Ką sprendžia ir kuo rūpinasi investicinė „Litesko“ priežiūros komisija?

Zigmas Vaičiūnas, 2010-03-02
Peržiūrėta
1781
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškiai su viltimi sutinka spaudoje paskelbtą 2010 m. vasario 19 d. aštuonių Tarybos narių kreipimąsi į valdžią dėl referendumo su UAB „Litesko“ sutarties nutraukimo.

 

Beveik 10 metų „Litesko“ valdo Palangos šilumos ūkį, „investuoja“ gerindama šilumos tiekimo sąlygas, bet kainos pastoviai didėja, o valdžia su Investicijų komisija tuoj pat pasiskundžia UAB „Litesko“ komercijos direktoriui Svajūnui Juodkai, kad jis Tarybos narius ir palangiškius apkaltintų „pigiu“ politikavimu ir pateikia Kelmės miesto (valdo „Litesko“) pavyzdį, kur pastatyti 2 biokuru kūrenami katilai. Šio kuro sunaudoja 90 proc., o Palangoj tik 40 proc. Kodėl per 10 metų pastatytas Palangoj tik vienas biokuro katilas už 5 mln. litų, o viso investicijoms sunaudota 16 milijonų litų, nepasinaudota Europos Sąjungos lėšų parama trasų renovacijai ir natrojo katilo statybai. Investicinė komisija nėra juridinis asmuo, kontrolę turi užtikrinti miesto taryba, kuri jau 10 metų negauna ataskaitų apie sutarties vykdymą. To neneigia ir buvęs meras, dabartinis Seimo narys Pranas Žeimys.

Kas gali paneigti, kad ir dabar čia nekyšo „Rubikono“ „ūsai“, kad kyšo palangiškiams seniai aišku, bet niekas nepaima už tų „ūsų“ iš esmės. Visa valdžia tyli ir nori palikti gyventojus šioje pelkėje.

Praėjusiais, 2009 metais, gruodžio mėnesį, J.Janonio gatvės 43 namui buvo išskirta investicija šilumos mazgo renovacijai, atskiriant prie šio mazgo prijungtą dviejų aukštų medinį namą. Vicemeras R.Garolis su savo komisija pritarė šiai investicijai, bet jau daugiau kaip metai niekas nevykdo darbų, nors buvo kreiptasi daug kartų.

Vykdant šia investiciją buvo kreiptasi į Palangos miesto merą V.Stalmoką ir UAB „Litesko“ direktorių R.Jablonskį 2009 05 22 Nr.V-518 prašant atlikti namo renovaciją, pertvarkant šiluminį mazgą ir visuose butuose (20 butų) įrengiant individualią šilumos tiekimo apskaitą su paduodamos šilumos reguliavimu kambariuose. Šio namo šilumos mazgo renovacija įtraukta į 2009 metų investicijų progra, o kitas išlaidas sutiko dengti namo gyventojai. Valdžios sprendimas kaip visada: R.Jablonskis pasiūlė kreiptis į Savivaldybę, meras į apskrities administraciją.

Manau aišku, kaip visi „puikiai“ rūpinasi gyventojų namų renovacija ir modernizacija, kaip gina viešąjį interesą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...


Visuomenės informavimo etikos komisija rugsėjo 13 d. išnagrinėjo Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Dariaus Kubiliaus, kuris dėl netinkamo elgesio buvo atstatydintas iš Palangos miesto savivaldybės tarybos Etikos komisijos pirmininko pareigų, skundą dėl laikraščio „Palangos tiltas“ redaktoriausLino Jegelevičiaus publikacijos „Atsipiskit* nuo Palangos mero ir eikite nachui – jūs...


Likus mažiau nei metams iki 2023 m. savivaldybių tarybų narių rinkimų Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) išanalizavo Lietuvos savivaldybių tarybų narių kaitos duomenis ir parengė apžvalgą. Joje matoma, kaip keitėsi 60-ties Lietuvos savivaldybių tarybų sudėtys nuo pastarųjų visuotinių savivaldybių tarybų rinkimų, vykusių 2019 m. kovo 3 d., iki š. m. kovo 31 d. 


Lietuvos savivaldybių asociacija, vienijanti 60 šalies savivaldybių, palaiko Palangos miesto savivaldybės tarybos ir mero kreipimąsi į valstybės vadovus dėl ketinimų privatizuoti poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ Palangoje, kuriuo kategoriškai nesutinkama, kad būtų likviduojamas mūsų kurorte veikiantis poilsio ir reabilitacijos centras, naikinama kurorto sanatorinio gydymo...


Pasibaigus Seimo rinkimams Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) išanalizavo išrinktų į Seimą kandidatų duomenis ir sudarė statistinių Seimo nario ir Seimo narės portretus. VRK duomenimis, Seimo nario mandatus iškovojo 103 vyrai ir 38 moterys. Todėl remiantis dar vasarą būsimų Seimo narių pateiktais duomenimis buvo sudaryti statistiniai Seimo nario ir Seimo narės portretai.


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai, tęsdami tradiciją artėjant Vėlinėms pagerbti į Amžinybę iškeliavusius kolegas, ketvirtadienį, spalio 31 d., aplankė Palangos kapinėse amžinojo poilsio atgulusių Savivaldybės tarybos narių kapus.  


Iki savivaldos rinkimų 2015-ųjų vasarį ar kovą liko visai nedaug. Gerai paatostogavę, įdegę ir pasiturškę Baltijoje, politikai jau rudenį išsiims didesnio ar mažesnio kalibro ginklus ir žengs į politikos fronto liniją- prasidės rinkimų kampanijas. Ko jie gali tikėtis artėjančiuose Tarybų rinkimuose? Kuo jie labiausiai įsiminė miestelėnams, žiniasklaidai per daugiau kaip tris...


Palangiškiai su viltimi sutinka spaudoje paskelbtą 2010 m. vasario 19 d. aštuonių Tarybos narių kreipimąsi į valdžią dėl referendumo su UAB „Litesko“ sutarties nutraukimo.


Renginys ,,Kinijos Liaudies Respublikos poezija, fotografija ir kinofilmai Palangoje 2010“, skirtas KLR 60-mečiui paminėti ir Kinų Naujiesiems metams pasitikti 2010 m. vasario 12 d.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius