Ko reikia statinio statybai užbaigti?

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-01-06
Peržiūrėta
394
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Delfi.lt nuotr.
Delfi.lt nuotr.

„Palangos tilto“ redakcija nebe pirmą kartą sulaukia skambučių iš tų skaitytojų, kuriems aktualios statinio statybos užbaigimo procedūros. Kaip formuluoja patys skaitytojai: „Ko reikia, norint „priduoti“ namą? Kokius dokumentus reikia pateikti ir kokius veiksmus atlikti, kad statyba būtų užbaigta?“
Atsakyti į šiuos klausimus, o taip pat pakomentuoti, kokias klaidas dažniausiai daro pastatų šeimininkai, paprašėme Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) specialistų.
„Statinio statybos užbaigimo procedūros ir privalomi pateikti dokumentai priklauso nuo statinio sudėtingumo – nesudėtingas, neypatingas, ypatingas, – bei jo paskirties“, – aiškino VTPSI atstovė ryšiams su visuomene Vida Aliukonienė.
Užbaigus vieno ar dviejų butų namo ir jo priklausinių: pagalbinio ūkio paskirties statinių, išskyrus nesudėtingus, – statybą, rekonstravimą ar kapitalinį remontą (išskyrus nesudėtingo statinio kapitalinį remontą), statytojas ar jo teises ir pareigas perėmęs asmuo surašo deklaraciją apie statybos užbaigimą ir ją pateikia tvirtinti Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai prie Aplinkos ministerijos
Prie prašymo patvirtinti aukščiau minėtąją deklaraciją privalu pridėti: du pačios deklaracijos egzempliorius; statybą leidžiančio dokumento kopiją; statinio projekto kopijos kompiuterinę laikmeną, suformuotą pagal STR 1.07.01:2010 „Statybą leidžiantys dokumentai“ reikalavimus; statinio kadastro duomenų bylos kopiją bei požeminių inžinerinių tinklų kontrolinių geodezinių nuotraukų kopijas. Taip pat būtina pateikti žemės sklypo bendraturčių (kai jie yra) rašytinių sutikimų kopijas, kitų žemės sklypų savininkų (valdytojų) rašytinių sutikimų (kai tai privaloma) kopijas, statytojo įgaliojimą pateikti prašymą (kai prašymą pateikia ne statytojas), statinio paveldėjimo teisės liudijimo kopiją (kai prašymą pateikia paveldėtojas). Be šių dokumentų VTPSI taip pat pateikiami: sklypo su statiniais geodezinės nuotraukos (tuo atveju, kai statinių kadastro duomenų bylose nėra nurodyti atstumai nuo statinių iki sklypo ribų ir statinių aukštis); pastato energinio naudingumo sertifikatas (kai privalomas); pastato garso klasifikavimo protokolas (dvibučio namo atveju); pažyma apie statinio atitiktį projektui (nepateikiama, jei pateikta kompiuterinė laikmena su statinio projekto kopija (su žyma „Taip pastatyta“ arba patvirtinta elektroniniais parašais) bei kitų statytojų, nurodytų statybą leidžiančiame dokumente (jei jų yra), įgaliojimų statytojui pateikti prašymą kopijos.
Pateikiant prašymą tiesiogiai VTPSI skyriui, pateikiama kompiuterinė laikmena su nurodytais nuskenuotais dokumentais; kompiuterinėje laikmenoje atskira rinkmena nurodytas pridedamų dokumentų sąrašas ir kiekvieno jų rinkmenos pavadinimas.
„Dažniausiai individualių namų statytojai su nurodytomis rinkmenomis ir nesusitvarko, paminėjo V. Aliukonienė. – Be to, ne visada pasirūpina nutiestų požeminių inžinerinių tinklų geodezinėmis nuotraukomis, o ir pačią deklaraciją surašo nesilaikydami nustatytos tvarkos“. Tačiau, pasak atstovės ryšiams su visuomene, VTPSI skyrių specialistai išaiškina reikalavimus, pateikia privalomų pridėti dokumentų sąrašus ir stengiasi pagal kompetenciją suteikti visokeriopą informaciją ir pagalbą, kad pastačius statinį ir jo statybos užbaigimas būtų tinkamai įformintas. Statytojas pasirašo, kad įstatymų nustatyta atsakomybė už deklaracijoje pateiktų duomenų atitiktį tikrovei žinoma ir įsipareigoja nuolat saugoti pridedamus statybos dokumentus, o perleidus statinius kitam asmeniui – perduoti dokumentus nuolat saugoti šiam asmeniui
„Naujo ypatingo ir neypatingo statinio, išskyrus 1-2 butų namus, statybos, rekonstravimo ar pastato atnaujinimo (modernizavimo) atveju statyba užbaigiama VTPSI išduodant statybos užbaigimo aktą, – tęsė V. Aliukonienė. – Prašyme išduoti minėtąjį aktą taip pat turi būti nurodomi pridedami dokumentai, tarp jų – ir dokumentų, kurie bus pateikti statybos užbaigimo komisijai, ilgokas sąrašas, sudarytas pagal STR 1.11.01:2011 „Statybos užbaigimas“ 3 priedą“.
VTPSI atstovė ryšiams su visuomene akcentavo, jog minėtus statybos techninius reglamentus, prašymo patvirtinti deklaraciją apie statybos užbaigimą ir prašymo išduoti aktą rekvizitus su išvardintais pridedamais dokumentais bei kitą susijusią informaciją galima rasti VTPSI interneto svetainėje www.vtpsi.lt.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos kurorto vystymo perspektyvos – geros, bet miesto ateitis būtų dar šviesesnė, jeigu būtų labiau išnaudojama Palangos ir Klaipėdos, kaip vieno regiono, sinergija, sparčiau sprendžiami žemės nuosavybės klausimai ir labiau pasitikima vietos verslu – bene tokia buvo viena svarbiausių praėjusį penktadienį „Vanagupėje“ įvykusios konferencijos...


Ko reikia statinio statybai užbaigti?

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 01 06 | Rubrika: Miestas

„Palangos tilto“ redakcija nebe pirmą kartą sulaukia skambučių iš tų skaitytojų, kuriems aktualios statinio statybos užbaigimo procedūros. Kaip formuluoja patys skaitytojai: „Ko reikia, norint „priduoti“ namą? Kokius dokumentus reikia pateikti ir kokius veiksmus atlikti, kad statyba būtų užbaigta?“


Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nutarė palikti nepakeistą 2011-aisiais priimtą Klaipėdos apygardos administracinio teismo sprendimą panaikinti statybos leidimą, kurio pagrindu buvo rekonstruota „Pajūrio rezidencija“ (buvęs viešbutis „Neringa“) bei panaikinti įsakymą dėl statinių pripažinimo tinkamais naudoti. Apeliacinį skundą...


Susisiekimo ministerijoje duotas startas Palangos aplinkkelio statybai  5

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 04 11 | Rubrika: Miestas

Susisiekimo ministerijoje vakar buvo pasirašyta sutartis, pagal kurią bus įgyvendinamas „Palangos aplinkkelio tiesimo ir eksploatacinės priežiūros vykdymo projektas“.


Ko reikia organizmui pavasarį: vitaminai ir jų šaltiniai

Klaipėdos visuomenės sveikatos centro inf., 2013 03 14 | Rubrika: Sveikata

Atėjus pavasariui, organizmas šaukte šaukia, jog vitaminų atsargos per žiemą išseko ir jas reikia papildyti. Tai parodo sausėjanti oda, lūžinėjantys plaukų galiukai, susilpnėjusi imuninė sistema, bei kiti požymiai, dėl kurių galime jausti diskomfortą.


Vakar Palanga susilaukė gerų žinių: Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos Vyriausybės pagal valstybės investicijų programą Palangos universalios sporto salės statybai Sporto g. 3 skyrė vieną milijoną litų šiems metams.


Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą Palangoje yra vykdomas ES projektas „Tarptautinio Palangos oro uosto keleivių terminalo plėtra – projektavimas“, kuriuo siekiama atnaujinti ir rekonstruoti 1974 metais statytą Palangos oro uosto pastatą. „Senas pastatas jau tikrai buvo pasenęs tiek morališkai, tiek išoriškai. Jam jau tikrai reikėjo tinkamos rekonstrukcijos“,-...


Ko reikia, kad visi pamiltume Palangą?

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2011 05 13 | Rubrika: Miestas

Palangos kurortas plačiai atveria vartus 2011 metų vasarai. Jau šiandien į pajūrį traukiančios minios svečių pradės šurmuliuoti miesto gatvėse, kuriose pasklis visą savaitgalį truksianti šventės dvasia.


Rugpjūčio pabaiga - geriausias metas plaukioti jūroje su jėgos aitvarais, žmonėms daugiau žinomais „kaito“ pavadinimu. Kadangi plaukioti su jais reikia tinkamo vėjo, reikia turėti kantrybės sulaukti tinkamų oro sąlygų.


Botanikos parko vadovas norėtų užbaigti darbus

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 01 13 | Rubrika: Miestas

Mieste pasklido kalbos, esą Botanikos parko direktorius Antanas Sebeckas, kuris praėjusią savaitę atšventė 65-erių metų jubiliejų, susiruošė palikti pareigas. Paprašius patvirtinti sklandančią naujieną, daugiau kaip trisdešimt penkerius metus parke dirbantis A.Sebeckas „Palangos tiltui“ prisipažino, kad apie tai yra prasitaręs.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius