Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2017-02-13
Peržiūrėta
82
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pulsas

Meras Šarūnas Vaitkus lankėsi Vyriausybėje

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ketvirtadienį, vasario 9 d., Vilniuje dalyvavo Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio susitikime su šalies savivaldybių merais, kurio metu buvo aptariami savivaldai aktualiausi klausimai.
Premjeras S. Skvernelis susitikimo metu pabrėžė, kad Vyriausybė ketina stiprinti
savivaldybių savarankiškumą, mažinti centralizaciją ir suteikti joms daugiau įrankių kokybiškai teikti viešąsias paslaugas gyventojams. „Šalies savivaldybes ši Vyriausybė vertina kaip atsakingus partnerius ir yra pasirengusi tartis įvairiais klausimais, dirbti kartu, kad regionuose mažėtų socialinė atskirtis, būtų pritraukiama daugiau investicijų, kuriama naujų darbo vietų“, – akcentavo Vyriausybės vadovas.
Susitikimo metu buvo išsakyta Lietuvos savivaldybių asociacijos pozicija, kad savivaldybės nori turėti realios įtakos regionų plėtrai ir savo teritorijų ekonominiam augimui, vietos bendruomenės verslumui bei investicijų pritraukimui, o ne tik, kaip yra dažnu atveju, perskirstyti valstybės biudžeto gautas lėšas. Vienas iš tokių įrankių galėtų būti visoms savivaldybėms suteikiama biudžetų pajamų augimo galimybė. Tai yra ­– paliekamas finansinis prieaugis savivaldybėms, kad jos būtų daug labiau motyvuotos skatinti ūkio plėtrą savo teritorijose ir siekti kuo daugiau užsidirbti pačios.
Merai taip pat buvo informuoti, jog Vyriausybė numato keisti teisės aktus ir perduoti savivaldybėms teisę plačiau disponuoti valstybine žeme. Taip gerokai sutrumpėtų įvairios procedūros ir savivaldybės galėtų pritraukti daugiau privačių investuotojų.
Susitikime taip pat kalbėta aktualiomis socialinėmis temomis – vaiko teisių apsaugos ir vaikų globos namų. Pasak merų, savivaldybės yra pasirengusios vykdyti teigiamas pertvarkas šiose srityse, tačiau ragina daryti tai nuosekliai pasirengus, pritaikius teisės aktus dabartinei
situacijai ir atsižvelgus į gerąsias savivaldybėse jau susiformavusias praktikas.
Premjeras informavo ir apie Vyriausybės ketinimus perduoti Darbo biržas savivaldybėms. Jis taip pat pabrėžė, kad savivaldybės turi aktyviai dalyvauti aukštojo mokslo pertvarkoje, atsižvelgiant į regionų poreikius, siekti pokyčių profesiniame rengime.
Susitikime merai taip pat išreiškė susirūpinimą dėl savivaldos savarankiškumo mažinimo, pateikdami konkrečius pavyzdžius, kai, vadovaujantis Konkurencijos tarybos reikalavimais, ribojamos savivaldybių galimybės savarankiškai rinktis viešųjų paslaugų tiekėjus bei pasinaudoti ES investicijomis.
Pasibaigus šiam susitikimui meras Š. Vaitkus su Premjeru S. Skverneliu aptarė Palangai ir Šventajai aktualius klausimus.

Palangos senjorams – nemokamas šokių pamokos

Nuo vasario 19  iki gegužės 28 dienos Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja Palangos senjorams nemokamas šokių pamokas. Veikla vykdoma pagal sutartį su Palangos miesto savivaldybe.
2015 metais šios pamokos sulaukė itin didelio senjorų dėmesio, tikimasi, kad ir šiais metais Palangos senjorai bus aktyvūs.

Palangos kurorto muziejuje – Petro Barono medalių paroda

Kurorto muziejuje vasario 15 d. 17 val. atidaroma šventojiškio dailininko, daugelio konkursų laureato Petro Barono medalių paroda. P. Baronas – daugelio respublikinių, tarptautinių parodų dalyvis, konkursų laureatas, sparčiai kopiantis į medalio meno Olimpą.
Menininkas medalius kurti pradėjo dar studijuodamas, todėl ilgalaikė meninė patirtis įgalino visuomenei pristatyti įtaigiausius kūrinius. Pastaraisiais metais jo veikla įgavo naujų idėjų, ieškojimų, produktyvumo. Menininkas taip pat vertinamas už aktyvų dalyvavimą Šventosios visuomeninėje veikloje. Vienuolika metų P. Baronas buvo vienas iš projekto „Šventosios žemės atminties ženklai“ iniciatorių.

Pareigūnai artėja prie atsakymo dėl skenduolės

Palangos policijos pareigūnai artėja prie atsakymo, kieno neatpažįstamai suirusį kūną sausio 27 dieną Baltijos jūra išmetė į paplūdimį ties Šventąja, rašo lrytas.lt. Kūnas buvo pastebėtas į šiaurę nuo buvusio uosto molo. Skenduolė iki pusės buvo nuoga, tik su juodomis aptemptomis treningo kelnėmis. Matyt, nuo smūgių į jūros dugną ir į Šventosios uosto molo liekanas moters galvos oda buvo taip pažeista, kad nebuvo likę plaukų ir buvo matyti kaukolė. Iki kaulų buvo nubrozdinti ir petys bei rankos. Kūnas buvo taip smarkiai suiręs, kad pradžioje iš pažiūros nebuvo įmanoma nustatyti net lyties. Kad tai yra moteris, buvo galima spręsti tiktai iš aplink kaklą apsivijusios liemenėlės. Kūną apžiūrėję ekspertai spėja, kad vandenyje jis galėjo prabūti ne mažiau kaip du mėnesius. Norėdama nustatyti nuskendusio žmogaus asmenybę, policija išsiuntinėjo paklausimus apie visus tuo laikotarpiu Lietuvoje dingusius asmenis. Neseniai buvo sulaukta pranešimo iš Panevėžio, kur motina policijai buvo pranešusi apie pernai lapkričio 14 dieną pradingusią 42 metų dukrą, kuri iš namų išėjo mūvėdama juodos spalvos treningo kelnes. Depresija sirgusi moteris dingo be žinios palikusi atsisveikinimo laišką. Spėjama, kad ji galėjo atvykti į Palangą ir nušokti nuo jūros tilto. Ar jūra Šventojoje iš tiesų išmetė praėjusių metų lapkritį pradingusios panevėžietės kūną, paaiškės palyginus skenduolės ir Panevėžyje gyvenančios dingusios moters motinos DNR tyrimo rezultatus. Tačiau toks tyrimas gali užtrukti ir porą mėnesių. Pagal Palangos savivaldybės pasirašytą sutartį neatpažintos skenduolės kūnas saugomas vienos Klaipėdos laidojimo paslaugų įmonės šaldytuve. Kūno saugojimas vieną parą kainuoja 37 eurus. Už šią paslaugą sumokėti turėsianti bendrovė „Palangos komunalinis ūkis“ dabar baiminasi, kad kol bus nustatoma paskendusios moters asmenybė, įmonei už kūno saugojimą gali pritiksėti nemaža suma.

Palangos laukia pokyčiai: numatytos naujovės pareikalaus investicijų

Palangoje artimiausiais metais turėtų įvykti nemažų pokyčių, kuriuos įgyvendinti kurorto savivaldybė įsipareigojo pagaliau patvirtinusi strateginį miesto plėtros planą, numatytą iki 2020-ųjų, rašo lrytas.lt. Jau šiemet Palangoje pradedamas statyti baseinas bus ne vienintelė kurorte atsirasianti statybvietė. Kranai ir kitokia statybinė technika ims sukiotis daugelyje miesto vietų, kuriose netrukus turėtų atsirasti nauji kurorto infrastruktūros objektai. Šalia miesto pradinės mokyklos numatytam baseinui statyti šįmet skirta beveik milijonas eurų. Baseino pastate, kurio darbų sąmata siekia apie 4,5 mln. eurų, veiks sveikatingumo centras ir viešoji pirtis. Kelias nuo viaduko iki pagrindinės miesto sankryžos ties degalinėmis virs keturių juostų apšviesta gatve su žiedinėmis sankryžomis gatvių susikirtimo vietose. Čia statybų darbai numatomi rudenį, bet dar iki vasaros pradžios ketinama įrengti žiedinę sankryžą painioje kelių gatvių sankirtos vietoje Klaipėdos plente ties posūkiu į Darbėnus. Dar viena poilsiautojų laukianti naujovė – šią vasarą numatoma įvesti vienos krypties eismą centrine Vytauto gatve. Taip kurorto centre norima sumažinti eismo intensyvumą, padidinti automobilių stovėjimo vietų skaičių ir įrengti nuo važiuojamosios dalies atskirtą plačią dviračių juostą. Šį pavasarį Šventojoje prasidės centrinės aikštės rekonstrukcijos darbai, kurie truks dvejus metus ir kainuos apie 650 tūkst. eurų. O vasarą poilsiautojai jau ras atnaujintą Tiškevičių alėją, kuri kaip pasivaikščiojimų vieta buvo įrengta dar praėjusio amžiaus pradžioje. Nuo Kęstučio gatvės istoriniais vartais prasidėsianti pėsčiųjų alėja įsirėš į Kurhauzą. Alėjos rekonstrukcijos projektas apima ir aikštę priešais Koncertų salę, kurioje bus įrengtas fontanas. Alėjoje duoklė bus atiduota ir kurorto įkūrėjams grafams Tiškevičiams – jiems čia bus pastatytos kelios skulptūros. Visas alėjos atnaujinimo projektas savivaldybei kainavo apie milijoną eurų. Šešiose Palangos ir Šventosios paplūdimių vietose prie kopų pastatyti konteineriniai tualetai bus užmaskuoti ažūrinėmis medinėmis sienelėmis. Šiemet bus pradėta projektuoti daugiaaukštė automobilių stovėjimo aikštelė Rąžės gatvėje. Aikštelę planuojama pastatyti 2019 metų vasarai. Jau paruoštas dirbtinio ledo čiuožyklos projektas. Žiemą čiuožykla, vasarą – pramogų aikštė atsiras miesto centre buvusios autobusų stoties perono vietoje. Didžiausius objektus Palangoje yra numatę pastatyti privatūs investuotojai. Pavasarį netoli jūros prasidės didžiausio pasaulio viešbučių tinklo „Marriott“ viešbučio statyba. Ją numatoma baigti iki kitų metų pabaigos. Vytauto gatvėje nugriauto Jūrininkų ligoninės reabilitacijos centro vietoje numatytos „Eglės“ gydyklų tinklui priklausančio komplekso statybos. Šiuo metu jau baigiamas pirmojo etapo projektavimas, o statyba turėtų prasidėti po vasaros sezono.

Ministerijos konkursas

Vidaus reikalų ministerija (VRM) skelbia konkursą geriausiam 2017 metų nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos projektui nustatyti.
Konkurse kviečiamos dalyvauti įvairios organizacijos, asociacijos (nevyriausybinės organizacijos), valstybės ir savivaldybių institucijos, mokslo ir studijų institucijos, verslo subjektai, bendruomenės. Šis konkursas nėra finansavimui gauti, tai gerosios praktikos projektų įvertinimo konkursas.
Konkursui prašoma pateikti 2016 m. vykdytus (baigtus vykdyti arba tebevykdomus tęstinius) nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos projektus, atitinkančius konkurso nuostatų reikalavimus ir šiais metais skelbiamas temas – „Smurto prevencija. Bendruomenės atsakingumo didinimas kovojant su smurtu“ ir „Saugi kibernetinė erdvė: bendruomenės saugumo kibernetinėje erdvėje užtikrinimo iniciatyvos“.
Vieno rengėjo konkursui pristatomų projektų skaičius neribojamas. Projektai konkursui turi būti pristatyti iki 2017 m. kovo 1 d., pateikiant Vidaus reikalų ministerijos Viešojo saugumo ir migracijos politikos departamentui (Šventaragio g. 2, LT-01510 Vilnius) iki 5 lapų apimties paraišką (1 egz.) ir jos elektroninę kopiją. Projektus vertins speciali komisija pagal patvirtintus kriterijus.
Konkursą laimėjusio projekto rengėjui bus skiriama premija (iki 1 740 euro). Kitiems konkurso dalyviams gali būti skiriamos paskatinamosios premijos (iki 420 euro).

„Rytų“ gyvenamųjų namų kvartalo dalies viešas svarstymas

Skelbiamas pakartotinas „Rytų“ gyvenamųjų namų kvartalo dalies viešas svarstymas tarp Vasaros, Žaros ir Pavasario g. Palangoje, detaliojo plano keitimo, svarstymo su visuomene baigiamasis etapas. Su projektu galima susipažinti nuo vasario 13-osios iki vasario 27-osios Palangos miesto savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriuje, Vytauto g. 112, IV aukštas.
Vieša projekto ekspozicija vyks nuo vasario 21-osios iki vasario 27-osios Palangos miesto savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriuje, Vytauto g. 112, IV aukštas, Palanga, tel. (8-460) 48708.
Viešas susirinkimas vyks vasario 27-ąją, 14 val. Palangos miesto savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriuje, Vytauto g. 112 (IV aukštas) Palanga, tel. (8-460) 48708.
Planavimo pasiūlymus dėl parengto projekto galima teikti raštu planavimo organizatoriui – Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius, Vytauto g. 112, tel. 8-460-48705, el. paštas: [email protected]; www.palanga.lt, bei detaliojo plano iniciatoriams. Plano rengimą inicijuoja: Stanislava Lukrecija Vaitkevičienė, Baltijos a. 4, Palanga, tel. 8 614 72307. Detaliojo plano rengėjas – UAB „Marteka“, projekto vadovas architektas Mindaugas Zabarauskas, tel. 8 689 28301, el. paštas: [email protected]

Paraiškos kultūriniams projektams

Projektus konkursui gali teikti asociacijos, viešosios įstaigos, labdaros ir paramos fondai, religinės bendruomenės ir bendrijos, fiziniai asmenys, kuriems yra suteiktas meno kūrėjo statusas. Projekto paraiška iki 2017 m. vasario 20 d. pateikiama Savivaldybės administracijai adresu: Vytauto g. 112, 00153 Palanga (paštu registruotu laišku, įteikiama per pašto kurjerį arba įteikiama projekto teikėjo ar jo įgalioto asmens).

Klasikinės gitaros rečitalis

Vasario 18 d. 19 val. Kurhauzo salėje – klasikinės gitaros rečitalis „Nuo Renesanso iki šių dienų”. Atlikėjas – klasikinės gitaros virtuozas Algimantas Pauliukevičius. Programoje skambės J. Dowland, J. S. Bach, F. Tarrega, E. Pujol, J. Tamulionio, J. Gaižausko, I. Albeniz ir kitų garsių kompozitorių kūriniai klasikinei gitarai. Bilietai parduodami www.bilietai.lt arba prieš koncertą Kurhauzo salėje.

Nemokamas sodybos lankymas

Vasario 14-18 dienomis Lietuvos nacionalinis muziejus kviečia apsilankyti Dr. Jono Šliūpo memorialinėje sodyboje. Ekspozicijos lankymas darbo laiku nuo 11 iki 17 val. – nemokamas. Dr. Jono Šliūpo memorialinė sodyba – Vytauto g. 23A, Palanga, tel. 8 460 54 559.

Kvietimas darbdaviams

Darbdavius, pageidaujančius dalyvauti viešųjų darbų atrankoje, miesto savivaldybė prašo iki 2017 m. vasario 22 d. 12 val. pateikti dokumentus Palangos miesto savivaldybės administracijai, Vytauto g. 112, Palangoje, priimamajame. Dalyviai turi pateikti nustatytos formos viešųjų darbų vykdymo paraišką ir įmonės registracijos pažymėjimo tinkamai patvirtintą kopiją. Visi dokumentai turi būti susiūti, sunumeruoti ir pateikti užklijuotame, užantspauduotame ir mechaniškai nepažeistame voke. Ant voko turi būti užrašyta: „Viešųjų darbų atrankai. Neatplėšti iki 2017 m. vasario 22 d. 14 val.“ Viešųjų darbų atranka vyks 2017 m. vasario 22 d. 14 val. Palangos miesto savivaldybės administracijoje, Vytauto g. 112, 227 kab. Dėl smulkesnės informacijos prašome kreiptis į Palangos miesto savivaldybės administracijos Ūkio ir turto skyriaus vyriausiąją specialistę Jolantą Pikčiūnienę, Vytauto g. 112, 220 kab., arba tel. (8 460) 41 408.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Palangos tiltas“ siekia Jums pateikti kuo daugiau įvairesnių žinių. Skaitykite nuo šiol „Palangos pulsą“ laikraščio antrajame puslapyje. Norite pasidalinti žinia, naujiena, informacija? Praneškite mums! Redakcijos telefonas – 8 460 40004


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius