Ką reikia žinoti apie krovinių draudimą?

Palangos tiltas, 2022-09-23
Peržiūrėta
1011
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ką reikia žinoti apie krovinių draudimą?

Įvairių rūšių krovinių savininkai labai dažnai užduoda sau klausimą, kaip apsaugoti savo prekes nuo sugadinimo ar net praradimo? Gera išeitis – apsidrausti krovinių draudimu, kuris leidžia kompensuoti tam tikrą sumą įvykus įvairiems nepageidaujamiems įvykiams.

Kas yra krovinio draudimas?

Vežėjai privalo turėti minimalų draudimo paketą, dar vadinamą vežėjo atsakomybe. Todėl siuntėjai gali įsigyti krovinio draudimą, kad apsaugotų savo prekes nuo vėlavimo, praradimo, sugadinimo ar vagystės gabenimo metu. Draudimo rinkoje polisus galima įsigyti iš nišinių paslaugų teikėjų, brokerių, ekspeditorių, įvairiose svetainėse, daugiau informacijos galite rasti internete. Pasirinkęs mokėti draudimo įmoką, siuntėjas apsisaugo nuo įvairių netikėtumų ir nuostolių.

Kada reikalingas krovinio draudimas?

Paprastai visada patartina užsisakyti krovinio draudimą, net jei to nereikalauja įstatymai.

Jūsų krovinys susiduria su didele rizika, nes jis juda per skirtingas rankas, skirtingus sunkvežimius ir skirtingus uostus. Taip pat yra išorinių veiksnių, tokių kaip oro ir eismo sąlygos. Taigi kuo ilgiau jis gabenamas, tuo didesnė tikimybė, kad jis bus pamestas, pavogtas ar sugadintas.

Tai sprendimas, kurį reikia atidžiai apsvarstyti, atsižvelgiant į išlaidas ir naudą. Bet kuriuo atveju krovinių draudimas yra pats geriausias sprendimas įmonėms sumažinti finansinę riziką ir sumažinti tiekimo grandinės nuostolius.

Veiksniai, turintys įtakos krovinio draudimui

Krovinio tipas ir prekybos maršruto supratimas yra labai svarbus, kai kalbama apie tai, kaip siuntos veikia draudimą. Taip pat reikėtų atsižvelgti į tai, kaip supakuotas krovinys , taip pat užtikrinti, kad visos pakuotės būtų paženklintos taip, kad būtų galima identifikuoti. 

Krovinių draudimo privalumai

Pagrindinis krovinio draudimo pranašumas yra tai, kad sumažinate savo finansinius nuostolius, net jei jūsų siunta yra sugadinta ar prarasta. Nedidelė suma kurią mokate draudžiantis, suteikia ramybės, kai prekės iškeliauja iš sandėlio.

Krovinių draudimo rūšys

Krovinio draudimas gali būti apdraustas tiek tarptautiniams, tiek vietiniams pervežimams , ir jis skirstomas į:

Sausumos krovinių draudimas: šis draudimas apima visus sausumos transportus, sunkvežimius ir kitas smulkias transporto priemones. Aprėpties aspektai yra vagystė, žala susidūrimo metu ir kita susijusi rizika.Jūrų krovinių draudimas: Šis draudimas apima gabenimą jūra arba oru. Ji padengia žalą, patirtą dėl krovinio pakrovimo/iškrovimo, nenumatytų oro sąlygų, piratavimo ir kitų svarbių problemų. Be to, šis draudimas apima tarptautinius pervežimus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ligonių kasos sulaukia niekur nedirbančių vyresnio amžiaus gyventojų klausimų, kokios trukmės pensijų socialinio draudimo (darbo) stažas jiems garantuoja sveikatos draudimą, apmokamą valstybės lėšomis. 


Įvairių rūšių krovinių savininkai labai dažnai užduoda sau klausimą, kaip apsaugoti savo prekes nuo sugadinimo ar net praradimo?


ECB valdančioji taryba palūkanų normas padidino pirmą kartą per 11 metų, o artimiausiais mėnesiais tikimasi, kad palūkanų normos didės dar daugiau.


Kas yra celiulitas žino ar bent jau girdėjo apie tai kiekviena moteris. Tai išties labai nemalonus ir varginantis odos defektas. Nors ilgą laiką celiulitas buvo priskiriamas vyresnio amžiaus moterims, pastaruoju metu apelsino žievele skundžiasi vis jaunesnės merginos.


Labai svarbu suvokti, jog žmogaus kūnas yra ypatingai trapus, todėl svarbu juo tinkamai rūpintis. Būtent tai reiškia, jog nesvarbu, ar tai yra vidiniai organai, ar išorinės kūno dalys, tačiau visam kūnui reikia įvairių specialių medžiagų, kurios palaikytų mūsų sveiką būseną ir gyvenimo kokybę. Viena iš tokių medžiagų yra laikoma hialurono rūgštis, kuri žinoma, kaip lygios ir stangrios odos...


Oro drėkintuvai yra puikūs pagalbininkai norint palaikyti sveiką drėgmės lygį namuose. Dažniausiai namuose vyrauja itin sausas oras, ypatingai šildymo sezonu. Sausas oras mažina deguonies įsisavinimą, todėl jaučiame nuovargį, blogai miegame. Džiūsta akių, nosies, gerklės gleivinė. Sausėja plaukai, oda. Sausas oras didina galimybę susirgti peršalimo ligomis, nes tokioje terpėje...


Kai ketinate įsirengti naujus namus arba pertvarkyti ir renovuoti turimus namus, greičiausiai neapseisite be plytelių. Nors plytelių pasirinkimas nebūtinai bus pirmas ir svarbiausias dalykas, esantis planuojamų atlikti darbų sąraše, tačiau žinoti svarbiausią informaciją apie plyteles – reikėtų. Susipažinkite su mūsų parengtu plytelių vadovu, kuriame viskas, ką reikia žinoti apie...


Daugiausiai krovinių aptarnavo Vilniaus oro uostas – 3 663,8 tonų (20 proc. daugiau nei pernai). Kauno oro uoste aptarnauta 802,3 tonų (4 proc. daugiau), Palangos – 0,9 tonų (30 proc. daugiau).


Kiekvieną mėnesį neteisingai suvedę PIN kodą, savo mokėjimo kortelę užblokuoja beveik 4,5 tūkst. klientų, rodo „Swedbank“ statistika. Banko specialistai primena, kad mokėjimo kortelės PIN kodas yra žinomas tik pačiam klientui, ir bankas tokių duomenų nesaugo. Tačiau netyčia užblokavus savo kortelę, su ja dar nebūtina atsisveikinti – atsiminus PIN kodą kortelę galima...


Specialistai sako: Lietuvoje viešai tiekiamas vanduo daugeliu atveju yra saugus, jį gerti galime be papildomo paruošimo. Visgi, kaip teigia Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (NMVRVI) Mitybos skyriaus vedėja Ilona Drulytė, fasuotas vanduo – populiari prekė. Rinkos dėsniai teigia: pasiūlos nebūna be paklausos. Kokios priežastys skatina pirkti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius