Jono Šliūpo muziejuje – parodos „Pajūrio akmens amžius“ uždarymo savaitgalis

Unikali beveik dviejų šimtų eksponatų paroda „Pajūrio akmens amžius“ Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje netrukus bus uždaryta. Kviečiame suskubti tuos, kurie nespėjo joje apsilankyti, o apsilankiusius – sugrįžti į parodos uždarymo renginius.
Paroda ypač svarbi pajūrio krašto gyventojams, nes didžioji dalis eksponatų rasta būtent čia, Šventojoje. Jie pasakoja apie žemės sluoksniuose išsaugotą pajūrio akmens amžiaus gyventojų kasdienybę: ūkinės veiklos įrankius, amuletus iš žvėrių dantų, susijusius su tikėjimais ir estetiniais protėvių poreikiais, ir pačius seniausius Lietuvoje dailės siužetus. Parodoje eksponuojami ir specifiniai, tik šiam kraštui būdingi akmens amžiaus archeologiniai radiniai.
Spalio 16 d. 16 val. susitiksime su Palangos miesto garbės piliečiu Mikeliu Balčiumi, tituluojamu akmeninės Šventosios atradėju, kuris pasidalins savo prisiminimais apie bendradarbiavimą su Rimute Rimantiene.
Šventosios žvejys Mikelis Balčius, dar būdamas moksleivis, daug laiko praleisdamas prie kaime melioruojamo kanalo, įvairiose jo vietose pastebėjo gintaro dirbinių ir keramikos liekanų, rado du gintaro lobius. Kruopščiai sužymėjęs radinius planeliuose ir aprašęs jų radimo aplinkybes, viską perdavė specialistams. Į išskirtinius radinius dėmesį atkreipė archeologė Rimutė Rimantienė, vėliau net 40 metų kartu su kitais archeologais tyrinėjusi Šventąją. Jis prisimena dažnai iš perkasos skambėdavusį žymiosios archeologės klausimą: „Mikai, ką sako tavo žvejiška patirtis?“
Po susitikimo laukia Mikelio Balčiaus ekskursija „Akmens amžiaus kultūros reliktai XX a. šventojiškių kultūroje“.
Spalio 17 d. 11 ir 15 val. šeimų laukiame įsivaizduojamose akmens amžiaus dekoravimo dirbtuvėse.
Kodėl prieš 5–3 tūkstančius metų reikėjo dekoruoti savo buities daiktus ar papuošalus? Kokias technologijas naudojo to meto žmogus? Kartu su edukatoriais galėsite artimiau susipažinti su pačiais seniausiais Lietuvoje vizualinės kūrybos siužetais ant puodų, mažosios dailės plastikos iš kaulo, rago bei gintaro, papuošalų. Įkvėpti akmens amžiaus dekoravimo pavyzdžių, galėsite patys susikurti meno kūrinį – piešti, lipdyti ir užsiimti kita kūrybine veikla.
Parodos „Pajūrio akmens amžius“ uždarymo renginiai vyks spalio 16 ir 17 dienomis Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje (Vytauto g. 23a, Palanga). Renginiai nemokami visiems, įsigijusiems muziejaus lankytojo bilietą. Būtina išankstinė registracija: [email protected] arba tel. 8 460 54 559.
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
Jono Šliūpo muziejuje – parodos „Pajūrio akmens amžius“ uždarymo savaitgalis
2020 10 15 | Rubrika: Kultūra
Unikali beveik dviejų šimtų eksponatų paroda „Pajūrio akmens amžius“ Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje netrukus bus uždaryta. Kviečiame suskubti tuos, kurie nespėjo joje apsilankyti, o apsilankiusius – sugrįžti į parodos uždarymo renginius.
Šventosios tyrinėjimų aprašas: nuo akmens amžiaus iki šiandien
Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015 03 02 | Rubrika: Miestas
„Regis, tiek daug žinoma apie Palangą, bet dar daugiau nežinom, - tokiais žodžiais šeštadienį Palangos viešojoje bibliotekoje pristatydamas naują renginių ciklą sakė jos direktorius Kęstutis Rudys. – Todėl mes su Palangos kurorto muziejaus direktoriumi Jūračiu Liachovičiumi sugalvojome paskaitų ciklą, kurio metu maždaug kartą į mėnesį bandysime...
A. Mončio muziejuje – „antikanoniniai“ Valdo Ozarinsko „Filtrai“
Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 12 15 | Rubrika: Kultūra
„Nuo šiandien, Valdui Ozarinskui sutikus kuruoti parodų ciklą, Antano Mončio namuose-muziejuje prasideda naujas etapas, truksiantis du metus“, – šeštadienį V. Ozarinsko parodos „Filtrai“ atidarymo metu kalbėjo rašytojas Rolandas Rastauskas, pridūręs, jog šioje parodoje nebus „atvirukų“, nebus „glamūro“...
A. Mončio muziejuje – skulptoriaus A. Kasparavičiaus paroda
2014 11 10 | Rubrika: Kultūra
Antano Mončio namuose-muziejuje atidaryta Algio Kasparavičiaus paroda, kurioje savo darbais iš akmenų, metalo ar stiklo autorius prabyla apie subtilų vidinį žmogaus pasaulį. O prieš parodos atidarymą pirmajame aukšte esančioje salėje antrajame muziejaus aukšte veikiančioje nuolatinėje skulptoriaus kūrinių ekspozicijoje buvo surengta prisiminimų apie Antaną Mončį...
A. Mončio namuose-muziejuje – Jūrų muziejaus parodos
2014 08 18 | Rubrika: Miestas
Nuo rugpjūčio vidurio iki rugsėjo 10-osios Antano Mončio namuose-muziejuje veikia dvi Lietuvos jūrų muziejaus parodos, kurių lankytojai galės pasijusti tikrais kapitonais bei išvysti... delfinų piešinius.
Jono Šliūpo muziejuje klegėjo vaikų balsai
Muziejininkė Sigutė BENDIKIENĖ, 2013 03 07 | Rubrika: Jūros vaikai
Šiemet Palangai – jubiliejiniai 80 metai. 1933 m. Palanga tampa miestu, o jos pirmasis burmistras – dr. Jonas Šliūpas.
A.Mončio muziejuje – muzikalių Stefano Viežbickio skulptūrų paroda
Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 12 10 | Rubrika: Kultūra
„Stefanas yra sakęs – kiekvienas kūrinys savyje turi ženklą. Aš, kai žiūriu į jo skulptūras, išties matau ne tik kūrinį, bet ir ženklus“, – kalbėdamas apie Stefano Viežbickio (Stefan Wierzbicki) kūrybą sakė vienas iš šeštadienį A. Mončio namuose-muziejuje atidarytos garsaus iš Lietuvos kilusio lenkų skulptoriaus parodos rengėjų...
Nuotraukos iš parodos Palangoje pasieks ir Japoniją
Gintarė Grišmanauskaitė, 2011 04 06 | Rubrika: Kultūra
Palangos miesto viešojoje bibliotekoje praėjusį pirmadienį žinomo Palangos fotografo Ado Sendrausko iniciatyva miesto gyventojams ir svečiams buvo pristatytos dvi fotografijų parodos.
Palangoje savaitgalis tapo gintariniu
Rasa GEDVILAITĖ, 2010 04 21 | Rubrika: Miestas
Praėjusį savaitgalį J.Basanavičiaus gatvė ir jūros tiltas bei pakrantė spindėjo nuo išbarstytų Neptūno gintarų, o žmonių minia skubėjo įsimesti vieną kitą į kišenę, juk buvo švenčiamas „Gintarinis savaitgalis“, po kurio nevalia namo grįžti be gintarėlio. Gausiausiai surinkę gavo ir dovanų, dėl kurių varžėsi ir maži, ir dideli.
Ilgasis savaitgalis – su kriminaliniu prieskoniu
Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 04 15 | Rubrika: Miestas
Kone pirmasis saule ir šiluma palepinęs ilgasis savaitgalis Palangoje buvo ganėtinai ramus. Sugužėję atvykėliai bei vietiniai gyventojai mėgavosi saulėtu pajūriu ir pušyno kvapu ir, palyginus su kitais metų ilgaisiais savaitgaliais, neprikrėtė tunto eibių, išskyrus ilgapirščius, uoliai darbavusiuosius visomis, net šventinėmis dienomis.