Steigiama Klaipėdos regiono plėtros taryba - jos kolegijoje Palanga turės du atstovus

Palangos tiltas, 2020-12-03
Peržiūrėta
1725
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Steigiama Klaipėdos regiono plėtros taryba - jos kolegijoje Palanga turės du atstovus

Trečiadienį, gruodžio  2 d.,Klaipėdos regiono savivaldybių merai Steigiamojo susirinkimo metu įtvirtino savivaldybių apsisprendimą steigti Klaipėdos regiono plėtros tarybą. Siūlymas savivaldybėms steigti Regionų plėtros tarybas atsirado šių metų rugsėjį LR Seimui priėmus naują Regioninės plėtros įstatymo redakciją.

„Naujas regioninės plėtros įstatymas suteikia daugiau sprendimo galios patiems regionams. Visi kartu spręsime, kaip norime panaudoti regionui skirtas lėšas, kokiems projektams ir iniciatyvoms teiksime prioritetą. Tikimės, kad įkurta Regionų plėtros taryba leis efektyviau planuoti regiono plėtrą ir racionaliau naudoti ES struktūrines lėšas bei konkrečiai atliepti kiekvienos regiono savivaldybės poreikius“, – apie kuriamą tarybą kalbėjo Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto savivaldybės meras.

Atnaujintos įstatymo nuostatos skatina didesnę regionų decentralizaciją stiprinant regiono plėtros tarybų vaidmenį bei pozicijas formuojant regioninę politiką. Naujosios tarybos planuos ir koordinuos nacionalinės regioninės politikos įgyvendinimą regionuose, skatins jų socialinę bei ekonominę plėtrą, darnų urbanizuotų teritorijų vystymą, regiono savivaldybių bendradarbiavimą, atstovaus regionui. Artimiausia naujos Regiono plėtros tarybos užduotis – naujo regiono plėtros plano parengimas, o vėliau ir administravimas.

Steigiamą Tarybą sudaro visuotinis susirinkimas, kurio dalyviai – visos plėtros tarybą įsteigusios savivaldybės; kolegija, kurią sudarys regiono savivaldybių merai ir savivaldybių tarybų deleguoti Tarybų nariai; administracija ir administracijos direktorius, priimamas į pareigas konkurso būdu; patariamoji partnerių grupė, kurią sudarys darbdavių, profesinių sąjungų, bendruomenių, nevyriausybinių organizacijų atstovai.

Naujai steigiamos Tarybos Kolegiją sudarys 17 narių iš visų regiono savivaldybių – Klaipėdos miestas tarybos kolegijoje turės 5, o Klaipėdos, Kretingos, Skuodo, Šilutės rajonų bei Neringos ir Palangos miestų savivaldybės – po 2 atstovus.

Vakar vykusio Tarybos steigiamojo susirinkimo metu taip pat buvo patvirtinti svarbiausi Tarybos veiklos reglamentavimo dokumentai: Tarybos nuostatai, Tarybos Kolegijos darbo reglamentas bei Tarybos Kolegijos personalinė sudėtis. Steigiamos Tarybos administracijai vadovaus 4 metų kadencijai renkamas administracijos direktorius.

Šiuo metu esančios Regionų plėtros tarybos veikia kaip Vidaus reikalų ministerijos Regioninės plėtros departamento padaliniai, kurie ateinančiais metais bus panaikinti.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos asmens su negalia teisių apsaugos pagrindų įstatymo 16 straipsnio 1 dalies 9 punktu, Palangos miesto savivaldybėje steigiama Asmens su negalia gerovės taryba.  


Informuojame, kad asmenys, kurie neturi galimybės PGR tyrimui užsiregistruoti  www.1808.lt , ar nepavyksta to padaryti per Karštąją liniją tel. Nr. 1808, gali būti PGR tyrimui užregistruoti per savo šeimos gydytojus, o moksleiviai ir pedagogai - per Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atstovus


Trečiadienį, gruodžio 2 d.,Klaipėdos regiono savivaldybių merai Steigiamojo susirinkimo metu įtvirtino savivaldybių apsisprendimą steigti Klaipėdos regiono plėtros tarybą. Siūlymas savivaldybėms steigti Regionų plėtros tarybas atsirado šių metų rugsėjį LR Seimui priėmus naują Regioninės plėtros įstatymo redakciją. Naujai steigiamos Tarybos Kolegiją sudarys 17 narių iš visų...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Palangos miesto savivaldybės Tarybos nario ir UAB „Kretingos vandenys“ direktoriaus Gedimino Valinevičiaus akys nuolat krypsta į elektroninio pašto dėžutę: sūnus Mantaspo verslo vadybos ir administravimo studijų Briuselyje stažavosi Pietų Korėjoje, o vėliau jo, kaip savanorio, keliai nusidriekė į Singapūrą, Tailandą ir Japoniją. Dabar, kai skaitote šį straipsnį...


Palangos miesto savivaldybėje apsilankė ir su miesto meru Šarūnu Vaitkumi ir vicemeru Rimantu Antanu Mikalkėnu susitiko Europos lengvosios atletikos asociacijos atstovai. Jiems pristatyta Palangos sporto infrastruktūra, taip pat ir šiuo metu vykdomi miesto infrastruktūros plėtros projektai.


Trečiadienį Palangoje į pirmąjį posėdį susirinkę Klaipėdos regiono plėtros tarybos nariai vienbalsiai išsirinko tarybos pirmininką ir pavaduotoją. Jais tapo ir praėjusią kadenciją šias pareigas ėję atitinkamai Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas bei Klaipėdos rajono vadovas Vaclovas Dačkauskas.


Nepakankamai išvystyti turistiniai maršrutai, saugumo klausimas keliaujant dviračiais, brangi ir nekomfortiška kelionė tarpmiestiniu visuomeniniu transportu – tai tik kelios problemos, su kuriomis susiduria po Klaipėdos regioną keliaujantys turistai ir regiono gyventojai. Klaipėdos regiono transporto sistemos problemas 2011 m. balandžio mėn. nusprendė...


Palanga rengs kompleksinės plėtros galimybių studiją  1

„Palangos tilto“, Palangos sporto centro inf. , 2013 04 08 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos regiono plėtros taryboje priimtas sprendimas – ES finansavimui gauti būtinas dokumentas pirmiausia turi būti rengiamas kurortui.


Antrus rinkimus Seimo mandato siekusi ir antrą kartą be jo likusi „darbietė“ Genoveita Krasauskienė dėl nesėkmės rinkimuose dabar, regis, kaltina Konstitucinį teismą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius