Kam labiausiai reikalingas alkoholis naktį?

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2011-03-21
Peržiūrėta
999
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kam labiausiai reikalingas alkoholis naktį?

Pradėjęs riedėti naujai išrinktos būsimos Palangos valdžios partnerių vežimas, regis, rimtai užkliuvo už pirmojo akmenėlio.  Liberalus tiesiog pašiurpino konservatorių programinė idėja mieste uždrausti alkoholio prekybą po vidurnakčio.  Liberalcentristų lyderis Saulius Simė ruošiasi net paprotinti kurorto konservatorius, kad šie atsisakytų savo minties. Anot, S.Simės, visa logika yra už tai, kad toks draudimas nebūtų teisingas.

 

„Įsivaizduokime, kad į kurortą atvažiavusi pailsėti mergina negalės nusipirkti kokteilio bare po vidurnakčio”, - aimanuoja liberalas. Įdomu, kokiai profesijai priklausančia mergina taip rūpinasi S.Simė, jei, atvykusi prie jūros, ji į barą gerti kokteilio išsiruošia po vidurnakčio?

Apie kokią logiką kalba šiai idėjai prieštaraujantys liberalai?  Ar, anot jų, logiška yra į Palangą atvykusiems poilsiautojams suteikti sąlygas girtuokliauti per naktį?  Kieno interesus atstovauja palangiškių į miesto tarybą išrinkti politikai?  Tik ne miesto gyventojų, kurie yra išvarginti vasarą per naktis gatvėse sklindančiais neblaivių orgijų ir muštynių garsais.  Paklauskite, ką apie tai mano liberalcentristų sąraše rinkimuose dalyvavusi Anželika Karpovič, kuri gyvena netoli neva baru virtusios naktinės alkoholio parduotuvės J.Basanavičiaus gatvėje. Policijos fiksuojamų įvykių suvestinė mirga pranešimais apie vasaros naktimis Palangoje sužalotus ir apiplėštus žmones, masines muštynes, neblaivių jaunuolių siautėjimą viešose vietose, kurį tramdyti į kurortą važiuoja keliasdešimt Viešojo saugumo tarnybos karių.

Kam tokia naktinė alkoholio prekyba yra naudinga, netruko paaiškėti. Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Gintaras Sičiūnas rėžė iš peties:  alkoholio prekybą po vidurnakčio siūlantiems uždrausti politikams reiktų apsilankyti pas psichologą.  Anot G.Sičiūno, Palangoje naktinis gyvenimas yra privalomas, o poilsiautojams ir jaunimui reikia pramogų.  Koncertų, pasilinksminimo vietų nėra, todėl nevalia iš jų dar ir alkoholį atimti.

Prieš kažką siunčiant pas psichologą šitaip prakalbusiam verslininkui pačiam neprošal būtų atvėsti relaksacijos kabinete ir permąstyti, ką jis pasakė.  Pagal G.Sičiūną, Palanga tiesiog privalo nakties metu suteikti visas sąlygas atvykėliams prisiliuobti kiek nori ir kada nori.  Nes tai, pasirodo, ir yra mūsų kurorto suteikiama tikroji pramoga jaunimui ir poilsiautojams.  Drįstu suabejoti, ar būtent tokia yra visų Palangos verslininkų nuomonė?

Ką šiai idėjai prieštaraujantys verslininkai siūlo?  „Galima rasti ir kitokių būdų, kaip pažaboti dėl alkoholio kylančią netvarką pagrindinėje alėjoje ir mieste”, - sako S.Simė.  Tad kodėl per ketverius metus neradote?  Pabandžiusi apriboti prekybos alkoholiu laiką pavienėms kavinėms, valdžia liko it musę kandusi, nes teismai visus tuos sprendimus panaikino.

G.Sičiūnas siūlo kiekviename „karštame” taške per naktį pasodinti po policininką ir šiam sumanymui iš miesto biudžeto kasmet nepagailėti 100 tūkstančių litų.  O kodėl ne iš paties G.Sičiūno kišenės?  Vasarą per naktis prie „Laukinių vakarų salūno” policijos ekipažas turėdavo budėti per ištisą naktį.  Pareigūnams iš šios vietos pasitraukus iš karto kildavo muštynės.  Anksti rytais komunalinininkai negalėdavo valyti J.Basanavičiaus gatvės, nes būdavo apstumdomi čia žąsis varinėjančių pergėrusių chuliganų, o valymo techniką vairuojantys darbuotojai bijodavo išlipti iš transporto priemonių kabinų.

Gindamas teisę per naktį pilstyti alkoholį įsikarščiavęs mūsų verslo prezidentas nebeskiria net draudimo nuo apribojimo.  Niekas nesiūlo uždrausti alkoholio Palangoje.  Kalbama tik apie jo prekybos laiko apribojimą.  Kai trūksta protingų argumentų prieštarauti, griebiamasi net auksinių teiginių.  Antai, prieš alkoholio prekybos laiko ribojimą piestu stojantis sveiko proto liberalas Tomas Žulkus tikina, kad vasarą iki 23 valandos dar saulė šviečianti.  „Vasarą juk niekas neina miegoti 23 valandą”, - antrina jam G.Sičiūnas, lyg poilsiautojai užmiega tik prigėrę.

Niekas tokiu metu poilsiautojų nebando nuguldyti.  Ir nebūtina naktį kavinių uždarinėti.  Iki vidurnakčio užsisakę alkoholinių gėrimų kultūringai vakarojantys žmonės restoranuose sėdės iki paryčių.  Kita vertus, su šeimomis prie jūros pailsėti atvykusiems žmonėms net nėra būtinybės gerti ir šlaistytis po miestą per naktį.  Alkoholyje skandinamos naktinės linksmybės rūpi tik pigų alų plempiančiam, praeivius užkabinėjančiam ir po to automobiliuose nakvojančiam jaunimėliui.  Ar dėl tokių „poilsiautojų” netekties jau dabar raudoja S.Simė, T.Žulkus ir G.Sičiūnas?  Jie, matyt, nė karto nėra per naktį važinėję su policijos pareigūnais, kai Palangos gatves okupuoja girtos ordos, su kuriomis pareigūnai susitvarko tik sukibę po kelis.

Regis, ne taip seniai, per vasaros sezono atidarymo šventes atsisakę triukšmingų diskotekų, visi atsikvėpėme bent jų metu šitaip atsikratę girto jaunimo antplūdžio.  Kurorto gatvėse net vakarais išdrįsdavo pasirodyti poilsiautojų šeimos, o verslininkai džiaugėsi solidesniais klientais ir kavinėse jų apmokamomis nemažomis sąskaitomis.  Kodėl dabar atskiri verslininkai ir jų diktatui pasiduodantys politikai taip baiminasi, kad apribojus prekybos alkoholiu laiką į Palangą niekas nevažiuos?  Tuos kas nebematys reikalo pas mus važiuoti, pakeis tikrieji poilsiautojai, kurių ir laukia kurorto viešbučiai ir restoranai.

Keisčiausia, kad ištisus metus Palangoje veikiančių ir nuostolingą žiemos laikotarpį kenčiančių kavinių savininkai nesistengia suprasti, kad toks sprendimas yra naudingas jiems patiems.  Nebeleidus alkoholio pardavinėti po vidurnakčio, jų kavinėse vakarojantiems svečiams neliks prasmės pakilti ir eiti kitur.  Svarbiausia, kad mieste išnyks naktinė agresyviai nusiteikusio girto jaunimėlio migracija, nes kažkur eiti nebebus prasmės.

O į Palangą pailsėti atvažiaviavusios merginos, kurių laisvalaikiu taip yra susirūpinęs S.Simė, prieš vidurnaktį užsisakiusios po du, tris kokteilius liks sėdėti tame pačiame bare, į kurį atėjo.  Kas nuo tokio sprendimo nukentės? Palangoje per vasarą nuo 22 valandos iki ryto verslą „darančios” naktinės girdyklos, kurios, pastačius kelis staliukus ir mikrobangų krosnelę, virsta barais.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

  Nė nereikia sakyti, kad internetas yra itin svarbi daugelio gyvenimo dalis. Darbai, mokslai, apsipirkimai, įvairios pramogos – visa tai ir dar daugiau vyksta internete. Tačiau norint, kad naršymas internete būtų produktyvus, kokybiškas ir sklandus reikia išsirinkti sau labiausiai tinkantį internetą. Kaip tik šiuo metu svarstote, kokį internetą pasirinkti? Niekaip nepavyksta apsispręsti?...


Viena ilgiausiai šalyje gyvuojančių socialinės atsakomybės akcijų – saugaus eismo iniciatyva „Apsaugok mane“ šiemet bus surengta jau 21-ą kartą. Šios akcijos metu, kaip ir kasmet, didžiausia šalies draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ kartu su Palangos miesto savivaldybe rugsėjį kviečia pasirūpinti moksleivių saugumu keliuose: visi...  Liaudies išmintis sako: ankstyva varna dantis krapšto, o vėlyva – akis.  Nežinia, kiek politinių partijų skyrių ir jų lyderių Palangoje gali prilygti varnoms – neabejotinai, tarp jų yra ir labiau kilmingų paukščių ar visai nušepusių žvirbliukų, bet savivaldybės Tarybos rinkimais Palangoje kol kas nekvepia, nors iki jų teliko tik pusantro...


Ar naujas vedlys atgaivins prislopusius kurorto liberalus?

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 05 15 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Su konservatoriais dėl valdžios Palangoje nuolat stumdęsi ir savivaldos rinkimuose vieni iš favoritų būdavę kurorto liberalai pasiekė dugną. Kažkada turėto populiarumo likučius gramdanti ši politinė jėga šiandien priversta pripažinti, kad Palangoje savo gretose nebesuranda lyderio, tinkamo kitais metais vesti į savivaldos rinkimus.


Miesto valdžia tyliai pažymėjo šimto dienų atkarpą. Nuo valdžios lovio rinkėjų ar buvusių partnerių nuvarytų buvusio miesto valdžios, regis,   niekas, išskyrus mūsų laikraštį, nė neprisiminė. Koks buvo šimtas dienų   tiems, kurie dar neseniai sprendė miesto ateitį ir buvo svarbūs mūsų visų gyvenimui kurorte?   „Palangos tiltas“...


Kam labiausiai reikalingas alkoholis naktį?

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2011 03 21 | Rubrika: Miestas

Pradėjęs riedėti naujai išrinktos būsimos Palangos valdžios partnerių vežimas, regis, rimtai užkliuvo už pirmojo akmenėlio.  Liberalus tiesiog pašiurpino konservatorių programinė idėja mieste uždrausti alkoholio prekybą po vidurnakčio.  Liberalcentristų lyderis Saulius Simė ruošiasi net paprotinti kurorto konservatorius, kad šie atsisakytų savo minties. Anot, S.Simės, visa...


Modernaus kurorto siekis suerzino valdžios trubadūrus

Irena Švanienė, asociacijos „Svetingas šeimininkas“ pirmininkė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Kuo toliau, tuo „Vakarinės Palangos“ laikraštis stebina labiau.  Užuot buvęs objektyviu miesto laikraščiu, atspindinčiu visų kurorto gyventojų mintis, jis jau seniai tapo Palangos valdžios ir miestą valdančios liberalcentristų partijos organu, savotišku jų dvaro trubadūru.


Ar tarybai užteks ryžto prekybą alkoholiu suvaržyti iš esmės?

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2010 09 06 | Rubrika: Miestas

Rugsėjo 1-osios dienos popietę mokslų pradžią švenčiantys Palangos vyresniųjų klasių mokiniai J.Basanavičiaus gatve traukė link jūros tilto nešini šampano ir rimtesnių alkoholinių gėrimų buteliais. Iš kur jie gavo pirkti svaigiųjų gėrimų, jei rugsėjo pirmą dieną prekyba alkoholiu visoje šalyje yra uždrausta? Toje pačioje J.Basanavičiaus gatvėje veikia barui prilyginta alkoholio...


Praėjusį ketvirtadienį įvyko Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Palangos skyriaus visuotinis susirinkimas. Jame skyriaus nariai vienbalsiai rinkimų į savivaldybės Tarybą, vyksiančių 2011 metais, sąrašo lyderiu patvirtino skyriaus pirmininką Šarūną Vaitkų. Taip pat patvirtinta kandidatų į rinkimų sąrašą sudarymo tvarka bei išklausyta informacija apie šalies Seimo ir Vyriausybės...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius