Kitą savaitę Palangoje darbą pradės mobilioji tepinėlių dėl koronaviruso paėmimo brigada

"Palangos tilto" informacija, 2020-04-01

Palangos medikai penktadienį, balandžio 3 d., bus apmokyti saugiai paimti tepinėlį COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriniams tyrimams atlikti. Planuojama, kad tepinėlius imsianti mobilioji brigada Palangoje darbą pradės jau kitą savaitę.
„Nuoširdžiai dėkoju Palangos sveikatos įstaigoms – mūsų miesto poliklinikai, ypač – jos vadovei Jūratei Mikutienei, S. Kulikauskienės bendrosios praktikos gydytojų centrui ir jo vadovei Sondrai Kulikauskienei, LSMU Psichofiziologijos ir reabilitacijos instituto klinikai Palangoje, klinikai „Ave Medica“, reabilitacijos centrui „Palangos linas“, taip pat – Palangos miesto visuomenės sveikatos biurui bei Palangos miesto socialinių paslaugų centrui už susitelkimą bei geranorišką pagalbą formuojant mobiliąją brigadą misų mieste. Šių įstaigų pasiūlyta specialistų pagalba yra ypatingai svarbi“, – sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.
Mobilioji tepinėlių paėmimo brigada bus priskirta prie Klaipėdoje veikiančio mobiliojo punkto ir aptarnaus Palangą. Ji dirbs ne mažiau nei 12 valandų per dieną (nuo 8.00 val. iki 20.00 val.), o atsižvelgiant į pacientų srautus ir turimus resursus – ir iki 24 valandų per parą, 7 dienas per savaitę. Vienam asmeniui aptarnauti užtruks iki 10 minučių.
Tepinėliai COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriniams tyrimams atlikti bus imami tų asmenų, kurie galimai turėjo sąlytį su sergančiais koronavirusu, grįžę iš užsienio valstybių per tarptautinį sienos kirtimo punktą. Palangos miesto savivaldybės teritorijoje toks punktas yra ties Būtinge.
Taip pat tepinėliai bus imami prieš išleidžiant saviizoliaciją tęsti namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje asmenis, kurie šiuo metu saviizoliacijos laikotarpiui yra apsistoję Savivaldybės numatytose patalpose.
Mobiliosios brigados koordinatoriumi paskirtas Palangos asmens sveikatos priežiūros centras. Pasak šio centro vadovės Jūratės Mikutienės, šiuo metu jau baigiama suburti būsimosios mobiliosios brigados darbuotojų komanda – šiuo klausimu kreiptasi į visas Palangoje veikiančias sveikatos priežiūros įstaigas, nepriklausomai nuo jų pavaldumo. Jau turima 14 darbuotojų (kiekvienoje pamainoje dirbs po du darbuotojus – visuomenės sveikatos biuro specialistas, dirbsiantis su dokumentais, bei slaugytojas, imsiantis tepinėlius), tačiau artimiausiu metu tikimasi sulaukti ir daugiau specialistų. Saugiai dirbti visi jie bus apmokyti jau šios savaitės pabaigoje. Artimiausiu metu bus išspręstas ir mobiliosios brigados lokalizacijos, aprūpinimo apsaugos priemonėmis klausimai.
Pacientai, kurių ėminiai dėl koronaviruso (COVID-19) paimti mobiliuosiuose punktuose ir jiems patvirtinta ši infekcija, atsakymą gaus iš Karštojoje koronos linijoje 1808 dirbančių budinčių gydytojų komandos. Tokia tvarka leis gydytojams iš karto įvertinti paciento būklę pagal išsakytus simptomus ir spręsti dėl tolimesnio jų gydymo. Apie neigiamus rezultatus žmonės, kurių ėminiai paimti mobiliuosiuose punktuose, bus informuojami trumpąja SMS žinute.
Dėl didelio srauto besikreipiančių šios informacijos pateikimas gali užtrukti ir kelias paras. Svarbu, kad bet kokiu atveju tokie žmonės turi likti izoliacijoje, saugoti savo ir kitų sveikatą.

 

Jūsų komentaras:

palanga 2020-04-01 19:31 (IP: 86.100.102.178)
Kokie šaunūs mūsų daktarai, ir - meras !!!

Taip pat skaitykite

Pirmadienį, balandžio 20-ąją, posėdžiavusi Savivaldybės darbo grupė Pasiūlymams dėl priemonių, susijusių su COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo sukeltų ekonominių pasekmių mažinimu, rengti, numatė priemones, kurios padės kurorte sušvelninti karantino sukeltas neigiamas pasekmes Palangos gyventojams ir verslui. Darbo grupės siūlymus svarstys ir galutinius sprendimus kitą...


Antradienį, balandžio 7 d., Palangoje pradėjo veiklą mobilioji brigada, imanti tepinėlius COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriniams tyrimams atlikti. Pirmąją mobiliosios brigados darbo dieną tepinėliai paimti trims pacientams – dviem Lietuvos piliečiams bei vienam Latvijos piliečiui, dirbančiam mūsų šalyje. Šiandien, trečiadienį, tepinėliams paimti jau...


Palangos medikai penktadienį, balandžio 3 d., bus apmokyti saugiai paimti tepinėlį COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriniams tyrimams atlikti. Planuojama, kad tepinėlius imsianti mobilioji brigada Palangoje darbą pradės jau kitą savaitę.


Daugiabučių namų gyventojai, kurių laiptinės nėra periodiškai valomos šlapiuoju būdu, turėtų sunerimti. Atlikę mikrobiologinius ir parazitologinius tyrimus specialistai nešvariose Klaipėdos daugiabučių namų laiptinėse aptiko žmogaus sveikatai itin pavojingų užkratų – parazitų ir bakterijų. Neabejojama, kad situacija yra panaši ir kitų miestų daugiabučių...


Iš atostogų Prancūzijos Alpėse per Milaną į Palangą grįžęs Leonas Šidlauskas, Palangos senosios gimnazijos direktorius, dvi savaites dėl koronaviruso grėsmės praleido namuose.(VISĄ STRAIPSNĮ SKAITYKITE LAIKRAŠTYJE "PALANGOS TILTAS").


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Pamatyti Seimo narių darbą iš arti šią savaitę susiruošė Palangos socialdemokratai. Seimo narių, opozicijos lyderio Juliaus Sabatausko bei LSDP frakcijos pavaduotojo Algirdo Syso kvietimu, palangiškiai turėjo neeilinę progą gyvai stebėti Tautos atstovų darbą bei ministrų atsakymus į Seimo narių klausimus, keliamus per Vyriausybės valandą.


Jau netrukus Vytauto gatve automobiliai važiuos tik viena kryptimi – iš šiaurės į pietus. Dalis gatvės (dvipusiam eismui skirta juosta) bus atiduota dviratininkams. Neabejojama, jog įsigaliojus naujajai eismo tvarkai miesto centrinėje gatvėje, kurortas taps ekologiškesnis, o eismas vienoje iš pagrindinių Palangos gatvių – saugesnis ir patogesnis....


Birželio 16-19 dienomis Šventojoje organizuojamas Paplūdimio baikerių festivalis. Kad netrūktų pramogų, organizatoriai – Palangos miesto savivaldybė, asociacija Palangos miesto „Saulės“ klubas bei Klaipėdos miesto motociklininkų klubas „Chimeros“ – parengė turiningą bei renginių turtingą programą. Festivalio renginiai vyks centrinėje...


Dar nesulaukę Tarybos kadencijos pabaigtuvių fanfarų ar nors rikiuotės bendrai nuotraukai, priešpaskutiniame darbą baigiančios Tarybos posėdyje užvakar politikai elgėsi kaip nedrausmingi mokinukai – visi klegėjo, ypač  šurmuliavo konservatoriai, o net penki Tarybos nariai visai nesiteikė ateiti į posėdį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas