Ką reikia žinoti apie hialurono rūgštį?

Palangos tiltas, 2022-01-25
Peržiūrėta
2868
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ką reikia žinoti apie hialurono rūgštį?

Labai svarbu suvokti, jog žmogaus kūnas yra ypatingai trapus, todėl svarbu juo tinkamai rūpintis. Būtent tai reiškia, jog nesvarbu, ar tai yra vidiniai organai, ar išorinės kūno dalys, tačiau visam kūnui reikia įvairių specialių medžiagų, kurios palaikytų mūsų sveiką būseną ir gyvenimo kokybę. Viena iš tokių medžiagų yra laikoma hialurono rūgštis, kuri žinoma, kaip lygios ir stangrios odos eliksyras, tačiau svarbu pabrėžti, kad ji suteikia didžiulę naudą ir kitoms kūno vietoms. 

Kodėl hialurono rūgštis yra tokia svarbi žmogui?

Pirmiausiai, reikėtų pabrėžti faktą, hialurono rūgštis yra natūrali medžiaga, kuri nuolat gaminasi žmogaus organizme. Hialurono rūgštis veidui yra itin svarbi, nes jos „būstinė“ yra veido odoje, kurioje susijungia su vandeniu bei palaiko joje drėgmę. Pats pagrindinis hialurono rūgšties tikslas yra nuolat palaikyti drėgmę žmogaus organizme ir užtikrinti, kad visi joje esantys audiniai būtų sudrėkinti. 

Hialurono rūgštis geba:

nuolat palaikyti elastingą veido odąpalaikyti kremzlių ir sąnarių veiklą (stabdo jų devėjimasi)gydyti kūne atsiradusias žaizdas

Kai hialurono rūgšties pradeda vis mažiau gamintis žmogaus organizme, pasitelkiami šios rūgšties papildai. Hialurono rūgšties papildai atneša didelę naudą visam išoriškam vaizdui, o svarbiausia tai, kad palaiko odos stangrumą. Taip pat šią medžiagą galime aptikti ir veido kaukėse, kremuose, serumuose, geliuose bei plaukų šampūnuose.

Ar maisto produktuose galima aptikti hialurono rūgštį?

Faktas yra toks, jog kartais norėdami sutaupyti pinigų arba laikydamiesi savų įsitikinimų dėl įvairių kremų jų tiesiog nenaudojame. Tačiau, nuo amžiaus augimo nepabėgsite, o su laiku teks susitaikyti, jog odoje natūrali hialurono rūgšties gamyba ima mažėti.

Hialurono rūgšties itin gausu gyvūniniuose audiniuose, bet tose vietose, kur jos gausiausiai - mes jų nevartojame. Taigi, tokiu atveju reikėtų vartoti maisto papildus, kurie galėtų organizmui padėti pasisavinti hialurono rūgšties savybių. Taip pat moksliniais tyrimais įrodyta, jog gliukozamino chondroitino ir nuolatinis vartojimas skatina natūralią hialurono rūgšties gamybą.

Žinoma, kiekvieną produktą, preparatą ar vitaminą reikia vartoti saikingai, todėl tikrai išimtis nėra ir hialurono rūgštis. Kiek jos reikia vartoti priklauso nuo kiekvieno žmogaus individualiai, tačiau rekomenduotina  dozė yra 200 mg. hialurono rūgšties kiekvieną dieną. Šios dozės kiekis yra naudingas bei saugus.

Ar hialurono rūgštis gali sukelti šalutinius poveikius?

Kiekviena medžiaga, kurią vartojame, gali sukelti ne tik teigiamas, bet ir neigiamas reakcijas. Gera žinia yra ta, jog vartojant hialurono rūgštį, neigiamo poveikio yra aptikta ypatingai maža dalis, kuri gali pasireikšti tik nedideliam skaičiui žmonių.

Hialurono rūgštis gali sukelti:

trumpalaikį alergijos atsiradimą (ypač tiems žmonėms, kurie turi jautrią odą)neigiamą poveikį nėščiosioms arba maitinančioms kūdikį, nes moksliniais tyrimais nėra įrodyta, jog ši medžiaga yra naudinga esant tokioje gyvenimo stadijoje.

Taip pat svarbu ir tai, jog grožio industrijoje hialurono rūgšties preparatas yra naudojamas itin dažnai. Taip yra todėl, nes grožio specialistų tyrimo rezultatais įrodyta, jog ši rūgštis yra  saugi ir naudinga bei reikalinga žmogaus odai medžiaga. Žinoma, jeigu nusprendėte nuolat vartoti hialurono rūgšties preparatus, pradžioje reikėtų pasitarti su šios srities specialistu. Jis ne tik patars kokiu pavidalu jums jį reikia vartoti, bet ir įvardys kiekį ir preliminarią laiko trukmę, kiek jis jums bus reikalingas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

2024 m. gegužės 12 d. kartu su pirmuoju Respublikos Prezidento rinkimų turu vyks referendumas dėl gimimu įgytos Lietuvos pilietybės išsaugojimo įgyjant kitos, Lietuvai draugiškos, valstybės pilietybę.


Estetinė medicina šiandien užima itin svarbią vietą grožio pasaulyje, na, o botulino toksino ir hialurono rūgšties užpildų injekcijos – pačios populiariausios procedūros. Sunku paskaičiuoti, kurios estetinės korekcijos naudojant hialurono rūgšties užpildus yra statistiškai dažniausios, tačiau į pirmąjį penketuką neabejotinai patenka lūpų apimties ir formos korekcija....


Tinkamos gaminių pakuotės pasirinkimas yra labai svarbus sprendimas, galintis labai paveikti jūsų prekės ženklo sėkmę.


Verta atminti, kad kenksmingų ligų sukėlėjų, tokių kaip virusai, bakterijos, grybeliai ir pelėsiai, neutralizavimas yra ne tik pandemijų uždavinys, bet ir vienas iš svarbių žingsnių gerinant mūsų kasdienio gyvenimo kokybę.


Įvairių rūšių krovinių savininkai labai dažnai užduoda sau klausimą, kaip apsaugoti savo prekes nuo sugadinimo ar net praradimo?


ECB valdančioji taryba palūkanų normas padidino pirmą kartą per 11 metų, o artimiausiais mėnesiais tikimasi, kad palūkanų normos didės dar daugiau.


Kas yra celiulitas žino ar bent jau girdėjo apie tai kiekviena moteris. Tai išties labai nemalonus ir varginantis odos defektas. Nors ilgą laiką celiulitas buvo priskiriamas vyresnio amžiaus moterims, pastaruoju metu apelsino žievele skundžiasi vis jaunesnės merginos.


Labai svarbu suvokti, jog žmogaus kūnas yra ypatingai trapus, todėl svarbu juo tinkamai rūpintis. Būtent tai reiškia, jog nesvarbu, ar tai yra vidiniai organai, ar išorinės kūno dalys, tačiau visam kūnui reikia įvairių specialių medžiagų, kurios palaikytų mūsų sveiką būseną ir gyvenimo kokybę. Viena iš tokių medžiagų yra laikoma hialurono rūgštis, kuri žinoma, kaip lygios ir stangrios odos...


Kai ketinate įsirengti naujus namus arba pertvarkyti ir renovuoti turimus namus, greičiausiai neapseisite be plytelių. Nors plytelių pasirinkimas nebūtinai bus pirmas ir svarbiausias dalykas, esantis planuojamų atlikti darbų sąraše, tačiau žinoti svarbiausią informaciją apie plyteles – reikėtų. Susipažinkite su mūsų parengtu plytelių vadovu, kuriame viskas, ką reikia žinoti apie...


Kiekvieną mėnesį neteisingai suvedę PIN kodą, savo mokėjimo kortelę užblokuoja beveik 4,5 tūkst. klientų, rodo „Swedbank“ statistika. Banko specialistai primena, kad mokėjimo kortelės PIN kodas yra žinomas tik pačiam klientui, ir bankas tokių duomenų nesaugo. Tačiau netyčia užblokavus savo kortelę, su ja dar nebūtina atsisveikinti – atsiminus PIN kodą kortelę galima...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius