Kėlusi sparnus skrydžiui Palanga juos atmušė į kitų savivaldybių abejingumą

Gina KUBILIŪTĖ, 2012-05-14
Peržiūrėta
527
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kėlusi sparnus skrydžiui Palanga juos atmušė į kitų savivaldybių abejingumą

Sunkiai naujoms skrydžių linijoms kelią skinančiam tarptautiniam Palangos oro uostui viltis  neblėsta kada nors į Palangą prisivilioti pigių oro vežėjų. Regis, tokius ketinimus teks atidėti ateičiai – į Palangos siūlymą kitoms apskrities savivaldybėms padengti kurorte skraidinančių naujų oro kompanijų nuostolius neatsiliepė nė viena.

 

Palangos valdžia remia

Palangos savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus apgailestavo, kad kitos savivaldybės nusprendė neprisidėti prie skrydžių plėtros.

„Manau, kad tai yra didžiulė klaida, nes turėti Vakarų Lietuvoje išvystytą oro uostą yra labai aktualu. Oro uostas turi būti gyvas, tai pakeltų Palangos išvystymo lygį, padidintų turistų srautus“,  – kalbėjo Š.Vaitkus.

Anot jo, prieš kelerius metus Kauno miesto ir rajono savivaldybės rinkodaros priemonėms skyrė dalį savo biudžeto lėšų tam, kad atsirastų naujų krypčių skrydžių į įvairius užsienio miestus, taip regione padidėjo turistų srautai.

Tačiau pinigų skirti naujiems skrydžiams rado tik Palangos savivaldybė. Pasak kurorto mero, jei nuo rugsėjo prasidės nauji skrydžiai, savivaldybė yra numačiusi skirti dalį pinigų – 50 tūkstančių litų. Kitais metais biudžete oro uostui bandytų surasti dar papildomų lėšų, kadangi, kaip minėjo Š.Vaitkus, per metus vienos krypties skrydžius savivaldybės turėtų paremti 200-300 tūkstančių litų.

„Kalbėsime, kad bent Klaipėdos ir Neringos savivaldybės nors per pusę padengtų šią sumą“, – sakė Palangos meras Š.Vaitkus.

 

Žiūri skeptiškai

Tarptautinio Palangos oro uosto direktorė Jolanta Jucevičiūtė pripažino, kad derybos reikalauja laiko. Ir šiuo metu kalbamasi su keliomis oro linijų kompanijomis dėl naujų skydžių Lietuvos kurorte.

„Tokios procedūros užtrunka ilgai. Savivaldybės supranta naujų skrydžių poreikį, tačiau nėra pajėgios skirti lėšų, nes šie metai finansiškai joms nėra geri“, – apgailestavo J.Jucevičiūtė.

Palangos oro uostas derybas veda ir su verslininkais, kuriems aktualus turistų gausesnis srautas. Anot pašnekovės, pastarieji taip pat pritaria, kad nauji skrydžiai pagyvintų Vakarų Lietuvos regioną.

„Tačiau į rėmimą jie žiūri skeptiškai, teigia, kad tai yra valstybės pareiga pasirūpinti skrydžių plėtra. Latvijos verslininkai kitaip žiūri, jie kaip tik prisideda prie Rygos oro uosto, kad jame būtų daugiau skydžių“, – kalbėjo Palangos oro uosto direktorė J.Jucevičiūtė.

Anot jos, pajūrio savivaldybės norėtų, kad iš Palangos oro uosto lėktuvai skraidytų į Angliją ir Vokietiją.

 

 

Jūsų komentaras:

Jonas 2012-08-31 15:17 (IP: 88.119.138.238)
kiek galima straipsneli, kurio niekas nebeskaito, cia laikyti? Negi nera apie ka nors naujo parasyti?

kokiu jus skrydziu norit 2012-05-15 19:09 (IP: 86.100.62.110)
jei juciute masulio ir vaztakio komandas vykdo ir atleidineja paskutinius specialistus. Ten bedirba seniai 68 metu ruskiai policajai juciutes pavaduotojai ir vista agronome kuri per viena vieta gavo si darba.

Taip pat skaitykite

Pasibaigus Palangos miesto savivaldybės 2011–2020 m. strateginio plėtros plano įgyvendinimo laikotarpiui bei pasikeitus socialinei ir ekonominei aplinkai savivaldybėje, buvo parengtas naujasis Palangos miesto savivaldybės strateginis plėtros planas.  


Palangos miesto savivaldybės taryba vakar, ketvirtadienį, patvirtino 2021 metų kurorto biudžetą. Numatoma, kad miesto biudžeto pajamos sieks 31 mln. 385 tūkst. eurų.


Dėl naujų skrydžių Palangoje verslas nekrykštauja

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 23 | Rubrika: Verslas pinigai

Nors šįmet Palangos oro uostas daugelį nudžiugino pranešęs apie dvi naujas kryptis - Dortmundo (Vokietija) ir Bergeno (Norvegija) - dalies Vakarų Lietuvos verslo atstovų tokie skrydžiai nedžiugina. Pastaraisiais metais verslininkai kone maldavo tiesioginio skrydžio į Hamburgą. Tarp prioritetinių skrydžių buvo priskirtos kryptys į Frankfurtą, Diuseldorfą ir Amsterdamą. Tačiau...


Nuo rugsėjo mėnesio Palangoje gyvenantys negalią turintys žmonės turi galimybę pasikviesti asmeninį asistentą į namus ir sulaukti pagalbos kasdienėse situacijose, kuriose neįgalusis neretai susiduria su jam neįveikiamais iššūkiais. Asmeninio asistento paslauga Palangoje dėl nežinojimo ir neskubėjimo priimti naujoves dar tik skinasi kelią, tačiau kitų savivaldybių pavyzdžiai...


Mažų kainų skrydžių bendrovė „Wizz Air“ nuo ateinančių metų kovo 23 dienos pradeda skrydžius iš Palangos į Londono Lutono oro uostą. Tarp Lietuvos vasaros sostine tituluojamos Palangos ir Londono Lutono oro uosto skrydžiai bus vykdomi du kartus per savaitę – pirmadieniais ir penktadieniais.


Ieškoma galimybių didinti skrydžių iš Palangos oro uosto geografiją

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 11 07 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos regiono pasiekiamumo didinimas oro transportu – Palangai ir visam Vakarų Lietuvos regionui itin aktualus klausimas, kurį kurorto meras Šarūnas Vaitkus kartu su kitų Klaipėdos regiono savivaldybių merais aptarė asociacijos „Klaipėdos regionas“ visuotiniame narių susirinkime bei susitikime su susisiekimo viceministru Arijandu Šliūpu. Apie galimybes...


Tarptautinis Palangos oro uostas informuoja, kad vasarą čia vėl bus vykdomi reguliarūs skrydžiai į Maskvą. Į Rygą ir Oslą lėktuvai kils dažniau nei žiemos metu. Tačiau paaiškėjo, kad ilgai laukto reiso į Londoną šiemet nebus, nors pajūrio savivaldybės pernai metų pabaigoje buvo nutarusios šiam skrydžiui populiarinti skirti 400 tūkstančių litų. Iš jų 150 tūkst. Lt...


Kai Lietuva pagerbia šauniausius savo olimpiečius, Londone susižėrusius net penkis – daugiausia per visą Nepriklausomybės laikotarpį – medalius, Palanga galbūt savo pirmojo olimpinio medalio susilauks jei   ne Brazilijoje, Rio De Žaneire, kur 2016-aisiais vyks kitos Olimpinės žaidynės, tai po jos vyksiančiose žaidynėse. Tam būtina viena sąlyga: kad tarptautinio...


Sunkiai naujoms skrydžių linijoms kelią skinančiam tarptautiniam Palangos oro uostui viltis  neblėsta kada nors į Palangą prisivilioti pigių oro vežėjų. Regis, tokius ketinimus teks atidėti ateičiai – į Palangos siūlymą kitoms apskrities savivaldybėms padengti kurorte skraidinančių naujų oro kompanijų nuostolius neatsiliepė nė viena.   Palangos valdžia remia...


  Trečiadienį kelininkų poilsio namai priešais miesto savivaldybę tapo miesto savivaldybės nuosavybe. Pastato perdavimo sutartį pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ direktorius Petras Kaučikas. Tikimasi, kad savivaldybės jėgomis parengus pastato renovacijos projektą ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius