Ką suradome,tą ir paliksime

Jau ketvirtas pavasaris, kai mamos dovanotą gėlę – pelargoniją – išnešu į lauką. Noriu, kad ši paaugtų, sustiprėtų, pasilepintų saulės spinduliuose. Pelargonija – ne tik gražius žiedus užauginantis augalas.Jis – mano draugas, –mamos nebėra (iškeliavo į savo kalnelį), o pelargonija gyvenamano namuose...
Misija – būti mama
Motinos diena visame pasaulyje minima skirtingu laiku. Lietuvoje ji švenčiama nuo 1928 m. pirmąjį gegužės sekmadienį.Kartu su lietuvaičiais Motinos dieną mini vengrai,portugalai, ispanai, Pietų Afrikos gyventojai ir rumunai.
Kiekviena tauta turi savą istoriją.Moters – motinos įvaizdis. Ji susijusi suišskirtinėmisvienosar kitos šalies istoriškai susiklosčiusiomis aplinkybėmis: švietimu, kultūra, ekonomika, morale.
Būti mama – garbė ir atsakomybė. Motina –kaip Žemė: vientisa, nedaloma, svarbi visiems ir atskirai kiekvienam iš mūsų.Kokius vaisius ji užaugina, tuo ir džiaugiasi.
Pamenu,mano anyta, žinodama,kad jos liga sunki ir nepagydoma, susiruošusi į ligoninę pasiėmėtik savo trijų sūnų nuotraukas,kurias įsidėjo į maldaknygę, daugiau nieko...Motinos meilę priimame kaip kasdieninę duoną. Galvojame,jog ji niekada nesibaigs. Gyvenimas diktuoja savo sąlygas, o laiko ratas,kaskart atsinaujinęs,nepaliaujamai juda į priekį.Gaila,kad besisukdami šiame kosminiu greičiu lekiančiame laiveatsikvošime tada,kai ant palangės pražysta kažkada mamos padovanota gėlė...
Šeima – medžio šaknys ir šakos
Besidalindama savo nostalgiškais prisiminimais, gavau nuo savo draugės, gyvenančios Anglijoje, elektroninį laišką. Šis laiškas sugrąžino mane į realybę.Ji rašė: „Šeima – tai mūsų šaknys. Iš jų mes išaugome. Ir ne tik tėvai,seneliai, bet ir proseneliai,propropro… seneliai. Mes turime jų genus (faktinis įrodymas – ligų paveldimumas siekia septynias kartas), mes esame jų nemirtingumas, o mūsų vaikaiyra mūsų nemirtingumas(ne kiekvienam duotas nemirtingumas, nekiekvienam duoti Vaikai). Negalime teigti, kad tai yra biologinis nemirtingumas,nes ir talentai ir charakterio savybės irgi kažkiek persiduoda iš kartos į kartą.Todėl ŠEIMA, kurioje gimėme, yra tai,kas jau buvo šimtmečiais iki mums gimstant joje. Tai – tarsi medis: su gilios praeities ir dabarties(praeityje – proproproseneliai, dabartyje – dar gyvi seneliai, tėvai) šaknimis ir su artimesnėmis ar tolimesnėmis šakomis (broliais, seserimis,pusbroliais,pusseserėmis,tetomis, dėdėmis).Ir kiekviena giminė stengiasi saugoti savo medį (sąlyginai vadinkim – medžiu) ir visas jo šakeles, nes nukirtus bet kurią šakelę, visas medis daugiau ar mažiau kraujuoja,kenčia. O ar šakelė gali gyventi be medžio? Gali,jei pati išleidi tokias šaknis, kad jokios audros jai nebaisios. Bet kol išleidžia tokias tvirtas šaknis pati– vėtros ją gerokai aplaužo (jei visai nesulaužo). Bet net išleidusi savas šaknis, šakelė lieka būtent to medžio dalis.Išuosio šakelės išaugs uosio medis,iš obels šakelės–obels medis (tegul ir sulaukėjusios obels su kitokiais obuoliukais,bet obels).
Paradoksas tame,kad šakelė pati pradės tos pačios rūšies naują medį kada nors tapdama to medžio gilia šaknimi. Panašu į filosofiją? Gal,bet tai tikra,tai egzistuoja nepriklausomai nuo to, norim mes to ar ne –tiesiog taip radom,taip ir paliksim”.
P.S.
Parašiusi šias eilutes, nutariau palaistyti gėles („gėlių batus“), kuriuos prieš keletą dienų pasodinau kartu su savo anūkėmis. Nepamiršau ir pelargonijos. Kaip galėčiau, juk ji pražysta per Motinos dieną!
Irena VALUŽĖ
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
Paroda bibliotekoje. „Klaipėdos krašto antspaudai ir pinigai“
2023 01 17 | Rubrika: Miestas
Klaipėdos krašto prijungimas prie Lietuvos – vienas reikšmingiausių įvykių XX a. Lietuvos istorijoje, turėjęs didelės įtakos ekonominei, kultūrinei ir politinei raidai.
Primename, kad pasiskiepyti nuo COVID-19 ligos be išankstinės registracijos galima kiekvieną ketvirtadienį VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centre (Vytauto g. 92) nuo 11 val. iki 16 val. ir sausio 14 d., penktadienį, „Ave Medica“ klinikoje (Gintaro g. 46) nuo 9 val. iki 14 val.
Palangos oro uostas ruošiasi svarbiai rekonstrukcijai, kuri vyks 2021 metų rudenį - bus atlikta būtina oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija, taip pat atnaujintas riedėjimo takas bei kitos perono dalys.
Monikos Marijos akustinis koncertas.
2018 10 19 | Rubrika: Ką ir kur veikti Palangoje
Ką suradome,tą ir paliksime
2018 05 10 | Rubrika: Nuomonės
Jau ketvirtas pavasaris, kai mamos dovanotą gėlę – pelargoniją – išnešu į lauką. Noriu, kad ši paaugtų, sustiprėtų, pasilepintų saulės spinduliuose. Pelargonija – ne tik gražius žiedus užauginantis augalas.Jis – mano draugas, –mamos nebėra (iškeliavo į savo kalnelį), o pelargonija gyvenamano namuose...
Turistinis žygis dviračiais su šūkiu „Sudie, Vasara!“
2016 08 25 | Rubrika: Miestas
Šeštadienį, rugpjūčio 27 d., Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės pasieniečiai organizuoja turistinį žygį dviračiais „Palanga 2016“.
Link šimtojo jubiliejaus artėjančio senolio jaunystės paslaptis – meilė paukščiams
2014 09 11 | Rubrika: Nuomonės
Palangoje, ramioje Žemaitės gatvelėje, savo rankomis pastatytame name gyvena 97-erių sulaukęs Jurgis Kuzmickas. Jis – seniausias Lietuvos balandžių augintojas. Į klausimą, kaip sulaukus tokio garbingo amžiaus išlikti tokiu jaunu, senolis, primerkęs savo žydras akis pakelia jas į dangų ir juokdamasis sako: „Ką žinosi, gal suradome eleksyrą amžinai...
Ką vyrams apie „pasibarškinimą“ pasakytų Griša Rasputinas?
Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2014 07 17 | Rubrika: Nuomonės
Prisipažinsiu, vaikiai ir visi mieli palangiškiai, aš, Gediminas, aš esu labai nelaimingas, kai pamatau „zgrabnesnę“ moteriškę, aš tuoj pat, nors man greit 67 metai, pasijuntu „Joje esantis“. Seksas vyrą ramina, kaip jūros horizontas. Oi, aš dabar daug moterikių pamylėčiau, pavoliočiau kaip tešlą šližikams.
Danius Puodžius: „Augau ne aš, mano akyse augo Palanga“
Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 09 14 | Rubrika: Miestas
„Mano akyse Palanga augo, auga ir dabar. Galia tik, kad šis procesas kurį laiką buvo kiek sustingęs. Anuo metu kurortas sparčiai plėtėsi, nes vietos valdžia glaudžiai bendradarbiavo su Vilniumi, gerai, kad dabartiniai miesto vadovai vėl tą aktyviai daro“, – sako dvidešimt metų prie Palangos valdžios vairo stovėjęs tuometinio Vykdomojo komiteto pirmininkas, po...
Meras pasiklydo tarp informacijos ir reklamos
Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 02 26 | Rubrika: Miestas
Palangos padangėje trinktelėjo lyg iš giedro dangaus – miesto meras Vytautas Stalmokas pagrasino svarstysiąs galimybę atsistatydinti.