: „Joninių laikas Neringoje visada yra ypatingas. Turime gilias Joninių šventimo tradicijas: žoliavimai, vainikų pynimai, dainos ir šokiai prie laužo ir, žinoma, vainikų leidimas į Kuršių marias. Be to, per Jonines jau du dešimtmečius organizuojame folkloro festivalį „Tek saulužė ant maračių„, kurio metu vyksta amatininkų mugė, edukacijos, teatralizuoti pasirodymai, vakariniai koncertai. Žinoma, ir viešbučių užimtumas šiuo laikotarpiu yra labai didelis.“

Prakalbus apie kainas, pašnekovės teigimu, standartinio dviviečio kambario kaina už naktį viešbutyje Neringoje Joninių savaitgaliui gali kainuoti nuo 85 iki 260 Eur.

„Viešbučio kaina priklauso nuo jo klasės, papildomų paslaugų ir pan. Nenorime nei šokiruoti, nei išgąsdinti savo svečių, todėl nerašome didžiausių kainų“, – akcentavo ji. 

Tiesa, per booking.com įvedus viešbučių pasirinkimą Joninių savaitgaliui (birželio 23-25 d.) Nidoje, buvo parašytas toks sakinys: „Pasirinktomis datomis 97 proc. viešnagės vietų booking.com svetainėje užsakyti negalima.“ 

Pasak K. Vaičiūnės, Neringoje liepos mėnesį standartinio dviviečio kambario kaina už naktį svyruoja nuo 150 iki 270 Eur. 

„Žinoma, kainos labai priklauso nuo sezono. Vasarą jos skiriasi ir pagal mėnesius: birželį kainos žemiausios, nuo liepos vidurio iki rugpjūčio vidurio – aukščiausios. Kainos keičiasi ir nuo savaitės dienų, savaitgaliai yra brangesni už šiokiadienius. Viešbučiai minėjo, kad kainos priklauso ir nuo užimtumo, t. y. jei lieka nedaug laisvų kambarių, nakvynės kaina kyla“, – pabrėžė pokalbininkė.

Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ turizmo vadybininkė apibendrino ir visos vasaros tendencijas. 

„Mūsų turimais duomenimis, Neringoje viešbučių užimtumas birželio-rugpjūčio mėnesiais šiuo metu siekia apie 60 proc., didžiausias užimtumas yra liepos mėnesį, nes taip jau susiklostė, kad lietuviai, kurie yra mūsų didžiausia rinka, renkasi savo atostogų laiką būtent liepos mėnesį, na, dar rugpjūčio pirmas dvi savaites“, – „Vakarų ekspresui“ teigė K. Vaičiūnė. 

Dar ji pridūrė: „Jaučiamas poilsiautojų suaktyvėjimas, žmonės pradeda planuotis net ir trumpas atostogas, savaitgalius ir pan. Bendrai viešbučiai gerai vertina sezono pradžią.“ 

K. Vaičiūnė sakė, kad įsibėgėjus vasarai sulaukiama vis daugiau užsienio šalių turistų, tačiau ne grupėmis, kaip būdavo anksčiau, o pavienių asmenų. 

„Vyrauja turistai iš Vokietijos, bet turime turistų ir iš Prancūzijos, Latvijos, Olandijos. Viešbučiai pastebėjo, kad grupinis turizmas nėra atsigavęs. Labai nedaug grupių atvyksta iš Vokietijos, tačiau yra pavienių užsienio svečių. Procentalus lietuvių ir užsieniečių pasiskirstymas: 65 proc. lietuviai, 35 proc. – užsieniečiai“, – pažymėjo Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ turizmo vadybininkė K. Vaičiūnė.

Klaipėdoje situacija geresnė 

Per tą pačią jau minėtą booking.com programėlę pasižvalgius po Klaipėdos viešbučius matyti, kad čia poilsiautojams situacija kur kas palankesnė. Joninių savaitgalį viešbučiuose vietų dar yra, o ir kainos taip nesikandžioja, kaip Palangoje ar Nidoje.

Yra ir tokių viešbučių, kur už 2 paras teks mokėti apie 100-120 eurų, tačiau, žinoma, tai nėra aukščiausios klasės viešbučiai. 

Keturių žvaigždučių viešbučių kaina už 2 paras jau kiek didesnė – apie 200-260 eurų. 

Paanalizavus, kaip viešbučių kainos Klaipėdoje keisis per šių metų Jūros šventę (liepos 21-23 d.), matyti, kad kai kurių iš jų kainos šokteli 2 ar net 3 kartus. 

Tiesa, booking.com programėlėje Jūros šventės metu 4 žvaigždučių viešbučiuose jau likusios tik kelios vietos. 

Visgi „Vakarų ekspreso“ kalbinti pašnekovai pabrėžė, kad pats geriausias būdas nesusidurti su viešbučių rezervavimo problemomis – planuoti atostogas iš anksto. 

„Mes visada rekomenduojame ieškoti nakvynės iš anksto, nes tada galite rasti paslaugą, labiausiai atliepiančią jūsų poreikius“, – akcentavo pokalbininkai.

Paulius Matulevičius 

"Vakarų ekspresas"

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


Kitą ketvirtadienį, liepos 6 d., šalyje bus švenčiama Mindaugo karūnavimo diena. Kadangi tai yra ne darbo diena, daugybė dirbančių penktadienį irgi susiorganizavo laisvadienį.


Artėjantis Joninių savaitgalis, nors šįkart ir nebus ilgesnis, lietuvaičius vilioja į pajūrį.


Ne taip seniai skambėjo varpai, kad Lietuvoje būsto kainos yra nepagrįstai išpūstos. Prekiaujantieji nekilnojamuoju turtu (NT) kaltino vystytojus.


Jei tik dabar ėmėte svarstyti šį savaitgalį pailsėti viename iš Lietuvos kurortų, galite nusivilti – beveik visi viešbučiai tiek Druskininkuose, tiek Birštone, tiek pajūryje – pilnutėliai, o pirmieji užsakymai prasidėjo jau prieš pusantro mėnesio.


Ilgąjį savaitgalį pajūryje vykusiame „Palangos parko festivalyje“ skambėjo M. Levickio, Monikos Liu ir A. Mamontovo koncertai. 


Geriems orams viliojant į pajūrį poilsiautojus, rasti laisvą kambarį beveik neįmanoma, savo ruožtu kainos kandžiojasi kaip turbūt niekad iki šiol.


Palangos nekilnojamojo turto kainos jau lyginamos ne su Jūrmala, ar Pietų Europa, bet netgi su Silicio slėniu, esančiu JAV, Kalifornijoje – įspūdingus indėlius sukaupę lietuviai ieško, kaip apsisaugoti nuo pinigų nuvertėjimo, rašo Ernestas Naprys delfi.lt


Karantinas ir griežtas judėjimo tarp valstybių reguliavimas paskatino lietuvius atsigręžti į poilsį ir turizmą Lietuvoje. Praeitų metų rezultatai rodo, lietuviai šlavė net ir brangiausius būstus Palangoje bei kituose pajūrio miesteliuose. NT kainos šiame regione rekordiškai šovė į viršų, tačiau tiems, kurie dairosi būsto pajūryje, bet turi ribotą biudžetą...


Darbo vietos laisvos ilgai nebūna

Miglė IVANAUSKAITĖ, 2009 07 10 | Rubrika: Miestas

Darbo biržose šiuo ekonomiškai sudėtingu laikotarpiu – pats darbymetis. Darbo rinkos rodikliai fiksuoja įtemptą padėtį: bedarbių skaičius daugelyje apskričių nemažėja, o naujų darbo vietų pasirinkimas kuklus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius