Ką daryti, kai netenkina atlikti remonto darbai

Rasa GEDVILAITĖ, 2018-06-21
Peržiūrėta
8
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ką daryti, kai netenkina atlikti remonto darbai

Kai vieni nesugebame ko nors pasidaryti, kviečiame pagalbą, – tai įprasta. Pagalbos prireikė ir palangiškei Zitai Paulauskienei, pageidavusiai, kad patyrę meistrai išbetonuotų sodo namelio grindis. „Už 12 kvadratinių metrų grindis sumokėjau 450 eurų ir padarė taip nekokybiškai, net baisu. Svarbiausia, kad darbus atlikusių meistrų nebegalėjau prisikviesti, tiesiog nebekėlė man ragelio. Aš dabar tik vieno noriu, kad ir kiti žmonės nepakliūtų į tokias situacijas“, – tikino moteris.

Atsakingais pasiskelbę meistrai nuvylė
„Palangos tilto“ skaitytoja Zita papasakojo, jog viena pati nebeįstengia atlikti visų ūkinių darbų, šiemet teko visam atsisveikinti su sutuoktiniu, kuris ir padėdavo atlikti visus tokius darbus. Tad neturėdama kitos išeities, ji susirado skelbimą laikraštyje ir paskambino nurodytu numeriu, tikėdamasi, jog taip jos problemos išsispręs – pasikvies meistrus, kurie ir išbetonuos sodo namelio grindis.
„Skelbimas skambėjo patraukliai. Patikėjau, jog dirba atsakingi asmenys be žalingų įpročių, tačiau, kaip vėliau paaiškėjo, atsakingumo pas juos nebuvo daug“, – prisiminusi nusivylimo neslėpė moteris.
Z. Paulauskienė nė neįtarė, jog viskas pasisuks būtent taip. Bendravimas vyko normaliai, darbuotojoms ji iškart sumokėjusi 200 eurų avansą. Jie pažadėjo nedelsti ir tuoj pat imtis darbų.
„Susitikome, statybininkai sakė, kad viską, kas būtina, patys atsiveš ir iškart išbetonuos. Taip ir padarė. Išbetonavo. Bet taip nekokybiškai, nelygiai, kur kliuvo, kur nekliuvo. Išnešė visus baldus laukan. Žinoma, nėra ten kažkokie prabangūs jie, paprasti baldeliai, bet jie praverčia mažiau naudojamame sodo namelyje. Išnešė juos ir nebeįnešė atgal. Kai pamačiau, jog darbas atliktas netinkamai, skambinau jiems. Iš pradžių dar kėlė ragelį, paskui visai ėmė mane ignoruoti“, – pasakojo palangiškė.

„Kad nenukentėtų ir kiti“
Nelygios grindys, už kurias iš viso moteris sumokėjo 450 eurų, ją itin nuvylė. „Taip išeina, kad nebėra kuo pasitikėti. Atrodo, kreipiesi į rimtus žmones, o lieki apgautas. Paprašiau čekio už pirktas medžiagas. Man jie pradėjo dievagotis, jog reikėjo anksčiau paprašyti, dabar jie nieko neturi. Nieko nesugebėjau išsireikalauti. Pirmą kartą paskambinusi išsakiau pastabas, jog išbetonuota nelygiai, kuprotai, tegul atvažiuoja darbo atlikti tinkamai, tačiau mano prašymas liko neišgirstas. Man labai nemaloni ši situacija. Dar kol vyras buvo gyvas, patys daug ką susitvarkydavome. Dabar, kai likau viena, jaučiuosi bejėgė. Tad ir kviečiau pagalbą. Bet, pasirodo, tokie žmonės kaip aš, labai lengvai išnaudojami. Man pačiai nieko iš jų nebereikia. Padėjo artimieji susitvarkyti. Sodo namelis man reikalingas tvarkingas vasarai. Tačiau labai nenoriu, kad dar kas pakliūtų į tokių nepatikimų meistrų rankas“, – kalbėjo ponia Zita.
Paskambinus nurodytu numeriu, atsiliepė už meistrų darbą turėjęs būti atsakingas vyras, visgi su juo moteris ir tarėsi, kito telefono numerio nėra nurodyta, tačiau jis jokios informacijos apie šią situaciją suteikti negalėjo. Vieną dieną paskambinus, jis patikino, kad susisieks su darbą atlikusiais vyrais. O kitą dieną, pasiteiravus, ar jau išsiaiškino, kodėl jo vadovaujami vyrai darbą, pasak moters, atliko taip nekokybiškai, sakė, kad su jais susisiekti nepavyko, o pats apie šią nemalonią situaciją nieko nežino.
„Mes turim labai daug darbo, o kai jau nebespėjam visko atlikti, perduodam kitiems kolegoms“, – aiškino atsiliepęs vyras.

Jei paslaugos suteiktos nekokybiškai
Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnyba įspėja, jog jeigu susiruošėte samdyti remonto darbus atliksiančius darbuotojus, įsitikinkite, kad jie dirba turėdami individualios veiklos pažymėjimus, jeigu samdote ne įmonę. O jeigu jie parodo pažymėjimus, atidžiai pažiūrėkite, kad jie būtų galiojantys. Detaliai aptarkite planuojamus atlikti darbus, medžiagas, spalvas ir kt. Nustatykite aiškius mokėjimų už atliktus darbus terminus, aptarkite sąlygas dėl mokėjimų sustabdymų, jei darbai neįvykdomi ar įvykdomi netinkamai. Įtvirtinkite atliktų darbų garantinius terminus.
Ką daryti, jei rangos paslaugos suteiktos nekokybiškai?
Darbų rezultato priėmimo metu arba naudojimo metu nustačius darbų trūkumus, turite teisę savo pasirinkimu pareikšti vieną iš šių reikalavimų: neatlygintinai pašalinti trūkumus per protingą terminą, atitinkamai sumažinti darbų kainą, atlyginti trūkumų šalinimo išlaidas, jeigu užsakovo teisė pašalinti trūkumus buvo numatyta rangos sutartyje, pareikalauti pakartotinai ir neatlygintinai atlikti darbus.
Šiuo atveju reikėtų raštu kreiptis į rangovą ir išdėstyti pasirinktą reikalavimą. Jei per 14 kalendorinių dienų nuo raštiško kreipimosi į rangovą Jums nebus pateiktas atsakymas, arba gautas atsakymas Jūsų netenkins, Jūs turite teisę kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą dėl ginčo nagrinėjimo Vartotojų teisių apsaugos įstatyme įtvirtinta vartotojų ir pardavėjų, paslaugų teikėjų ginčų sprendimo ne teismo tvarka.

Kokia yra atliktų darbų garantija?
Civilinio kodekso 6.698 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad rangovas ir kiti statybos dalyviai, nurodyti šiame straipsnyje, atsako už objekto sugriuvimą ar defektus, jeigu objektas sugriuvo ar defektai buvo nustatyti per: penkerius metus; dešimt metų – esant paslėptų statinio elementų (konstrukcijų, vamzdynų ir kt.); dvidešimt metų – esant tyčia paslėptų defektų.
Šio straipsnio 1 dalyje nustatyti terminai pradedami skaičiuoti nuo visų rangovo atliktų statybos darbų rezultatų perdavimo užsakovui dienos (kai statyba vyko rangos būdu) arba nuo statybos užbaigimo dienos (kai statyba vyko ūkio arba mišriu būdu).
Ar galima atsisakyti rangos sutarties?
Galima. Civilinio kodekso 6.673 straipsnio 2 dalyje numatyta, kad užsakovas bet kada iki darbo rezultato priėmimo gali nutraukti sutartį, sumokėdamas dalį nustatytos kainos, proporcingą atliktam darbui. Šiuo atveju rangovas turėtų pagrįsti reikalaujamą sumokėti sumos dalį.
Specialistai perspėja: neretai pavieniai meistrai klientui padaro meškos paslaugą, sumažindami darbų kainą medžiagų sąskaita. Neturėdami tiekėjų, tokie meistrai paprastai ieško pigiausių medžiagų, tad anksčiau ar vėliau gali „išlįsti“ brokas.
Vienu ar kitu atveju būsto remontas neatsiejamas nuo didelių išlaidų. Apsidrausti dėl nekokybiško būsto remonto galite tik vienu būdu – pasirašyti darbų sutartį. Kita vertus, visada svarbu atkreipti į meistro iškalbą, profesionalius patarimus ir rekomendacijas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

UAB „Palangos šilumos tinklai“ praneša, kad nuo 2020-05-17 iki 2020-05-21 bus vykdomi šilumos tinklų hidrauliniai bandymai ir remonto darbai Šventojoje.


Nuo antradienio, rugsėjo 17 d., dėl remonto darbų laikinai uždaroma Kalgraužių gatvės atkarpa nuo Liepojos pl. iki „Darbos“ sodų.Maždaug 380 metrų ilgio Kalgraužių gatvės dalis, kurią Palangai perdavė Kretingos rajono savivaldybė, uždaryta bus maždaug mėnesį.  


Šių metų Klaipėdos regiono turizmo rezultatai pozityvūs – keliautojų skaičius augo visose savivaldybėse, o atvykusiųjų viešnagė užtruko ilgiau. Klaipėdos regiono turizmo tarybos pirmininkės Romenos Savickienės teigimu, jei verslo, savivaldos, nacionalinių parkų atstovai ir kitos suinteresuotos šalys veiktų pagal vieningą konkurencingumą skatinančią strategiją ir...


Ką daryti, kai netenkina atlikti remonto darbai

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 06 21 | Rubrika: Miestas

Kai vieni nesugebame ko nors pasidaryti, kviečiame pagalbą, – tai įprasta. Pagalbos prireikė ir palangiškei Zitai Paulauskienei, pageidavusiai, kad patyrę meistrai išbetonuotų sodo namelio grindis. „Už 12 kvadratinių metrų grindis sumokėjau 450 eurų ir padarė taip nekokybiškai, net baisu. Svarbiausia, kad darbus atlikusių meistrų nebegalėjau prisikviesti...


Į redakciją užsukusi palangiškė Birutė Intienė papasakojo, dėl kokių priežasčių jai sukėlė pyktį jų daugiabučio namo administratorė – UAB „Palangos butų ūkis“. Kaip aiškino moteris, stogo kaina – pernelyg didelė, tokiomis kainomis tris kartus stogą būtų buvę galima uždengti, medžiagų pripirkta daugiau nei reikėjo, vamzdžiai sutvarkyti taip pat...


Itin populiariame dviračių bei pėsčiųjų take, nusidriekusiame nuo prekybos centro „Rimi“ iki miesto ligoninės, pluša darbininkai – prasidėjo maždaug dviejų kilometrų ilgio tako remonto parengiamieji darbai.


Jau beveik šimtadienį nuo miesto šilumos ūkio perėmimo mininti savivaldybės įmonė UAB „Palangos šilumos tinklai“ energingai ruošiasi didžiausiam išbandymui: naujajam šildymo sezonui. Jau kitą savaitę bus pradėta testuoti naujoji biokuro katilinė, įmonės specialistai baigia likviduoti lokalizuotus testuojant gedimus šilumos trasose...


Baigti Virbališkės tako remonto darbai  1

"Palangos tilto" informacija, 2012 11 19 | Rubrika: Miestas

Pėsčiųjų itin pamėgtas Virbališkės takas pakeitė savo veidą – miesto komunalininkai baigė remontuoti šią pėsčiųjų alėją. Po remonto palangiškiai gali džiaugtis ne tik atnaujinta, bet ir gerokai pašviesėjusia gatve.


Palangos Virbališkės take užvirė remonto darbai  11

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 09 14 | Rubrika: Miestas

Palangos Virbališkės take užvirė darbai – iki lapkričio vidurio miesto tvarkytojai pasirengę visiškai atnaujinti šią pėsčiųjų itin pamėgtą gatvę. Darbai Virbališkės pradėti šiandien, trečiadienį – specialistai įvertino čia augančių medžių būklę, imtasi juos genėti. Ketvirtadienį bus pradėti šaligatvio dangos tvarkymo darbai.


Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos veiksmų programą Palangoje yra vykdomas projektas „Palangos mokyklos - darželio „Pasaka“ rekonstrukcija“. Mokykla-darželis yra viešos paskirties pastatas, kuris be paramos lėšų nebūtų pajėgus atlikti pastato rekonstrukcijos darbų mažinant suvartojamos energijos sąnaudas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas