„Kino zona“ ant Palangos tilto ypatingai progai

Palangos tiltas, 2020-08-26
Peržiūrėta
1471
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Kino zona“ ant Palangos tilto ypatingai progai

MB „Pozityvūs sprendimai“ sukūrė prekinį ženklą „Kino zona“ ir karantino metu pradėjo rodyti kiną privažiuojant automobiliais. Stengėmės ieškoti ypatingų, savotišką atmosferą padedančių sukurti vietų. Rodėme kiną aerodromuose, prekybos centrų aikštelėse, pajūryje ir net galingai besisukančių vėjo malūnų parke.
Vis dėlto dar liko ypatingų, neaplankytų vietų. Viena tokių – Palangos tiltas.
Iš pradžių su komanda apie šią vietą juokavome ir manėme, kad tai techniškai neįgyvendinama. Bet jau rugpjūčio 23 dieną, sekmadienį 21 val. Palangos tiltas virs improvizuota lauko kino sale po atviru dangumi, kur rodysime Karolio Kaupinio filmą „Nova Lituania“.
Šis filmas pasirinktas neatsitiktinai. Minimas Baltijos kelio 30-metis ir Baltijos jūros fonas ir tilto motyvas viena tinkamiausių vietų prisiminti šią ypatingą progą. Prieš 30 metų Baltijos kelią nutiesėme per tris šalis. O gal reikėjo iki pat Afrikos ? Į tokį klausimą atsakysime žiūrėdami „Nova Lituania“.
MB „Pozityvūs sprendimai“ vykdo Lietuvos kultūros tarybos finansuotą projektą „Istorijos atkūrimas Lietuvos miškuose“. Šio projekto metu rodome kino filmus istorinę, kultūrinę prasmė turinčiose vietose. Nors Palangos tiltas ir ne miškas, bet padės labiau įsijausti į Baltijos kelio atmosferą ir dar kartą pareflektuoti šį kiekvienam lietuviui svarbų istorinį įvykį.
Žiūrovus kviečiame pasiimti šiltų apklotų ir rugpjūčio 23 dieną, 21:00 palydėti saulę ir susitikti improvizuotoje kino lauko kino salėje, kur žiūrėsime alternatyvią Lietuvos istorijos versiją „Nova Lituania“.

Jūsų komentaras:

Vika 2020-08-28 10:07 ([email protected] / IP: 172.69.190.67)
Sveiki. Straipsnis ikeltas 26 diena, o kvieciate i rengini 23. Kaip dabar i ta 23 diena teleportuotis?

Taip pat skaitykite

Netrukus kino teatruose pasirodys naujas lietuviškas filmas „Tu mano deimantas“, kurio kūrėjai, gyvenantys Palangoje, Lietuvos kino užkulisiuose jau spėjo skandalingai pagarsėti kaip „išsišokėliai“.


Europos šalių kino forumas „Scanorama“, antrą kartą rengiantis mažuosius festivalius Lietuvos miestuose ir siūlantis europietiško kino atostogas su „Scanoramos vasara“, atkeliauja į Palangos pajūrį.


Po metų pertraukos prancūziško kino seansai vėl vyks LNDM Palangos gintaro muziejuje bei Palangos kurorto muziejuje sausio 28 d.– vasario 12 d. „Žiemos ekranai“ – tai nuo 2004 m. Prancūzų instituto Lietuvoje rengiamas festivalis, vykstantis keliolikoje Lietuvos miestų. Siekiama pristatyti naujausias autorinio prancūziško kino tendencijas ir supažindinti žiūrovus su kino istorijoje svarbiais...


„Po geležinės uždangos griūties Lietuva paveldėjo vieną tankiausių Europoje kino rodymo erdvių tinklą, kuris šiandien intensyviai nyksta“, – sako kino istorikė dr. Lina Kaminskaitė, kartu su kolegomis šiuo metu tyrinėjanti šalies regionų kino kultūrą. Pirmasis šio tyrimo etapas – instaliacija „Projektorinė. Kino teatras regione“...


„Palangos tiltas“ antradienį sulaukė skambučio iš naujos savo skaitytojos, ponios Reginos, kuri jau skaičiuoja antrus savo gyvenimo metus Palangoje. „Jūsų laikraštis, sakau nuoširdžiai – labai įdomus. Tiek visko jame yra.“ Kurorto naujakurė pažėrė pagyrų „Palangos tilto“ herojui, parduotuvės „Maxima“...


Prieš daugiau nei 60 metų pastatytas ir iš esmės neremontuotas Palangos kino teatras „Naglis“ iki 2024-ųjų turėtų gerokai praplėsti savo funkcijas bei tapti Vakarų Lietuvos regiono kino centru.


MB „Pozityvūs sprendimai“ sukūrė prekinį ženklą „Kino zona“ ir karantino metu pradėjo rodyti kiną privažiuojant automobiliais. Stengėmės ieškoti ypatingų, savotišką atmosferą padedančių sukurti vietų. Rodėme kiną aerodromuose, prekybos centrų aikštelėse, pajūryje ir net galingai besisukančių vėjo malūnų parke.


Atidarytas Prancūzų vasaros kino festivalis

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 06 29 | Rubrika: Kultūra

Penktadienį Palangos kurorto muziejuje atidarytas Prancūzų vasaros kino festivalis 2018 „Palanga – mano meilė“. Renginio metu taip pat pristatyta ir garsaus prancūzų fotografo AndréPerlstein fotografijų paroda „8-asis dešimtmetis kino ekrane“.


„Palangos tilto“ iniciatyva ieškoti idėjų Palangai, kad kurortas būtų dar gyvesnis ir įdomesnis, pasiekė kulminaciją: redakcija praėjusį antradienį į „Palangos tilto“ kavaryčio diskusijų naujojo partnerio „Fotokava“ to paties pavadinimo kavinę sukvietė net 14 veiklių, žinomų palangiškių, kurie, mėgaudamiesi skania kava, sutelkė smegenis...


Kiek daugiau nei prieš metus valstybės valdomos bendrovės „Lietuvos kinas“ vadovai pranešė, jog jau šiemet kurorto gyventojai ir svečiai galės lankytis gerokai pasikeitusiame vieninteliame kurorto kino teatre „Naglis“, tačiau, kaip paaiškėjo, atnaujinto kino teatro reiks dar palaukti iki 2018-ųjų vasaros. Beje, atnaujinimo planus koreguoja ne...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius