Julija Balčiūtė – Europos karatė taurės vicečempionė

Palangos tiltas, 2021-12-09
1815

Praėjusį savaitgalį (gruodžio 4-5 d.) Kėdainiuose susirinko geriausi Europos kovotojai. Čia įvyko Europos karate kiokušin taurės varžybos, kuriose vicečempione tapo Palangos karate kiokušin klubo „Shodan“ sportininkė Julija Balčiūtė.

Pirmoje kovoje Julija stipriais rankų smūgiais įveikė varžovę, buvo stipresnė ir aktyvesnė už ukrainietę Anastasiia Khrustalova. Pusfinalyje susitiko su pajėgia Europos prizininke vengre Csenge Toth, ši dvikova truko 2 pratęsimus, po antrojo pratęsimo visi teisėjai pergalę atidavė Julijai. Finalinėje kovoje Julija susitiko su tautiete, Europos prizininke Aneta Meškauskiene, finalinė kova truko net 3 pratęsimus, po kurių Julija nežymia nusileido kitai lietuvei ir tapo vicečempione.

Julija nuo mažų dienų karate žinių semiasi Palangos karatė kiokušin mokykloje „Shodan“. Sportininkė yra iškovojusi tiek jaunučių, tiek jaunių Europos čempionės titulų, šiuo metu Julija sportuoja pas trenerius: Margarita Čiuplytė, Dmitrij Aleksandrov, daugkartinius Europos čempionus, iš Vilniaus „Shin“ klubo, taip pat grįžinėja treniruotis į Palangą.

Džiaugiamės, kad Julijai puikiai pavyko startuoti suaugusių taurės varžybose, o prieš 3 savaites vykusiame Europos jaunimo čempionate tapo prizininke ir užėmė 3 vietą. Julija nenustoja tobulėti ir siekia sportinių aukštumų pereidama į aukščiausio lygio suaugusių varžybas, tikimės ir linkime Julijai dar didesnių pergalių ateityje.

„Shodan“ info

Šių metų lapkričio 11 dieną Kėdainių arenoje buvo surengtos šalies moksleivių kiokušin karatė taurės varžybos.

Betsafe-LKL patvirtino, kad Palangos „Olimpas“ varžysis  2023-2024 m. Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) turnyre.

Balandžio 16 dieną Kėdainių arenoje vyko Lietuvos kiokušin karatė U-16, U-18 ir U-20 čempionatas, į kurį susirinko net 335 sportininkai iš 36 Lietuvos klubų.

Šių metų spalio 29 dieną Kėdainių arenoje buvo surengtos šalies moksleivių kiokušin karatė taurės varžybos.

Palangoje dvi dienas vykusios Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) taurės varžybos baigėsi favoritų pergalėmis.

Spalio 23 dieną Kėdainiuose vykusiose Moksleivių taurės varžybose dalyvavo ir vyresni Palangos Karate Kyokushin klubo „Shodan“ sportininkai, kurie parsivežė ne vieną prizininko medalį.

Lapkričio 24 d. Kėdainiuose įvyko kasmet šimtus dalyvių sutraukiančios varžybos - Lietuvos kyokushin karate moksleivių taurė. Varžybose dalyvavo virš 900 dalyvių net iš 46 klubų. Klaipėdos mokyklą atstovavo 249 dalyviai. “SHODAN” klubo sportininkai iškovojo 19 aukso, 26 sidabro ir 51 bronzos apdovanojimą.

Savaitgaly tiek Klaipėdoje vyko kvalifikacinis diržų laikymo egzaminas, kurio metu Palangos karatė mokyklos „Shodan“ auklėtiniai kėlėsi kvalifikaciją ir žengė dar vieną žingsnį juodo diržo link. Į egzaminą susirinko shodaniečiai sportuojantys ne tik Palangoje, bet ir Klaipėdoje, Kretingoje, Plungėje ir Telšiuose, o įvertinti jų žinias atvyko kvalifuokota Lietuvos karatė...

Savaitgalį Kėdainiuose vyko Lietuvos karatė kiokušin federacijos didžiausias metų renginys – Lietuvos moksleivių taurės finalinės varžybos, į kurias susirinko daugiau nei 700 dalyvių iš 43 Lietuvos klubų. Varžybose dalyvavo moksleiviai nuo 10 iki 18 metų, kurie kovojo ne tik asmeninėje įskaitoje, bet ir komandinėje.